Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crias

    senior tag

    válasz CoolBoy323 #42109 üzenetére

    KINGMAX 8GB DDR3 1333MHz KIT 1500Ft-al drágább

    KINGSTON 8GB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX Ez már 3000Ft-al drágább

    Egy netezős gépnek az 1333Mhz is elég igazából a játékoknál jönne ki a gyorsabb memoria, de a dualkit többet hoz mint adott esetben az 1333Mhz és az 1600Mhz közti különbség

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Gave #42113 üzenetére

    persze elég 4GB-is csak a srác eleve 8GB-al akarta venni ezért írtam én is 8-at, mellesleg én spec épphogycsak elvagyok 4GB-on :)
    Akiknek nincs millió ablakjuk nyitva annak elég a 4GB ram

    Crias

  • Crias

    senior tag

    hát szerintem olvassatok be a tápos totyikba inkább...

    (#42755) Buci21
    Azt a corsair tápot (vs350) nem biztos hogy ennyire ajánlgatni kellene, ha jól emlékszek akkor ott nem ajánlgatják ennyire

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Lehet nem jó helyre írok de talán ide illik a legjobban a kérdésem.

    Adott 6db dell optiplex 360-as irodai gép, a kérdésem az lenne hogy mi az amit érdemes lenne frissíteni rajta (a mindent kicserélnin kívül)
    Sok mit nem tudok róluk de azt leírom amit tudok.
    2009-es gépek szóval már az 5. évüket tapossák lassan.

    Lap: nem tudom a pontos tipusát
    Proci: INTEL PENTIUM DUAL CORE E520
    ram: 2048MB (2X1024) 800MHZ DDR2 DUA
    vga: szerintem valamilyen lehet benne de nem is ez a lényeg csak hogy képet adjon
    Hdd: fene tudja mikoriak szerintem voltak már cserélve de 2 van benne raidben
    Ház: standard dell mini tower
    Táp: jó kérdés az ilyen gépekbe nem szoktak gagyi tápokat rakni de már ugye lassan 5 éves.

    Szóval adott a kérdés mit kellene rajta módosítani, hogy alap irodai felhasználásra tudjuk használni, mert nagyon lassú még úgy is hogy csak 1-2 böngészőablak van megnyitva meg mellette pár word doksi, meg úgy alapból lassú az egész.

    Árat figyelembe véve tudnátok több opciót adni arra hogy mire lehetne értelmesen pénzt költeni?

    Pl ha mindegyikbe veszünk egy-egy ssd-t gondolom már az is sokat dobna a gyorsaságon mert a procinak ezt a felhasználást bírnia kellene itt szerintem leghamarabb a hdd-vel lehet talán gond, vagy azért a proci is ennyire visszafoghatja a rendszert még ennél a felhasználásnál is?
    És akkor gondolom kellene lap proci ram kombo meg akkor már táp is nem?

    Köszi előre is a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Nekem is hasonló problémám lenne mint a fenti kollegának.

    Egyik ismerősöm kért meg hogy segítsek neki egy "anyugépet" összeállítani, én már vagy 2 éve nem követem a hardverek fejlődését, de azért nagyjából még képben vagyok ezzel azzal.

    Ezt ajánlották:
    Gigabyte H61M-S1 alaplap - 14.970,-
    Intel Pentium G2030 3.0GHz Dual Core proci - 18.990,-
    4GB DDR3 1600MHz memória - 13.100,-
    Ház 450W táppal - 12.000,-
    1TB HDD WD Sata 3 - 19.990,-
    DVD író - 5.700,-

    Ez kb 85k, IGP elég lesz bele szerintem.

    Nagyjából ennyiből 85-90k mi hozható ki?
    Én valami ilyesmire gondoltam első körben, szerintetek?

    Lap: Gigabyte nálam felejtős, Asrockból én bebuktam az alaplapi csatival voltak gondok igaz mással nem. Itt tudnátok valami jót ajánlani? Esetleg egy hasonló felszereltségű asus mennyibe kerül mint a fenti Asrock?
    Proci: a fentebb említett pentium g3220 ~14,5k
    RAM: Kingston 1600 MHz CL9 4GB ~ 10,5k mivel ez így is a legolcsóbb jó lesz, kit meg csak amd alá kell ha jól tudom
    HDD: WD 500 AAKX
    ODD: Fogalmam sincs mi most a használható nekem még nec volt utoljára meg asus
    Ház: Nem lenne baj ha valami normálisabb lenne pl egy sharkoon ms 120 megfelelő lehet? Kell bele + venti hátra?
    Táp: ez elég? : FSP FSP350-60APN 85+ 350W

    Illetve opcionálisan milyen SSD-t ajánlanátok bele név szerint?
    Mert nem sok 64-es van már. Adata meg corsair-nél láttam

    Illetve másik kérdés AMD miért nem jó erre a célra? Egy A6-5400k ~13,5k
    Ide mondjuk nem ártana a kit ram de netezéshez még az se kell.
    Az intel meg elég hamar abba hagyja az igp támogatását nem lesz ebből probléma? Mert ez elég sokáig fog megmaradni szerintem...

    Köszi előre is.

    Üdv: Crias

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Huh köszi szépen mindenkinek akkor már tényleg csak egy kérdés maradt.

    Hosszabbtávra anyugépnek melyik lenne alkalmasabb?
    AMD A6-5400k vagy Intel pentium g3220 ?

    Ha IGP-vel lesz használva!

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy véleményt szeretnék kérni a következő konfigról (bár külön nincsennek árak és sok helyen nem pontos de én is csak ennyit látok sajnos):

    Ház: ATX hát USB3 (több infom nincs róla)
    TÁP: FSP 80+ Sajna erről is csak ennyi info van
    CPU: i3-4160
    LAP: Intel H81 s1150
    RAM: 4GB DDR3 // egyelőre elég ez majd veszünk még bele 4-et ha kifogynánk belőle
    SSD: 120GB Kingston // ezt egy 850 evo-ra gondoltam cserélni
    VGA: R7-240 // igazából az a lényeg hogy 2 monitort rá lehessen kötni semmi más
    bill + egér // de ezek nem kellenek de az ajánlatban szerepelt

    ez bruttó 118.000 Ft, ez mennyire van túlárazva szerintetek illetve min változtatnátok?

    Igazából irodába lesz mindent szerveren tárolunk szóval az ssd elég ad-hoc programozás és PS használat de főleg projekt menedzsmenthez kell, ezért nem is gondolkoztam én i5-ben.
    Lapból esetleg mit tudnátok ajánlani (asrock szerintem nincs náluk, gigabyte-ot én nem nagyon preferálom mert ahogy hallom mostanában a belépő szinten elég hitványok)

    Vagy esetleg mit lehetne ennyiből kihozni?

    Köszi előre is

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz membrandj #86258 üzenetére

    Oks persze tudom, hgoy ez így eléggé megfoghatatlan, pont ezért vagyok én is tanácstalan, esetleg tudsz abban segíteni hogy összeállítasz egy konfigot ami megfelelő arra, hogy több monitort rákössünk (2db monitor elég lesz szerintem)

    Illetve hogy alaplapnál akkor milyen chipsetet érdemes figyelni alaplapnál valamint milyen lapot / procit tudnál ajánlani? Nem voltam biztos hogy alaplap is tud-e rendesen több monitort kezelni ezért gondoltunk bele vga-t de ha felesleges akkor nem vesszük meg.

    Lapból esetleg több félét is tudnál mondani? Mert asrock nem biztos hogy lesz ott ahol veszem de ha azt mondod akkor mindenképpen rákérdezek és ha nagyon nagy eltérés nem lesz árban akkor nem is mennék máshova.

    A feladat az add-hoc PS / programozás a többi amire használva van azt bármi elviszi.

    Keret az netto: 100k brutto 120k körül van. (Az is jó ha valamelyik népszerű webshop áraival számolsz)

    Köszi előre is.

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    3db irodai gép összeállításában szeretnék segítséget kérni.
    Semmi extra nem kell. Csak word excel böngészés ilyesmi lesz.

    Minden kellene. Amire én még gondoltam az egy low end IPS monitor meg ssd hogy gyorsabb legyen a gép és ne hdd-n szenvedjenek, a többi mindegy.
    nettó ~100-120.000-be bele kellene férni /db.

    +1 Kérdés, nekem van egy i3-2100-as konfigom ezt mennyire merjem ajálgatni az egyik gép helyet?

    Üdv.: Crias

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Gépet szeretnék cserélni, egyedül HDD-t tudok megmenteni az előző gépből, főleg játék+film, másodsorban otthoni programozós projektek.
    Amire szükségem lenne.
    LAP, CPU, VGA, RAM, SSD, Ház és TÁP ODD -re nincs szükségem.

    A keret az kb 200-230k lenne, ha 200ból kijön akkor lehet megtoldom kicsit és veszek egy új monitort is mert a régin csak vga kimenet van bár van átalakító, az új monitor FHD lenne DVI, HDMI és DP csatival.

    SSD-ből ha lehet akkor 250-es kellene 120-ason azért elég szűkösen vagyok de ha csak ez fér a keretbe az se olyan nagy probléma.

    Az hogy intel vagy amd az majdnem mindegy a lényeg hogy jó és megbízható legyen, valamivel az intel szimpatikusabb de nem vagyok elzárkózva amdtől sem, esetleg tudnátok mindkét verzióban ajánlani valamit?

    Ja és az is szempont lenne hogy relative könnyen lehessen upgradelni.

    Köszönöm előre is
    Üdv.: Crias

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz palfitom #127024 üzenetére

    Tyűűűű jól lemaradtam én alapból egy i5-7500/7600-at néztem ki.
    Ennyivel jobb lenne az új i3?

    amúgy akkor inkább később veszek ssd-t addig elpöcörgök HDD-n is.

    Pár kérdésem még azért lenne.

    1. Végülis te melyik konfigot preferálod? Intel vagy AMD? tekintve azt hogy mit könyebb eladni későbbi lap + cpu cserével? Pentiumot annyira nem szeretném szóval intel2 vagy amd között vacilálok.

    2. Főleg inteles konfiggal kapcsolatban van kérdésem: akkor a fenti i5 -öt egyáltalán nem ajánlod és inkább az i3-at vegyem meg intel esetében?

    3. VGA-nál van valami márka amit kerülni kell? illetve itt az OC-sek közül válogassak? pl ez?
    Asus GTX1050 Ti OC 4GB DDR5 EX-GTX1050TI-O4G

    Gigával vannak fenntartásaim jópár éve még csak a nevét rakta az alkatrészekre és csak a magasabb kategóriában csinált használható cuccokat.

    4. Végülis milyen táp kellene a 400-as kiszolgálja mind a 3 konfigot amit ajánlottál vagy valamelyikhez kellene az 500-as?

    5. van valami olcsóbb de ajánlott lap ehhez az i3-hoz?

    +1 ja a 4. és 5. pont annyiban tartozik össze hogy nem szeretném a procit tuningolni szóval ezzel nem kell számolni se lapnál se tápnál.

    +2 ha már nincs tuning a nem K-s i3-as procik közül van valami ajánlott vagy ez se játszik?

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Még decemberben kértem egy árajánlatot, de csak most tudtam eladni a régi gépemet, azóta szomorúan látom hogy felmentek a vga árak, szeretnék egy új árajánlatot kérni.
    Márciusban vásárolnám meg (kövi fizetés után)
    Most attól az ajánlattol kicsit szeretnék eltérni.

    Ami biztos és amit szeretnék:
    Monitor vagy a lenti U2412HM, vagy DELL P2717H vagy valami hasonló árkategóriából (~70k van monitorra)
    Ház: valamelyik BITFENIX ház, most erre böktem rá: BITFENIX Nova
    Valamilyen ssd lehet egy 120-as marad végül ha csak az fér bele a keretbe.
    CPU Hűtő kell? (Akár intelhez akár ryzenhez?): ha kell akkor én a brocken-t néztem ki, ha nem úgy is jó.

    VGA Kártyánál az 1050 Ti és az 1050 között mennyire nagy a különbség? Tudom ez így hülye kérdés de most annyiba kerül a sima mint decemberben a TI. (ti-ből kb ez szimpatikus ASUS CERBERUS-GTX1050TI-O4G)

    RAM-nál régebben az volt a mondás hogy ma már nem számít hogy KIT-e vagy sem most is áll ez a megállapítás vagy a ddr4-nél már számít ez?

    és hát a legfontosabb hogy jó lenne összesen nettó 200-250-be beleférni ez brutto 250-300 de a 300-at már azért én nagyon sokallanám érte, de monitorral elég neccesen lehetne beleférni.

    KB összedobáltam PCX-ből egy inteles konfigot:

    Zalman 400W ZM400-LX tápegység 12+24 hó gar. 11 563 Ft
    G.Skill Aegis 2x4GB 2400MHz DDR4 F4-2400C15D-8GIS memória 12+48 hó gar. 28 476 Ft
    Dell UltraSharp U2417H monitor 12+24 hó gar. 83 448 Ft // nem ze lesz hanem valamelyik 24"-os a fentiekből
    Intel Core i3-8100 BX80684I38100 processzor 12+24 hó gar. 31 766 Ft
    Asrock Z370M Pro4 alaplap 12+12 hó gar. 32 579 Ft
    BitFenix Nova TG BFX-NTG-100-KKWSK-RP fekete edzett üveg ablakos számítógép ház 14 524 Ft
    Asus GTX1050 Ti 4GB GDDR5 CERBERUS-GTX1050TI-A4G videokártya 12+12 hó gar. 67 097 Ft

    Samsung 250GB 850 EVO MZ-75E250B/EU SSD meghajtó 12+48 hó gar. 26 977 Ft
    Gépösszeszerelés 4 990 Ft

    Termék összesen: 301 421 Ft

    Annyi kiegészítés lenne, hogy a tuning nem érdekel, nem szeretnék tuningolni, a lényeg hogy alapból működjön normálisan, az hogy intel vagy amd az mindegy amelyiket jobban megéri megvenni.
    De ha intel akkor én a coffe lake-re szavazok régebbi tipust nem szeretnék venni. AMD-ből meg nyilván a Ryzen játszik.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz palfitom #129459 üzenetére

    Köszi szépen akkor Ryzen lesz.

    Amúgy a Rammal kapcsolatos kérdés inkább arra vonatkozott hogy érdemes egybe 8GB-ot venni vagy célszerű inkább 2x4GB-ot mert mikor a sandy bridge bejött akkor még az volt hogy nem igazán számít a KIT.

    Illetve akkor a Ryzenhez a minél nagyobb orajel kell ha jól látom, tehát pl a 2400 az már kevés neki?

    Márkát tekintve meg LeC-nél ezek, vannak, akkor gondolom ezeket nézzem máshol is ugye?:
    KINGSTON HyperX FURY
    CORSAIR VENGEANCE LPX
    CRUCIAL Ballistix Sport

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Erre tudnátok valami alternatívát mondani?

    [link]

    És azon kívül hogy eBay mi a probléma még a géppel?

    Ja kb 300 eur az kb 100k

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz dugo_ #134330 üzenetére

    Mivel nem nekem lesz csak saccolni tudok, szerintem igazából a keret az ami számít:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    gyerekeknek gondolom játszani,
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Passz szerintem semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden
    4. Mennyi a kereted rá?
    100k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Fogalmam sincs de szerintem ez most lényegtelen is a keret miatt
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem

    + lenne még egy amiben a keret ~150 lenne. Felhasználás: ad-hoc játék illetve film+net, itt se marad semmi másik gépből.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Pénteken sikerült beújítani egy SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 OC 4G -t.
    Illetve hozzá egy Seasonic G Series 450W tápot.

    Milyen alkatrészekkel kellene még kiegészítenem.

    CPU: -
    RAM: -
    Alaplap: -
    VGA: Radeon RX 580 4GB
    HDD: Van
    SSD: -
    Ház: -
    Táp: Seasonic G 450W
    Monitor: FHD

    Olyan 150-170 van a többire, illetve Proci hűtő nem tudom mennyire kell vagy sem de ha már egy jobb hűtésű vga-t és tápot vettem elgondolkoztam egy Alpenföhn Brocken 3-on ami szintén halk.

    További kérdéseim:
    1.
    Háznak egy Bitfenix novát néztem ki ami eléggé tetszik, de...

    Viszont itt azt írják hogy a beépíthető proci hűtő magasság az 160mm a brocekn meg 165 ventivel, szerintetek kell nekem a plussz hűtés? Gondolom ezt így nem lehet beleszuszakolni :D
    Ha nagy eséllyel kell a hűtés (akár a jövőre nézve) akkor nézek pl egy Bitfenix Shinobi-t.

    2.
    Ez a 450W-os táp elég a procinak meg a vga-nak úgy hogy bekerül még 2db HDD meg egy SSD ugye, most egy kicsit elbizonytalanodtam de úgy emlékszem hogy egy jobbféle 450W-os táp bőven elég? Vagy álljak el a vásárlástól és vegyek valami nagyobbat.

    3.CPU-LAP-RAM trióra tudtok valami szépet mondani nekem? mit érdemes venni?
    Jó lenne azért ha az egy szálas programok is jól futnának, pl xampp. De nyilván a játék se lenne utolsó.
    Most a BF-re felkészülve szeretném körbejárni hogy mit lenne érdemes venni, azon kívül hogy ami le van akciózva,Ryzen 2 és Intel 8xxx játszik most nálam.

    4. Ha kell hűtés és ezáltal a Brocken akkor az alá milyen ram fér be?

    Köszönöm szépen előre is.

    Üdv.: Crias

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz SyMbioTe #136420 üzenetére

    Köszönöm szépen.

    Annyi kérdésem lenne még, hogy akkor milyen házat ajánlasz?
    Most kicsit rá vagyok kattanva a bitfenix házakra, A shinobiban csak 1 ventillátor van hátul abba gondolom kellene még, illetve ha 165mm magas hűtő fér el benne akkor a Brocken a maga 165mm-ével el fog férni vagy ez így nagyon ki lenne számolva és még szélessebb ház kellene?

    Akkor az AMD-s hűtők ennyit javultak volna, nem lesz zavaró, mmint értem én hogy kinek mi a zavaró de pl a sandy-s konfigban a gyári hűtő volt hogy engem speciel zavart.
    Jópár évvel ezelőtt instant kuka volt az AMD gyári hűtője :)

    A másik párszor olvastam itt a forumon, hogy a 860 evo nem jön ki jól az AMD-s lapokkal/procikkal ez a régebbi verziókra igaz, vagy a ryzenre is? (Mert amúgy a samuval szemeztem, szóval ha okés lesz az ajánlott lapok valamelyikével, akkor azt veszem)

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    ArchiCad-hez kellene összeállítanom egy gépet egyik ismerősömnek aki most még egyetem előtt áll, így erre kellene kihegyezni a konfigot de a játék is szempont lenne emellett, kb 250-260k-ért monitorral.
    Minden kell neki még ODD is...
    Előzetessen ezt kaptam tőle, hát itt én éreztem egy kis zavart az erőben ezért szeretnék tőletek is egy ajánlást kérni.

    ezt kaptam tőle

    Üdv.: Crias

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Rolly #146016 üzenetére

    Szia!

    Köszi, az ok csak egy visszacsatolást szerettem volna kérni, mindegy akkor erre mondjatok valamit:

    TÁP:
    Be quiet! 600W System Power 9 BN247 19 014 Ft
    vagy
    Be quiet! BN292 400W Pure Power 11 tápegység 19 1490 Ft

    HÁZ: Spirit of Gamer ROGUE 2 RGB fekete ablakos számítógépház 22 087 Ft
    SSD: Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500B/EU 24 715 Ft
    RAM: Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Fury Black HX432C18FB2K2/16 memória 30 514 Ft
    VGA: Asus DUAL-GTX1650-O4G 4GB GDDR5 videokártya 12+24 hó gar. 57 727 Ft
    CPU: AMD Ryzen 5 2600 40 823 Ft
    LAP:
    Asrock B450M PRO4-F alaplap 12+24 hó gar. 23 153 Ft
    vagy ATX-ben:
    ASROCK B450 PRO4 26 369 Ft
    HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX 11 860 Ft
    ODD: Asus DRW-24D5MT OEM 4 197 Ft

    Termék összesen: 234 091 Ft

    Ez így eddig ugyanannyi amennyit összeválogatott de szerintem jobb pl de már egy ideje nem vagyok képben a hardverekkel.

