Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz blattida #28647 üzenetére

    Akkor hogyan kellene otthon tesztelni, v milyen víruslabor eredményei mérvadóak egyáltalán :F
    Mert OK, h folyamatosan azt hangoztatod, h x,y itteni PH-s kollega home tesztjei a kevés mintaszám, u,v helytelen beállítások miatt nem adnak releváns eredményeket, a hivatalos laborok tesztjei sem kifejezetten mérvadóak, v éppen részlehajlóak...de akkor honnan kapjon egy itteni user képet róla, h melyik, mennyire hatékony, mert itt azt állítják egyesek?? :U
    Gyűjtsem össze népszerű vírusokat (10.000, 100.000 stb...), AV-kben védelmet állítsam maxra*, 0-day kártevőket (ha tudnám), látogassam végig közösségi, hírportál, 18+ oldalakat, kattintsak mindenféle hülyeségre, telepítsek warez progikat, rakjak be fertőzött pendrive-ot, optikai lemezeket a gépbe, aztán végén összesítsek, melyik AV hányat fogott meg, engedett át...??

    * védelemnél is eleve sokan a gyári beállításokat használják, főleg r=1 userek, tehát OK, h lehet szigorúbbra is venni a védelmet, de ha nem tudja hogyan kell beállítani, akkor nem fogja...márpedig ebből kiindulva az alp védelmi funkciókkal futó tesztek is fontosak azért.

    Nem kötekedésképpen írtam, elismerem szakértelmed, csak akkor hogyan kellene, v nem is lehet normális tesztet, főleg házilag készíteni?

    CIS-hez meg annyit fűznék hozzá, h valóban csak beállítás kérdése lehet sok esetben, de egy átlag, r=1 user baromira nem fog ezekkel szöszölni :N és mivel felhasználók igen nagy része ilyen, ezért náluk okozhat gondokat ilyen téren. Én próbáltam magam jobban beleásni a működése, vettem rá a fáradságot, de folyamatosan itteni CIS topikban kellett kérdezgetnem, mert mindig új dolgokkal lepett meg és amikor már teljesen ártalmatlan (rendszer) folyamatoknak kellett szabálykészleteket létrehoznom, akkor nagyon elment a kedvem a tőle... :(((
    Persze lehet mondani, h akkor kapcsoljam ki a HIPS-et, de ugye részben pont amiatt használná az ember, tehát az sem a legjobb megoldás.
    Talán majd egyszer teszek vele még1 próbát. :)

    [ Szerkesztve ]

  • kivlov

    aktív tag

    válasz blattida #28647 üzenetére

    Amit belinkeltél az nem valós mert a fizetős verziót tetted be erről sem írják, hogy jó lenne az av védelme csak azért jobb az értékelése mert fizetnek 500 usd ha vírusos leszel és van geekbuddy meg 50Gb tárhely amiket biztos sokan kihasználnak :) ... amint látszik a free verzió sem szerepel olyan jól: PCMAG
    mint mondjuk egy avast vagy egy ESS7 av részlege

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák