Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    Sziasztok!

    Előre is bocsánat egyrészt mert hosszú lesz, másrészt mert sokszor jövök ilyen mit kéne fejleszteni kérdésekkel, mert nem birok a meglévő hardvereken megülni sokáig.

    Messzebbre költözés és munkahelyváltás miatt felmerült némi optimalizálás igénye otthon. A cél az lenne, hogy a gyengébbik gépet kicsit frissebbre, gyorsabbra, üzembiztosabbra hozzuk részben a jobbikból, a jobbikat is lehetne kicsit optimalizálni, kérdés, hogy ha veszek bele bármit még itthoni vagy már kinti garival érdemes-e upgradelni.
    Lenne még egy olyan cél, hogy webkamerázzunk ezekről a gépekről egymás közt napi több órát, pl leckében segíteni, némi remote-olás (torrent pl, mert kint nem legális, de nem tudom áthúzni máshogy az működhet-e a radar alatt).

    A jelenlegi jobbik gépem, amit vinnék magammal:
    MSI PRO B660M-A WIFI DDR4
    12400F
    2x8 Crucial Ballistix 3600 CL16
    Manli 3070Ti
    1 éves Corsair 750W Asszem RM
    480 Sata Patriot Burst+4TB HDD
    27" 1440p 144Hz
    Jelenleg egy Cooler Master Hyper 212X hűti (módosítani kellett mert nem LGA1700 kompatibilis, de sikerült, 3 ezret megért)
    Meshify C

    A jelenlegi gyengébb gép a gyerekeknél, amit fel kéne kicsit pimpelni:
    Dell Optiplex 790
    I5-2400
    2x4 DDR3 :(
    Corsair 450W kicsit régebbi
    500 HDD :(
    Momentán egy HD6850 1GB de volt már benne a GTX670 is.
    24" 1080p 60Hz + talán rá van kötve a 4K TV is, meg játékokhoz itt van egy PS4 Pro is, elsősorban azon van játék, a PC-n inkább böngészős játékok mennek, de még reménykedek, hogy megszeretik.

    Emellett kallódik még pár dolog itthon:
    GTX 670 2GB
    1650 Super 4GB (Manli, hőcső nélküli, 100W TDP)
    Ryzen3 1200
    Cooler Master TX3 ami asszem jó lenne a Ryzenre is, de ha nem a Hyper212X biztosan
    Foglalatcserére szoruló Asrock B760M PG Riptide amit elég jó áron vettem, de a foglalatcserével már lehet nem éri majd meg.
    Xigmatek Asgard ház (ebben van most egy 775 konfig egy másik 500-as HDD-vel)
    A CRT sajnos marad itthon :DDD

    Ötletek a gyengébbikre:
    Veszek a gyengébbik gépbe egy használt AM4 lapot
    Bele a Ryzen3 1200 (ez nem sokkal gyorsabb önmagában a 2400-nál, de bármikor bővíthető mondjuk egy 2600-3600-zal, sőt.)
    és a 16GB DDR4 ramom, meg a 480-as SSD. (Az SSD-nek egyébként lenne más helye is, a lányom laptopjában, ha ebbe inkáb más menne.)
    Bele a 1650 Super.
    Táp marad, mehet az egész az Asgardba.

    Az én gépembe kéne 2TB m.2 SSD, és vagy 2x16 DDR4 (jó lenne picit jobbat kifogni, vannak ezek a Micron E-die, B-die, Samsung stb, sajnos nem vágom. Lehet, hogy olcsóbban megveszek egy 4000-res rosszabb CL ramot és kiderül, hogy ugyan az a chip van benne és 3600-on ugyan úgy megy CL16-on. Szóval van 30-ért is, de ha épp 36e de jobb, nem borulok le a székről)
    Vagy ha sikerül kicseréltetnem a procifoglalatot a Riptide-on akkor DDR5 és remélhetőleg tényleg megy a BCLK OC.
    Terveztem egy Peerless Assassint amazon-ról, bár a DeepCool Assassin IV külsőleg sokkal jobban tetszik.
    A Meshify C házzal annyi bajom van, hogy a front panel ventik nem férnek el a VGA előtt, csak alatta és fölötte. A házat akár itt is hagyhatnám hogy ne abba a régi Asgardba menjen a gép. Nem tudom egy Torrent vagy mi lenne jó helyette.
    De az igazat megvallva még jobban cs*szteti a fantáziámat egy 5800X3D vagy AM5, mint az LGA1700 vonalon fejlesztés. Persze ez is teljesen jó, így is, de én LGA1700-at már 12400 fölé nem fejlesztenék, mert az 5800X3D-hez képest minden vagy nem hoz annyit vagy drágább.

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák