Hirdetés

Aktív témák

  • Salabakter

    csendes tag

    Sziasztok !

    Kb. 2 hónapja vettem meg a PVR3000 Deluxe-omat, és bár a legfrissebb driverek és PVR2 van fönt a frissen telepített XP SP2-s gépemen, pár durva hibára nem tudoma gyógyírt.

    Bármely felvételtípusnál, legyen az akár sw-es, akár hw-es az írja ki, hogy:

    "A videofolyam nem rögzíthető."

    A direct burn működik, de egy korábbi PVR2- és driver-verziónál az sem ment.
    A normál felvétel nem megy rendszergazda-joggal indított PVR2-nél sem.
    A két szükséges program (szolgáltatásként) természetesen fut, de a merevlemeznek sem az NTFS, sem a FAT32-es partíciójára nem lehet felvenni.
    A VIVO-s VGA-karim Reage Theater capture-lapkáját letiltottam, azaz az nem kavarhat be.
    Webkamera, Skype, más kódekeket telepítő progi (pl. ffdshow) nincs fönt.

    Még csak lövésem sincs, mi lehet a baj.

    A Direct burn gombot megnyomva felugrik egy beállító-panel, és csak az azon szereplő beállítások megváltoztatása/jóváhagyása után indítja el a felvételt, míg a "sima" felvétel-gombra kattintva efféle beállító-panel nem jön fel, hanem egyből az előbb említett hibaüzenet jelenik meg.

    Azon kívül nem tudom a hangerőt szabályozni sem a távírányító, sem a billentyűzet segítségével sem.

    Mi lehet a hiba ?
    Maga a kártya a hibás, vagy valami beállítási, vagy inkompatibilitási probléma lehet ?

    Kérlek segítsetek, mert nem tudom mit kellene beállítsak, hogy működjön a felvétel.

    (Az már csak súlyosbítja a helyzetett, hogy a bzoley által linkelt példa-videófelvétel minősége nagyságrendekkel jobb, mint az , ami nálam látható.
    A kép telis-tele van szinárnyalatátmeneteti határvonalakkal, afféle térképvonalas kontúrokkal, azaz pl egy egyre mélyülő színű bőr árnyalatai nem konturvonal nélkül mennek át egymásba, hanem kontúrokkal elválasztva, és ez így egy efféle minőségi kártyától enyhén szólva is furcsa. Tud valaki erre valamit.)

    Ja, további hiba, hogy sokszor nincs szinkronban a hang és a kép, pedig állítólag ez itt nem fordulhatna elő, minthogy hardveresen van összerakva, és nem a proci segítségével, azaz számítási illetve teljesítményelégtelenségi hibák itt nem jöhetnének szóba sem.
    Mondjatok valamit, kérlek, mert nagyon elkeserítő a helyzet.
    Minden segítő hozzászólást előre is köszönök.

    Adios Amigos: Salabakteros

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

Aktív témák