Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Salabakter

    csendes tag

    Sziasztok !

    Kb. 2 hónapja vettem meg a PVR3000 Deluxe-omat, és bár a legfrissebb driverek és PVR2 van fönt a frissen telepített XP SP2-s gépemen, pár durva hibára nem tudoma gyógyírt.

    Bármely felvételtípusnál, legyen az akár sw-es, akár hw-es az írja ki, hogy:

    "A videofolyam nem rögzíthető."

    A direct burn működik, de egy korábbi PVR2- és driver-verziónál az sem ment.
    A normál felvétel nem megy rendszergazda-joggal indított PVR2-nél sem.
    A két szükséges program (szolgáltatásként) természetesen fut, de a merevlemeznek sem az NTFS, sem a FAT32-es partíciójára nem lehet felvenni.
    A VIVO-s VGA-karim Reage Theater capture-lapkáját letiltottam, azaz az nem kavarhat be.
    Webkamera, Skype, más kódekeket telepítő progi (pl. ffdshow) nincs fönt.

    Még csak lövésem sincs, mi lehet a baj.

    A Direct burn gombot megnyomva felugrik egy beállító-panel, és csak az azon szereplő beállítások megváltoztatása/jóváhagyása után indítja el a felvételt, míg a "sima" felvétel-gombra kattintva efféle beállító-panel nem jön fel, hanem egyből az előbb említett hibaüzenet jelenik meg.

    Azon kívül nem tudom a hangerőt szabályozni sem a távírányító, sem a billentyűzet segítségével sem.

    Mi lehet a hiba ?
    Maga a kártya a hibás, vagy valami beállítási, vagy inkompatibilitási probléma lehet ?

    Kérlek segítsetek, mert nem tudom mit kellene beállítsak, hogy működjön a felvétel.

    (Az már csak súlyosbítja a helyzetett, hogy a bzoley által linkelt példa-videófelvétel minősége nagyságrendekkel jobb, mint az , ami nálam látható.
    A kép telis-tele van szinárnyalatátmeneteti határvonalakkal, afféle térképvonalas kontúrokkal, azaz pl egy egyre mélyülő színű bőr árnyalatai nem konturvonal nélkül mennek át egymásba, hanem kontúrokkal elválasztva, és ez így egy efféle minőségi kártyától enyhén szólva is furcsa. Tud valaki erre valamit.)

    Ja, további hiba, hogy sokszor nincs szinkronban a hang és a kép, pedig állítólag ez itt nem fordulhatna elő, minthogy hardveresen van összerakva, és nem a proci segítségével, azaz számítási illetve teljesítményelégtelenségi hibák itt nem jöhetnének szóba sem.
    Mondjatok valamit, kérlek, mert nagyon elkeserítő a helyzet.
    Minden segítő hozzászólást előre is köszönök.

    Adios Amigos: Salabakteros

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

  • Salabakter

    csendes tag

    Valamiért nem jelennek meg alul a gépem paraméterei, ezért ide szúrom be:

    P4 3000MHz, Abit IC7-G, Chieftech 400W, HIS Excalibur ATI Radeon 9200 VIVO, Leadtek PVR3000 Deluxe, Win XP PRof HU SP"2.99", WinFast PVR2 v2.0.2.46

    Van két 80 GB-os SATA HDD, és egy 40 GB-os ATA HDD.
    A boot-partíció a régebbi HDD-n, a Windows-os partíció az egyik SATA-meghajtón, míg a PVR2-program mappája a másik SATA-meghajtón van. (Én így gyorsítom a programok futását, hogy máshol van a rendszerpartíció, mint a telepített programok partíciója.)

    Üdv: Salabakter

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

  • Salabakter

    csendes tag

    daa-raa !

    Ilyen öreg rókának, mint te, csak nem okoz gondot az az SP"2.99" értelmezése, nem ? ;)
    Egyébként köszönöm a válaszod.

    A monitorom színfelbontása 32 bites. (=True Color)

    Az audióbeállítások mind az Audio vezérlés, mind Felvétel vezérlés legördülőmenükben a "CD-lejátszó", mivel a TV-kártya hangkimenetét arra az alaplapi AUX-csatlakozóra kötöttem, amin korábban az egyik optikai meghajtóm hang-kimenete volt kötve.
    A keverőeszköz mind a felvétel, mind a lejátszás esetében az alaplapba integrált Realtek AC97 lapka.

    Sajnos, nem tudom, hol kel a felvétel felbontásán állítani. Sem a jobb egérgombos menűből, sem a Beállítások menűrendszerben nem találtam meg.

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

  • Salabakter

    csendes tag

    Heló daa-raa !

    Igazán köszi, hogy segítesz !

    Ja ! Az Sp"2.99", az egy WUHU-projektes WIN XP. A WUHU (azaz a Windows Update HU) a PCWorld-ös Spányik Balázs hotfix-integrálós megoldása, melynek végeredményeként mindenki legyárthatja hotfix-elt Windows-át. Minthogy ezt március végén gyártottam, mikor is még nem volt SP3, ezért - humoros ember lévén ( :DDD ) - ilyen érdekesen fogalmaztam meg a "majdnem SP3" jelleget.

    Egyébként az Audio- és a Felvétel-vezérlésnél végül "Külső"-re állítottam, s lőn csoda: tudom a hangerőt állítani mind a billentyűzetről, mind a távirányítóval.

    A TV-kártya hangja egyébként ennek ellenére továbbra is iszonyatosan zajos, ezt csak egy teljesen passzív hűtésű géppel tudnám csak kiküszöbölni, bár úgy sejtem, hogy a zajosabb ventik lecserélésével is sokat javthatnék a helyzeten. (Két 12 cm-es házventi, egy 12 cm-es tápventi, egy iszonyat zajos, 6 cm-es, gyári venti van az északi hídon, míg a gyári proci-ventillátor is megérne egy cserét. Más zajforrást nem ismerek, de majd egy jó minőségű tévével letesztelem, hogy nem maga a kábel-jel rossz-e.)

    Az általad említett felbontás-állítási módozatokat én is próbáltam, de a "Hardveres DVD" felvételi módban nincs állítási lehetőség, és eleve a PAL szabványból adódó felbontást (720x576) jelzi ki a panel, de szürke színnel, azaz nem állítható módon. És ezen az sem segít, előbb egy ilyen HW-es DVD felvételi profilt létrehozok, majd utólagosan akarom szerkeszteni azt.

    Másrészt a képminőség beállítása sem sikerült, azaz nem tudom milyen értékekre állítsam a 3-D Y/C-beállítási panelt. Ebben tudnál segíteni ?

    A normál felvétel - a hangosítás problémájának rendeződésével ellentétben - most sem működik. Egyedül a Direct burn, de az kicsit költséges buli lenne, hogy 15 felveendő perc kedvéért egy egész DVD-elhasználjak, mivel ez a felvételi mód le is zárja a lemezt, azaz nem multi session módban írja ki a felvett anyagaot. Azon kívűl úgy tudom, a Direct burn is hw-esen rögzít, tehát elméletileg nem maga a chip a hibás, hanem valami más porbléma adódott. De vajon mi ???

    Valami tipp ?

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

  • Salabakter

    csendes tag

    Hát az a helyzet, hogy még most sem tudok felvenni sem hw-es sem sw-es módban !
    egyedül a Direct Burn megy (hw-es kipróbáltam), de időzíteni nem tudom, s így sem a gép felébresztését pl. hibernációból, sem pedig a felvétel utáni hibernáltatatást 6 kikapcsolást nem tudom kipróbálni !

    Daa-raa !

    Nálam a Direct Burn-ös felvételnél nincs olyan kiválasztható opció, hogy a lemezreégetés után adja ki a lemezt, tehát nem emiatt zárja le a DVD-t (megakadályozva így a további rávételt függetlenül attól, hogy pl. csak 2 GB-nyi felvétel van rajta) !
    Annyit azért sikerült összetrükköznöm, hogy a Direct Burn esetében, ha nem választok ki neki optikai meghajtót, akkor a "virtuális meghajtót" használja, azaz hw-es kódolással ír DVD-fájlt az alapértelmezetten megadott merevlemezes könyvtárba (amit természetesen utólag lemezre égethetek).

    Onnan lehet tudni, hogy lezárta a lemezt, hogy az XP-ben a DVD-lemez Tulajdonságai menüjét előhívva, a Windows 2,32 GB-osnak látja lemezt, illetve a rajta levő mappák és fájlok összességét. Ezzel szemben a Nero 4,38 GB-osnak látja mind a track-et, mind a session-t (ez utóbbi picit nagyobnak), azaz gyakorlatilag a Nero szerint az egyébként egy órás felvétel kitölti a DVD-lemezt.

    Most akkor, kinek van igaza ?

