Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • djsysa

    csendes tag

    Én 2243SW mellett döntöttem. Filmek miatt kellett a FullHD, és a DVI. Viszont fejlesztői szemmel sem utolsó ekkora felbontáson dolgozni. Ami nagyon tetszik benne, az a panel fényerejének egyenletessége. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy döntögetnem, forgatnom kellene, vagy a teteje világosabb, esetleg sötétebb lenne, mint az allja. Bevilágítás egyáltalán nincs!!!
    Homogén, egyenletes képe van.

    Ami még érdekes lehet, az a HDCP funkció. Ha jól tudom, akkor emiatt képes megjeleníteni közvetlenül a csak védett tartalmat lejátszani engedélyező lejátszók képét. Lehet ezt nem pontosan értem. :DDD

    Amikor kerestem egy megfelelő típust beleakadtam egy másik típusba is. A szempontok ugyanis az alábbiak voltak:

    - FullHD
    - DVI
    - Jó kontraszt arány
    - Pixelhiba mentes legyen!!!
    - Bevilágítás mentes!
    - Homogén panel!
    - "Ócsó" legyen. Max 48 ezer.

    A pixelhiba garancia miatt két gyártó maradt: Samsung, LG. a 2333SW ideális lett volna, csak ott volt a 48 ezres árcédula. Nekem tetszett a designos kialakítás, LG-ben is megvan a megfelelője: W2253TQ, szinteén 48k. A külföldi samsung oldalán viszont találtam érdekességet, ami a magyar oldalon NINCS! Ez pedig a 2233SW típus!

    Mivel kisebb a panel, de a design megmarad gondoltam ára alapján valahova a 2243SW és a 2333SW közé van árazva. Sajnos ilyen típust nem találtam ittthon. Lehet a későbbiekben lesz. Ez lehet ideális lehet azoknak, akik dizájnos monitort szeretnének, ugynakkor nem akarnak 23 colost, de a szolgáltatásokról sem akarnak lemondani emiatt.

    Végül a 2243SW 41.200 Ft-os ára szolgáltatásaihoz képest igencsak baráti. :D

    Nálam a HAS állvány döntötte el a kérdést, mivel sokat forgatom a monitort. Az állvány miatt a monitor magasságát is lehet állítani, ha esetleg megszállna valami. Ezért nekem abszolút befutó a 2243SW. Szerintem több szolgáltatást nyújt, mint a 2333SW vagy a 2233SW.

    [ Szerkesztve ]

  • djsysa

    csendes tag

    válasz wwhy #5393 üzenetére

    Jaja, pl a 2333-ba nincs benne. LG-nél sem nagyon látom, hogy kitérnének rá. :)

  • djsysa

    csendes tag

    válasz diegho #5394 üzenetére

    :) nekem sikerült. Vak azért nem vagyok.: :D Persze lehet mondani milliós árért is sokkal jobb monitort, ahhoz képest a 100 ezres tűnik ótvar technikának. Csak ez mgfizethető. Árához képest szuperság.

  • djsysa

    csendes tag

    válasz diegho #5403 üzenetére

    :) Akkor egyről beszélünk. Végülis ár-érték arányban az egyik legjobb szerintem. TN panel télleg nem lesz űberfull, csak vannak külömbségek. A Céges LG W2253TQ-hoz képest ennek nekem kifejezetten kellemesebbnek tűnik a képe. De ez szubjektív. :K

    [ Szerkesztve ]

  • djsysa

    csendes tag

    válasz 9Petya2 #5411 üzenetére

    Samu 2243SW. Olvasd el a specifikációt, szerintem tökéletes. (FullHD, DVI, Pivot, forgatható, 15000:1 din. kontrasztarány, bevilágítás nélküli, stb..) Pár napja szereztem be egy ilyet. Ár: 41,200.- a linkeden. ;) Videókarid szerintem meg kiszolgálja még most is. A játékban legfeljebb visszaveszed 1650x1050-re.

    [ Szerkesztve ]

  • djsysa

    csendes tag

    válasz Jako41 #5510 üzenetére

    Hali!

    Az ami a Samsung oldalán van. De a CD-jén van pontosabb leírás is.
    A Samsung oldalán lévő a hivatalos, az az igazi! Ipon-ba vettem. :)
    Az alap kontraszt: 1000:1 (mint minden mai TN panel esetében)
    Dinamikus kontraszt: 15000:1

    Íme a CD-jén lévő részletes adatok:

    Általános információk

    A modell neve
    SyncMaster 2243SW

    LCD-panel

    Méret
    21,5 hüvelyk (54 cm)
    Kijelzőterület
    477,504 mm (V) x 268,596 mm (F)
    Képpontméret
    0,248 mm (V) x 0,248 mm (F)
    Szinkronizáció

    Vízszintes
    31 ~ 80 kHz

    Függőleges
    56 ~ 75 Hz

    Képernyőszín

    16,7 millió
    Felbontás

    Optimális felbontás
    1920 X 1080@60Hz
    Maximális felbontás
    1920 X 1080@60Hz
    Bemenő jel, megszakítva

    RGB Analóg, DVI(Digitális képi interfész) megfelelőségű digitálisRGB

    0,7 Vp-p ± 5 %

    Külön H/V szink., kompozit,SOG

    TTL szint (V magas ≥ 2,0 V, V alacsony ≤ 0,8 V)

    Maximális képpontfrissítés

    164MHz (Analóg, Digitális)
    Tápegység

    100 – 240 V~ (+/- 10%) váltóáram, 50/60 Hz ± 3 Hz

    Jelkábel

    Leszerelhető D-Sub kábel (15 tű - 15 tű)
    Leszerelhető DVI-D – DVI-D csatlakozó

    Méretek (Sz x Ma x Mé) / Súly (egyszerű állvány)

    513,0 x 326,5 x 65,5 mm (állvány nélkül)

    513,0 x 401,5 x 217,5 mm (állvánnyal) / 4,60 kg

    Méretek (Sz x Ma x Mé) / Súly (HAS állvány)

    513,0 x 326,5 x 65,5 mm (állvány nélkül)

    505,5 x 364 x 200,2 mm (állvánnyal) / 5,15 kg

    Méretek (Sz x Ma x Mé) / Súly (Kettõs zsanéros állvány)

    513,0 x 326,5 x 71,3 mm (állvány nélkül)

    505,5 x 435,5 x 231 mm (állvánnyal) / 5,65 kg

    VESA Illesztő alaplemez

    100,0 mm x 100,0 mm

    [ Szerkesztve ]

  • djsysa

    csendes tag

    válasz pandemonius #5516 üzenetére

    Olyan nincs, hogy nem bírja a full HD-t. A full HD a felbontásra értendő elsősorban. azt meg még analógon is tudja. :DD
    Analógon is megy, csak zizeghet a képe az átmenetes színeknél. Melóhelyes monitorom pont ez a típus, és egy notebook hajtja ki full hd-ban tökéletesen.

    [ Szerkesztve ]

  • djsysa

    csendes tag

    válasz grabber #5548 üzenetére

    Egy full HD-s 22-esnek 0.248 mm a képpont távolsága. Egy nagyon picivel kisebb, mint egy 17 colos TFT-nek. Asszem a Samu 2333SW-nek lehet kb akkora képpontja, mint egy 17-es TFT-nek (2.654 mm). a 24-esnek pedig azt hiszem, mint a 19-es TFT-nek (0.284 mm).

  • djsysa

    csendes tag

    válasz Bermi #5552 üzenetére

    Részemről azért javaslom az 1920x1080-as felbontást, most az mindegy hány coll, mert monitort nem rövid távra vásárol az ember. Ha belegondolok, hogy 3 év gari van egy monitorra, akkor kb ennyi idő alatt egy felbontást kinövök. Gondolok arra, hogy 6 évvel ezelőtt 1024x768 elég volt, aztán kevés lett a hely, és kellett az 1280x1024. A kövekező lépcső az 1680x1050. Namost még 3 év, és az is kevés lesz... :K

    Az 1440x900-at nem említem, mert az 19 coll, csam más arányokkal.

    Így megelőlegezvén a fejlődést, és remélve azt, hogy legalább a televíziós technikában nem megyünk egy ideig a fullHD felbontása fölé, én full HD-st javaslok. Szerintem úgy lesz, ahogy aTV felbontása is (720x576) bírta ooyan 20 évig, a full hd-nak szerintem legalább van olyan 10 évig létjogosultsága. TV-nél is a full hd még drága, a 720p már megfizethető.

    Játékok tekintetében pedig szerintem egyre gyakoribb lesz, hogy előbb megjelenik konzolra, ami ugye maximum full HD, és csak aztán jön ki PC-re. Így lehet pénzt csinálni a játékból sajnos. Ez azt jelenti, hogy lassan nem kell aggódni, hogy egy új videókártya nem hajtaná ki a vull HD monitort még egy jó darabig. Kártyát, és monitort sem kell cserélni jó darabig. Kártyában azért nem vagyok annyira biztos :DD

    Videókártyát meg úgy is cserélek ha kellene... Nekem a 2243BW-t natívban a 3850-es Ati lazán elviszi a játékokat. Crysis-t nem próbáltam így. De pl Mass Effect teljesen szuper minden max beállításon.

    apropó olvashatóság: szemüveges vagyok, és 50 centiről nézem a moncsit. teljesen tiszta, éles. Azért hozzáteszem a ClearType segítsége ilyen kis pixeltávolságnál óriiási!!!
    De van ez fordítva, pl cleartype nélkül nézem a 19-es 1280x1024-es febontást, mert ott már kellemetlen az elmosás. Ront a képminőségen.

    Ha TV-re nyomod ki a képet, szerintem teljesen szuper lesz. :) atól is függ milyen tv. Klasszipus, 720p, 1080p? Gyakorlatilag viszont a filmet fogod nézni, nem a pixeleket 2-3 centiről. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • djsysa

    csendes tag

    válasz Mangerd #5555 üzenetére

    Nálam például a 2243SW csakis előnyökkel rendelkezik a 2333SW-vel szemben. Nem tudom miért ajánljuk a full hd-s 21.5 colos LG-t, ami miliméterre ugyanakkora, mint a 2243SW. Szerintem a 2243SW bár 1 collal kissebb, nem is retró tévé, nem zongoralakk, de forgatható, és ami tényleg hasznos, hogy állítható a magassága. Szemben az LG-vel, és a dizájn Samsungokkal. ;)

    Nekem nem ért meg 7 ezer ft többletkiadás a 2333SW-re, ami bár trendi, de nem állítható a magassága, nem forgatható kényelmesen, és csak 1 collal nagyobb és ugyanazt tudja. Namost az a 7 ezer ft a 41-hez képest 17%-os többletkiadás a 233SW-re, ami 48 ezer. 17%-al drágább, alap kontraszt aránya ugyanaz, felbontása ugyanaz, reakcióideje ugyanaz, dinamikus kontrasztot meg úgyis mindenki kikapcsolja... Dizájnért meg nem adok ki majdnem egy ötödével többet... :))

    Ha lett volna 23-as állítható magasságú, forgatható (itt nem a pivotra gondolok!), na akkor már dilemmáznék rendesen, de még akkor is meggondoltam volna, hogy jelentős-e az az 1 coll külömbség, és mi az ára, megéri-e. :K

  • djsysa

    csendes tag

    válasz Mangerd #5569 üzenetére

    Kérésednek megfelelően:

    m-my22z0cda-1002
    Azt hiszem Samsung paneles.

  • djsysa

    csendes tag

    válasz Gergosz2 #5852 üzenetére

    hogyne lenne: Samsung 2243SW 40k körül ipon.
    Nekem van egy. :)

  • djsysa

    csendes tag

    válasz mzsombor #6161 üzenetére

    Hali!

    Nekem van a birtokomban egy 2243SW! korábban leírtam a véleményemet róla, de megemlítem mégegyszer. Nekem tetszik a formája, nem kell retrózzak full HD-ben 23 colon. Lehet, hogy jó, csak igen, vannam oylanok, akiknek az a +10 ezer ft a retró feeligért, és a 23 colért sok! Szerintem ez az a típus, ami rendben van, árban is, és tudásban is. Nincs bevilágítása, hiába nem IPS panel, és nem samsung. Filmet nézni rajta valami veszettjó! :D Amiért nekem különösen tetszik: nagyon jók a betekintési szögei, nem kellett még döntögetnem a monitort színtorulás miatt! A legjobb benne a HAS szabványú állvány. Lazán forgatom a talpán, nem fix, mint a 2333SW. A pivot funkciót én nem használom ki. Ami az egészet megkoronázza, az a magasság állíthatóság! Nem olyan, mint a többi, hogy fix, és "szokd meg..."

    Egyszóval, akinek drága a 2333SW, de full HD-t akar, akkor 2243SW. Szerintem az az 1 col nem indokolja azt a + 10e kiadást pláne úgy, hogy fix az állványa, sem nem pivot, sem nem magasságállítós... Ezzel szemben trendi, retrós, 23 colos, ugyanakkora felbontásos.
    :R

    Itt mindenki a 2333SW-t favorizálja, pedig tudását, és minőségét tekintve a 2243SW abszolúte figyelemreméltó! Én amúgy egy 3850-el játszom fullHD-ban. Teljesen jó. :) Megbántam volna, ha kisebb felbontást veszek, munkában egyszerűena világ felbontása is kevés lenne.:)

    :)

    [ Szerkesztve ]

  • djsysa

    csendes tag

    válasz Business1988 #6203 üzenetére

    Akinek meg még több esze van, az fullHD-s projektort vesz, és 4 méteres mozivásznat minimum, hogy legyen mivel filmet nézni.. hamár egyszer fullHD. :C

    Áhh... boldog tudatlanság...:D

  • djsysa

    csendes tag

    válasz borisz_B #6207 üzenetére

    Én nem értem miért húzták le. Lehet nem elég trendi a 2243SW? Na mindegy... Tapasztalataim:
    - A betekintési szöges kifogás nevetséges. Van mellette egy Acer AL1916-os. Na azt döntögetni kellett filmnézéshez.
    - Játék... Megint nem értem. 5 ms-es, játszom vele, és minden rendben. Ne várjunk el CRT reakcióidőt egy TFT-től... :) :))

  • djsysa

    csendes tag

    válasz snc #6215 üzenetére

    Hali!

    Most lehet hülyeséget mondok, de lehet szereztek egy olyan szériát, ami ipari felhasználásra szánt változat. Ezért lehet letiltva néhány menüpont. Viszont hogy 15000:1 helyett 50000:1 a kontraszt arány az nem rossz dolog. :) Még az is lehet, hogy jobb panel van benne, mint a rendes SW-ben.

    Amúgy DVI, fullHD, meg minden??

  • djsysa

    csendes tag

    válasz snc #6215 üzenetére

    Háhá!

    Asszem te már egy frissített verziót kaptál. :) A tiéd már azt hiszem egy 2243SW+ típus!
    Ennyi a külömbség csak egy kis "+" jel. nem fényes a felülete a tiédnek? (enyém matt)

  • djsysa

    csendes tag

    válasz and1ao #6329 üzenetére

    :) a jobb monitorokhoz vagy videókártyákhoz alapból jár egy DVI-HDMI átalakító.

    [ Szerkesztve ]

  • djsysa

    csendes tag

    válasz warrior28 #6361 üzenetére

    2243SW kisebb, de jóval többet tud a 2333SW-nél. :D olvass vissza 2243SW ügyben.
    2333SW 10-el drágább, és mégcsak nem is forgatható kényelmesen. Annyi, hogy dizájnos, trendi cucc...ár-értékben a 2243 a jobb... :DD

  • djsysa

    csendes tag

    válasz warrior28 #6364 üzenetére

    nekem alaplappal volt gondom többször is. az asus már nem olyan jó, mint 3 évvel ezelőtt.
    monitorral nem volt tapasztalatom.

  • djsysa

    csendes tag

    válasz Mangerd #6478 üzenetére

    "Viszont kisebb felbontáson homályos (1280 és egyéb nem 16:9 arányú felbontásoknál pedig még torz is) lesz a kép, amin az élsimítás sem segít(het)"

    Hacsak be nem kapcsolod a képarány megtartását, mert akkor teljesen jó a képe. Torzulás csak akkor fordul elő, ha a kép oldalainak aránya egymáshoz viszonyítva más, mint a natív felbontásé. Az interpoláció amúgy teljesen jó a mai monitoroknál az ugyanolyan képarányok esetében

    "Nem tudom milyen kártyád van, de ekkora felbontáshoz kell egy erős kártya (min. 4870) és mindenképpen megéri inkább AA és bizonyos extra beállítások levétele/kikapcsolása mellett natívon használni, mint kisebb felbontáson fullban! Sokkal szebb képet kapsz!"

    [I]Nem értem miért kellene FULL HD-ra egy 50 ezres kártyát venni??? Csak úgy tájékoztatok mindenkit, hogy 16-szoros élsimítással, és egyéb ilyen marhaságokkal játszom full hd-ban egy 3850-es kártyával... Tehát natívon nyomom, full beállításokkal, szaggatás nélkül egy 3850-essel... Csak egy kis gondolatébresztő: Szerintetek a FullHD képes X-boxban 4850-es van??? Csak mert abban is ATI kártya dolgozik, és mégis frankó, meg tetszetős, meg mindenki elégedett a képével... Nem értem ezt a hardvervásárlási kényszert, mintha minden új, csakis minden újjal lenne képes együtműködni...

    A poén kedvéért kipróbáltam, hogy egy régi AGP-s Geforce 5200 FX mit csinál a full HD monitorral... Namost XP alatt semmi gond! Tolja a ful HD-t öccse! Vista alatt már kicsit lassabb. (ugye tudjuk, hogy a vista a matekolások jó részét a videókártyára bízza...)

    Szal Full HD-t "télleg" minimum 50 erzes kártyával lehet használni. :C
    [/I]

    Nem kell egy kisebb személyautó árát elkölteni számítógépre, hogy az ember kielégítő sebességel, szép képpel, fulHD felbontáson élvezhesse a játékok örömeit. De ha valaki költeni akar, akkor költsön! Csak ne vezessük már félre a népet, hogy a "jó", csak olyanoknak elérhető, akiknek van pénze a legdrágább hardvert megvenni, mert az nem igaz.

    Szal nem kell erős kártya, 9600 GT, 3850 körüli már szaggatás nélkül dolgozik. Attól is függ, hogy mivel játszik az illető.. Pl: Crisys-hez vegyen valaki 4 darab 4870-est, hogy játszhasson 25 FPS-es, mert az a minimum, és azt alatt nem ember valaki, ha nincs ilyenje. :D:D

Aktív témák