Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akheron

    senior tag

    válasz dopirt #882 üzenetére

    Igen, SFF a gépem, 240 wattos táp van ebben is. Korábban utánaolvastam angol fórumokban, ahol sokan írták, hogy nyugodtan bele lehet tenni 60-70 wattot igénylő kártyákat. Plusz leellenőriztem a tápegység címkéje alapján, hogy mennyi áramot tud leadni a +12 voltos ágon (ami a VGA-hoz és elvileg a CPU feszültségszabályzójához kell): 17 amper szerepel rajta, ami a 12 volttal beszorozva 204 wattot ad. Emiatt biztos voltam benne, hogy nem lesz semmi gond a kártyával.

    Olvastam, hogy a VGA-khoz megadott tápteljesítmény-ajánlások a régi típusú tápegységekhez igazodnak még, amelyeknek gyengébb volt a 12 voltos águk, és újabb tápegységeknél, amelyeket már főleg 12 volt leadásához terveztek, nem kell olyan nagy teljesítmény. De fogalmam sincs, hogy ez tényleg igaz-e, nem néztem alaposabban utána.

    Szerintem egyébként még 65 wattot sem eszik a kártya, mert kb. 90 wattot mértem játék alatt a konnektornál, amiben ugye benne van a chipset, a CPU, a HDD+SSD, a RAM, illetve a tápegység vesztesége is. Az SSD+HDD üresjáratban kb. 2 watt (2,5"), a 2 RAM modul kb. 2x3 watt, a tápegység pedig max. 85%-os hatékonyságú. Ezeket összeadva, ha valóban 65 wattot fogyasztana a kártya, akkor az összesen 3-4 wattot hagyna a mért 90-ből a chipsetnek és a Core i5-2400 CPU-nak játék alatt, ami elég fura lenne. :F

    [ Szerkesztve ]

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Új hozzászólás Aktív témák