Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz rasotamas #176022 üzenetére


    rasotamas

    Szia,

    "Veszek a gyengébbik gépbe egy használt AM4 lapot
    Bele a Ryzen3 1200 (ez nem sokkal gyorsabb önmagában a 2400-nál, de bármikor bővíthető mondjuk egy 2600-3600-zal, sőt.)
    és a 16GB DDR4 ramom, meg a 480-as SSD. (Az SSD-nek egyébként lenne más helye is, a lányom laptopjában, ha ebbe inkáb más menne.)
    Bele a 1650 Super.
    Táp marad, mehet az egész az Asgardba."
    Ez teljesen jó ötlet, én is ezt tenném.

    "Az én gépembe" kéne
    2TB m.2 SSD: pl. Samsung 970 Evo Plus / WD SN570 / SN770
    2x16 DDR4: B-die a legjobb, de ritka és viszonylag drága. Amikor a DDR5 ára már ennyire leesik, és ezért elérhetővé válik széles körben, akkor már csak nagyon jó indokkal és jó áron érdemes DDR4-be beruházni. "Jó áron" pedig nem lesz B-die. Egyébként 12400F mellett nem olyan egyértelmű a magas órajel, ahogy ezt már kifejtették neked az Alder topikban. Én Renegade 3600CL16-ot vennék, és ha megy 3600-on, akkor hurrá. Sokkal jobbat 12400F mellett egyszerűbb B660-as lappal nem fogsz tudni kihozni.
    Ha kilátásban van a bclk-oc és a foglalat javítás/csere, akkor mindenképpen várj a ram-beszerzéssel, hisz akkor DDR5 fog kelleni!
    Torrenttel én is szemezek már egy ideje, de egyelőre még nem tudtam megbarátkozni a fölsőtápos elrendezéssel.
    "még jobban cs*szteti a fantáziámat egy 5800X3D vagy AM5" - Ezzel én is így voltam, i9-11900-ig csak Intelem volt (nem is kevés, hanem szinte minden generációból több is), de aztán az ész érvek miatt áttértem a másik oldalra. Jelenleg is "viszket a tenyerem", hogy ismét legyen Intel, de egyszerűen egy olyan indokot sem tudok felhozni, amiért visszamennék. Totál nem tudom megérteni azt a koncepciót, hogy ha nekem kell egy erős 8/16-os gamer proci, akkor miért akarnak megvetetni velem még csillió számú e-magot. A pasztázás minőségéről, a fogyasztásról, a hűthetőségről már ne is beszéljünk...

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák