Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabo.csabi

    tag

    Sziasztok!

    Kompakt kamera vásárlásán töröm a fejem.

    Néhány számomra fontos paraméter:
    - RAW formátum
    - kb. 20 megapixel
    - min. 1" méretű stackelt vagy BSI CMOS szenzor
    - fényerős objektív (f1.8-2.8 )
    - min. 3-5x optikai zoom (24-70mm eqv.)
    - ISO 100-12800
    - SD kártya foglalat
    - fel-le dönthető és / vagy kihajtható érintőkijelző
    - min. kb. 200-250 kép / akksi
    - (otpikai / több tengelyes) stabilizátor (3-4 FÉ)
    - akkukímélő műküdés, nem kell óránként akksit cserélni
    - képes telefonra küldeni a képeket és irányítható telefonról (preferáltan NFC-n / Bluetooth-on keresztül)
    - jó fogású, nem szappantartó alakú

    Kevésbé fontos de jó lenne tudná ...

    - fáziskülönbség érzékelésén alapuló AF
    - szemkövető AF
    - min. 10 kép/s sorozat
    - GPS (mobil app nélkül)
    - USB type C töltés

    Utolsó sorban esetleg ...

    - 4K 60 fps videó
    - zoomolási lehetőség videózás közben
    - mikrofon bemenet
    - ND filter
    - hot / cold shoe mount
    - EVF

    Tudom hogy akár több pontban is kompromisszumot kell kötnöm mert ilyen kamera nem létezik de igyekeznék megtalálni az arany középutat! :-)

    Milyen márkát, típust javasolnátok?

  • szabo.csabi

    tag

    válasz Dr.NX #63515 üzenetére

    Igen, átfutottam. Több típus is képbe került de minthogy én is észerevettem hogy az elmúlt 10 évben kb. alig jelentek meg kompaktok ezért is kérdeztem, gondolván hátha van olyan típus, amit mondjuk itthon nem forgalmaztak hivatalosan de külföldről beszerezhető vagy esetleg olyat ajánlana valaki, amiről még nem hallottam és érdemes lenne megfontolni. Kb. max 400 000 Ft körül amúgy.

  • szabo.csabi

    tag

    válasz csuf #63519 üzenetére

    Köszi!

    Most épp a Canon PowerShot G7 X Mark III-at nézegetem. Annyit már leszűrtem, hogy baj volt az autofókuszával és melegedett de mindkettőt 4K videózás közben produkálta, ami engem kevésbé érintene és az azóta kiadott FW frissítések remélhetőleg javítottak a helyzeten.

    Nézegettem az RX100 V-VII gépeket is és kb. tudnak mindent de a kinézetük, formájuk nem tetszik igazán. Persze nem ez a legfőbb szempont de mégis egy közülük. Illetve a kijelzőjük sem érintős, kevésbé fényerős az optikájuk és elég drágák is. Szóval mindegyik esetén van kompromisszum és most úgy hiszem talán a Canon lenne jó választás. Nagy kérdés, hogy honnan tudom beszerezni ... :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák