Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sestertius

    őstag

    válasz Geller72 #3034 üzenetére

    Üdv!

    Hálás köszönet a részletes válaszért! :R
    Más dolgokkal kapcsolatban már rájöttem arra, hogy valóban igaz: sok kicsi sokra megy. Ez itt akár nem is kicsi, már ami a beállításaimból adódóan a fesz. túllépéseket illeti... :D
    A rendszer kisebb húzását követően jutottam el most arra a szintre, hogy már el is kezdtem csökkenteni az egyes feszültségeket, tesztelve, mi az a legalacsonyabb, melyen a rendszer tökéletesen stabilan még elmegy. Még remélem alakul, de a korábbihoz képest már határozottan beljebb vagyok... :K

    Az E8400 /E0/ procim most 1650 MHz /FSB QDR MHz/, azaz kb 412,5-es beállítás mellett 9x-es szorzóval megy 3712 MHz-en. Említették, hogy ezt talán alap feszen is elviszi - ide még nem jutottam el.
    A CPU FSB 1,15V a gyári 1,1V helyett, a CPU Core pedig 1,25625V - valami ~1,21V az alap.
    A ramjaim a késleltetések miatt a gyári értékhez ajánlott áramot kapják, ami 1,65V.
    A beállítások miatt azonban a déli és északi híd feszültségét is növelni kellett - SPP 1,3V helyett 1,35V, MCP 1,5V helyett 1,55V.
    Ezek mellett tehát van a két vinyó, dvd meghajtó, 5 db. házhűtő - plusz proci hűtő, chipset hűtő - és még két venti ugye, egy a vga-n, egy pedig a tápban: Össz. 9 veni pörög tehát, talán ennek számát is csökkenteni kellene..

    Az SLI rendszer tiszta sor, hogy nem watt kímélő. Nem is arról szól.. :D
    Ha meg is csinálom, a lényeg tulajdonképpen ott is az lenne, mint most - valóban sokat megy nálam is a gép idle, tehát terhelés nélkül. Alapvetően napi 4-6 órát megy, ha itthon vagyok egész nap, akár többet is. Szinte minden napos, hogy - ha csak egy fél órára is - rázuhanok egy game-ra, csak úgy napi stressz levezetésnek... :D

    Tehát olyan beállítást kellene elérni, mely vagy alapból megfelelő fogyasztással jól megy, és kiszolgál minden szinten, vagy kétféle beállítási sémát létrehozni - egyet játékra, egyet alap módra, ha ez különösebb bonyodalmak nélkül lehetséges... :K

    Remélem nem akarok túl sokat... :DDD

    Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

Új hozzászólás Aktív témák