Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz pittbaba #49587 üzenetére

    Szívesen!

    Először vegyél egy 4 GB-s memóriamodult, s ha nem lenne elég, később vehetsz hozzá még egyet. (De nem tartom kizártnak, hogy 4 is elég lesz, alkalmazás- illetve felhasználófüggő... )

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz emiki6 #49597 üzenetére

    A GD55-nek jobb a tápellátása, a G45 GAMING-é inkább csak belépőszintűnek nevezhető.

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz anytime #49726 üzenetére

    De… de hát… de hát akkor ennyi, és vége? Alig több, mint fél év után máris megvetted a konfigodat? Pedig nem olyan embernek tűntél, aki elhamarkodottan hozza meg élete fontos döntéseit…
    Hiába, változik a világ, felgyorsult létezésünkben egyre gyorsabban válnak semmivé világunk eddig biztosnak, állandónak hitt sarokkövei, mint például a kérdéseid a leendő konfigoddal kapcsolatban, vagy mint a Nagy Sasss esedékes gépcseréjével kapcsolatos találgatások, melyek meghatározóak a Fórum életében… (A Sasfőnök például már hetek óta nem váltott foglalatot, s ráadásul azt tervezi, hogy összel egy utolsó konfigcsere után évekig nem is fog… ) Eme szomorú fejlemények után már nem lesz ugyanaz a Fórum, mint ami eddig volt… Felsejlik előttem a szörnyű jövőkép, melyben üresen kongó topicok szerepelnek, heteken keresztül mindössze pár szürke hozzászólással az „öregek” tollából, keserédes nosztalgiával emlékezve a „régi szép időkre”, mikor még Anytime kérdéseket tett fel… Hát igen, vége a „hőskornak”, mikor az ember jóleső izgatottsággal nyitotta meg a Fórum oldalait, a konfigod építési koncepciójának esetleges változásaira kíváncsian… A jövő bizonytalannak tűnik e pillanatban, remélem nem lesznek újra időszerűek a topic alapítójának, Pirkhoffernek örökbecsű szavai
    Megingathatatlannak tűnő barátságokat, harmónikus házasságokat taszított az emészthetetlen gyűlölet legmélyebb bugyraiba a Számodra ideális gép alkotóelemeiről kialakult véleménykülönbségek törésvonalai mentén szárbaszökkent heves vita pusztító lángja, s a „végeredményre” kötött fogadások következményeként vagyonok váltak füstté…
    Küzdelmes fél év áll mögöttünk, amely a sok csalódás ellenére számtalan szép pillanattal vált örökre felejthetetlenné… Sohasem felejtem el azt a magasztos érzést, ami elfogott, amikor átvettem az E-ATX-et Anytimenak!-párt tagsági könyvét… Szintén meghatározó élmény volt a párt által szervezett, százezres tömegeket vonzó E-ATX-szimpátiatüntetés, amelyről a világsajtóban megjelent képeken magam is jól kivehetően látható vagyok, kedvenc E-ATX, Anytime, anytime-pólómban, s emiatt érzett büszkeségemet az sem csorbítja, hogy mélyen ITX-hívő feleségem számára ez volt az utolsó csepp a pohárban, ezután rögtön otthagyott, az ITX-et Anytimenak!-párt elnökéhez költözött, mondván:” …mert neki nem kell E-ATX, hogy ellensúlyozza intim testrészének visszafogott méretét, mint neked… " (Persze Ő nem egészen így fogalmazott… )
    Ott voltam az ITX-esek által megrongált vasútvonal helyreállítási munkálatait segítő önkéntesek között is, hogy az E-ATX-lapokat szállító szerelvény végre megérkezhessen, bár sajnos a vagonokat később „ismeretlen tettesek” felrobbantották… (De az aljas rágalom, hogy segédkeztem az az ITX-raktár felgyújtásában, s az ITX-párt székháza elleni pokolgépes merényletben sem vettem részt.)
    Most itt ülök az üres lakásban (a bútorokat a bíróság a feleségemnek ítélte), a PC-m társaságában (szerencsére E-ATX-lapok fogadására is alkalmas házban levő, normal ATX-lapra épülő konfig, ezért az asszony méltóságán alulinak tartotta, hogy foglalkozzon vele ), a csupasz falak egyhangúságát mindössze az International „Don’t Be Pussy, Anytime, Choose An E-ATX-Board” Foundation plakátja töri meg, s bár még sajognak lassan gyógyuló égési sérüléseim, s a bukás miatti szomorúság által keltett könnycseppek az időközben illegalitásba kényszerített E-ATX-párttagsági könyvemre hullanak, mégis úgy érzem, nem bántam meg semmit…
    A lelkem mélyén azért még él a pislákoló remény, hogy gyorsan meggyógyulsz, s az állandó megújulás iránti vágyadnak engedve lesz még Neked Troopered, meg Maximusod…

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Rypejakten #49794 üzenetére

    Rypejakten - Köszönöm! :R

    Bluyoo - :R

    (Köszönöm a kölcsönadott titkárnőket, Vezérigazgató Úr, ismét bebizonyosodott, hogy a minőségi "hardver" értékéből semmit sem von le, ha "használt"... Meddig maradhatnak?)

    Anytime - Köszönöm! :R

    Kérlek ne társíts az írásomhoz semmilyen mögöttes jelentéstartalmat! Rype jól látja, nincs benne sem kritika, sem irónia, de még csak vélemény sem! Csak egyszerűen hüléskedtem!

    "Ezen hsz... ... rámutatott arra a tényre is..." - :N Tévedés, semmire sem mutatott rá... Ahogy fentebb írtam: Csak egyszerűen hüléskedtem... Emiatt nehogy változtass bármin is!

    "Volt-e mar a PH-n valaki, akit ennyire megcinkeltel?" - Bizonyos értelemben igen, de a kérdésben foglalt feltételezés téves, mert sohasem a "cinkelés" szándékával tettem...

    Nah, már megint mosakodhatok, pedig azt hittem, már "ismersz" annyira, hogy Számodra is egyértelmű, hogy csak hüléskedtem... :(((

    Érted már 'azze? :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz bluyoo #49802 üzenetére

    Nagyon helyes, tapsolj lelkesen, az elenyészően csekély önbizalmam füstölgő romjain önfeledt győzelmi táncot járó kisebbségi komplexusom ellensúlyozására jól jön az elismerés "fentről"... :K

    "Kíméltem őket... " - Érdekes, nekem nem ezt mondták... :U

    " ...tudod van házisárkányom is!" - Na de Vezérigazgató Úr! :Y Remélem a házis... ööö... illetve Mrs. Bluyoo nem olvassa a topicot...

    "Nyugodtan maradhatnak amíg akarnak... " - Látom meg akarod úszni a fizetésemelésemet... Nem baj, jó csere! :C

    " ...van mááásik!" - Sejtettem én, hogy titokban még mindig castingolsz... Persze ez így van rendjén, Vezérigazgató Úr...

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Whispering #49838 üzenetére

    Hello!

    Whispering - Azért említették, hogy 28e-ért vannak jobb lapok, mivel a 990FX Extreme3 4+1-es tápellátásánál jobb tápellátású lap ajánlott 8xxx-es CPU-k "alá". A probléma az, hogy ebben az ársávban csak ezen a lapon van koax-kimenet... Ha ez a feltétel nem kikerülhetetlen, akkor kérdezd meg az FX-topicban, hogy esetleg alulfeszeléssel együtt tudnak-e élni...

    Anytime - Utólag már eszembe jutott, hogy lehet, hogy nem Te vetted komolyan amit én írtam, hanem én vettem komolyan amit Te írtál... :B :DD

    :R

    Johnny82 - A B75 Pro3-t válaszd!

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz pittbaba #49859 üzenetére

    Pittbaba - Grat a laphoz! Esetleg, ha még nem lenne meg: Asus P8 7-es topic

    Anytime - "Fel ev mulva erre mar nem is fogunk emlekezni... " - Tehát ezért küszködtem annyit a "különkiadással"? :O

    "Javaslom, lepjunk tul ezen" - Pedig gondoltam egy hosszabb elemzésre arról, hogy milyen egy hülye idióta vagyok... (Ráadásul a témaválasztást tekintve a tévedés ez esetben kizárva... :)) )

    "de azt nem latta senki, mert az asztal alatt van" - :C
    Egyébként sohasem találnád ki, ki tartotta magasra az E-ATX-szimpátiatüntetésen a "Az igazi férfiak az E-ATX-et választják!" feliratú táblát... :U

    Bluyooo - "Attól még hogy néha kölcsön vannak adva nem értem mire a panaszkodás!" - Ezt Ők egyáltalán nem panaszként mondták... :U

    (Eszembe jutottak a "régi szép idők", amikor péntekenként BomiBoogie megnyitotta a "hétvégi Offolást"... )

    Jim bcs - "Jézus Mária" - Itt volt már az ideje, hogy megerősítsük a vallásos vonulatot a topicban, elvégre ha azt szeretnénk, hogy a legközelebbi pápaválasztáson Bluyoo legyen a befutó, akkor ezen a téren is bele kell húznunk... Bluyoo például már alappapgyárra is gondolt...

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Andris sros #49892 üzenetére

    Hello!

    Az foglalatonként változó, hogy milyen szintű lapot milyen árért lehet venni, de attól is függ, milyen CPU kerül abba a bizonyos foglalatba. Milyen CPU-t, VGA-t tervezel?

    E'késtem... :B

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz johnny82 #49902 üzenetére

    Johnny82 - Szívesen! :R
    " ...az atx méretűt! " - Helyes! :)

    TaylorXIII - Hello!

    A 970 Pro3 R2.0-t a VRM "bordátlansága" miatt ki is zárnám, a 4+1-es "belépő" tápellátás még épp elég a 6300 "alá", tuning nélkül, így akár a GA-970A-DS3P elég is lehet, de inkább ha belefér, igazán nyugodt szívvel az M5A97 EVO R2.0-t ajánlanám...

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz bluyoo #49973 üzenetére

    Bluyoo - "Mahrenburg mindenkit megfertőz! " - :B

    Trebron09 - Köszi, a 970 Pro3 R2.0-t akartam linkelni.

    TaylorXIII – A stabilitás és az élettartam szempontjából, foglalattól függetlenül, ajánlott a hűtőborda a FET-eken, s a 6, vagy afeletti CPU-ra jutó fázisszám. AM3+ esetében ez talán még fontosabb, s a melegedésre hajlamos Északi Híd minél nagyobb bordával való „ellátása” is kiemelt fontosságú. Még, ha jelenleg nincs is tervben a tuning, illetve nem a csúcsmodell a kiszemelt CPU, ez hosszabb távon változhat, ezért ajánlottam a figyelmedbe a némileg drágább alaplapot (kb. 25e), amely esetletleges 8xxx-re való csere esetén, s tuningnál „sem jön zavarba”, szerintem megéri, hogy ne kelljen alaplapot cserélni, ha növekedne az „igénybevétel szintje”. No meg a minőségi táp után talán a jó alaplap a legfontosabb összetevője egy konfignak…

    50 000. – Már bontom is a pezsgőt… :)

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz TaylorXIII #50013 üzenetére

    Még egyszer hangsúlyoznám, hogy FX 8xxx "alá" nem ajánlott 4+1-es tápellátású, a FET-eken "hűtőbordátlan" alaplap, nem tartom kizártnak, hogy "mindössze" ez okozza a problémát... Esetleg némi "alulfesz" javíthat a helyzeten, de kérdezd meg az FX-topicban, ott biztosan tudni fogják a megoldást, de a legjobb az lenne ha az itt leírtaknak megfelelő alaplapra váltana...

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz bb.bocs #50074 üzenetére

    Ki mire fogad? Gyorsan, mielőtt érkezik a válasz... Ha valaki arra akar fogadni, hogy a Vezérigazgató Úr az AMD-s konfigot ajánlja, írjon pü.-t, minden tétet tartok! :))

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz nixit #50187 üzenetére

    Hello!

    Az M5A97 EVO R2.0-t ajánlanám, jobb a tápellátása, mint a 970 Extreme3 R2.0-é, a FET-ek, s az Északi Híd is komolyabb hűtőbordával van ellátva.

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz elerion #50192 üzenetére

    Hello!

    Elerion - A P8H77-M és a P8H77-M PRO kb. egy belépő szintű B75-ös lap szintjén van, csak H77-es lapkával, inkább ajánlanám a P8H77-V-t, ami egy jóval komolyabb lap.

    Lovas001 - A 970A-DS3P csak 4+1-es tápellátású, nem ajánlott 8xxx-es CPU "alá", Gigából minimum a GA-970A-UD3 (rev. 3.0) ajánlott, de inkább az M5A97 EVO R2.0-t ajánlanám. ASRockok közül ebben az ársávban nincs ajánlható lap, a gyenge tápellátás okán. Ha egy VGA-s rendszert szeretnél, elég egy 970-es lap is.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz anytime #50328 üzenetére

    Anytime - " ...most vettem csak eszre... " - Hát igen, mi az örök VESZT-esek mondtuk is egymás közt a legutóbbi illegális találkozón, hogy "Bezzeg, ha Anytimenak E-ATX lapja lenne, a hírek is hamarabb eljutnának Hozzá... " Persze tudom, hogy ez némileg túlzás, de a csalódott egykori E-ATX-pártaktivisták egyelőre kénytelenek ilyen önámításokkal vigasztalni magukat...
    (Mielőtt gúnyos megjegyzések céltáblájává válnánk, felhívnám arra a figyelmet, hogy a VESZT, a Veterán E-ATX Szimpatizánsok Társaságát jelenti... :(( )
    Bár, ha jobban belegondolok, én jóval előbb értesültem eme változásról, pedig nekem "csak" normal ATX lapom van... :U ...mivel a Vezérigazgató Úr körlevélben értesítette erről a Cég összes munkatársát...
    (Egyben szeretném visszautasítani a vádakat, az ezen apropóból a Vezérigazgató Úrnak küldött több oldalas méltató levelemhez csak véletlenül került csatolásra a fizetésemelési kérelmem... )

    " ...kernem szepen, hogy bluyoo is irhassam csupa nagybetuvel a titulusat... " - Egyelőre még azt sem sikerült elérnünk, hogy a neve kezdőbetűjét nagybetűvel írják, kérlek légy türelemmel, lassú víz partot mos...

    Egyébként természetesen a Bizottság ülésén napirenden volt a "rang-kérdés", ahol némi elégedetlenséggel vettük tudomásul, hogy a Vezérigazgató Úr csak (Szakértő) lett, mivel eredetileg a Bizottság azt javasolta, hogy (Az Isten) legyen, vagy még kifejezőbben (Bluyoo) rangot kapjon, ami lényegét tekintve ugyanaz...

    Bluyoo - "Van azért jó pár fórumtárs aki megérdemelné... " - Köszönöm, hogy ezzel a finom célzással próbálod egyengetni PH!-s karrieremet, azt hiszem az indirekt megfogalmazás ellenére is mindenki számára egyértelmű, hogy elsősorban rám gondoltál, de legendás szerénységem tiltja, hogy túlzottan előtérbe helyezzem magamat, hiszen ismersz... ... meg aztán a legutóbbi ülésen megbeszéltük, hogy csak fokozatosan emeljük speciális rangra a Bizottság tagjait, először BomiBoogiet, most Téged, s majd ha =HG= megkapta a (Király) rangot, csak azután jövök én...

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Joker88 #50368 üzenetére

    Hello!

    Joker88 - Csak némileg magasabb árban találtam az összes feltételnek megfelelő lapot:
    Asus M5A78L-M/USB
    MSI 760GM-E51 (FX)

    KAMELOT Szerintem a Vezérigazgató Úr (mivel köztudott, hogy nagy Giga-fan) az Asus P9X79-et ajánlaná, illetve, ha az ár nem akadály, akkor a SABERTOOTH X79-et.

    Hrabo86 - Csatlakozva Jim bcs gondolatmenetéhez, az Asrock Fatal1ty H87 Performance-t ajánlanám. (Persze, mivel még friss a platform, ezért nincs tapasztalat róla, de kidolgozása/felszereltsége alapján ez a lap a legjobb ár/érték arányú)

    l.daniel91 - Szintén az Asrock Fatal1ty H87 Performance-t ajánlanám, szintén kiemelve, hogy a "frissesség" okán még kevés a tapasztalat. (Némileg meghaladtam a keretet)

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz KAMELOT #50385 üzenetére

    Szívesen!

    Persze, biztosan ír választ.

    (Csak most éppen bezárkózott az irodájába néhány titkárnővel, mivel sürgős "diktálhatnékja" támadt, s ki tudja mikor kerül elő... :U Mi meg itt kint várjuk az előtérben, s nagy összegű fogadásokat kötünk, hogy mit fog ajánlani Neked, s azért is írtam le, hogy le legyen dokumentálva, hogy én mire tippeltem... )

    Egyébként ebben az ársávban egyik lappal sem nyúlsz mellé. Miért szeretnél 2011-es konfigot? Milyen CPU lesz a lapban?

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Loner #50388 üzenetére

    Hello!

    Mennyiért vennéd a lapot?

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz KAMELOT #50396 üzenetére

    A "forrasz" vs. "paszta" miatt váltasz?

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    Hello!

    KAMELOT - Gyorsan rövidre zártad a 2011-es terveidet... :D

    Geresics - Isten hozott újra a topicban!

    Hrabo86 - Ha belefér, akkor igen szerintem megéri (a ha jól sejtem kb. 2-3e-s felárat), jobb tuninglapokkal vetekedő a Fatal1ty H87 Performance kidolgozása, (eddig Z-s lapkával szerelték a Fatal1ty Performance-eket), főleg, ha az élettartamot, stabilitást helyezed előtérbe (egyébként :C a hozzáállásodnak), még mindig a legjobb a tápellátása a H87-es lapok közül, komoly "bordázottsággal", s a legjobb hangkeltővel rendelkezik. (Persze tudom, hogy eredetileg huszonvalahányas kerettel indítottál, s most már kicsivel 30 felett járunk, de az igényes hozzáállásod miatt merem leírni... ) Persze a H87-PRO-val sem lenne gondod, de a Fatal1ty H87 Performance azért egy szinttel felette van...

    TaylorXIII - Biztos, ami biztos alapon vedd fel velük a kapcsolatot, s kérdezd meg.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Geresics #50530 üzenetére

    Geresics - "Ezek szerint még van aki emlékszik... " - Hogyne emlékeznék, hiszen Te vagy az alaplap-gyárunk kereskedelmi igazgatója... :K

    Anytime - " ...erre kernek egy tisztesseges, olvasmanyos hsz-t... " - Csak így, rendelésre? És akkor hol marad a meglepetés ereje? :Y Egyébként, ha megadod a fontosabb családi események dátumait (születésnapok, esküvők, stb.), akkor azokra is szívesen... :))
    És persze grat! :C

    BomiBoogie - Milyen régen láttam Tőled ennyi "szürkét" egyszerre... Az emlékezés könnycseppjei gyűlnek a szemem sarkában... Csak nem... csak nem... csak nem megnyitod az "Off"-hétvégét holnap este? :)

    Bandi0000 - Milyen hamar túladtál a memórián... Melyik idiótára sikerült rásózni? :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz ToBeY #50736 üzenetére

    ToBeY - Csatlakozván az előttem szólókhoz, inkább 1155-ös rendszert építs, 1156-ös lapot már újonnan nem lehet kapni, s a használt 1156-ös lapok garanciája is lejárt mostanra, s ha nem szeretnél tuningolni, akkor viszonylag jó ár-értékű 1155-ös lapok vannak, pl.: ASRock B75 Pro3, Asus P8H77-V, s az Aprón már 30e körül találsz 4 magos i5 CPU-kat.

    Bandi0000 - "Nem, inkább én vagyok az idióta hogy fele áron adtam el... " - Dehogyis, szerintem kitűnő döntés volt... :C

    BomiBoogie - Asszem ott hagytuk félbe, hogy az "LHC" jelentéstartalma körül kialakult homályt próbáltuk eloszlatni... :))

    Bluyoo - Télleg, Karácsonykor volt... most meg már lassan újra itt van...
    A hónapok mint gyorsan múló percek suhannak el mellettünk... ...s már csak nosztalgikus emlékeink tudják feledtetni a régi szép idők elmúlása felett érzett szomorúságunkat... :DD

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz redingitell #50745 üzenetére

    Redingitell - Kitűnő választás, az egyik legjobb tuningot nem lehetővé tévő 8-as sorozatú lap.

    ToBeY - Az integrált GPU-t szeretnéd használni?

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz redingitell #50751 üzenetére

    Redingitell - A memória-vezérlő 1600/1333/1066 MHz-es RAM-okat kezel, de a 1333-as is elég, számottevő gyorsulást nem éreznél az 1600-assal. Márkák tekintetében megfelelőek a Kingmax, a Kingston, ezek széleskörű kompatibilitásukrűl "híresek", nagyon jók a Patriot, a TeamGroup. Arra figyelj, hogy 1.5 V-osak legyenek! Itt is kérdezz rá.

    ToBeY - Ha csak netezésre és filmnézésre szeretnéd, akkor egy ASRock B75 Pro3 + Egy 2 mag/2szálas 1155-ös (Celeron vagy Pentium) CPU is elég, hacsak nincs szükség egyéb okból nagyobb CPU-teljesítményre.

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz anytime #50755 üzenetére

    Anytime - Egyre növekvő elvárások, fokozódó nyomás, szegény én... :O :DD

    Redingitell - Szívesen! :R

    ToBeY - Akkor szerintem (is) maradj az Asus P8H77-V-nél, a legjobb tuningot nem lehetővé tévő 7-es sorozatú lap, s keress hozzá az Aprón i3-as, vagy i5-ös CPU-t.

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz anytime #50811 üzenetére

    Ez nem "gombnyomásra megy, ha "rámjön", akkor szinte "ömlik" belőlem, nem győzöm leírni...
    Az infó "el van raktározva", majd úgyis magától "robban"... :) :R

    Mennék én utánad a monitoros topicba, de nem biztos, hogy tárt karokkal fogadnának... :DD

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz anytime #50813 üzenetére

    Anytime - Egy pillanatra felderengett a fény az alagút végén, hogy ROG-lapot szeretnél, de aztán elértem a mondat végére... :DD
    (Zárójelben említeném, hogy úgyis testben-lélekben megerősödsz, s akkor az ITX-es ROG-lap árában már akár a HERO is elérhető, ami igencsak illene a Trooperbe... :K Bocs a "belevauért"... :B )

    Geresics - Nem is láttad? Én meg azt hittem, hogy átmentél "read only"-üzemmódba... Pedig azóta rengeteg minden "történt", alaplap-gyárat alapítottunk (bár egyelőre még inaktív :D), lett totemállatunk (óriás medvedisznórozsomákember), létrehoztuk a topic Etikai Bizottságát, lobbytevékenységünknek köszönhetően "benyomtuk" BomiBoogiet a PH! döntéshozó testületébe, kineveztettük Bluyoot (Szakértő)nek, =HG=-t királlyá koronáztuk, én meg minden bizonnyal megkapom a csak nekem létrehozott (PH! Idiótája) egyéni rangot, majdnem elértük, hogy Bluyoot pápává válasszák, azóta van saját topichű hadseregünk is (egyébként, ha valamely családtagod kifogásolná, hogy sokat fórumozol, hadseregünk Különleges Alakulatai bármikor a rendelkezésedre állnak, megvesztegetéstől az orgyilkosságig széles a paletta... ), mint láthatod, tevékenységi körünk azóta jócskán túlnyúlt a topic határain, most éppen világuralomra törünk... Mindössze úgy 8000 hozzászólást kell visszaolvasnod, s máris képbe kerülsz... :K
    Majd el feledtem, sikerült rávennünk Bandi0000t, hogy megborotválkozzon (ez kicsit talán túl jól is sikerült, még a haját is leborotválta... ), de a legbüszkébbek talán arra vagyunk, hogy hosszú hónapok megfeszített munkájával, a lehető legmagasabb szintű topicközi együttműködést megvalósítva, a folyton változó igények ellenére sikerült összehozni Anytime konfigját, még azt is elértük, hogy az Asus gyártásba vegyen egy ITX-es ROG-lapot Anytime kedvéért, a Vezérigazgató Úr irodájának Nemzetközi Kapcsolatokért Felelős Szekciója hetekig csak ezzel volt elfoglalva...

    ST05 - 1150-ról 1155-re váltasz?

    ToBeY - Az MSI H77MA-G43 is "megteszi", de azért voltam bátor a P8H77-V-t ajánlani, mivel kosszú távra szeretnél stabil, megbízható lapot, s a P8H77-V "a H77-es lapok királynője", ahogy a Kereskedelmi Igazgató Úr egyszer találóan megfogalmazta... Vagy mATX-lapot szeretnél?

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz ToBeY #50822 üzenetére

    ToBeY - A 775-ös ASRock-lapokra volt igaz az alacsonyabb színvonal, de a 1155-ös lapok közül talán a legjobb ár-érték viszonnyal rendelkező lapokat kínálja.

    P8H77-V - Jó döntés :C
    _____

    ALL : FM2+ -os Gigabyte lapok

    Már rögtön rev. 3.0-val nyitnak :D

    ASRock FM2A88X Extreme6

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Rypejakten #50824 üzenetére

    Rypejakten - +1, főleg, ha az MSI is elkezdi 1150-es hangkeltővel ellátni az AMD-s lapjait :C

    " ...ha nem vagyok túl indiszkrét" - Hááát... ...fogalmazzunk úgy, hogy határeset... :))

    Geresics - "ASRock: azért ezt így ne jelentsük ki... " - Biztos, ami biztos alapon a "talán" szót használtam a mondatban, az ügyvédeim órákig vitatkoztak azon, hogy hogyan fogalmazzak, hogy ne képezzen mondatom egyetlen eleme sem a legkisebb mértékben sem támadási felületet, erre tessék... :O :D
    Egyébként is, az ASRock "gagyi" alaplapjai még mindig a legjobb ár-érték viszonnyal rendelkeznek a többi gyártó "gagyi" alaplapjaihoz képest... ...ja, gyorsan hozzáteszem, hogy. talán! :DD

    "Az én 1155-ös alapszabályom: Kell tuning? Z77 Ext.4! Nem kell? P8H77-V! Aki ezt betartja, az nem jár rosszul!" - Hát nem bonyolítod... :D

    Livius - Ne szorítsd sarokba a Kereskedelmi Igazgató Urat, még csak most reaktiválta magát, még nem alakította ki a "1150-es alapszabályát"... :))

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Zolee11 #50926 üzenetére

    Hello!

    A felsorolt alaplapok közül szerintem is az Asus M5A97 EVO R2.0 a legjobb választás, de kérdezd meg az FX topicban is a tapasztalatokat.

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Beretvás #50931 üzenetére

    Hello!

    Razer6666 - Ebben a cikkben leírják.

    Odavid91 - Az Asus M5A97 R2.0-t nem ajánlanám, FX 83xx "alá" tanácsos jobb tápellátású lap, például az Asus M5A97 EVO R2.0. A Gigabyte GA-970A-UD3 (rev. 3.0)-at egyfajta "belépő" lapként szokták emlegetni az FX 8xxx-hez. Én az Asus M5A97 EVO R2.0-t választanám. Kérdezz rá az FX-topicban is, itt segítenek az alulfeszelés kérdésében, s a tuningban is.

    Abrion - +1 az Asus P8H77-V-nek

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz akos86 #50939 üzenetére

    Hello!

    Sőt, mi több, van olyan elégedett felhasználó, aki M5A78L-M/USB3-al társítva a 8320-est, 4 GHz-en járatja probléma nélkül, de mindezt a megfelelő beállítások kikísérletezése után, s vélhetően Ő maga sem ajánlaná tapasztalatlan érdeklődőnek ezt a lapot 8xxx "alá", hiszen van aki esetleg az "alulfeszelés" kifejezés hallatán lehet, hogy előbb képzettársít egy intimtorna-gyakorlatra, mint a CPU-nak adandó feszültségérték a "gyárinál" alacsonyabbra való beállítására (természetesen ezt nem a konkrét esetre értem, hanem általában). Ráadásul az AM3+ -os lapoknál nincs is olyan nagy árkülönbözet az "egyszerűbb", s a "minden tekintetben megfelelő" lapok között, mint például az Intelnél. Általában linkelni is szoktam az FX-topicot, ahol igény esetén segíthetnek az alulfeszelés kérdésében, s ha később mégis képbe kerülne a tuning, megfelelő alaplap idejekorán történő megvétele esetén ez sem ütközik különösebb akadályba.
    Egyébként is, akár AMD, akár Intel alapokra építendő rendszerről van szó, "széles körben elterjedt szokás", hogy a csúcs-CPU, s a csúcs-VGA kiválasztása után, valahogy mindig az alaplap kiválasztásánál "fogy el a lelkesedés", sokan "szükséges rosszként" kezelik az alaplapot, s legalább az "alaplapos" topicban ne ez a mentalitás uralkodjon, s amúgy is sok esetben már-már nevetségesnek tűnik, hogy az előbb említett drága komponensek mellett sokan "sajnálják" az esetleges pár ezer forintot a megfelelő alaplapra.
    Talán nem véletlen a magyar "alaplap", s az angol "motherboard" elnevezés, s talán ebben a topicban nem megy "demagógszámba", ha leírom a "régi népi bölcsességet", hogy az alaplap a rendszer alapja...

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Mahrenburg #50963 üzenetére

    Nédd'a, miket össze nem írogatok... :Y

    A végére sikerült átcsúsznom a szokásos Mahrenburg-féle, "az alaplapokhoz való, nem rangjuknak megfelelő általános hozzáállás miatti világfájdalom, azaz több megbecsülést az alaplapoknak minden téren, ésamúgyisittavilágvégemertnemmindenkiacsúcslapokatválasztja"-jellegű siralomba, mindezt megfejelve néhány elcsépelt frázissal... :B

    (Hát senki sincs, aki rám szólna, hogy vegyen észre magam, s ne tálaljak "bölcsességként" mindenki által ismert tényeket? :(( No nem baj, majd én önkiszolgáló módon rászólok magamra! :K Akinek meg mindez esetleg újdonság volt, azért ha lehet némileg vegye figyelembe... )

    Elnézést kérek Mindenkitől!

    (Minő hangulatváltozások... :DD )

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz B-L-A-C-K #50999 üzenetére

    Hello!

    A legolcsóbb, leglepusztítottabb 1150-es foglalatú alaplap is kb. 15e-nél kezdődik...

    Bocsánat félrenéztem, 1155-ös kellene, akkor ha belefér, az ASRock B75 Pro3-at ajánlanám.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz B-L-A-C-K #51001 üzenetére

    Szívesen!

    Ez a lap sem "álmaim alaplapja", de normal ATX, legalább már van hűtőborda a FET-eken (mégha alapszintűnek is számít a tápellátása, de ez belefér, mivel a B75-ös lapka amúgy sem teszi lehetővé a tuningot), s bár szívem szerint nagyobb PCH-bordával szerelt lapot ajánlanék, de ugye a visszafogott keret...
    Újonnan kb. 17e-ért kapható, ennyiért talán ez a lap a legjobb ár-érték arányú, de ha "jó árasítva" keresel lapot, ha lehet, az előbb felvázolt kritériumok mentén indulj el, használt lapok közül akár jobbat is ki lehet fogni, főleg a 6-os sorozatú lapkával szereltek közül, bár persze nem árt "boltból" vásárolni a garancia miatt, egyébként néha bele lehet futni leárazott P67/H67-es lapokba a webshopokban is. (Ha Ivy Bridge CPU kerül bele, akkor lehet, hogy BIOS-frissítés szükséges)

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz bluyoo #51023 üzenetére

    Én habozás nélkül megvenném például a Fatal1ty H87 Performance-t egy Celeron "alá" is... :K
    De hát mint tudjuk én nem vagyok teljesen "normálisnak" nevezhető... :))

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    Szerintetek mennyire vehető biztosra az a hír, hogy a következő 1150-es CPU-generációhoz már új PCH-t társítanak, azaz a következő 1150-es CPU-gen. már nem "fut"a 8-as sorozatú lapokban?

    Sterilzona - Hello! A teljes gépre szánt kereted megadásával kérdezd meg a Milyen asztali gépet vegyek?-topicban

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Mahrenburg #51131 üzenetére

    Sterilzona - Szívesen! :)

    Anytime - :D - Akár most is lecserélheted... :U :))

    Bandi0000, Miklosssss, Bluyoo - Köszönöm a választ!
    (És majd özönlenek az újabbnál újabb alaplapok... :C )

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    Fekete Asus-alaplap. Nem lennék szomorú, ha az arany/sárga helyett inkább a fekete "fényezést" alkalmazná az Asus más lapjain is... (A komor hangulat ellenére :) )

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz szabonagyur #51292 üzenetére

    Hello!

    Szabonagyur - Ha a 1150-es foglalatnál maradsz, akkor a Téma összefoglalóban a 1150-es ATX csúcskategória tuningra alcím alatt szereplő lapok egyikével sem fogsz mellé, ha 2011-est szeretnél, akkor az ATX 80.000,-Ft-ig kategória, illetve afelett bármelyik biztos nem okoz csalódást.
    (A 1150-es CPU-knál a "kupak alatt" alkalmazott gyenge hőátadó képességű paszta miatti "forrófejűség" miatt némileg behatárolt lehet a tuningképesség)

    Kurtz - A H87-es lapok közül a legjobb kidolgozású/felszereltségű az ASRock Fatal1ty H87 Performance. (Ha ezt választod, akkor kérlek teszteld le, hogy "mit tud" az integrált hangkeltője egy dedikálthoz képest! :B ) Egyébként mennyi alapra szánt kereted?

    Pruzsi - A kettő közül, főként az Asus F2A85-M "visszafogottabb" "bordázottsága" okán, az Asrock FM2A85X Extreme4-M-et válaszd.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Tomko78 #51393 üzenetére

    Isten hozott az "alaplapos" topicban!

    Némi meghökkenéssel olvastam, hogy nemrég az FX-topicban egy félmondatban arra utaltál, hogy az "alaplapi" topicban nem megfelelő lapokat ajánlanak az FX-ekhez. A kérdezők ebben a topicban általában FX 6xxx vagy FX 8xxx CPU-k "alá" keresnek alaplapot, a válaszok általában a következő íratlan szabályok mentén fogalmazódnak meg:

    - AM3+ -os mATX lapok egyáltalán nem ajánlottak

    - 4+1-es tápellátású lapok nem ajánlottak

    - olyan lapok, melyeken a FET-eken nincsen hűtőborda nem ajánlottak

    - kiemelt fontosságú, hogy a FET-eken, s a melegedésre hajlamos Északi Híd-lapkán minél "vaskosabb" legyen a hűtőborda

    - tehát legalább 6+2-es tápellátású, normal ATX méretű, "alaposan felbordázott" alaplap a "belépő szint" az "AM3+ világába"

    - mindezek fényében (részemről mindenképp) minimum az Asus M5A97 EVO R2.0 ajánlott, még akkor is, ha az érdeklődő kisebb keretet ad meg... (Sokszor még 1-2e Ft "keretemelést" is sokallnak)

    Ha 30e körüli,illetve ezen ár alatti AM3+ -os ASRock alaplapok iránt érdeklődnek, azonnal kategorikusan nem a válaszunk, mivel ezen ársávban csak 4+1-es tápellátású ASRock-lapok vannak, a Gigabyte kínálatából 8+2-es tápellátásnál kevesebbel rendelkező lappal "szóba sem állunk", s mindez persze az AM3+ -os MSI-lapokra is vonatkozik...

    Természetesen időről-időre felbukkannak olyan "tanácsadók" is, akik szerint a 8xxx-es CPU-k tuningolására tökéletesen alkalmasak "lepusztult" 7xx-es (ne adj Isten Nvidiás) lapkakészlettel rendelkező, (Uram bocsá' mATX) alaplapok is, de ezeket a véleményeket igyekszünk már az észlelésük pillanatában "felülírni"...

    Ráadásul, ha bármilyen ok miatt (ez lehet "speciális" igény, mint például az IDE-port megléte, de persze legtöbbször a lapon való "spórolás") miatt hitetlenséget, vagy ellenérzést tapasztalok, vagy úgy tűnik, hogy az kérdező számára ismeretlenek az olyan "AMD-s alapvetések", mint az alulfeszelés, a tuning, az FX CPU-khoz mellékelt gyári hűtő cseréjének ajánlott volta, általában linkelem az FX-topicot (nem egyszer, ha az FX-topicban alaplapról tettek fel kérdést, akkor azt itteni link hatására tették, vidám "csevejt" generálva ezzel, mint az már szinte hagyomány az FX-topicban... :) )

    Mindezek tetejébe én úgy tekintek erre (az "alaplapos") a topicra, mint az az alaplapok kellő megbecsüléséért vívott Szent Háború utolsó bástyájára, ahol talán még nem szégyen túlhangsúlyozni azt a mára már egyre inkább a felejtés kártékony ködébe veszőnek tűnő alapvetést, miszerint az alaplap a számítógép alapja. Talán ez az utolsó "zug", ahol nem néznek hülyének (persze itt is hülyének néznek :D ) az alaplapok iránti túlzott lelkesedésemért, amely "fanságomban" remélem nem vagyok egyedül (legfeljebb csak én vállalom ezt nyíltan... ...de ezt azért reményeim szerint tömegesen fogjátok megcáfolni... :)) )
    Mint láthatod, sarkig tárt kapukat döngetsz, mi több az AM3+ -foglalatú lapok kapcsán felvázolt alapelveket én a többi platform tekintetében is alapvetőnek tartom (az Északi Hídra vonatkozóakat persze az FCH/PCH-ra értve), továbbmegyek, én nem a CPU-hoz választok alaplapot, hanem az alaplaphoz egy CPU-t, de azt is csak azért, hogy működhessen az alaplap, azt sem tartva túlzásnak, ha egy tuningra tervezett alaplapba tuningképtelen 2 mag/2 szálas CPU-t teszek, úgy, hogy később sem tervezem erősebbre cserélni...

    Úgy tűnik, hogy azt feltételezed, hogy itt a topicban sorozatosan kerülnek kiajánlásra elégtelen tápellátású/bordázottságú/méretű AM3+ -os lapok, pedig talán mégsem...

    Az eddig leírtak tükrében talán megérted, ha úgy érzem, előítélettel viseltettél az "alaplapos" topic iránt, anélkül, hogy olvastad volna az itteni hozzászólásokat (Ha tévesen következtettem, akkor bocsánatot kérek! :R )

    ( Egy röpke teszttel tudod ezt ellenőrizni, ha a következő kérdések közül egyetlen egyre sem tudod a választ, akkor vélhetően - finoman szólva - ritkán látogattál ide :D :
    - Ki a topic totemállata?
    - Ki a Vezérigazgató Úr?
    - Kiben tisztelhetjük Őfelségét a Királyt?
    - Ki a topic Hadseregének a Főparancsnoka?
    - Milyen Bizottság működik a topicban?
    - Kit indított a topic a legutóbbi pápaválasztáson a Pápai Trónért folytatott versengésben?
    - Milyen profilú céget alapított a topic?
    - Ki cégünk Fejlesztési Igazgatója?
    - Mi a topic (alig titkolt) társadalmi-politikai célja?

    --- Felhívom a topiclakók figyelmét, hogy eddigi kvízjátékainkkal ellentétben most nyereményként senkinek sem állítunk szobrot a Kultúrteremben, mivel a "kemény magnak" ezekre a kérdésekre álmából felébresztve is tudnia kell a választ! :(( --- )

    Mint láthatod nem akárhova "tévedtél"... :DD

    (Egyébként a fenti kérdésekre a válasz nem egy esetben olyan személy, akit már jól ismersz az FX-topicból, s "alaplap-téren" egyikük sem a túlzott kompromisszumkészségéről híres... Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy néhányan azóta már foglalatot váltottak... :U )

    Eme hozzászólásomat nem csak a "topicmundér" becsületének megvédése (s nyíltan vállalt topicpropaganda) céljából írtam, hanem azért, hogy ha úgy érzed, hogy a "fekete" sorokban foglaltak nem megfelelő/elegendő irányelveket tükröznek az AM3+ -os lapok tekintetében, akkor azt kérlek jelezd...

    :R

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz csoki98 #51566 üzenetére

    Hello!

    A megadott keretből megvehető alaplapok egyike sem ajánlott FX-CPU-khoz, ezen alaplapok lapkakészlete általában csak BIOS-"újraírással" "vált alkalmassá" FX-CPU-k fogadására.
    9xx-es lapkakészlettel szerelt alaplapok ajánlottak az FX-CPU-k "alá" (Téma összefoglaló), de azok közül sem mind, az esetleges elégtelen tápellátás, illetve a FET-eken lévő hűtőborda hiánya miatt. Ha lehetséges,az FX-topicban olvasd vissza a tulajdonosok tapasztalatait, többen is alaplapot kényszerültek cserélni, mivel az alacsonyabb árú alaplapok - finoman szólva - nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket...

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz vEgGg #51762 üzenetére

    Bocsánat, mellé... :B

    De ha már így esett: +1 a P8H77-V-nek

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz bluyoo #51818 üzenetére

    Ennek a lapnak meg már be is fejezték a gyártását... :P

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz benikeee #51900 üzenetére

    Hello!

    Én az M5A97 EVO R2.0-t választanám (ha a Gigabyte mellett döntesz, akkor a rev. 3.0 legyen), de kérdezd meg az FX-topicban a tulajdonosokat.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Rypejakten #51962 üzenetére

    Fázisonként dupla tekercset és kondenzátort társítottak hozzá?

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz Mahrenburg #51963 üzenetére

    Rypejakten - Köszi a választ!
    (Elrejtetted a Milyen CPU... -topicban, de ügyesen megtaláltam! :)) )

    Bluyoo - "Még mindig kérdés?" - :D
    Nem, közben beugrott, csak hirtelen egy régebbi megoldásra asszociáltam, a'sszem egy 1156-os MSI-lapnak volt ilyen, bár ha jól rémlik ott úgy volt, hogy 4+1-hez azonos számú tekercs, és dupla kondi... (Mostanában kissé szétszórt vagyok... :B )

    A jó öreg VRM-list... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz bluyoo #52700 üzenetére

    Igen, Vezérigazgató Úr, úgy is mint a Bizottság Tévedhetetlen Tagja, dönts már végre! :(((
    Mint olvashattad: "ITT MOST A MÉRET NEM SZÁMÍT"... Itt lenne a remek alkalom, hogy rábeszéld a kérdezőt pl. egy RAMPAGE IV FORMULA-ra egy i7 4960X-el karöltve...
    Már hónapok teltek el anélkül, hogy 2011-es konfigot ajánlottatok volna HTPC-nek... :U
    Te is, és BomiBoogie is mostanában mindig olyan lapot ajánlotok, amire a kérdezőnek szüksége van... Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz ennek a vége... Még a végén mindenki olyan lappal "távozik" a topicból, ami a számára a legjobb... Igazán gondolhatnátok a Bizottság tekintélyére... Csodálkozom, hogy ezt =HG= szó nélkül hagyja...
    :))

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz 0Hagyma0 #52708 üzenetére

    Hello!

    0Hagyma0 - Jelenleg is Gigabyte GA-990FXA-UD3 alaplapod van?

    Kidboy_46 - Nem hiszem, hogy csalódnál benne, de ha a tapasztalatokra vagy kíváncsi, akkor kérdezz rá az Asus 8-as topicban, vagy a Haswell-topicban, hátha van valakinek ilyen lapja.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz 0Hagyma0 #52712 üzenetére

    0Hagyma0 - Már a "kistestvérével" a GA-970A-UD3 (rev. 3.0)-al is jók a tapasztalatok, ha nem szeretnél CF/SLI-t, ez is megfelelő, ha szeretnél, akkor válaszd a GA-990FXA-UD3 (rev. 4.0)-et. (A legújabb "rev." legyen!) További infókért: FX-topic és Gigabyte AMD 9xx-topic.
    A CPU-váltás hozna előrelépést, s az említett lapok jó partnerek lennének a tuninghoz is. Milyen CPU-t?-topic

    Kidboy_46 - Szívesen!

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Új hozzászólás Aktív témák