Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • teleahocipöm

    senior tag

    válasz N0zer0 #32323 üzenetére

    Csak felmerült a Win 7 vásárlása, mert 7e Ft egész jó ár érte és lehet még olyan alkalmazás, ami nincs meg linuxra. Igen a gépeim gyengék, de a gyártó szerint a notin a Vista-nak futnia kellene. Próbáltam rajta a Win 7-et, ment egy darabig, majd, egyre lassabb lett, sokszor fagyott, próbáltam Linuxot rárakni sikertelenül, kiderült, hw hibás a gép, (rossz a HDD és a DVD meghajtó), most ezek már jók, és várom a komolyabb procit. XP-vel egész jó volt a noti, filmet simán lehetett nézni rajta.
    Egyébként a Libre Officre gondoltoltam, hogy ingyenes elnézést, ha félreérthető voltam.

    Libre Office a gondom, hogy a Calc időközi mentéskor megáll, pont annyi időre, ami engem nagyon zavar, az egyik cellából a másikba másolás nem mindig lehetséges, sokat használom ezért roppant bosszant, az egyszer beállított cellaformázások elállítódnak, és nem is tudom visszaállítani pl. van egy függőleges számsorom és az egyik-másik szám jobb szélen a többi középen, ha a kilógó számokat is középre igazítom akkor is kilógnak a sorból :(
    A Writer iszonyúan lelassul, egyes megnyitott vagy bemásolt szövegtípusoknál, háttér mentésnél ua a helyzet, mint a Calc esetében. ezek nem jelentettek godot az MS Officenál. A másolás-beillesztés a jobb egér klikk menü legalján. Lehet apróságok ezek, de engem roppant mód bosszantanak. Sajos az Abiword és a Gnumetric is nagyon lassu, akadós. Lehet az Open Office-t kellene kipróálnom.

    Grafikai programok amik a gépemen vannak, reménykedtem, hogy jók lesznek valamire, de most, hogy felmerült a téma, legalább -GIMP kivételével- törlöm ezeket.
    fotoxx, (angol, bonyolult,)
    F.Spot, (ez sem ismeri fel képeimet)
    Gimp, ( rendszeresen lefagy vagy magától bezáródik)
    Image Magic, (angol, ...
    MyPaint (nem tudok kijelölni, kivágni, pedig egész jó lehetne)
    Pinta (hiába jelölöm ki a kivágandó részt nem csinál semmit)
    Shotvell ( nem tudom mire jó, egy képet sem ismer föl)

    Ami kellene, egy egyszerű mint Paint (Win XP) és egy közel GIMP tudású grafikai program, de lehetne egyszerűbb is.

Új hozzászólás Aktív témák