Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E2E4

    aktív tag

    Segítséget szeretnék kérni tápválasztásban.

    Jelenlegi konfig.:
    Alaplap: Gigabyte GA-M52S-S3P v1
    CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+, 2009 MHz
    RAM: 2 x Kingmax 2 GB @ 400 Dual Channel
    VGA: Gainward Bliss 8600GT PCX Passzív (NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB) )
    HDD: Seagate Barracuda ST310005 28AS SCSI Disk Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    OD1: LG DVD-ROM DRD8160B ATA – lehet, ki is fogom szedni, mert nem használom
    OD2: PIONEER DVD-RW DVR-109 ATA
    USB eszközök: optikai egér; Wi-Fi adapter; alkalmanként webkamera, benne 6 LED, alkalmanként fényképezőgép, mobil, memory stick és később egy 6+1,5 m-es kábelen egy HP Photosmart 2350 tinatsugaras multifunkciós kütyü, ha meggyógyul.

    Ami volt táp: Codegen 300W +3,3V 20A, +5V 25A, +12V 16A, -5V 0,5A, -12V 0,8A, +5VSB 2A) és ment szépen, ez előző tulaj is így használta az alaplapot, videokártyát, procit, szerintem 3 hdd-vel.
    Ez a táp nagyon hangos volt nekem a régebbihez képet, ezért valamint mert a VGA leírása min. 350 W-os tápot ajánl szeretném (szerettem volna) lecserélni.
    Egy játéknál (Tomb Raider: Legend – Bolivia pálya) teszteltem, Next Generation-os VGA beállításnál, nagy felületű vízfolyásos effekteknél a kép háromszöges fehér szaggatásokat csinált, de ment a játék és a gép is, s nagyon valószínű, hogy az a videokártya egyszerűen annyit tud, és ez nem is táp-kérdés. Vagy mégis?

    Cél: Egy nagyon csendes táp a fenti konfighoz, hogy a későbbiekben se kelljen tápot cserélni egy esetleges konfig váltásnál. Chieftecet ajánlottak már, de letettem róla, mert ki tudja, lesz -e üzemeltetve valamikor UPS alatt a gép, és nem szeretném, ha ez probléma lenne majd.

    Igazából már vettem egy 86%-os hatékonyságú Coolermaster GX-Lite 600W-ot, (16 eFt kategória, nem szeretnék ennél többet költeni rá) de lehet, hogy picit túlméreteztem. Vélemény erről a tápról?. A vásárlást még visszacsinálhatom, ezért nyitott még a kérdés, valamint mert a GX sorozatról elmarasztaló tesztet írtak, s nem tudom, ebből következtethetek -e a GX-Lite-ra vonatkozólag. Vélemény?
    A gondom annyi még vele, hogy a ház nem jól szellőztetett (nincs ház venti) és a táp érzékelve a hőt nagyon hangosan kezd működni, ezért az oldallapot le kell vennem a csend miatt. Számomra a csendesség és az üzembiztonság a legfontosabb preferencia.

    Köszönettel várom a hozzáértő(k) véleményét.

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    Túlméretezés: hogy a későbbiekben ne legyen probléma konfog. váltásnál. Bár elismerem, lehet hogy ágyúval lőttem verébre...

    A Codegen tápot kaptam ajándékba, ahogyan az alaplapot, procit és VGA-t is. :) S ugye ajándék lónak ne nézd a fogát. :)

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz E2E4 #28068 üzenetére

    Túlméretezésnél szempont volt az is, hogy 50% terhelésen megy a táp, és a hűtőventilátor itt még alacsony fordulatszámon üzemel -> csendes.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz Cobra. #28071 üzenetére

    Köszönöm a releváns választ.

    Mi helyzet a hanggal? Mennyire csendesek és leszabályozottak a ventilátoruk (gondolom mind 12 cm)
    Későbbi konfig. váltásnál nem lenne szűk keresztmetszet a 400W?

    Így olvasva, teljesítményben akár a Codegen 300W is maradhatott volna vígan...

    A Be Quiet Pure Power és Chieftec-en kívül mind drágább lenne, mint amilyet választottam, emellett kisebb teljesítményű is. Számomra ez nem világos...

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

Új hozzászólás Aktív témák