Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz Klemice #4145 üzenetére

    Tippelni tudok.

    1.Csak natív felbontásban tud "pixelpontosan" megjeleníteni.Szerintem ez játékban lenne fontos.
    2.A képernyő a kerettől 8 mm-el beljebb van, ezért ezen a részen tükröződés lehet, és árnyékot vet a monitorra.

    [ Szerkesztve ]

  • Sheltem77

    aktív tag

    válasz Klemice #4145 üzenetére

    Az, hogy nincs 1:1 scaling annyit tesz, hogy mivel nem 1920*1080 nem pixelpontra ugyanoda kerülnek az "adatok" mintha a natív felbontása 1920*1080 lenne, hanem downscaling(lefelé "konvertálja") a felbontást 1680*1050 re(illetve upscaling ha pl 1280*720 filmet nézel).. Ha 16:9 es filmet fogsz nézni lesz egy minimális fekete csík alul és felül(elárulom, hogy 89,88% ban lesz kitöltve a kép(csak a maradék 10% a fekete sáv alul és felül), valahol neten van is róla egy ilyen tool ahol meg tudod nézni pontosan, hogy valamilyen képarányú monitorra ha küldesz egy másik képarányú filmet mekkora lesz a fekete csík, mi esetünkben(énis ezt a monitort rendeltem) a 16:9 es filmeknél minimális! 2,35:1 es filmeket meg ne monitoron akarja nézni az ember. Egyébként normálisabb lejátszóknál (VLC, BSPlayer be tudod állítani a képarányt és akkor ez a csík is eltűnik(csak levág a széléből) tehát valahol ez az 1:1 scaling hiány csak parasztvakítás).
    A másik amit írsz az a tükröződés, ezen is mindig mosolyogtam, ki az aki fénylő napsütésben ül a gép előtt? Én elhúzott függönynél fogok úgyis.
    Amit még említenek negatívumként a monitorról, hogy homogén fekete képelemeknél(pl ugye a fent említett sávok) bizonyos szögön kívül ha nézed oldalról vagy felülről szürkés átmenetbe megy át a fekete(el lehet gondolkozni, hogy ki az aki 1 méterről oldalról nézi a monitort...szerintem senki, a másik dolog meg, hogy homogén fekete felület csak a szélesvásznú filmeknél van kb, illetve fotóknál maximum)
    Ne aggódj 22 colos kategóriában elvileg a legjobb(!) monitort rendelted az árkategóriájában én összeteszem a két kezem ha ennyi pénzért IPS paneles monitort fogok kapni...egyedül amin érdemes aggódni, hogy dead pixel mentesen kapjuk a monitort...a minőséggel nem lesz gond szerintem, de majd úgyis tolok egy ilyen rögtönzött revjút ha megjött a drága. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Sheltem77

    aktív tag

    válasz Klemice #4145 üzenetére

    Egyébként a Black et rendelted vagy az "Ezüstöt"?

Aktív témák