    Monitor: DELL P2319H ~50k

    itt 20k-val túlléptem a keretet de egy 250-es ssd és HDD minusz és ott van a keretben vagy esetleg a házat lehetne egy bitfenix novára cserélni és szintén keretben van, csak nem tudom hogy ez az összeállítás mennyire jó és vagy jó-e egyáltalán a ryzen cad-re vagy oda még az intel jobb stb.

    Vagy egyáltalán szerintetek mit lenne érdemes cserélni ebből pl. táp elég-e x-es cpu kell-e, alapon jobb-e mint a sima.

    Köszi előre is

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz SyMbioTe #146030 üzenetére

    Köszi szépen annyi kérdésem lenne még hogy a cudar magok nem segítenek az archicad rendernek?
    Én csak ezért gondoltam nvidiat.

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    Gépet szeretnék ősszeállítani barátnőmnek.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Programozás (docker szereti a sok magot, meg a sok ramot), játékból mindenféle de jó lenne ha a cod hoz hasonló játékok is szépen futnának
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Amíg ilyen drága a VGA addig marad az őskövület gtx 970-es, illetver van ssd meg monitor is, meg van még egy Be Quiet Dark Rock cpu hűtő is
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden másra
    4. Mennyi a kereted rá?
    200-250 nem tudom ha kell még rá tudunk szánni +50-et ha nagyon megéri
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Később egy erősebb VGA kártya lesz ha realizálódnak az árak, jelenleg FHD monitor van később valószínű QHD lesz
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Barátnőm inkább intel nvidia párosra esküszik de nyilván nicns elzárkózva a Ryzentől sem de ha jól látom most ti is inkább intelt ajánlgattok. Egyébként majdnem minden mindegy.
    Házból neki ez speciel tetszett Fractal design meshify 2 compact

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    Sziasztok!

    kb 1 hónapja kértem egy gép összeállítást a következő paraméterekkel:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Programozás (docker szereti a sok magot, meg a sok ramot), játékból mindenféle de jó lenne ha a cod hoz hasonló játékok is szépen futnának
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Amíg ilyen drága a VGA addig marad az őskövület gtx 970-es, illetver van ssd meg monitor is, meg van még egy Be Quiet Dark Rock cpu hűtő is
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden másra
    4. Mennyi a kereted rá?
    200-250 nem tudom ha kell még rá tudunk szánni +50-et ha nagyon megéri
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Később egy erősebb VGA kártya lesz ha realizálódnak az árak, jelenleg FHD monitor van később valószínű QHD lesz
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Barátnőm inkább intel nvidia párosra esküszik de nyilván nicns elzárkózva a Ryzentől sem de ha jól látom most ti is inkább intelt ajánlgattok. Egyébként majdnem minden mindegy.
    Házból neki ez speciel tetszett Fractal design meshify 2 compact



    Kb ezek maradtak, de felmerült még pár kérdés:

    Alaplap: Asus Prime B560M-A ~36,5k
    CPU: Core i5-10400F ~64k
    Ram: 2*8GB G.Skill Aegis 2x8GB 3200MHz DDR4
    Ház: FD Meshify 2 Compact ~40k
    Táp: Seasonic Core Focus GX 550W 31k vagy core GM GC 500W 25k-ért
    vagy még Be Quiet Pure Power 11 500W 27k, (CM) 29k
    Össz: 200k

    Az egyik nagy kérdés a táp, ezek maradtak a be quet igazából amiatt mert a proci hűtő is ugyanez a márka de ezen kívül is kérdés hogy a moduláris táp megéri a felárat? Egyáltalán ha káésőbb 2060 vagy 30xx kártya menne majd bele annak nem lenne jobb egy 600W-os?

    Prociból esetleg megérheti a 10700F 99k-ért vagy újabb generációs i5-ök?
    Intel Core i5-11400F 71K
    Intel Core i5-11600KF 85K

    Vagy esetleg 32GB ram ~65k-ért?
    Kingston 2x16GB DDR4 3000MHz HyperX Fury Black


    Köszi előre is a válaszokat.

    Crias

Új hozzászólás Aktív témák