Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz jjeahh #75046 üzenetére

    Jelátvivős legyen, az a lényeg. A kínait nem igazán tudod sorba rakni, mert kontaktos lesz :D Egy-egy darabbal nem szokott gond lenni.

  • 80hun

    addikt

    válasz jjeahh #75046 üzenetére

    Nekem a pixco van de nem az igazi. De mükszik.
    A meikét ajánlják még.
    Itt egy kép vele , nemrég csináltam. :)

    Csatlakozom madgie-hez nekem is ez a gondom vele, de a 16mm-es már bőven elég alá.

    [ Szerkesztve ]

  • Laybee

    őstag

    válasz jjeahh #75046 üzenetére

    Szia! Megkérdezhetem, hogy földközeli témákhoz milyen állványt vettél? Köszönöm.

  • .mf

    veterán

    válasz jjeahh #75046 üzenetére

    Jjeahh: makró-közgyűrű kapcsán úgy látom változóak a tapasztalatok. Nekem "Kernel" márkájú van, akkoriban a legolcsóbb volt (Meike 12k-jával szemben 6-7k), műanyag tubus és fém bajonett, de feszes mint a fene, és működik a kettő együtt. Vagy lehet, hogy csak azért működik még nálam, mert csak pár alkalommal használtam :DDD

    ANOka: "De akkor miért szórja ki (majdnem) mindenki ezeket az objektíveket a megvásárolt szettből? :F"

    - mert néha a kétobis kitet megvéve és a telét eladva olcsóbb, mint az alapobis kit
    - mert rájönnek, hogy a 14-42 is elég sokat lefed, és a 40-150-est ritkán használják
    - mert utálnak obit cserélgetni, és inkább választják a kényelmesebb 14-150-est

    Én is 14-140-es vételekor adtam el a 40-150-est, de nagyon megbántam. Élesebb, mint a 14-140 és 14-150 (m1), 100 felett látványosan.

    Pandur99: "Még annyi, hogy a 12-50 optikailag nem jobb, de ott a nagyobb látószög és a makró funkció, ami használhatóbbá teszi, plusz videósoknak a motoros zoom."

    Most nézem, még nem is írtam a Cebit óta. Nos, bármennyire is nem kedvelem a 12-50-est, ott ez az utóbbi funkciója eléggé kapóra jött.
    Szóval, CeBIT!
    Huh, teljesen más munkafolyamat. A nyitás előtti napon még lőhettem fixszel, optimálisra rekeszelve, raw-ban; na de amint elkezdődött, 12-50, gradation, jpg, és pörgés. Reggel beautózni (messziről, mert a közeli helyek nagyon feltolt árakon mentek), délelőtt járni a csarnokokat, amikből ~25 volt most nyitva, és közülük 1-1 nagyobb, mint itt a Syma; elmenni ez-az termékről képet és interjút csinálni, részt venni előadáson vagy termékbemutatón és képelni, videózni; délben vissza presscenterbe, felületes válogatás és témákba rendezés után felnyomni a képeket és videókat, gyors kaja; utána vissza és folyt. köv. este ~6-7-ig, este valamilyen fogadás vagy buli, majd ~10-11 visszaautózni, válogatás és feltöltés, 1-2 órát foglalkozni a normál munkámmal is, és 1-2 körül lefekvés pár óra alvásra.
    Amúgy nem én voltam a presscenterben az egyetlen m43 géppel, 1-2 GHx mellett láttam valaki másnál is futólag vagy EM1 vagy EM5m2+marcsát 12-40-nel. :) Ugyan a többség Canikon egyszámjegyű géppel volt, néhány kettővel is, de azért láttam jópár közép-APSC-t is szuperzoommal. Igaz a presscenter a kisebbeknek és függetleneknek volt, a nagyobbaknak külön helységeik voltak, illetve a tévétársaságok más épületben voltak.

    Gravity1234: "Van valakinek M42-M4/3 adaptere Budapesten kolcsonben egy manual obi kiprobalas erejeig?"

    Ha még aktuális, írj pü-t

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák