Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacibacsi

    addikt

    Sziasztok!

    Korábban többször érdeklődtem, hogy valami infót szerezzek a Chicony Hipro 430W-os tápegységről. Sajnos nem sok konkrétumot mondtatok, azt leszámítva, hogy ajánlott kategóriás táp. Na most vettem egyet.

    A típusa HP-D4802RWR2. Ez dobozos változat (a bulk verziónál az utolsó előtti helyen 'B' betű áll), ami igazából csak a csomagolásban, meg a tápegység fekete színében más az "ömlesztett"-hez képest... Mellékesen megjegyzem, hogy a dobozon a Chicony felirat nem is szerepel!?! A dobozon feltüntetve pedig nem is 430W szerepel, hanem a maximális 480W.

    A dobozban nincs tápkábel, ami mondjuk csak akkor lenne gond, ha új gépet szerelnék össze, de esetemben (tápcsere) még hasznos is, mert nem kell megoldanom egy felesleges tápkábel tárolását.

    Tesztet nem tudok csinálni róla, mivel sem multimeterem, sem szakértelmem nincs hozzá, de a külsőségről tudok írni.

    Előzetesen senki sem tudott infót adni arra, hogy milyen hosszú kábelek vannak a tápon és milyen csatlakozók vannak rajta. Nos, a kábelek hossza, sőt (nagybetűvel) Hossza tökéletesen elegendő. A harisnyázott 20+4PIN-es és a 4 PIN-es táp 40 cm-nél kicsit bővebb, ami több, mint elég. A 3 db molex + 1 db FDD, illetve a 3 db sata csatlakozó két olyan hosszú vezetéken van, hogy a vezetékek elrendezése jelent problémát, A csatlakozók már szemre is elég stabilnak néznek ki, a csatlakoztatásuk is könnyen megy.

    Tegnap este már nem nagyon volt erőm próbálgatni, de annyit elmondhatok, hogy bekapcsolás után ott hasaltam a gép belsejében azt figyelve, hogy forog-e a ventillátor, mert olyan halk volt. Ma este meghajtom egy kis 3DMark-kal, meglátjuk arra mit szól...

    Egyenlőre ennyit. Elsőre bejön. Különösen örülök a kábelezéssel kapcsolatos pozitív csalódásnak. Ami még külön öröm, hogy sikerült 8000 forint alatt megvásárolnom. Az ár és 36 hónap garancia kicsit feledteti, hogy ez nem 80+ tudású táp, de amennyit én használom, az a pár kWh plusz nem fog földhözvágni.

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Új hozzászólás Aktív témák