    DE A LÉNYEG: HOGY A FENÉBE HASZNÁLJAM FELVÉTELRE EZT A ROHADT DRÁGA KÁRTYÁT ?

    Valaki mondjon már valami jót, mert ebben a formában nem ér egy lyukas 2 Ft-ost.
    Rossza kép-minőség (kontúr-vonalakkal elhatárolt árnyalatok a színátmeneteknél).
    Nem lehet felvenni vele a Felvétel gomb megnyomásával (azaz a CTRL + R -rel), azt írja ki, hogy: "A videófolyam nem rögzíthető." De sem egy hibakód, sem valami egyéb info, amiből lehetne tudni, hogy mi baja van.
    Nem működik az időzítő, azt írja ki, hogy a hozzáadott felvételi előjegyzést nem tudja elfogadni, mert a fájlt már használja egy program, azaz eleve nem is iktatja önmaga számára, bár a felvételi listában megjelenik a bejegyzés, csak éppen sz@rt sem ér.
    (A felvételhez olyan meghajtót jelöltem ki, ami FAT32-es fájlrendszerű, és így nem igényli az NTFS-nél ismert jogokat, azaz bárki bármikor írhat rá.)

    VALAKI SEGÍTSEN MÁR, HA TUD ! ! !
    VAGY TÉNYLEG ILYEN TRÁGYA EZ A PVR3000 DELUXE ?????

    Boccs, ha kicsit erősen fogalmazok, de fele ennyi pénzből is szebb képminőségű kártyát vettem volna, s szórtam volna pénzt erre a drága vacakra, vagy kicsit megtoldottam volna és megvehettem volna a Hauppauge WinTV-PVR-250-et, vagy a PVR-350-et, ami állítólag legalább ilyen szép képet ad.

    Egyébként a saját bajomhoz visszatérva: a legújabb driver és PVR2 van fönn (2.0.2.46beta). Nincs web-kamerám, sem skype-om.
    A VGA-karim egy Rage Theater-chipes HIS radeon 9200 VIVO, amin le van tiltva a Video capture funkció, azaz ez nem zavarhatja meg a TV-kártyám saját video-capture funkcióját.
    A Catalyst-nek csak a driver részét tettem fel, azaz egyébb elbarmolásokat, elállítgatásokat nem végeztem.
    Csak tudnám, hogy mi a fészkes fene baja van. A hardware-hibát nem tartom valószínűleg, hiszen a Direct Burn-felvételi módban hw-esen fel tud venni. De semmi másra nem hajlandó.
    Légyszi segítsetek !

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

  • Salabakter

    csendes tag

    Tisztelt Bzoley !

    Valóban ! Ez az első TV-kártyám.
    De pár dologban kicsit rosszul látod a helyzetet, éspedig:

    Ha fingom sincs, hogy mit csinálok, az talán azért van, mert nincs egy korrekt leírás sehol a kártya beállításairól, konfigurálásáról, és ez szerintem igencsak a gyártó hibája.
    Vagy ha van is, eddig még senki nem tudta megmondani, hol leledzik az.

    Nem gányolt, hanem teljesen frissen patch-elt, jogtiszta XP-m van, friss DirectX-el ellátva, amin egyetlen egy hekkelt vagy illegális szoftver, vagy más, videókodec-eket telepítő alkalmazás sincs.
    Bár nem vagyok PC-guru, kezdő sem vagyok éppenséggel, bár az tény, hogy a PC grafikai rendszerei a leggyengébb láncszem nálam, talán azért, mert sohasem voltam játék-mániás, s ennélfogva ez a rész engem max. a fotóim machinálásában merült ki.

    Egyébként minden partícióm NTFS fájlrendszerű volt, direkt azért particionáltam újra az egyik vinyót, hogy a vadiúj, csodagyereknek kikiáltott kártyám végre 1 hónap próbálkozás után hátha végre hajlandó lesz felvenni, mert a "Videófolyam nem rögzíthető." üzenetből azt gyanítottam, hogy az írási jogosultsággal van baja.

    Egyébként te is kiakadnál, ha két hónap próbálkozás, és fórumokon való segély-könyörgés után a csodálatosnak titulált méregdrága kártyád újra és újra cserbenhagyna.

    Egyébként meg te is megnézhetnéd mielőtt kritikával illetsz valakit, hogy mi is baja, és mik a körülmények. Nem személyeskedés végett, de te is épp egy csípőből visszalövéssel próbálsz nyugodt, higgadt és jólnevelt hangnemre inteni.
    Egyébként meg leszólás helyett segítő jobbot is nyújthattál volna ennyi energiával.

