Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • q0w1e2

    tag

    válasz magickonfig #177998 üzenetére

    Külön szeretném tárolni a rendszert és a videós anyagokat. De lehet, hogy csak 1 db 1 TB-ossal indulok.

  • q0w1e2

    tag

    válasz palfitom #177996 üzenetére

    Premiere Pro-t használok. Ez egy nagyon jó anyag a gépigényről. A leírás alapján úgy döntöttem, hogy butítok, mert úgy gondolom, hogy a lenti verzió nekem hosszú ideig meg fog felelni 4K videók vágásához.

    Még a videókártyával kapcsolatban van bennem bizonytalanság.


    ASUS TUF GAMING B650-PLUS ALAPLAP

    AMD Ryzen 9 7900X 4.70GHz AM5 BOX 100-100000589WOF

    BE QUIET! DARK ROCK PRO 4 UNIVERZÁLIS CPU HŰTŐ (BK022)

    FRACTAL DESIGN TORRENT COMPACT TÁP NÉLKÜLI SÖTÉT ABLAKOS HÁZ BLACK TG DARK TINT - FEKETE (FD-C-TOR1C-01)

    Gigabyte GeForce RTX 4060 8GB EAGLE OC 8G videokártya (GV-N4060EAGLE OC-8GD)

    64GB 5600MHz DDR5 RAM Corsair VENGEANCE (2X32GB) (CMK64GX5M2B5600C40)

    BE QUIET! SYSTEM POWER 10 650W TÁPEGYSÉG (BN328)

    KINGSTON 1TB KC3000 M.2 PCIe M.2 2280 SKC3000S/1024G

  • PROTRON

    addikt

    válasz yinc #178002 üzenetére

    Pedig van erre külön topik, ahol beárazzák neked, itt a fenti összefoglaló bejegyzést nyisd le, ott a link nagy piros betűvel.
    Ott is kezd azzal hogy elolvasod az összefoglalót, hogyan kérik a felsorolást, van lehetőséged megadni hogy minek mennyi a gari ideje.
    De azért azt vedd figyelembe, hogy saját objektív rendszerük szerint áraznak, nem biztos hogy ugyanarra jutnak mint Te.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • yinc

    csendes tag

    válasz PROTRON #178004 üzenetére

    Hello! Köszönöm a válaszod!
    Közben megtaláltam a helyes topikot!
    Rá kérdezek mert nem akarom se alul se túl árazni :)

  • aquila9

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni gép vásárláshoz, nem nagyon vagyok képben szinte semmivel, így lehet, h sokat kérdezek majd, ha nem értek valamit a későbbiekben is 😊 És lehet kissé bonyolultan is fogom előadni, hogy mit szeretnék.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Football Manager 2024 és évenkénti kiadott példányaival játszok leginkább. Mivel ez egy erősen processzor függő játék, így én az AMD Ryzen 7 7700X-t néztem ki, de lehet van kicsit drágább és sokkal gyorsabb processzor is? Processzor igényes a játék, mert rengeted adattal dolgozik. Egy Intel Core 2-n is elfutna, csak nem mindegy, hogy adott adatot 1 perc alatt vagy 1 óra alatt dolgozza fel.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitorral rendelkezem: AOC Q3279VWFD8 (4k Monitort szerintem nem tervezek későbbiekben, nem használnám ki)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Memória, Alaplap, Videókártya, Táp, Gépház, Feltételezem hűtő is, Meghajtó(k), Más nem kell igaz?
    4. Mennyi a kereted rá?
    Kb. 400000-500000ft Minél olcsóbb annál jobb, de ha valamiből szükséges a drágább, akkor sajnos szükséges.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges
    szempont)
    2560 x 1440 a felbontás, 60 és 75Hz a képfrissítés lehetőség. Csatlakozók elvileg: VGA (D-sub), DVI, HDMI, MHL támogatás, DisplayPort, Fejhallgató. FreeSync támogatás elvileg van a másik pedig nincs.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Új komponenseket szeretnék, és egy helyről mindent, ahol össze is szerelik Budapesten, nem tudom, hogy melyik cégtől lenne érdemes rendelni. Szeretném, ha a házikót nem kellene takarítani a por miatt és más miatt sem, ha ez nem jár nagyon nagy felárral, és ha RGB-s lenne vagyis elég csak a lila szín 😊 Memóriából 32GB-t szeretnék. Videókártyából, mivel a játék nem nagyon igényli az erős videókártyát (NVIDIA GeForce 9600M GT, AMD/ATI Mobility Radeon HD 3650) (de jövőre Unity motorra vált jelentsen ez bármit is) , így elég lenne talán a legolcsóbbak közül választani, amit még szoktak ajánlani az adott processzorhoz, hogy azért szimbiózisban legyenek, mert a mostani gépem AMD Ryzen 5 3600, Sapphire Radeon RX 550 PULSE 4GB GDDR5 128-bit videókártyával előfordul sokszor, hogy a videókártya 100%-on pörög a processzor meg csak 20%-on. (Nem feltétlenül AMD-ben gondolkodom (bár sosem volt Intelem), de talán olcsóbb is és kevesebbet is fogyaszt, mint az Intel?)
    Egy gyors SSD sem ártana. Azt láttam, hogy M2 elég sok helyen van ajánlva, de én még nem hallottam róluk. Most egy SSD (500GB Samsung 860 EVO ) és egy HDD van a gépemben. SSD-n van a rendszer, meg onnan futnak a játékok, a HDD meg adat tárolásra illetve torrentre. Elég lenne igazából egy M2 is, ha annak nem árt, ha sok fájlt töltök le rá illetve, hogy a Football Manager játék több százezer (millió) apró kis kiegészítőit (képek, logók mezek stb.) másolgatva lenne rá, mert ezt, hogy a HDD-ről olvassa be a játék és akkor a HDD-t meg lehetne spórolni.
    Windows 10 vagy Windows 11 szoftvert lenne érdemes venni? 10-t mert az olcsóbb és utána ingyen tudom frissíteni 11-re?
    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Syracosa #177999 üzenetére


    Syracosa

    Szia,

    Ház is van - Mivel nem adtál infót a házról, ezért a vele való kompatibilitást nem tudjuk ellenőrizni.

    Nincs nagy hiba a konfigban.
    Ram: egy 6000CL36 ram közel azonos teljesítményű játékokban, mint a 3200CL16, szóval nem lennél a ddr5-tel ilyen tekintetben előrébb. Én inkább egy erősebb vga-ra költenék, azzal többet érnél.
    SSD: számodra nincs értelme a Pro verziónak, itt spórolhatsz kicsit, egy sima 980-nal, vagy 970 Evo Plus-szal sem lennél hátrébb.

    #178000
    Minőségibb, jobban ajánlott tápegységet vegyél inkább, pl. Asus Strix / be Quiet System Power / be Quiet Pure Power / Corsair RM / Corsair RMx / FSP Hydro G Pro / MSI MPG / Seasonic B12 / Seasonic G12 / Seasonic Focus.
    Esetleg egy 750W - A konfighoz még 600-650W is bőségesen elég lenne.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz q0w1e2 #178003 üzenetére


    q0w1e2

    Rendben van a konfig, mehet!

    VGA: ahogy az általad linkelt leírásban is olvasható, a vga-ra mért terhelés elsősorban attól függ, hogy hány GPU-gyorsított effektet használsz, és hogy rendszeresen exportálsz-e H.264/HEVC formátumba.
    A 4060-nak megfontolandó alternatívája lehet az ARC A770 (8GB: 131k, 16GB: 137k, 150k).

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • q0w1e2

    tag

    válasz q0w1e2 #178003 üzenetére

    palfitom, köszönöm a segítséget. Ez maradt a végső verzió. Megrendeltem az Aqua-nál. Bízom benne, hogy rendben lesz a kivitelezés.


    ASUS TUF GAMING B650-PLUS ALAPLAP

    AMD Ryzen 9 7900X 4.70GHz AM5 BOX 100-100000589WOF

    BE QUIET! DARK ROCK PRO 4 UNIVERZÁLIS CPU HŰTŐ (BK022)

    FRACTAL DESIGN TORRENT COMPACT TÁP NÉLKÜLI SÖTÉT ABLAKOS HÁZ BLACK TG DARK TINT - FEKETE (FD-C-TOR1C-01)

    Gigabyte GeForce RTX 4060 8GB EAGLE OC 8G videokártya (GV-N4060EAGLE OC-8GD)

    64GB 5600MHz DDR5 RAM Corsair VENGEANCE (2X32GB) (CMK64GX5M2B5600C40)

    BE QUIET! SYSTEM POWER 10 650W TÁPEGYSÉG (BN328)

    KINGSTON 1TB KC3000 M.2 PCIe M.2 2280 SKC3000S/1024G

    MICROSOFT Windows 11 Home 64bit OEM magyar

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz aquila9 #178006 üzenetére


    aquila9

    Szia,

    lehet, h sokat kérdezek majd, ha nem értek valamit a későbbiekben is - Semmi baj, erre való a fórum!
    egy helyről mindent, ahol össze is szerelik Budapesten - Több boltban is kérhetsz összeszerelést (és akár telepítést is), pl. Alza, Aqua, Ipon, Kazy, PCX, Zóna Computers, stb. Érdemes végignézni, összehasonlítani a kínálatot!
    és kevesebbet is fogyaszt, mint az Intel? - A komolyabb processzorok terén ez jelenleg igaz.
    SSD-n van a rendszer, meg onnan futnak a játékok, a HDD meg adat tárolásra illetve torrentre - Ez így korrekt! Megspórolhatod a hdd-t, de adattárolásra és torrentezésre még mindig inkább az az ajánlottabb.
    Windows 10 vagy Windows 11 szoftvert lenne érdemes venni? - Nincs számodra jelentősége (ha Ryzen procid lesz), választhatod bármelyiket.

    Alaplap: Asrock B650 PG Lightning / Gigabyte B650 Gaming X AX / Asus TUF Gaming B650-Plus / Gigabyte B650 Aorus Elite / Asrock B650E Steel Legend / Asus Strix B650-A Gaming / Asus Strix B650E-F Gaming / Asus TUF Gaming X670E-Plus / MSI X670E Tomahawk
    CPU: R7 7700 / 7700X / R9 7900X
    Hűtő: pl. ID-Cooling SE-207-XT Slim / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 Dual / ID-Cooling SE-207-XT / Thermalright Phantom Spirit 120 / Thermalright Peerless Assassin 120 / BQ Dark Rock Pro 4 / BQ Dark Rock Pro 5 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360
    Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT), pl. Corsair 6200 / Ripjaws 6400 / Renegade 6400
    SSD: pl. Kingston KC3000 / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980, olcsóbban Crucial P3
    VGA: RX 7600 (114k) / 6700 (123k) / RTX 4060 (134k, 136k)
    Ház: ízlés szerint, pl. Endorfy Ventum 200 Air / Endorfy Signum 300 Air / Montech Air X / Fractal Design Focus 2 / Fractal Design Pop Air / Montech Air 1000 Premium / Zalman Z10 / Corsair 4000D Airflow / Phanteks Eclipse P400A TG / BQ Pure Base 500DX
    Táp: pl. be Quiet System Power 550-650W / be Quiet Pure Power 550-650W / FSP Hexa+ Pro 600W / FSP Hexa 85+ 550-650W / NZXT C550-C650 / Seasonic B12 550-650W / Seasonic G12 550-650W / Seasonic Focus 550-650W

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz q0w1e2 #178009 üzenetére


    q0w1e2

    Szívesen. :)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok,

    Ismerősömnek kellene gép, a következő követelményekkel:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játékok, Elden Ring, esetleg kis multi, Overwatch és Call of Duty.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyen alkatrész nincs.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépház és ami benne van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    350k-ból ha meg lehet úszni, az jó lenne.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    AOC CQ27G2U/BK, 2560x1440, 144 Hz, FreeSync
    Csatlakozók: DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 és persze VGA
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Kedvelt márkák: NVIDIA, Gigabyte, Intel
    Használt cuccokra nyitott

    Eddig amit nézett: AMD Ryzen 5 5500 + RTX 4060

    A válaszokat előre is köszi! :R

  • Lamonso

    kezdő

    Sziasztok!

    Gép vásárlására szántam el magam.
    Ehhez lenne szükségem tanácsra:
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Első sorban filmnézés/netezés/torrent, játék szinten maximum LoL
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Teljesen új gép lenne
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, proci, ram, ssd, ház, táp, monitor
    4. Mennyi a kereted rá?
    250e forintra gondoltam
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Monitor is most lenne vásárolva. lehetőleg 27"-os FHD
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    A gyáró abszolút mindegy, volt már Inteles és AMD-s gépem is. Az ár lenne fontos első sorban.

    Előre is köszönöm mindenkinek aki hozzá tud szólni!

  • allein

    addikt

    Sziasztok.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Csakis fps játékra, destiny 2.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Nincs semmi.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Mindenre.

    4. Mennyi a kereted rá? Valahol 500k alatt.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    Van egy dell 3421w monitorom ami nem gamer egyébként. Semmilyen más játékkal nem játszom, eddig konzolon nyomtam de hiába 60fps+4k, már lassúnak érzem.

    [ Szerkesztve ]

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

  • BBpeter

    csendes tag

    válasz palfitom #177411 üzenetére

    Sziasztok!

    A héten megérkezik az update utolsó eleme, azaz a 13600K.

    Említetted, hogy a csere előtt legyen BIOS frissítés, viszont mivel még ilyet nem csináltam, jobbnak látom tisztázni, hogy elég-e a csak a legfrisebb verziót frissíteni? ( [EZT] )
    Tehát nem kell tételesen időrendi sorrendben az összeset.

    Köszönöm! :)

    "It always seems impossible until it's done."

  • Syracosa

    csendes tag

    válasz palfitom #178007 üzenetére

    Corsair 5000x rgb tg a házam egyébként ott sztem nem lesz gond.

    Köszönöm a tanácsokat.

    S.

  • csimbi82

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ismerősöm a következő gépet válogatta össze a Memorypc.de oldalról egy fullhd monitor mellé

    Ház: be quiet! Pure Base 500DX
    Proci: AMD Ryzen 7 5700X, 8x 3.40GHz
    Proci hűtő: be quiet! Pure Rock 2 FX RGB Tower-Kühler
    Alaplap: ASUS TUF GAMING B550-PLUS
    Memória: 32GB DDR4 RAM 3600 MHz Corsair Vengeance LPX CL16 (2x 16GB - Dual Channel
    Vga: AMD Radeon RX 6800 XT - 16GB
    Ssd:1000 GB Western Digital WD Blue SN580 (Lesen: 4150MB/s | Schreiben: 4150MB/s
    Táp: be quiet! Pure Power 12 M - 750W vollmodular - 80 PLUS Gold

    Kérlek titeket nézzetek rá, hogy ezek az alkatrészek passzolnak-e egymással. Köszönöm!

  • Freddzger

    csendes tag

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Elsősorban single player játékokra, 1080p-ben.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Ház (Fractal Design Define R4),
    SSD (sata3-as, de mind1, egy plusz nvme ssd a rendszernek már nem oszt szoroz pluszban),
    proci hűtő (ALPENFÖHN Ben Nevis, még a régi, kérdés felmegy-e az újabb procikra/lapokra, lga1700-hoz létezik hozzá felfogató keret, AMD vonalon passz)
    táp: ha még nem satnya, egy be Quiet! 450W-os straight power van, tippre ez már nem lesz elég

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    A meglévőkön kívül: alaplap, proci, memória, vga, (esetleg táp)

    4. Mennyi a kereted rá?
    200k +50k(, ha kell, de van rugalmasság)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása?
    1080p 60Hz

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? + Egyéb.
    Nincs márkahűség. Viszont a szempont az lenne, hogy esetleg egy későbbi proci és vga cserével ki lehessen húzni az életciklusát. Ergo nem olyan nagy baj, ha most használt pl a videókártya és esetleg a proci. (Alaplap, ram és táp új preferált.)

  • gaga152

    csendes tag

    válasz palfitom #177997 üzenetére

    Szia,
    Köszönöm a gyors segítséget. A tanácsokat megfogadom, cserélem a BarraCuda-t, és a hűtőt is.

  • aquila9

    csendes tag

    válasz palfitom #178010 üzenetére

    Szia!
    Köszi szépen a választ! Akkor jönnének is a kérdéseim :)
    1. Processzor: Szerintem nagy valószínűséggel a 7700x lesz 80-20% most az esélye a 7900x-el szemben. Itt azt hiszem nincs kérdésem.
    2. Alaplap: Itt lehet-e költséget csökkenteni nagyjából büntetlenül, ha a lényegesen olcsóbb 650M Pro-t választanám, a PG-Lightning helyett? Milyen hátrányok lennének, ha ezt választanám a 7700x-hez vagy 7900x-hez?
    3. Videókártya: Itt is hasonló a kérdésem, min alaplapnál RX7600 helyett RX6600-t mennyire utálnák a procik? Itt jelentős 50000 forint különbség van és tényleg semmi olyan játékkal nem játszok, amihez drága videókártya kellene. Hogy viselnék a procik ezt a videókártyát?
    4. Hűtőknél én az első kettő ajánlás kivételével a többit nem nagyon találtam meg, azt írta árukereső, h már nem nagyon kaphatóak, illetve csak 1-1 helyen max. Be quiet, Deepcool, Coolermaster, Noctua, Arctic márkából volt rengeteg, ezekből lehet valamelyik(ek) jó(k)? Ha, igen melyek?
    5. Meghajtó: Samsung 970 Evo Plus. Tetszik, még nem tudom, hogy 500gb vagy 1000gb, de szerintem ez lesz a nyerő.
    6. Házikók: Nem nagyon tetszenek :P Kivéve talán az utolsót, lehet megpróbálok keresni nekem tetsző házakat (pár darabot) és megkérdezem, hogy kompatibilisek-e az "alkatrészekkel", ha nem, akkor az utolsónak ajánlott marad.
    7. Táp: Itt ugye 550-650 között volt ajánlás. Tehát 550-es meg 600-as meg 650-es, ami jó nekem. Árban vannak különbségek, de másban számomra mi? A FSP Hexa+ Pro 600W-t néztem ki, mert itt nincs 550 meg 650-es lehetőség, de ezt meg nem forgalmazza senki.
    8. Memória: Az ajánlott memóriák 60000-75000 forint körül voltak, az pedig nagyon sok. Az olcsóbb 6000Mhz-es memóriáknak, mint a Kingston Fury Renegade vagy Beast vagy esetleg egy 4800-as memória, ami szintén jelentősen olcsóbb, az nagy (érzékelhető) hátránnyal járna számomra?

    A kérdéseim nem kötözködések, csak a tudatlanságomból és a "tudásszomjamból" valamint a skót véremből fakadnak :)

  • lazioforever

    tag

    válasz lazioforever #177956 üzenetére

    Erre esetleg valakinek van ötlete?
    #177963-as hsz.-ban még kiegészítettem a kérdést.
    Köszönöm előre is!

  • wjoe

    tag

    Sziasztok!
    A nagyfiam szeretné kompletten lecserélni a meglévő számítógépét.
    Kérném a hozzáértők segítségét, hogy a kinézett (alább részletezett) komplett gép mennyire teljesíti a felsorolt játékok elvárásait, milyen kompromisszumokat rejt illetve mennyire lenne jövőálló?

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Főleg ('sokkerekű') szimulátorokkal játszik egy Thrustmaster TMX Pro kormánnyal.
    The Bus, ETS 2 térkép, jármű, shader modokkal, és egy várható új grafikai motorral, Flight Simulator 2024, Farming Simulator 2022 térkép, jármű, shader modokkal, Cities Skylines 2, ARK Survival Evolved, Victoria 3, The Hunter Call of the Wild, Avatar: Frontiers of Pandora
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    A meglévő gépből semmi nem lesz megtartva.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A következő konfig a kinézett:
    [Gamer PC: Intel Core i5 10 magos CPU 13. Generáció !+ Nvidia RTX 4060Ti 8GB VGA+ 32GB DDR5 RAM]
    CPU: Intel Core i5-13400F 13. Generáció! alap: 1,8Ghz turbo: 4,6Ghz 12MB LGA1700 Box 10mag/16szál 20MB Cache
    CPU hűtő: 4 hőcsöves torony kialakítású
    RAM: 32 GB DDR5/4800Mhz
    Alaplap:Gigabyte H610m DDR5 USB3, SATA3,M.2
    SSD: 1TB M.2 NVME
    HDD:Nincs
    Optikai meghajtó:Nincs
    Videókártya: Nvidia RTX 4060Ti 8GB DDR6 HDMI és DP csatlakozók
    LAN (RJ45):Gigabites vezetékes hálózati kártya
    Audio:5.1 csatornás
    USB portok száma: 8db (hátlapon: 2db USB2, 4db USB3 | előlapon: 1db USB2, 1db USB3)
    PC ház: Chieftec fekete RGB gamer ház, edzett üveg oldallap, az előlapon 3db RGB ventilátor, hátul 1db 12cm RGB LED ventilátor. A házba DVD író nem építhető be!
    Tápegység: 600W 80 plus 12cm ATX csendes tápegység
    Garancia ideje: 36 hónap


    4. Mennyi a kereted rá?
    Szeretnék 500ezer alatt maradni
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Jelenleg egy 22" fullHD 60Hz-es monitor van, de a közeljövőben cserélve lesz egy KTC H32S17 32" WQHD (2560x1440) 165Hz G-Sync és AMD FreeSync Premium támogatott, vagy ezzel megegyező tudású monitorra (külön összegkeretből).

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Intel+nVidia vonal lenne a preferált, komplett, összeszerelt gép új alkatrészekből. Ha van a kinézettől jobb ajánlat a kereten belül, azt is szívesen fogadom.

  • robber4

    junior tag

    Hello hello. Egy olyan kérdésem lenne,hogy Gigabyte b550 gaming x v2 alaplapba beleillik a Ryzen 7 5800x3d és a RX 7900XTX vidikártya?Kompatibilisek? Bocsi ha nemjó helyre tettem fel ezt a kérdést csak mert itt van kártya is proci is . :D

  • MZsoltee

    veterán

    válasz wjoe #178023 üzenetére

    Az Intel Nvidia a preferált vagy kizárólagos?. Az általad említett játékok CPU intenzívek és a 3d cache igencsak sokat dob a helyzeten, illetve hasonló árban egy 7500F is jobb alternatíva. Valamint a 8GB-os VGA nem túl acélos, főleg 1440pre, inkább egy 6800-ast ajanlanek 16GB rammal.

    A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

  • PigTadaaa

    lelkes újonc

    Sziasztok!

    Hamarosan gépvásárlásra kerül sor. Valami olyasmi lenne a terv, hogy 5 év múlva kelljen megvenni a következőt, ezt sikerült az elmúlt 2 vagy 3 alkalommal is tartani. (Egyébként ebből az elmúlt két alkalommal, tehát 10 és 5 éve is itt kértem tanácsot, és hallgattam a jó szóra. :-)) Ebbe az időszakba valószínűleg bele fog esni a GTA6 PC-s megjelenése is, nem bánnám, ha nem kéne frissíteni a gépet a max beállításokhoz sem, ez persze csak vágy, nyilván nem lehet ilyesmit kalkulálni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Abszolút mindenféle játékra, single (pl Hogwarts Legacy) és multi (CSGO, Warzone, bármi...) egyaránt.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Mindenből újat veszek, de a nagy részét ki tudom választani. Ami releváns, az az, hogy a RAM az DDR5 6000+mHz lesz. Azt gondolom, 64GB elég lesz(?), és javítsatok ki, ha tévedek, de úgy tudom, hogy praktikusabb, ha 4x16os stick van 2x32es helyett, ez ugye az alaplap slotok miatt fontos.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap: ez az, ami a legnagyobb rejtély számomra, hogy mi indokolja az árkülönbségeket? Elvárások egyébként: bluetooth (kontrollerhez), wifi (nyilván vezetékesen lesz netre kötve, de biztonság kedvéért), és hely 2db PCIE SSD-nek a videókarin túl.
    Videokari + cpu: az áruk miatt a legdrágábbak kiesnek, de azalatt pont úgy van többféle is mindkét alkatrész esetében, hogy nem világos, hogy melyiket lenne igazán praktikus választani.

    4. Mennyi a kereted rá?
    700K körül ki kéne jönnie a kérdéses három alkatrésznek (MB GPU CPU)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Nincs még kiválasztva. Szeretnék legalább 120 Hz-est. Az a terv, hogy azokat a játékokat, amikhez nem kell egér+bill, a TV-re kikötve PS5 kontrollerrel fogom játszani a gépről. A TV 4K, a monitor is az lesz, és jó lenne natív felbontáson játszani.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Csak Intel/Nvidia, RGB fények kerülendőek.

    Köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz geckowize #178013 üzenetére


    geckowize

    Szia,

    Alaplap: pl. Gigabyte B550M Aorus Elite / Asrock B550M Pro4, olcsóbban MSI B450M Pro-VDH Max / Asrock B450M Pro4 2.0
    CPU: R5 5600, olcsóbban R5 5500, 3600
    Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224-XTS
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT!) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Ripjaws 3600 / Fury R 3600
    VAGY 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Ripjaws 3600 / Fury 3600 / Fury R 3600
    SSD: pl. Crucial P3 / WD SN570 / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980
    VGA: RTX 4060 (129k, 134k, 136k) / RX 6700 (123k) / 6700XT (136k, 142k)
    A megadott keretből 1440p-s monitorhoz inkább több vrammal rendelkező (és kicsit erősebb) Radeont javaslok. Használt VGA mehet, elsősorban RX 6700XT-t javaslok.
    Ház: ízlés szerint, pl. FSP CST130 / Aerocool Trinity Mini / Cooler Master MasterBox Q300L / Kolink Citadel / Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh RGB / Deepcool CC360 / Cooler Master MasterBox MB311L / Montech Air 100 / Fractal Design Pop Mini / Deepcool CH370 / SilverStone Fara H1M / Lian Li Lancool 205M
    Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 550-650W / FSP Hexa+ Pro 500-600W / FSP Hexa 85+ 550-650W / NZXT C550-C650 / Seasonic B12 550-650W

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Lamonso #178014 üzenetére


    Lamonso

    Szia,

    Alaplap: pl. MSI B450M Pro-VDH Max / Asrock B450M Pro4 2.0 / Gigabyte B550M Aorus Elite / Asrock B550M Pro4
    CPU: R5 5500, 3600
    Hűtő (opcionális): pl. ID-Cooling SE-224-XTS
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT!) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Ripjaws 3600 / Fury R 3600
    SSD: pl. Crucial P3 / WD SN350 / WD SN570 / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980
    VGA: RX 6600 (82k) / Intel Arc A750 (82k)
    Ház: ízlés szerint, pl. FSP CST130 / Aerocool Trinity Mini / Cooler Master MasterBox Q300L / Kolink Citadel / Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh RGB / Deepcool CC360 / Cooler Master MasterBox MB311L / Montech Air 100 / Fractal Design Pop Mini / Deepcool CH370 / SilverStone Fara H1M / Lian Li Lancool 205M
    Táp: pl. be Quiet System Power 450-550W / FSP Hexa+ Pro 500W / FSP Hexa 85+ 450-550W / NZXT C550 / Seasonic B12 550W
    Monitor: pl. IPS 75Hz, 44k, vagy Milyen monitort vegyek?

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz allein #178015 üzenetére


    allein

    Szia,

    AMD:
    Alaplap: pl. MSI B550-A Pro / Gigabyte B550 Gaming X V2 / MSI B550 Gaming Plus / Asus TUF Gaming B550-Plus / Asus Strix B550-A Gaming / Asus Strix B550-F Gaming
    CPU: R7 5700X

    Intel:
    Alaplap: pl. Asrock B760 Pro RS/D4 / Gigabyte B760 DS3H DDR4 / Gigabyte B760 Gaming X DDR4 / MSI B760-P DDR4 / Asrock Z790 PG Lightning/D4 / MSI Z690-P DDR4
    CPU: i5 13400F

    A többi:
    Hűtő: pl. be Quiet Pure Rock 2 / ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (dual) / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT Slim / ID-Cooling SE-207-XT
    Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Ripjaws 3600 / Fury 3600 / Fury R 3600
    SSD: pl. Crucial P3 / WD SN570 / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980
    VGA: RX 6800 (177k) / 6800XT (223k) / 7800XT (226k, 232k, 233k) / RTX 4070 (253k, 262k)
    Ház: ízlés szerint, pl. Endorfy Ventum 200 Air / Endorfy Signum 300 Air / Montech Air X / Fractal Design Focus 2 / Fractal Design Pop Air / Montech Air 1000 Premium / Zalman Z10 / Corsair 4000D Airflow / Phanteks Eclipse P400A TG / BQ Pure Base 500DX / Lian Li Lancool 216
    Táp: pl. Asus Strix 750-850W / be Quiet System Power 750-850W / be Quiet Pure Power 750-850W / Cooler Master V750-V850 V2 / Corsair RM750-RM850 / Corsair RM750x-RM850x / FSP Hydro G Pro 750-850W / FSP Hydro G Pro 850W PCIe5 / MSI MPG A750GL-A850GL / Seasonic B12 750-850W / Seasonic G12 750-850W / Seasonic Focus 750-85

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz BBpeter #178016 üzenetére


    BBpeter

    A beállítás nem tartozik ebbe a topikba, kérlek a vásárlás utáni kérdéseket releváns topikokban tedd fel! (pl. a procid, vagy a vga-d topikjában)

    Oda lenne írva, ha valamely korábbi bios-t is kellene előtte telepíteni, de mivel nincs, ezért mehet fel ez egyből. :K

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Syracosa #178017 üzenetére


    Syracosa

    Igen, az alaplap befér, és a 360-as radi is, teheted előre is, felülre is, hátulra is.

    Szívesen.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz csimbi82 #178018 üzenetére


    csimbi82

    Szia,

    Nincs kompatibilitási probléma.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Freddzger #178019 üzenetére


    Freddzger

    Alaplap: pl. Gigabyte B550M Aorus Elite / Asrock B550M Pro4 / MSI B550-A Pro / Gigabyte B550 Gaming X V2 / MSI B550 Gaming Plus
    CPU: R5 5600 / R7 5700X
    Hűtő: az 5600-ra felrakhatod, ha kaptál hozzá AM4 lefogatót, az 5700X-re viszont kicsit komolyabbat javaslok, pl. be Quiet Pure Rock 2 / ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (dual) / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT Slim / ID-Cooling SE-207-XT (a házad max. 170 mm-ig fogad)
    Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT!) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Ripjaws 3600 / Fury R 3600
    VAGY 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Ripjaws 3600 / Fury 3600 / Fury R 3600
    VGA: ÚJ RX 6600 (82k) / Intel Arc A750 (82k) / 6650XT (98k) / RTX 4060 (129k, 134k, 136k) / RX 6700 (123k), VAGY HASZNÁLT RTX 3060Ti / 3070 / 4060 / RX 6600XT / 6700 / 6700XT
    Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 550-650W / FSP Hexa+ Pro 500-600W / FSP Hexa 85+ 550-650W / NZXT C550-C650 / Seasonic B12 550-650W

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz gaga152 #178020 üzenetére


    gaga152

    Szívesen.
    OK :)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • BBpeter

    csendes tag

    válasz palfitom #178030 üzenetére

    Tiszta sor, legközelebb mindenképpen odafigyelek erre!

    És köszönöm szépen a választ! :)

    "It always seems impossible until it's done."

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz aquila9 #178021 üzenetére


    aquila9

    Szívesen.

    2. A PG Lightning komolyabb vrm-mel bír, 7700X-hez meheta Pro RS is, 7900X alá inkább a Lightning-ot tenném.
    3. Semmi gond, mehet a 6600-as. :K
    4. HX6250 is, SE-207-XT Slim is, SE-207 XT is, SE-207 XT Adv. is kaphatók a nagyobb kiskereknél. BQ hűtőket ajánlottam, a Noctua borzalmasan túlárazott, de persze ajánlott és mehet, az Arctic pedig inkább az olcsóbb kategóriában "vitézkedik", illetve AIO-hűtésben elsődleges ajánlott (ahogy azt tettem is).
    6. OK, majd visszatérünk rá.
    7. Természetesen vannak különbségek: pl. hatásfok, alkatrészek minősége, venti halksága.
    8. Nem véletlenül olcsóbb. Lassú rammal visszafogod a teljesítményt, tehát nem látom értelmét itt pár ezer Ft spórolásnak. Ezek alá ne add: pl, pl, pl, pl.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Ozsi009

    tag

    Sziasztok!

    Kaptam korábban is ajánlásokat, viszont újragondoltam és szeretnék kérni arra az esetre is ajánlást, ha a teljes konfigomat lecserélem, mert valószínűleg az a legcélszerűbb.

    A jelenlegi konfig:

    Alaplap: MSI B150M MORTAR
    CPU: Intel Core i5-6500 3,2GHz
    VGA: GTX 1070
    RAM: 16 GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL14 (2x4GB)
    HÁZ: Zalman Z3 Plus
    SSD1: 120GB Kingston SSD SATA3 2,5" HyperX Fury
    SSD2: Samsung 850 EVO 250GB SSD SATA3
    HDD: TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB
    Táp: Super-Flower Amazon SF450P-14HE 450W

    Ebből egyelőre mindenképp a VGA-t tartanám meg, annak frissítése később lehet aktuális, a többit újra cserélném.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Office programok, munkához AutoCad és Revit is használva lesz.
    Játék: mindenféle szóba jöhet. AOE 3-4, PUBG, Warzone 2 és újabb címeket, illetve a jövőben GTA VI is érdekelni fog biztosan.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    GTX 1070-et egyelőre meg szeretném tartani. A következő 1-2 évben (ideális esetben jövőre) biztosan cserélem egy erősebb VGA-ra.
    Háttértár: Esetleg a HHD-t tartanám még meg adattárolásra, de mivel a jelenlegi összesen 1,37 TB háttértár kevésnek bizonyult, ezért úgy gondolom hogy célszerű lenne egy legalább 2 TB-os SSD ami mellé a jövőben még tudok tenni legalább ennyit.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A VGA-n kívül mindenre.

    4. Mennyi a kereted rá?
    500k, a VGA ebben nincs benne.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    2 db monitorom van, egy 1080P és egy 1440P, mindegyik 60 Hz. Szintén jövőre tervezem a 1080P-s monitoromat lecserélni egy 1080p vagy 1440p 144 Hz képfrissítésűre. Mekkora plusz erőforrás igénye van a 1440p-nek a 1080p-hez képest?

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Nem tudom, hogy AMD vagy Intel a jobb választás, valahol olvastam, hogy az AMD config olcsóbb kicsit gyengébb teljesítménnyel, de ár-érték arányban nem tudom mi a helyzet igazából.

    Ezzel a géppel is szeretnék 5-6 évig elégedett lenni.

    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Freddzger

    csendes tag

    válasz palfitom #178033 üzenetére

    Köszönöm! ez gyors volt.

    az R5 5600 is kihajtja pl az RX 6700-at? vagy oda már kellene a 5700X?
    Ugyanígy 6700 XT már igényelné a combosabb procit?

    [ Szerkesztve ]

  • Sanyo77

    tag

    Sziasztok
    A következő kombót kapná a gyerek karira, érdeklődnék mi a véleményetek, kell-e változtatni rajta bármilyen szempontból:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    Van tapasztalat arról, hogy a procihűtő elfér-e az alaplapi hűtők, illetve a ramoktól.

    Játékra lesz használva, 3060 van otthon.

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz lazioforever #178022 üzenetére


    lazioforever

    Az Összefoglaló kérdéssora szerint kell segítséget kérni.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz wjoe #178023 üzenetére


    wjoe

    Szia,

    Már rengetegszer leírtuk, hogy az ilyen előre összerakott konfigok általában kerülendők. Nézd csak meg ezt az alaplapot: ez egy "irodai" konfigba, egy Pentium, vagy nagyon max. i3 alá való, nem egy 16 szálon dolgozó procival szerelt gamer-gépbe! A gépépítés egyik aranyszabálya az arányosság. Ha középkategóriás cpu+vga-val tervezünk, akkor oda legalább középkategóriás alaplap, tápegység, ház és egyéb komponensek kellenek.
    A tápegységnek még a márkáját sem írják, mit gondolsz, véletlenül?
    A ramok gyalázatosan lassúak, hiába van a gépben egy közepes proci, ha a teljesítményének egy része elvész az alaplap és a ramok miatt...
    VGA: 1440p-s felbontáshoz már manapság is "minimum necces" 8GB vram, tehát nem igazán ajánlott vétel.

    Ha Nvidia kell, akkor minimum RTX 4070-et érdemes megcélozni, ami nagyjából belepasszírozható az 500k-s keretbe.

    AMD:
    Alaplap: pl. MSI B550-A Pro / Gigabyte B550 Gaming X V2 / MSI B550 Gaming Plus / Asus TUF Gaming B550-Plus / Asus Strix B550-A Gaming / Asus Strix B550-F Gaming
    CPU: R7 5700X

    Intel:
    Alaplap: pl. Asrock B760 Pro RS/D4 / Gigabyte B760 DS3H DDR4 / Gigabyte B760 Gaming X DDR4 / MSI B760-P DDR4 / Asrock Z790 PG Lightning/D4 / MSI Z690-P DDR4
    CPU: i5 13400F

    A többi:
    Hűtő: pl. be Quiet Pure Rock 2 / ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 (dual) / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT Slim / ID-Cooling SE-207-XT
    Ram: DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Ripjaws 3600 / Fury 3600 / Fury R 3600
    SSD: pl. Crucial P3 / WD SN570 / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980
    VGA: RX 6800 (177k) / 6800XT (223k) / 7800XT (226k, 232k, 233k) / RTX 4070 (253k, 262k)
    Ház: ízlés szerint, pl. Endorfy Ventum 200 Air / Endorfy Signum 300 Air / Montech Air X / Fractal Design Focus 2 / Fractal Design Pop Air / Montech Air 1000 Premium / Zalman Z10 / Corsair 4000D Airflow / Phanteks Eclipse P400A TG / BQ Pure Base 500DX / Lian Li Lancool 216
    Táp: pl. be Quiet System Power 650-850W / be Quiet Pure Power 650-850W / Cooler Master V750-V850 V2 / MSI MPG A750GL-A850GL / Seasonic B12 650-850W / Seasonic G12 650-850W

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz robber4 #178024 üzenetére


    robber4

    Igen, kompatibilisek.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • vezeralmos2

    senior tag

    válasz Sanyo77 #178039 üzenetére

    Hali.
    Az a hűtő nagyon nem éri meg, a többi szimpatikus hardware.
    Ezt vedd helyette, sokkal jobb minden szempontból(+2 hőcső, nikkel plate felület) és olcsóbb is(Ez most hasonló árban van): [link]
    Sajnos most csak az RGB verzió elérhető már, a sima kifogyott.
    (Nekem i9-9900k procin van ilyen és elég rá, nagyon jó hűtő)

    [ Szerkesztve ]

    A Sandy Bridge legendája

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz PigTadaaa #178026 üzenetére


    PigTadaaa

    Szia,

    64GB elég lesz(?) - Jelen tudás alapján 32GB bőven elég, de ha bőven belefér a keretbe, akkor mehet 48GB is.
    úgy tudom, hogy praktikusabb, ha 4x16os stick - Nem-nem! Dual channeles a platform, és elsősorban 2 modul használata a javasolt.

    Alaplap: Gigabyte B650 Gaming X AX / MSI B650 Gaming Plus Wifi / Asus TUF Gaming B650-Plus Wifi / Asrock B650E Steel Legend Wifi / Gigabyte B650 Aorus Pro AX / Asus Strix B650-A Gaming / Asus Strix B650E-F Gaming
    CPU: R7 7700X / 7800X3D
    Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT Slim / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 Dual / ID-Cooling SE-207-XT / Thermalright Phantom Spirit 120 / Thermalright Peerless Assassin 120 / BQ Dark Rock Pro 4 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360
    Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT), 6000 - 6400 MHz, CL30-CL32, pl. Ripjaws, Renegade, Trident, Ripjaws, Vengeance
    VGA: RTX 4070Ti / 4080 / RX 7800XT / 7900XT / 7900XTX

    Most olvasom: "Csak Intel/Nvidia"...
    Alaplap: pl. Gigabyte Z790 Gaming X AX / MSI Z790 Gaming Pro Wifi / Asus Prime Z790-A WiFi / Asus TUF Gaming Z790-Plus Wifi
    CPU: i5 13600K(F) / 14600K(F) (utóbbi esetén bios-frissítést érdemes kérni az alaplaphoz)
    Hűtő: pl. SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 Dual / ID-Cooling SE-207-XT / Thermalright Phantom Spirit 120 / Thermalright Peerless Assassin 120 / BQ Dark Rock Pro 4 / BQ Dark Rock Pro 5 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360
    Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT), 6000(+)MHz, pl. Corsair 6200 / Ripjaws 6400 / Renegade 6400 / Trident 6400 / Vengeance 6400
    VGA: RTX 4070Ti / 4080

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • PigTadaaa

    lelkes újonc

    válasz palfitom #178045 üzenetére

    Köszi a választ! Közben kicsit aggódni kezdtem a 4K játék elképzelésem kapcsán, nézegettem teszteket, és pl a Hogwarts Legacy ilyen 80fps körül kóricál Full HD-n az ultra beállításokkal, ez 4K-ban effektíve negyedelődik majd 20fps-re, vagy nem ennyire egyenesen arányos ügy ez?

    Illetve hát akkor jól látom, hogy talán valami abszolút extrém sokmilliós rigeken kívül a 4K Ultra gaming gyakorlatilag nem realitás ma a legújabb játékok esetén? Pedig azért az én keretem sem feltétlenül átlagos már. Kicsit csalódott vagyok. :F

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Ozsi009 #178037 üzenetére


    Ozsi009

    Szia,

    Mekkora plusz erőforrás igénye van a 1440p-nek a 1080p-hez képest? - 1080p 60Hz-ről 1440p 60Hz-re ugrásnál elég csak erősebb vga-t venni (az új konfigba persze), de ha 1440p 144Hz a cél, akkor oda már proci-erő is kell (és a ramok sem lehetnek lassúak).
    Szóval nagyon nem mindegy, hogy milyen monitorhoz kell tervezni a gépet!

    AMD:
    Alaplap: Asrock B650 PG Lightning / Gigabyte B650 Gaming X AX / Asus TUF Gaming B650-Plus / Gigabyte B650 Aorus Elite / Asrock B650E Steel Legend / Asus Strix B650-A Gaming / Asus Strix B650E-F Gaming
    CPU: R5 7500F / 7600X / R7 7700 / 7700X
    Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT Slim / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 Dual / ID-Cooling SE-207-XT / Thermalright Phantom Spirit 120 / Thermalright Peerless Assassin 120 / BQ Dark Rock Pro 4 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

    Intel:
    Alaplap: pl. Gigabyte B760 DS3H / Asrock B760 Pro RS / Gigabyte B760 Gaming X / MSI B760 Gaming Plus Wifi / Asrock Z790 PG Riptide / Asus Prime Z790-P / Gigabyte Z790 Gaming X AX / MSI Z790 Gaming Pro Wifi / Asus Prime Z790-A WiFi / Asus TUF Gaming Z790-Plus
    CPU: i5 13500 / 13600K(F) / 14600K(F)
    Hűtő: pl. ID-Cooling SE-225-XT / ID-Cooling SE-226-XT / ID-Cooling SE-207-XT Slim / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 Dual / ID-Cooling SE-207-XT / Thermalright Phantom Spirit 120 / Thermalright Peerless Assassin 120 / BQ Dark Rock Pro 4 / Alphacool Core Ocean 240 / 280 / 360 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

    A többi:
    Ram: DDR5 32GB (2x16-os KIT), pl. Corsair 6200 / Ripjaws 6400 / Renegade 6400 / Trident 6400 / Vengeance 6400
    SSD: pl. Crucial P3 / WD SN570 / Adata SX8200 Pro / Samsung 970 Evo Plus / Samsung 980 / Kingston KC3000
    Ház: ízlés szerint, pl. Endorfy Ventum 200 Air / Endorfy Signum 300 Air / Montech Air X / Fractal Design Focus 2 / Fractal Design Pop Air / Montech Air 1000 Premium / Zalman Z10 / Corsair 4000D Airflow / Phanteks Eclipse P400A TG / BQ Pure Base 500DX / Lian Li Lancool 216 / Fractal Design Meshify 2 TG / NZXT H7 Flow
    Táp: pl. Asus Strix 750-850W / be Quiet System Power 750-850W / be Quiet Pure Power 12 750-850W / Cooler Master V750-V850 V2 / Corsair RM750-RM850 / Corsair RM750x-RM850x / FSP Hydro Pro 800W / FSP Hydro M Pro 800W / FSP Hydro G Pro 750-850W / FSP Hydro G Pro 850W PCIe5 / Fractal Design ION+ 760-860W / MSI MPG A850G / Seasonic B12 750-850W / Seasonic G12 750-850W / Seasonic Focus 750-850 / Seasonic Vertex GX850

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Freddzger #178038 üzenetére


    Freddzger

    Szívesen.

    az R5 5600 is kihajtja pl az RX 6700-at? - Hogy X proci kihajt-e Y vga-t, ilyen kérdésnek nincs értelme! Ez sok dolog függvénye, főleg a felbontástól, a képfrissítéstől, az adott játék, és még a többi hardvertől is.
    Az R5 5600 FHD-n többé-kevésbé jó RX 6700-6700XT-hez is, de ha egy játék képes 12 szálnál többet kihasználni, akkor az 5700X előnyben van vele szemben.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz PigTadaaa #178046 üzenetére


    PigTadaaa

    Szívesen.

    Jól látod, a 4K 120Hz ultra beállításokkal, korlátozott kerettel nem igazán "életképes".

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Qttro

    csendes tag

    Kis update jön... Alább a konfig amit rendeltem, az itt kapott segítséggel. Mégegyszer köszönöm szépen. Szuperül muzsikál minden. Terveim szerint 9 év múlva jövök újra. :D
    Örök hálám ismét.
    Ha csak netezek, 32-36 fok alapból a proci, játékok mellett se megy feljebb 65 fölé. Cyberpunk (150+fps), fortnite (300+), dying light 2 (140+fps) végre nem diavetítés. Nyilván itt a grafikai beállítások változtatásával kell érteni a számokat és 1920x1080-ban.

    AMD Ryzen 7 7800X3D
    ASUS TUF GAMING B650-PLUS
    CORSAIR RMx Series RM850x 850W V2
    G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6400MHz
    KINGSTON 2TB KC3000 M.2
    FRACTAL DESIGN Meshify 2 RGB TG
    BE QUIET! Dark Rock Pro 4
    ASUS TUF-RTX 4070 12GB GDDR6X

Új hozzászólás Aktív témák