Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kergemarha92

    csendes tag

    Sziasztok! Először is elnézést a kisregényért, egy csöppet hosszúra sikeredett a hozzászólás. :) Új okostelefon vásárlásánál gondolkozom én is. Mindenképp a T-Mobile-nál szeretném megvenni a készüléket, kizárólag Androidos telefon jöhet szóba. Van márkapreferencia is, nevesül a Samsung. Az árat kb. 60 ezer forint környékén húztam meg.
    A fenti feltételeket figyelembe véve 2 telefon maradt: az S Advance és az S3 Mini. A teszteket és korábbi fórumbejegyzéseket olvasva sok különbséget nem látok e két telefon között. Az S3 Miniben negyed GB RAM-mal több van, valamint több tárhelyet használhat fel az alkalmazások futtatására (4,5 GB vs 2 GB), viszont alacsonyabb órajelen fut a processzora(?). Fontos előny még az S3 Mini javára a frissebb operációs rendszer, hosszabb távra tervezve ez még sokat számíthat. A döntő érv azonban talán a kinézet lehet mégis, a képeket nézegetve az S3 Mini feminin vonásai távolabb állnak tőlem. Igaz, hogy az anyaghasználatot tekintve is jobb az S Advance? Van esetleg valami fontos dolog, amit kihagytam volna az összehasonlításból (pl kamerák között van lényeges különbség)?

    Hogy a kérdést még inkább bonyolítsam, a telefonokkal együtt díjcsomagot is szeretnék választani. Lehet, hogy ez offtopic itt, de mivel a két kérdés esetemben szoros összefüggésben áll, ezért jobb híján itt teszem fel a kérdést. Mobilnetre mindenképp szükségem lenne, viszont nem vagyok az a túlzott telefonálós típus. Tényleg nem, havi 500-1000 forintnál nagyobb telefonszámlát szerintem soha életemben nem generáltam. Egyetemistaként tengetem mindennapjaimat, ezért jogosult vagyok a Like díjcsomagra, ahol 50 MB mobilnetet kapnék 1620 forintért havonta + olyan híváskedvezményeket, amiket igazából ki sem tudnék használni. Viszont az S3 Minit a T-Mobile webáruházából előfizetéssel rendelve 20% kedvezményt adnak, esetemben ez egy év hűséggel kb 64000 forintos árat jelentene. (Domino csomagban 81000 forintért hozhatnám el, annyit semmiképp sem érne nekem.)
    Az S Advance ára azonban Domino csomagban is szimpatikusabb,a T-nél, kb 60000 forintért juthatnék hozzá. A Domino csomag pedig a frissen megjelent Domino Surf lenne, ahol 150 MB-ot kapnék havi 890 forintért, amihez (az esetemben meglehetősen mérsékelt) telefonszámla még hozzáadódna. Ez a készülék Like csomaggal sem lenne sokkal olcsóbb, kb 3000 forint lehet a differencia.

    Az időm nagy részét otthon, a kollégiumban, illetve az egyetemen töltöm, mindhárom helyen van wifi. A mobilnetre tehát csak "útközben" lenne szükségem, ha éppen ide-oda megyek. A Like csomag 50 MB-ja mennyi mindenre elég, illetve a keretet túllépve a lekorlátozott lassú net mennyire marad használható? (pl Google Maps, Facebook, e-mail) A Domino csomagban háromszorosát kapnám, viszont a keretet túllépve egy fizetős rendszerbe helyeznének át, ahol jó drágán netezhetnék a továbbiakban. Így gyakorlatilag az egyik esetben "végtelen" net áll rendelkezésemre, míg a másikban csak 150 MB. Ráadásul a Like díjcsomagot nemsokára kivezetik (az új Like 50 konstrukció lényegesen rosszabb), ezért relatíve sürgősen el kellene döntenem a kérdést. [Itt] egy pdf, amiben mindkét általam vázolt konstrukció bent van.

    Köszi, ha végigolvastátok a hozzászólást. Ti hogy döntenétek? Bármilyen ötletet/javaslatot szívesen fogadok!

  • kergemarha92

    csendes tag

    válasz Wa2x_ #12219 üzenetére

    @és a többiek: Köszi szépen a válaszokat! Mivel tényleg két meglehetősen hasonló készülékről van szó, roppant szakmai döntést hozva azt fogom megvenni, amelyik jobban tetszik. :) Nemsokára meg is tapogatom őket. Előzetesen az S Advance vezet nálam, hacsak hirtelen késztetést nem érzek az S3 Mini iránt, őt választom majd. Domino csomaggal próbálom ki, úgy legalább kiderül, mennyi netre is lesz szükségem a későbbiekben. Mivel erre nincs hűségidő, így bármikor átnyargalhatok a Like300-ra, ahol 300 MB-ot kapok kb. 2700 forintért + 1000 forintért 1 GB-tal lehet bővíteni azt már, ha nagyon szükséges. (Ettől függetlenül azt továbbra sem értem, miért nem lehet _csak_ mobilnetre előfizetni, miért kell azért +x felesleges forintot havonta kidobnom olyan szolgáltatásokra, amiket úgysem használok...). Ha mégis S3 Mini lenne a befutó, akkor sima Like díjcsomaggal kezdenék az árkedvezmény miatt, amit felfele szintén bármikor át lehet váltani Like300-ra (azon már meg sem lepődök, hogy a Like csomaghoz a +1 GB-os Net&Roll szintén nem igényelhető).

  • kergemarha92

    csendes tag

    Sziasztok! Telefont szeretnék venni kb. 60 ezer forint értékben. Fontos szempont a kompaktság - ez a jelenlegi trendeket figyelembe véve olyan 150 mm magasságot és 72 mm szélességet jelentene. Mindenképpen új telefon kellene, márkapreferencia nincs. Jó lenne, ha NFC-vel is rendelkezne. A jelenlegi választékot átnézve és a fórumot visszaolvasva az eddigi nyertes a Xiaomi A2 Lite lenne, viszont az NFC hiányzik belőle. Alternatívának a Honor 9 Lite-ot találtam NFC-vel. Az akksija kisebb, viszont ezen kívül nem látok nagy különbséget a két telefon között. A processzor és kamera hasonló erősségűnek tűnik, a Honor még 30 grammal könnyebb is (150 vs 180, ez pozitívum nekem). Van valami oka annak, hogy a Honor 9 Lite nem nagyon szerepel az ajánlások között? Illetve tudtok ajánlani hasonló paraméterekkel rendelkező telefonokat NFC-vel? Előre is köszi a segítséget!

  • kergemarha92

    csendes tag

    Sziasztok!

    A jelenlegi telefonom (Redmi Note 6 Pro) felett kissé eljárt már az idő, ezért le szeretném cserélni. Árkategóriát elsőre 100ezer - 150 ezer közé lőném be, de ez még rugalmas. A mostani telefonomnál (157.9 mm x 76.4 mm x 8.2 mm, 182 gramm) szeretnék egy kicsit kompaktabb méretűt. Ami fontos:
    - Üzemidő: normál használat mellett 2-3 év múlva is bírjon ki legalább egy napot.
    - Minél jobb kamera a kategóriáján belül.
    - Játékokra minimálisan használnám csak, de mindennapi használat során legyen gyors.

    Most éppen Samsung telefonok a legszimpatikusabbak, de nyitott vagyok bármi másra is.
    Az alábbi két telefonról mi a véleményetek? Mindkettőt a Samsung webáruházból tudnám megvenni kuponokkal.
    1. Samsung S21 FE: 158ezer Ft
    2. Samsung A52s: 100ezer Ft
    Ami az S21 FE felé billenti nálam a mérleg nyelvét: kompaktabb méret, jobb kamera (telefotó 3x optikai zoommal), erősebb hardver, jobb anyaghasználat talán.

    Tudtok valami mást ajánlani melettük?

    Néhány random kérdés a végére:
    Azt esetleg tudja valaki, hogy milyen gyakran pótolják a készleteket a Samsung webáruházban? Mindkét telefonból elfogyott a fekete szín, elsődlegesen arra esne a választásom. Augusztus 10-én lesz a Samsungnak egy Unpacked eseménye, ahol új telefonokat mutatnak be - várható ezután további nagyobb akciózás a kifutó modellekből?

Új hozzászólás Aktív témák