    Meglehet a baj egyedi, és pont kifogtam azt az egy selejtes darabot, ami idáig lejött a gyártószalagról, de attól még a hiba fennáll, és minden jogom megvan két hónapi szenvedés és a használhatatlanságból adódó bosszankodás után némi kritikai hangot megütni, tekintve, hogy az én pénzem bánja és nem a tiéd, vagy bárki másé.

    Ezek után, ha képes leszel túlnézni (a számomra érthetetlen) személyes sértettségeden, és hajlandó vagy segíteni, az igen szép lenne, és hálás lennék érte.

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

  • Salabakter

    csendes tag

    Bzoley !

    Az XP-s telepítőlemezemet nem először készítem el, egyébként sokadjára is ugyanúgy, mint azt a PCWorld a Microsofttal kapcsolatot tartó embere, Spányik Balázs az általa gondozott WUHU, azaz Windows Update HUngary -projektje világosan, pofonegyszerűen és hibáktól mentesen leírja. Egyébként egy egyszerű integrációs eljárást használ, amit az alábbi web-oldalon magad is megtekinthetsz:
    http://www.pcworld.hu/forum/index.php?showtopic=3445#

    Először tényleg én is a rendszer hibáira gondoltam, ezért is telepítettem kb. 1 hónapja újra az XP-t a velejáró összes program-telepítgetésekkel együtt. Azaz egy teljesen tiszta, update-elt rendszerem volt, minden driverből a legfrissebbel.
    Ja ! És nem telepítettem rosszul a drivereket.
    Mellesleg nekem nem az munkám, hogy egész nap ezzel szöszöljek. Heti egy órát ha rá tudok szánni kb, akkor az jó.
    Egyébként meg az általad vezetett Leadtek Helpsite cikkeit, leírásait elolvastam. Pl. a csatornalista személyre-szabását ez alapján végeztem el. Hasznos volt, köszönöm !
    Másrészt te, mint profi, gondolhatnál esetleg arra is, hogy esetleg hardver-inkompatibilitás lépett fel, amit sajnos én - másik gép híján - nem tudtam kideríteni.
    Na, erre mondtam azt, hogy esetleg vagdalkozás, meg lehülyézés előtt igazán kérdezhetnél te is, mert én azt hiszem messze több energiát fektettem abba, hogy kiderítsem miért nem működik a tv-kártyám, mint amennyit te szántál arra, hogy kiderítsd miért ne szépeket mondtam a kártyáról.
    Még a Leadtek angol site-ját is átrágtam, s lám még sincs gyógyír a bajomra.
    Ha jól emlékszem neked is voltak eleinte (kb. egy-másfél éve) fenntartásaid a kártyával szemben, s csak az újabb driver-ek és az újabb verziójú PVR2 tudott elfogadhatóan együttműködni a kártyával.
    Nos, ennek a fényében talán feltételezhetted volna azt is, hogy it is valami rejtett hiba, vagy elégtelenség lépett fel.
    Egyébként meg tegyük fel, hogy én szegény hülye, végső kétségbeesésemben elvesztem a fonalat és efféle kirohanásra ragadtatom el magam. OK.
    Esetleg te, és még azok a hozzáértők, akik igen alaposan ismerik e kártya minden csínját-bínját, vajon nem azzal törnétek-e le a leghamarabb az elégedetlenségem, ha segítőleg valami használhatót is mondanátok. A személyeskedéstől sem én nem leszek okosabb, sem a probléma nem oldódik meg, s a kétségbeesés és a düh megfékezésésnek sem éppen ez a legbölcsebb módozata.
    Egyszóval továbbra is nyitott vagyok a megoldásokat, ötleteket vázoló hozzászólásokra, mert az eddigiekkel, a legőszíntébb sajnálatomra nem jutottam semmire (leszámítva daa-raa egyik hozzászólását), ugyanis ezekt már itt-ott megtaláltam a neten fellelhető leírásokban. (Ennyit az én felkészületlenségemről és hanyag hozzáállásomról.)

