Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz korpicschess #18799 üzenetére

    Igen, nappali fotói jobbak az SGSnek( Desire mosottabb, fátyolosabb, dinamikába mindkettő egy nulla, talán desire dupla nulla. De ha egyszer sötétbe SGS elfogy akkor nyertes ő sem lehet). Ejj, android fronton több éves szintet elvárni a kamera résztől (állókép) már-már túlzás :(.
    Nem igazán értem miért csinálják ezt a gyártók; ott vannak készen a komponensek, 100ezres telefonoknál mit copatnak minket ilyen filléres dolgokkal?!
    A nem (túl) drága kategóriában valószínű az Arc lesz a megoldás a közeljövőben (mint X10 frissítés, vagy főzött romos X10 olcsóbban).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz blt.62 #18829 üzenetére

    Elm-et használtam, nagymértékben megegyezik a W995el. Az hogy nem lehet rá programokat telepíteni az messze nem igaz! Javas programokat lehet ezekre is. Az Elm rengeteg programmal jön gyárilag, de arra is leszedtem az operát, trekbuddyt, webrádiót, javas wifis beszélgetőklienst, vonalkód olvasót meg még pár dolgot. Gyárilag a yutobe klienstől az időjárás progiig, a geotagges fényképeket térképen megjelenítő programtól a zseblámpáig, az adatokat google fiókal szinkronizáló programtól rengeteg minden van rajta. Ja, a naptár meg az ébresztő sem béna rajta, mint az S60v3-on.

    Elm/W995 bőven jó, gyárilag sokkal használhatóbb mint az okostelefonok nagyja, és navigáció kivételével (a gyári jó, csak fizetős; trekbuddy meg szükségmegoldásra jó) gyakorlatilag mindent találsz rá ami kellhet.

    Ha v3-as symbianost akarsz akkor N86 ha multimédiában erősebb telefont akarsz, amúgy C5 szerintem. Legfőképp magaddal kéne pontosan tisztázni mi kell, mert vszínű a zárt cuccok is ugyanúgy megfelelnek. Akár használt Elm-et is vehetsz, a karcálló kijelző és fém hátlap miatt nem nagyon látszik rajtuk a használat, jó eséllyel ha nem tetszik azonos áron tudod továbbadni.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz mattew #18859 üzenetére

    Ennyi különbséggel én mindenképp a C5-öt választanám.
    Sokkal gyorsabb, valamivel jobb a kijelző is, burkolat is jobb. Sokkal több programot rakhatsz rá, a fényképező már kevésbé dísz rajta mint a 2710en (ugyan 3mpixel edof, szimpla vakuval, de már használható).
    5700? 2710nél régebbi, butább. 2007-es telefon, ne feledd, ezt használtan elég oclsónt kapod, 50€ körül kelnek el. Oké hogy symbianos, de ebben a hardwerben nincs mit kihasználni.

    Természetesen net nélküli navigációt tud a 2710 és C5 is, max ha engedjük a gyorsabb pozicionáláshoz használ pár kbybe-ot.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #18933 üzenetére

    Használt 5630 nem játszik? (C5 mínusz GPS picit régebbi tálalásban)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Joe215 #18945 üzenetére

    Természetesen többféle szinkronizációt is tud az N8, én pl az ovisyncet használom.

    Ha X6 és Defy között kell dönteni, gondoloznék. De N8 és Defy???
    Miben nem jobb az N8, vízállóságot kivéve?

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Karma #18962 üzenetére

    Úgy látszik a Desire-ön kívül ki kell próbálnom mást is... Most DHD-je van, nyúzom azt is egy kicsit, persze egy N8 se ártana... Képek alapján szimpatikus az átgondoltabb beviteli rész.
    Gördülékenységet nem értem teljesen, 99%ban már az enyém is szépen dolgozik (0,5-1% swappelés féleség). Alkalmazásoknál az a bajom, hogy sose találok olyan androidos kollégákat, akik használnak annyi mindent mint én az enyémem, így irreveláns tapasztalatokat tudok csak szerezni. Sőt, azon kevés ismerősöm akinek andoridos tlefonja van, szinte az alap rendszert használja mert nem tudják/akarják érdemi szinten testreszabni; nincs az okostelefonkhoz elég kitartásuk :). Az S60 topikba kezdőnek összeírom én mit használok; elhiszem hogy nagyobb kínálat van a robotra, de nem tartom valószínűnek hogy érdemben jobb is a felhozatal. Aki hasonló dolgokat használ(t) mindkét rendszeren azok véleménye konkrét programokra hasznosabb, de fene tudja még ez is mennyire 'hiteles'.

    Böngészdére a full flash előtt meghajlok természetesen, amúgy a két operával elvagyok, ritkán indítom a gyárit - ami szintén sokkal használhatóbb mint amit vártam tőle (v3 után).

    Az meg hogy Defy meg N8 nem teljesen egy ligában játszanak az sztem nem kérdés. Ritkán, de nyikorg a Defy vs az N8 háza; kamera, kijelző (felbontása jobb a Defynek; de 3,2ből kiindulva éles képe van még 3,5"on az nhd felbontásnak), otg/hdmi; symbiannak több a fél giga memória mint az androidnak. Nem tudom azt sem kizárni az agyamból, hogy ha 'poweruser' a felhasználó, és kellenének hozzá kiegészítők, mekkora különbség van egy Defy meg egy N8 viszonylatában. Nekem pl igenis fontos volt egy WH700 szintű headset használatának lehetősége, de a gyári félkemény tokot is díjazom. Nem szeretek szervizbe járni, de itt is elég nagy különbségek vannak -pláne most, nem tudom van-e már motoker hivatalos utód-, lásd a levásárolható N79.

    Egyébként valószínű Defy lett volna - illetve még valószínűbb hogy utaztam volna érte hogy mindkét telefont kipróbálhassam pár órában - ha nem nokiánál vették volna az N79et. Az egyik 'legjobb' droidos készüléknek tartom; de nem hiszem hogy azonos lenne a célcsoportjuk az N8al.

    Más: Az normális hogy a kijelzőm úgy is működik hogy hozzá sem érek, csak nagyon közel ujjam? :D Zsír.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz AxBattler #18965 üzenetére

    Sírjak vagy nevessek?

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Inarus #18973 üzenetére

    Hogy mégis kit érdekelnek a giga/gagyipixelek, amik szinte csak arra jók hogy a feature listában nem mutasson már olyan rosszul? Havi 50-150 képet csinálok telefonnal, szerinted hányada lenne jó valamire vaku nélkül? 25ezer forintos mobilból már ciki kispórolni.
    Felőlem aztán lehet akármit fényezni hogy mennyire jó, ha valamiben tud ennyire gyenge is lenni. Részben 'android átok', pár telefontól (1-2 SE és motorola) eltekintve a többi még mindig nem tudja egyértelműen -vagy sehogy- lenyomni párom 2006os zenetelefonját sem. Egy 3 éves K/N szériás telefonhoz már nem is hasonlítom őket; de mondjuk 90ezer Ft fölött már nem hiszem hogy ki kéne ezektől kapniuk.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Joe215 #19005 üzenetére

    Motorolát ismerve? Hát...
    Az a tuti hogy 2.3 nem lesz :)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz AxBattler #19006 üzenetére

    Mivan? :)
    Okostelefonok 96%ában nincs vaku? Kettőnk közül valaki rosszul tudja szvsz...
    De mondom másképp: 50től felfele LEGYEN mindenben vaku, 40 alatt nem muszáj. 80felett meg röhej ha nincs. Nem is 'darabra' hiányzik; hanem ha ennyi pénzt kiadunk valamiért ne legyen már felemás, hozzon egy színvonalat. Pont. Felsőkategóriát? Nemá', af+ledet már 40től többen kínálnak, mert filléres; mert már 3-4éves szint.

    Azt pedig nem gondolhatod komolyan hogy egy drága, felső kategóriásnak mondott telefon mellé zsebben hurcoljak egy kompaktot még? Ennyire még az apple se veszi hülyére a vásárlóit, pedig sportot űznek ebből.

    Lehet bennem a hiba. Bár húgomnak is teljesen természetes dolog hogy ha már 4éva af+ledes alsóközepes telefonja van(volt), akkor ez a pitiáner dolog ne hiányozzon az új készülékéből. Ő nem tud arról hogy ezt le kéne xarnia vagy kompaktot kéne hordania, vagy hogy 40 helyett 120at kéne legalább telefonra betáraznia :U . (Tudod ha használható valamire akkor használja is az ember a fényképezőt, és könnyen hozzászokik, így elvárja.)

    Hihetetlen hogy a marketingesek milyen hatékonyak... és még a (sötét)középkorra nézünk úgy vissza hogy szerencsétleneknek mosták az agyukat... És miközben a múlton röhögünk, nem látjuk a fától az erdőt, hogy szinte mindenben tapsolunk a marketingesek hülyeségeiért, akik bármit lenyomnak a torkunkon, ami jellemzően rosszabb mint ami 'nélkülük' lenne (Tft lcd tévé-pláne nem létező (forrású) felbontáshoz, megapixel hajhászat, felbontás fetisizmus, robotváltó/elektromos kézifék, n processzormag már még egy ébresztőórában is, 10+fokozat mtb kerékpáron; kiló vegyszer a bőrre hogy szép és természetes maradjon, és rengeteg marhaság folyamatosan, az élet minden területén. De nem baj, mosolyogva, örömmel fogadjuk ahogy hülyítenek minket.)

    Elfogadom hogy neked nem kell; de tartom hogy súlyosan szinten aluli dolog ilyenen spórolni/genyózni. Písz.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz lorcsi #19008 üzenetére

    N79? Akksiban és használhatóságban mint az E52, multimédiás képességei pedig jobbak az 5800nál is. Már ha egyéb paraméterek alapján nem tudsz egyáltalán dönteni.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz krisztian112 #19020 üzenetére

    Attól függ mik a szempontjaid. Én inkább vennék helyette C5-öt. De ha külsőre, anyaghasználatra, gombokra jobban tetszik, akkor E52. Más kérdés hogy esetleg egy Elm jobb vétel lehet; de nem tudjuk mit vársz a telefontól.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz SziberTomi #19021 üzenetére

    Hmm. Most a férfia kinézet és fényképező mégse fontos? Mert maiket írtál azok e téren nem remekelnek. Ha fontosak; akkor nézd meg ezt is. Erre van gyárilag egész jó navi is, ingyenesen, de garmin is felmegy rá. Zene és fénykép terén az androidos tesók mellett elhúz. HA ez a fontos. Tizessel több mint a Galaxy 3. Olcsóbb verziója az 5800, rezisztív ugyan, de az általad felsoroltakénál még mindig sokkal jobb fényképezővel, plusz tűrhető fülessel érkezik.
    Optimus One vagy Samsung Ace nem fér bele? szerk: Látom nem.

    Galaxy3/Monte/Mini/GT540/X8 leginkább a kínálat alja, és az Optimus kivételével sztem a jó kinézet kritériumot is buktad, mert olcsónak is néznek ki. X8 is ugyan 104g, de még annyinak sem érződik. Fentiek közül optimust venném; de ilyesmi árban X6-ot.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz picur220 #19028 üzenetére

    Wifi nincs, de olcsóbb is 17ezerrel; amúgy meg fém, vaku, 600as proci ugyanúgy megvan, plusz egy fokkal frissebb gui. E52őt sztárolják, nekem annyira nem jött be használatra. Nem rossz, bár a számok feletti részt nehéz volt megszoknom. C5öt azért hoztam alternatívának, mert ilyesmi (nokia)telefonok közül szvsz az éri meg leginkább az árát.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz picur220 #19033 üzenetére

    Különbözőek vagyunk. A felsoroltak játékok az X6hoz képest.

    Kinézet: X6 magasan, utána Optimus.

    Zene: Hangminőség, kompatibilis headsetek választéka, kihangosítva a hangminőség: messze X6

    Fotó/Videó: Te ugyan alábecsülted már az X6ot, de mind a mobilfotós topik, mind a gsmarénás összehasonlító is megmondja hogy ez bizony állja a sarat, van olyan mint az N79-é.

    Kijelző: Olyan érzékeny kapacitív, hogy mielőtt hozzáérnék a kijelzőhöz már érzékeli. 3,2"on 360×640, és színek, betekintési szögben is a többiek fölött áll az X6. X8 áll hozzá a legközelebb; azonos képekkel nem próbáltam, de nem volt valami meggyőző az általam próbált X8 képe. Nem rossz, de a mellé rakott X6 azért jobb - ahogy mobilportos teszt szerint az N97miniénél is sokkal jobb (passz, nem próbáltam). Plusz karcálló.

    Memória: Galaxy Min jobb, a többiek pariban vannak. (S60nak a 128Mb kb annyit ér mint androidnak a 256Mb).

    Proci: Abszolútban az X6 a leggyengébb, de ezt leginkább abból venni észre hogy konvertálni kell a filmeket rá. Az N79nél is gördülékenyebb a rendszer, amit mint korábban is írtam nem tudom hogy értek el 3× akkora felbontáshoz alig növelt órajel mellett.

    GPS: Mini navi választékban kiesik (Montét eleve nem is nézem sehol), az új 3.06os ovi térképek egész jó lett végre, így ha valakinek kikell osztani egy pirosat akkor azaz X6. Megjegyzem nem is rossz a véeli érzékenysége sem, erdőben, repülőn is megtalálja és tartja a holdakat, hálózati rásegítés nélkül is.

    Wifi, net: S60 kevésbé bitfüggő mint a googlefonok tudtommal, már akinek ez számít, samba megosztás is megy pikk-pakk tudtommal mindkét rendszeren. Flash (teljes) ha jól tudom senkin sincs (froyo+v7-es proci), itt nem jár senkinek piros.
    Ja, érdekes hogy -nem is tudom melyik topikban- beszéltük a wifi sebességét; letöltés/feltöltés gyorsabban ment a telefonomon mint vmelyik n-es wifis samsungon.

    Akksi: Ide húzok egy feketét X6nak microusb-n való töltés elmaradása miatt. Talán az X8 lehet a leggyengébb ezek közül, de 2-4 napot elmuzsikálnak. Érdekes nekem mennyit kitesz a kijelző, mert pár óra netezéssel 1 napra fogyasztom az akksit, viszont ehhez képest brutál energiaéhes kombónak gondolt gps log+mobilnetről zene sem hatotta meg jobban.

    Szóval ha 5800val hasonlítanád a fentieket akkor igen, mérlegelgetés jönne. De X6 nem ezekkel a telefonokkal versenyez érzésem szerint. :R

    szerk: SziberTomi: mobilarena.hu ÉS mobilport.hu tesztekbe keressgélj; adatokat is megtalálod. Igen, van benne ingyenes navigációs progival gps, meg wifi is. Ha teszteket olvasol, mobilarenás teszben probléma volt a wifivel az X6 tesztben, de sem más tesztekben, sem a felhasználóknál nem jelentkezett. Sőt, cégnél lévő 2 laptopnál erősebb a telefonomban lévő wifi.

    szerk2: Nem néztem szolgáltatóknál épp mibe kerül, mivel készüléket nem veszek jó ideje szolgáltatónál. Ha hűségpontom van, percre váltom; az igazi kedvezmény. Hogy a 40%al több kerülő telefonból engednek 35%ot az nem az. Nem kell várni a szolgáltató ámenjre sw frissítésnél, és a garancia is gyorsabban intéződik. Ha meg új előfizu, akkor meg készülék nélkül nincs alapból hűség. Persze ajánlatfüggő, de X6 kártyásan 16al drágább mint függetlenül :). Egy 120as előfizuval 40.
    Tartozékokat se felejtsd el számoláskor, X6nál benne egy jó füles meg 8Gb, ami amúgy egy tizes lenne pluszba.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz SziberTomi #19034 üzenetére

    Azt még elfelejtettem, hogy ha készülék/hűség nélkül veszel előfizut, lehet egyezkedni hogy vállalsz 2év hűséget, pl havi 25/50 percért, így már simán pénzednél lehetsz.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz csigacska #19045 üzenetére

    Alábbiakból X8at, az a leg felhasználóbarátabb...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz picur220 #19049 üzenetére

    Nem én találtam ki :)
    "Legyen szép, férfias, vastagabb szélű". X6 és az Optimus normális, férias kinézetű.

    X6 kijelzője miért nem állja meg a helyét ha szabad kérdeznem?"A TFT technológiát is illett volna nyugdíjba küldeni és OLED-re váltani, ettől függetlenül az X6 TFT LCD-je fényévekkel szebb képű és sokkal kontrasztosabb, mint az N97 mini kijelzője." Ugye 45-60-as kategóriáról beszélünk. Sztem mind a képe, felbontás/méret, mind a karcállósága és érzékenysége is a felsoroltak között is jó, meg az árkategóriájában is. Miben nem jó?! (Multitouch nincs, tény.)

    Ram: Nem tudom mennyit használtál v5-ös készüléket... hetekig nem kapcsolom ki/indítom újra a telefont, és nem használok ramtakarítót. Ha opera mobile esetleg felemészti a memóriát, a háttérben lévő appokat becsukja. De hogy a symbian pazarlóbban bánna a memóriával mint az android, azt sem hiszem. Úgy is kérdezhetem: N79nél neked mennyit kellett kézzel memóriát takarítani?

    CPU: Hát, ez nagyon tényszerű volt. N79nél érezhetően gyorsabb, legyen telepítés, vagy programindítás. A nagyon gyenge hülyeség, már elnézést. Desire és X8 menüben hasonló volt, programok indítása hasonló volt. Ha odaadjuk valakinek a kezébe aki nem tudja mi fut rajtuk (őseink, bnők/kolleganők) ezt látják. Bírhatná a divxet, vihetne szebb játékokat, de zene+navi, zene+net, és átlag előforduló multitaskingos cuccokat is simán viszi. Akor röccen be nálam néha a zene, amikor egyszerre fut a sportstracker-nettel, térképpel- és az endomondo. Böngészés megint normális sebességgel lehet rajta.
    "Az viszont tény, hogy a mai mezőnyben ez az ARM11-es proci már éppen csak elég"
    "A böngésző viszont elég gyors, és végre normálisan lehet görgetni a megjelenített tartalmat is."

    Navi: Ezzel valószínű adós vagy. Igaz, ilyennek kellett volna rég lennie, de jobb később mint soha. Direkt írtam is, hogy rásegítés nélkül is elég erős.

    Defy másfélszer ennyibe kerül(a rendes garis, bár azzal most nem is tudom mit lehet kezdeni); biztos hozzá hasonlítsam?! Annak inkább a C7 az ellenfele.

    Mi az ami bő 1 éves, haosnló méret/kategória és 50-70 között mozog android fronton?
    HTC
    Wildfire: Fél évvel később jött ki. Fém, 320×240@3,2", 528Mhze proc relatív gyengébb mint a 434 az X6ba. Ahogy a burkolatban, úgy multimédiában sem igazi ellenfelek.
    Hero? Még rosszabb, bő 15el drágább is, ahogy az Aria is. És ezek is műanyagok, és fiatalabbak.
    Samsung
    Röviden: Médiában iylen képességű mobilja nincs ebben az árkategóriában még most se, az Ace ide érkezett pont. Proci jó, szép is, de fotó, videó vagy kijelző tekintetében nem versenyez az X6al, hiába idei hús. Na, nem mintha fentebb villanta a samsung egy kiegyensúlyozott modellel, de ez más kérdés.
    LG:
    Hátizé, Optimus One járt a legközelebb, Optimus ettől messze jár. 1évvel késöbb, hasonló árban, HVGA, multimédiában bőven alatta, de legalább van divx ha jól emlékszem. Falsh-es vonatról úgy látom ez is lecsúszott ezzel a procival, kár érte ha még csak negyed éves versenyző. Akksiért is kár.

    Motorolának felső kategóriás cuccai voltak akkor, Milestone vagy az XT720 15-20al drágábbak, ezeket mondhatjuk jobbnak, ha nem is jövőállóbbak igazán.
    SE: X10 alattiak kilőve, az meg nagyobb, újabb és kb másfélszer annyiba kerül.

    Szóval akkor (alsó)középkategória, enyémhez hasonló igények: Multimédiában erős (inkább legyen jó fotó és kelljen divxet konvertálni, mert a f*s képeket nincs hova konvertálni vagy vacak hangminőséget), ne süssön róla az olcsóság (3. x körül azért kisebb mértékben zavar egy fényes és vagy nyikorgó szappantartó féleség), megbízható, normálisan sw-ezhető telefonok közül mik maradnak még?

    Az egy dolog hogy neked nem tetszik az X6, de olyan mértékben fikázod érzésem szerint hogy az már poén. Messze nem hibátlan, de egy olyan piaci résben van, ahol szinte egyedül csücsül, vagy nála gyengébb versenyzőkkel. Akiknek ezek a dolgok számítanak, fogadd el hogy nem rossz telefon.
    :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Bdanyy #19050 üzenetére

    Így van. N79en Mobile-t használtam, ezen pedig 99%ban a minit. Régről olyan emlékeim voltak hogy inkább wapra, mobil oldalakra jó a mini(igaz, akkor nem is volt mini for symbian még), viszont ha kell flash a gyárit, ha nem a minit használom (általában a megnyitás új fülön funkció miatt használom főleg a minit, meg ugye gyorsabb nagy oldalak esetén a tömörítés miatt mint a többiek). Nem utolsó sorban 6-7 oldallal sem ette még meg a mini a memóriát sose! A sports-tracker.com-on kívül nem találkoztam meg nem nézhető oldallal, viszont ebbe az okostelefonok 95%ának is beletörik a bicskája.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz bozont #19060 üzenetére

    Persze, vannak jó minôségû kemény fóliák, pl a brandonak (speedshop). Bár érdekes hogy ennyibe kerülô telefonnál, kapacitív kijelzônél mit szívóznak olcsó plexivel...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    blt.62: Én Desiret vagy N8at választanám. SGS-t ezerszer kibeszéltük miért ejteném ki ha 50.000be kerüne is (ha magamnak nézném).

    Egyébként samoled kap hideget-meleget... Én élőben nem láttam, de monitor fronton IPS panelosok játszanak, tévében CRT, könnyen lehet hogy nem tetszene a hallottak alapján.
    Az N97ek kijelzőjét az én telefonom is állítólag lepipálja, szal nem biztos hogy érvadó hogy az milyen...

    Dany007: Légyszíves, ha ne írjuk le ugyanezeket a telefonokat oldalanként 4× le mert a tések (2)naponta jönnek és megkérdik ezt (visszaolvasás nélkül).
    A különösebb kritérium nincs alapján meg pláne... (Én ezek közül a One-t venném, de nálam egyik se játszana ebben az árkategóriában pl; ezért nem ártana pár szempont.)

    Általánosan: Nem tudom egy bizonyos szint felett minek nyáladzanak sokan a felbontásra... Van értelme?Több kraft kell hozzá, oszt jó napot. 3,2"on az nhd is tűéles, nagyítóvl se látok pixeleket, pláne hogy vszínű simított is.

    Dalmayr: Akkor középút, Desire. De ezek közül már csak-csak megy pár teszt és a topicjaik alapján. Kezedbe amúgy egy HD hatalmas lenne, engem nagy férfikézzel is zavar a mérete. Nem telefon, hanem minitablet.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz drzsoo1 #19112 üzenetére

    Tehát xar azösszes symbian? V3, V5 és ^3 is? Nekem még csak az első kettő van, de a fenébe; ezen átsiklottam :( . Szólok a telefonomnak is hogy tessék fagyni, és kukázom is. Köszönöm, hogy felnyitottad a szemünket! :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz blt.62 #19115 üzenetére

    blt, szerintem olyannál puhatolózz aki v5ről váltott androidra; ne nálam.
    Kijelzőjükről gőzöm sincs; napon egyiket se láttam, szobában meg nem nagyon érdekel mit tudnak (desire és nagytesóját beltéren láttam, szép, nem tudok többet). Főleg kültéren érdekel hogy teljesítenek a kijelzők; idáig a reflektív hátterű kijelzősök vezetnek nálam e téren, pl N79. Persze, ennek is ára van, mégpedig hogy erős napfényben erősen fakulnak a színek - bár nekem még mindig jobb hogy deszaturáltan látom mint hogy sehogy.

    Bozont: komolyabb kinézet és vaku is az Ace oldalán vannak.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz jacis #19128 üzenetére

    Fagyásom negyed év alatt 1 v 2 volt. Mióta nem kísérletezek 1000 programmal, az utóbbi két hónapban nem nagyon volt újraindulás sem (havi 1-2; első hónapba napi 1-2 :DDD ). Hogy az új sw segített-e még ebben az passz; de gyanítom a rendszerezett swezettség számít inkább (egy dologra nem nagyon van fent több program) .
    Fater C5ösén semmi gebasz; N79en sw-es problémám (kísérletezés után szintén) nem volt (hwes igen:( ) az egy év alatt.

    Azt pedig tényleg nehezen hiszem el hogy szerintetek több tíz millió hülye képes egy használhatatlan valamivel szenvedni napi szinten?! Kinek a pap, kinek a papné... De nem biztos hogy csak az os-be volt a hiba... :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz jacis #19130 üzenetére

    Ez mind fentvan most, nem is sok, nem is kevés. 5-6ot kapásból leszedhetnék mert már mást használok helyette; majd ha takarítani van kedvem megejtem ezt is. Inkább a gagyi programokkal volt bajom kísérletezésnél, illetve ha egyszerre futott több azonos dolgot csinálóprogram, amik azonos serviceket használtak (pl reminderek, profilállítók, stb). Szerintem bőven ki van már terjesztve ezekkel a telefon használhatósága, szinte nem is tudnék még olyan sw-t mondani ami kellhet (van fent még pl mytraffic, kipróbáltam, de fölös, gmaps is jó arra; bestprofiles, hogy pl fényerőt állíthassak profilokhoz; vagy naponta szinkronizálja a névjegyeket/jegyzeteket/naptárat az ovifiókommal, stb)...

    Persze azért jut eszembe ha erőlködök :), keresem is, csak bénán; olyan progit ami a getoaggelt fotókat felpakolja a térképre.

    Szerintem átlag user nem használ több programot, és nincs ennyivel gondom.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Lakers #19135 üzenetére

    Nehéz ügy. 30-40ezres gépet CSAK az N8 tudja esetleg kiváltani.
    Ami még nagyjából megfelel:

    Motorola XT720 (támogatással, garival gyengén áll,videóban jobb mint fotóban, de újonnan épp belefér)
    SE Xperia X10 (állókép jobb, ez sem lesz tovább fejlesztve hivatalosan) vagy X10 MiniPro
    Nokia X6 (legolcsóbb, fotói bőven állják sarat a fentiekkel; használtba megérheti 45-50ért)
    Samsung i8910 HD (picike inkompatibilitás erős vassal, korrekt kamerával)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz matedon #19147 üzenetére

    Teszt alapján nem barátkoznék meg a 845el... Röcög, 128Mb RAM, nem éppen a jobbikrezisztív kijelző, lassú, nemtudom típushiba-e a xar giroszenzor, nemtom. Inkbb vennék egy Elm-et helyette. Gyors, használható kis gép pár extrával.

    C3-00... a 2× nnyibe kerülő Balckberrynél ugyan jobban hasznáható, de inkább C3-01et favorizálnám - illetve e két telefon alapján nem tudod mit vársz a telefontól, mire kell? 1.hsz

    Vagy ha az oprendszer nem feltétel de wifi kell, akkor picikével többért egy használhatóbb készülék az X3-02 (C3-01él olcsóbb).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz blt.62 #19153 üzenetére

    Felmerült már hogy élőben megnyomogasd valahol ezeket a készülékeket? Vagy legalább olvasgasd az androidos topikot... hogy pl én mit vennék a kettő közül azzal te nem mész sokra :). Egyébként ha lenne; szívem szerint megnézném az N8 kistestvérét (X8?), af+led, normális ház, usb otg, nfc, nhd/680mhz, 1320as akksi, stb. De szanálták, úgyhogy várakozás maradt hogy mit dobnak fel. Médiából jók voltak; de most sok embert cserbe hagytak ezekkel az edof rémeálmokkal.
    Robotos oldalról egy Defy(képei elég gyengék:( ) vagy majd egy Neo lenne esélyes... (attól is függ persze mibe fog kerülni) Addig meg elvagyok _én_ az X6al. Látok pár hasznos újítást innen, onnan is; ezekről X6al úgyis lemaradok már.
    Ja, ha fényképező nem fontos és a C7 külsőre nem tetszik, az X7-00 már itthon is előrendelhető. Más kérdés hogy a pokol tüzében sütném meg aki ebbe (is) fixfókuszos optikát rakott! ;] Arról nem beszélve hogy a C6-C7-X7 között alig van valami különbség, de legalább rohadt drágák...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz killer_04 #19163 üzenetére

    Vedd be a pakliba az X6-ot.

    dokee, jók azokva szolgáltatások, de sokaknál bukik a 7/24es netigény miatt.
    Lopás ellen meg írják ezeket a hülyeségeket másutt is, de kikapcsolt telefonon nem segít. Persze a lehetôség nem baj ha adott.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz korpicschess #19197 üzenetére

    Meg ellenfény, meg makrózáskor, videózáskor, sokszor jó a vaku. Jó fényben kisebb a különbség a kamerák között, mint rossznál.

    dokee, a htc-s szolgáltatásokra írtam.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Hja, médiában erősbe ez is beletartozik... És mivel zenebuzi vagyok, nem mindegy hogy a WH700at ill az RP-F500at hogyan hajtja meg ;)

    "Nokia X6 performs excellently in every part of our test...[gsmarena]"

    Ja, és persze nem szorosan, de hozzákapcsolódik a juzerikszpérienszhez hogy műanyag házat meghazudtolóan szólalnak meg a csengőhangok, kb/legalább mint az 5800nál.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Ahogy átfutottam az incredible tesztjét, megint eszembe jutott, hogy elég gáz, hogy sok-sok év után megint ott tartunk, hogy lassan 'musthave' egy mobiltöltő (értsd, akkus, elemes).
    Még ehhez jön a 2 meg 4 mag, még nagyobb felbontás (nhd helyett is alap lesz a qhd, mintha 4" alatt nem lenne bőven elég bármire, viszont kb 2,5× annyi pixelt kell mozgatni)...
    Nem tudom, jelek szerint abba a kisebbségbe tartozok akit ez zavar...
    Nekem azért 6-7óra gps logolással elég 1 napra az akksi (+normál használat); de azért bekészítem az akkupakkot. (Haverom HD-vel nem is álmodik ilyenekről, max szól hogy hozzam garmint is ha tudom :). )

    schawo: Lehetséges. Mindenesetre elég jól szól a telefon ez tény. (Az meg számomra egy nagy piros pont hogy minőségű vezetékes headset is van hozzá - van akiknek számít.) Egyébként sztem nem sok a 0.0095-ös thd.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Tudom hogy OFF, de a helyén sem jutok semmire meg a keresővel sem; ezért kérdem itt.
    Mi(a fené)re keressek ha olyan programot keresek, ami térképen megjeleníti a geotaggelt fotóimat?! Az Elm-en volt ilyen, gmaps világtérképre szépen felszórta a fényképező ikonokat; ilyesmi kellene hogy hogy alapján tudjak válogatni. mi a fenére keressek? (Telefonon, s60v5)
    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz blt.62 #19221 üzenetére

    Látom mindenkinek megvan a keresztje :)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz jacis #19228 üzenetére

    Hidd el az emberek nagyja inkább kipróbálná, tesztelné ha lenne rá módja. Addig mást nem tud... Vagy igen?

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz vzsryl #19235 üzenetére

    red bull csomag...
    Defy meg Ace úgy rémlik nincs a telenornál, esetleg ahogy írták elöttem a mobilporton fusd át az X6 tesztjét.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz vzsryl #19263 üzenetére

    Ha tetszik egy telefon megveszed a djuicenál/tlenornál, majd tarifacsomagot váltasz, és máris redbullos csomagod van ;)
    GT540 egyben van, de azért strapára nem hiszem hogy bármelyik nokiával versenyre kelhet.
    Net, kamera, kikapcs ébresztés, és outofbox telefonnak hibátlan legyen ligában ezek közül csak 1 esélyes van.

    Van egy B taktika, használtból veszel a 2 szimpatikusból, kipróbálod, eladod (akár mindkettőt, azokon igazából nem buksz) és szolgáltatónál megveszed a 0km-est. Ehhez 80-90 pénz kell amit 2-3 hétig nélkülözni tudsz.

    Én most így kipróbálom az N8at, ha beválik marad.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    keszo: C6

    z123456789: Akkor ne várj a kétmagosokra. Én amúgy sem várnék, nem látom hogy bármire is megoldás, vagy előny lenne. Mobilnál, nem tabletpc-nél.

    AxBattler: Ace frissebb(bár az egyik se tudja a flasht), vakus. Optimus One hiába VGA videó, ha 17fpsel tudja.
    (Most komolyan: mi a gyíkért vannak a robots gépek brutális lemaradva médiásan? Évben vagy tízezrekben kifejezve, mindegy; de feltűnő.) P500nál nálam sokkal inkább van külsőre olcsó érzetem, bár a divatos Ace sem áll közel hozzám.

    Fizikai gomb hiánya: N8nál zavart, megkérdeztem a tulajokat mit csinálnak kesztyűben. Kiderül azt, amit én is, amikro kesztyűben fényképezek az X6-al: Orral veszik fel a hívást :D

    Igen, már napok óta láttuk hogy van Blade (is) a telenornál.

    Hold: Optimus. (Bár ha ezek ennyiért mozognak, akkor X6 eléggé szorongatja (40-45).)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz jooker82 #19344 üzenetére

    "GT540 egyben van, de azért strapára nem hiszem hogy bármelyik nokiával versenyre kelhet."
    Ha még nem találkoztál vele akkor keress rá hogy milyen teszteknek vetik alá a finnek a készülékeiket. Nem összeszerelésről volt szó. Bluetooth... android vs symbian? Melyik a vak és melyik a félszemű?
    Ismidnek üzenjük hogy 1, frissítenie kellett volna 2, asszem astro filemanagerrel megy a fájlküldés androidon azokon a készülékeken is amin gyárilag még nem volt a repertoár része.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Brando #19357 üzenetére

    Brando:
    N8 hw: 720as divxet/wmv-t kapásból játszik, simán megy rajta az NFS SHift HD, gyors... szerintem nem gyenge a hw.

    z123456789: Nem tudom nokián kívűl ad-e vki ingyen navit a telefonhoz. Tán vmelyik motorolához mintha járna... Nem legálisan más kérdés mit lehet meg mit nem.

    n_stolz: ezt előtted már kérdezték páran a napokban.

    blt.62: De derülátók lettünk :). Ne féltsd őket. SE amúgy rajta van az ügyön.

    korpicschess, az SGS NEM jó fényképezésben. Nem rossz nappal, de a lánc olyan erős mint a leggyengébb eleme. Amit annyira védesz 5mpixeles érzékelő, 40-60ért egy marék nokia/SE lenyomja. Inkább X10 most, de jönnek az új SE-k.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz kali #19412 üzenetére

    Ez jó :D
    És az esetek (meg az év) hány százalékában vannak jó fényviszonyok? És beltéren?
    5mpixeles mezőnyben az Elm és Defy múlja alul (meg biztos akad még pár robotos versenyző akik nem ütötték meg a ingerküszöbömet). OK nem rossz érzékelő (bár dinamikára nem túl erős), meg is érdemelt volna egy dupla villanót. De nem kapott!

    z123456789: Akkor windowson kívül mindenre (okosra persze) vannak használható offline navi programok.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz kali #19421 üzenetére

    W810 hosszabb záridőket engedett (mint pl C702 vagy Elm), N79 meg X6 duplavillanós; és jellemzően elég a fényük. Nem sötét barlangot kell általában bevilágítani (néha azt is), hanem kell egy kis fény, makrózásnál, ellenfénynél, beltér, szórakozóhelyen, stb. Kb képeim felénél használom a vakut. (Fényképezőnél is jellemzően az erős vakut nappal használom, rossz fényben a lassú szinkronost.)
    OK, neked (és korpinak) megfelel; van aki meg hiányolja a vakut. De ha lehet kérni ne reklámozzuk ezt mint q**a jó fényképezős androidos telefon. Ha lenyom egy kevesebb mint felébe kerülő X10 Minit, utána esetleg.
    :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz MC Pite #19422 üzenetére

    Még túl nagyot mondtam; keresek épp egy levélhez egy képet, és a W810es képek között keresgélek; jó fények között bátran versenyeztetem az SGS-el, rossz fényviszonyoknál meg pláne :D (Még az N8nál is több részletet hagy meg a JPG motor. Persze ha nem a camera pro képeit veszem alapul.)

    szerk: ok, akkor X10, az se csinál a minél jobb képeket, és hasonló kategória SGShez, ha öregebb is. A lényeg hogy érted hogy mire akartam kilyukadni.

    Razor, sztem egy duálled is elég jó tud lenni (pláne ha a sw engedi, pl W810 éjszakai mód). Persze, azért a xenon erősebb, bár makróhoz jobb a led. Meg világítani! :) (Hogy ezt az ennyócbó' ki keleltt hagyni, a sárga -mindenki szerint vörös- led meg marha erős, de amik bekapcsolják ilyen max 30%os fénnyel, dejó... :U)

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Most szúrom magam tökön... [link]
    Bár akkor nem értem, miért nincs CZ felirat meg keret; ezt a ziccert nem szokták kihagyni...

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz norbesz74 #19439 üzenetére

    Jobban szeretem a zenei körítéses telefonokat... Bár lehet hogy testre kicsit nagy lenne már.
    Meg ugyan nem szól rosszul az N8, X6 fényéveket ver rá! Na mindegy... Gyanús nekem még a keret és felirat hiánya... Persze ha tényleg af nem baj ezek hiánya (max a kereté).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz paix #19447 üzenetére

    X6, Optimus One. Meg netelôfizu, meg türelem éa fórumolvasás...
    szerk: vagy Elm, sztem azzal járna a legjobban.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz krisztian112 #19471 üzenetére

    Nem.
    Perckedvezménnyel sokkal jobban jössz ki anyagilag.
    Előfizuval pláne. Téssel meg mégpláne.

    Ha vkit érdekel v5ről ^3ra való váltás pár észrevétele este/holnap legenerálom.
    szerk: Új operákkal műxik már rendetesn a ph-n a html tagelés?

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    Éreget az X6 vs N8 szösszenet, az új opera még rátett néhány lapáttal...
    Megtanultam beosztani a 45mega ramot, most a dupláját se tudom elhasználni (3x annyi szabad van pedig). Órák óta nyúzom épp, elöbb nézzem hogy annyi app fut hogy nem keveset kell már scrolloznom :D. És szinte mindenre amit hiányoltam korábban, már a gyárban felkészítették az N8at... Határozottan nem rossz a S^3...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    X6 vs N8, S60v5 vs S^3

    HW: Méretben felső határ az N8, összerszerelésben a jó/közepes X6 az egy darabból mart alumíniumhoz képest ugye azért fasorban sincs. Bár kissé izzad az ember keze az N8 hátlapjától néha. Kijelzőből az X6 9300, az N8 6500K-es kalibrálást kapott, egyik se az igazi, bár utóbbi picit szimpatikusabb. Betekintési szögek, napnál olvashatóság és feketében utóbbi jobb (pedig X6 se rossz). A 680Mhz és 256 RAM a 434/128hoz képest kellemes, 720as videó és NFS Shift HD simán megy N8on. És végre nem csak az opera minit lehet hosszan nyúzni hanem a mobile-t is (X6nál ez képes volt elfogyasztani a ramot, más nem).
    Jól szól az N8 külső hangszórója, de X6 ebben sokkal jobb... Kamerára nem fecsérelnék sok szót, elég jó és legjobb. Aki valamivel elégedetlen, cameraprot feldobja. Ha azután is, akkor hazudik.
    N8ról kissé hiányoznak a fizikai híváskezelő gombok, a led meg nagyon. Orral fel lehet venni, max nem túl elegáns ha kesztyű van rajtunk. Led helyett ott a kijelző - mert ugyan be lehet a sárga lámpát kapcsolni és brutál fénye van,világításra kb 30%os fénnyel lehet használni :F .
    Az Xpress tapigomb is lemaradt, ugye ez N széria (N-es gomb nincs). De kárpótol az fm transzmitter. Két mikrofon van, zajszűrés és videónak dedikált mikrofon, üdvözlünk.

    Külső ízlés kérdése, de elegánssá teszi a króm a fekete X6ot, nem ártana valami hasonló az N8ra, mert a színre fújt fém keret nem is látszik fémnek. Mondtam már hogy nem lötyög a billzár csúszka? :) Nem, kicsit sem.
    Ja, lehet a fém vezeti a hangot, nagyobb hangerőnél visszahallják kissé magukat a beszélgető partnereim.

    OS, SW:
    Nem a leglogikusabb rendszer a v5, de gyorsan megtanulható, és tűrhetően fel van extrázva X6ban (készenléti fejléc pl, pár helyen hosszan nyomvatartós menük megjelennek már. Vannak bosszantó apróságok, mint a naptár kattintásigénye, kijelölés béna megoldása, energiatakarékos mód hiánya (v3on jól jött), szmájlik hiánya, vagy hogy a bill sok helyet foglal el, kevésen látszik a szöveg, vagy a kissé megbonyolított menürendszer, Qwerty a kiosztás qwertz helyett, illetve fektetve baromi sok helyet pazaroltak az alsó gombok oldalt.
    És jön a Symbian ^3, és ezeket mind javítá'. Meg mást is. Aki a több homescreenre izgul, megkapja. Widget volt utólagosan (Orangenál gyárilag) X6ra, itt alapból. Van pontosabb akkuszázalék, és szerencsére a visszajelzés is jobb. Isteni érzés, amikor az új operával írva a gyári frankó billentyűzettel írok a boxokba, mert a fele kép szabad, és látom alatta a weblapot. Persze sms/email írásnál is kellemes hogy több sort látok egybe.
    Átgondolták a tapiguit, és jól tették. Opciók helyett hosszan passzírozás, és a legtöbb helyen a kijelölés is úgy megy ahogy illik. A programok közötti váltáskor előnézeti képben mutatja a programokról az utolsó pillanat képét amikor aktív volt.

    Kapunk órát - mit órát; folyamatosan kint lehet egy óra, amoled ugye. De ha kikapcsolom gombnyomásra felvillan, ahogy a tapis feloldás is. Jobban működik a fényérzékelő is, a fényjelzés is jobb. Ledeseken alapból van elemlámpa funkció.
    Zenelejátszó javult, de minősíthetetlen hulladék számomra amíg egy nyomorult könyvtárat nem lehet kijelölni :U .
    Smartdial. Ahhh... Utáltam az okosan szűkített listát is meg a pötyögőset is (itt is megvannak ezek), de így sokkal gyorsabb, köszönjük. Email kliens külön költözött; nagyobb újság hogy úgy működik ahogy kell, formátumokkal jól boldogul, akkor és úgy frissít ahogy akarom, akkor is lép csak fel a netre - ritkán megy ilyen flottul.

    Igen, netre menetel. N79 és X6 kezesbárány volt, N8 nem az. A wifi hálókat bemásolom a wap profilok közé, mert sok app azt akarja használni hogy vakulna meg. De hogy a navi miért ugrál fel amikor offlinera van állítva pl a jó kérdés. Mindegy, nem egy android, szépen állítgatható, de a szokásosnál jobban ragaszkodna a 3G-hez.

    Lejátszási képességei sokat fejlődtek, kapásból lejátszik egy csomó formátumot amit az X6 még nem (pl m4v, több flv-t játszik, divx, stb). Végre bárminek az arányát lehet változtatni, legyen avi vagy youtube videó.

    Megszokott programok nagyja megy, pár programnak betűtípus hiányzik, van aminek tudjuk a megoldását (pl ttpod), van aminek még nem tudom. Bt kompatibilitás javult, itthoni pc-kel mérve 50%ot :).
    Flash kompatibilitásban még javult, a 4es flashlittal nem találtam első körben olyan oldalt ami ne menne (ha nem is 100%osan); elbírnánk azért persze a teljes támogatást is.
    Üdv FlashOnThaAir. Üdv okosan kivágott háttérkép (forgatáskor, azaz minimum 640×640es háttérkép ajánlott).

    X6még nem töltött usb-n (enyje), ez egy kis ledet is éget amíg tölt. USB otg zsír, HDMI is, bigscreen is, a normál hosszú adatkábel és a hangerőszabályzós lépetőgombos WH701 is.

    Akkuban X6 2(-3) napot bírt, úgy látom ez itt is meg lesz (ma 1 óra navi, kis net, telefonálás, 70%ot mutat). Idle/netezéskor kevesebbet eszik az X6, nyúzva, procit kiterhelve (már zenelejátszással egyenlít) viszont az N8 eszik kevesebbet.

    GPS-e mintha pontosabb lenne, X6/v5ös cuccokon picit késik. Az új térképek mindkettőre elérhető, sokkal korrektebb mint a korábbiak. Sőt, az aljára került a töltőcsati, azaz ha autós töltővel használom jó irányba áll ki a kábel már.

    Izé, ennyi jutott hirtelen eszembe. Kérem kapcsolja ki. Ha valami eszetekbe jut még kérdezzetek. Sztem megér az S^3 is egy misét, meg a váltás is kb harminc pénzt.
    off:Aki bármiben hasonlítja az N8hoz az SGS-t azt... nem is tudom mit csinálok vele. :) Párhuzamos univerzumban léteznek, nem tudnak egymásról, nem szeretnék egy karaktert sem vitázni semmiről. Kössz aki eddig kitartott. :R

    szerk: [mentegetőzés on]logoutra igényesebben kéne összerakni, meg ott is hama' elsüllyed. Itt legalább blt.62 örülni fog neki :), meg pár ember aki pro és kontra érveket gyűjt.[mentegetőzés off]

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Dhampir #19599 üzenetére

    Biztos? Low lightnál már kijelzőn is feltűnne a különbség, iso chartban ronggyá veri a hullámokat.
    Ezek után még mindig biztos vagy hogy azt látod, amit jó fényesnél? A nagyobb élesítés, és vszínű videó kezdésénél működő af miatt tűnik elsőre jobbnak a wave. Egyébként a fentebb említett camera proval sf vagy af is állítható videóhoz, mellesleg 30fpsre is képes vele. (Plusz jpg tömörítés állítás, egyből készülnek 9x%on 4 megás képek vele :) )

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Aktív témák