    Remélem végre túllép mindenki a személyeskedésen !
    Felvállalom, hogy kicsit erősebben fogalmaztam, de senkit nem szidtam, nem hülyéztem le, csak a kártyámról mondtam a jelen állapototkat helytállóan leíró véleményt.
    A segítségkérésemből nyilvánvalóan kiderült, hogy nem vagyok tuner-szakértő, de még ha toprongy hülye lennék is, némi tisztességes hangnemet elvárnék, minthogy én sem ragadtatom el magamat másokkal szemben.
    Valóban bőszebb vagyok, mint szoktam, de nem kevés időt foglalkoztam e tunerrel, és sem a netes leírásokban, sem itt a fórumon nem kaptam még használható tippet a bajok eliminálására, tehát nem csoda, ha erősen bosszant, hogy a (számomra) drága eszköz csak erősen csökkent értékkel használható. Direkt azért nyultam a zsebembe mélyebben a vásárláskor, mert minőséget akartam venni, amivel nem lesz folyton bajom. Nos, ebből nem lett semmi. Azt hiszem más is dühös lenne a helyemben.

    Tehát: ha valakinek van valami konstruktív ötlete, ne fogja vissza magát, nyugodtan mutassa meg nekem a magyarok istenét. Hálás leszek érte. ;)

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

  • Salabakter

    csendes tag

    BZOLEY, DAA-RAA !

    Köszönöm, ezekkel már elindulhatok !!
    A VGA-m VDM-je nincs fönt, csak s Catalyst videomegjelenítési driver-e.
    Semmiféle codec-et nem telepítettem, azaz csak az XP-ben alapban meglevők vannak jelen.

    Az XP-s patch-eimről csak annyit, hogy a PCWorld-ös Spányik Balázs WUHU-projektjében pontosan azt tűzte ki célül, hogy frissen tartsa a hotfix-listát, azaz azokat a régi javítófoltokat, amit egy újabb hotfix feleslegessé tett, azt leveszi, az újakat pedig beleteszi egy általa készített és frissen tartott zip-be. (Ennek tartalmát integrálja az egyébként a nem ő általa megalkotott DCIMAGE_GUI.EXE-s integrációs megoldás.) Azaz csak olyan javító-foltokat integráltam be az új telepítő CD-be, amit a a kötelezően telepítendő patch-ek listájában feldobott volna a WINUPDATE oldal is. (Természetesen itt csak olyan javítófoltokról van szó, amelyek a biztonságot és a stabilitást növelik, azaz a szabadon választható elemek, pl. időzónamódosító foltok, vagy .NET-keretrendszer, meg effélék nincsenek.)
    Egyébként rendszeresem tisztíom a Registry-t a feleslegessé vált, elavult, stb bejegyzésektől, mind a TV-kártya driver-ét, mind a PVR2 frissítését a Leadtek Helpsite-ján leírtak szerint végeztem el pontosan, lépésről-lépésre.

    Én egyébként a VGA-val, vagy az alaplappal való inkompatibilitásra gyanakszom. Csak éppen letesztelni nem tudom. (Nincs másik gépem, illetve az anyáméknál porosodó, öreg, Intel P4 1.6 GHz-es procis, 256 MB RAMBUS-os gép, 4x AGP-s Savage4 videokarival nem hiszem, hogy túl jó tesztgép lenne . . . Vagy mégis ? Ti mit gondoltok ?)
    Minden esetre mind a másik PCI-slot-ba való áthelyezést, mind a régebbi PVR2-ős própát elvégzem, és közben reménykedem, hogy jobbra fordulnak a dolgok.
    Ha megjelenik a magyar nyelvű SP3-csomag, akkor csak azt és semmi mást integrálom a gyári XP SP2 lemezem tartalmával, és egy reinstall után újra felinstallálom a tv-karit, s bízok benne, hogy a szoftveres problémákat leküzdve hardveres bajok már nem lesznek.
    Ha igen, akkor lehet, hogy videokártyát kell cseréljek. Persze még mielőtt invesztálnék egy új VGA-ba, egy másik gépen mindenképp letesztelem, s ha ott működik a tuner, úgy valószínűleg a VIVO-s kártyámmal nem fér össze, azaz a videókártya csere aktuális lesz.

    Minden esetre, ha kiderül, hogy a kártyának semmi baja, csak pl. ki nem állja a "vas" valamelyik darabját, úgy természetesen megkövetem a rajongói tábort. (Mert egyébként egy-egy hw-telepítéskor nemhogy az első, de még a sokadik negatív élményre sem fikázással szoktam reagálni, de ez esetben már olyan régóta töröm magam a megoldás megtalálásán, hogy bizony a tehetetlenségemben elszakadt a cérna.)

    Egyébként érdemes valamilyen egyéb codec-et feltelepíteni, s ha igen, akkor mit ?

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------- "Keep it small and simple !" ;-)

Aktív témák