Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz LivingColour #292 üzenetére

    Az S62-est azonnal verd ki a fejedből! Ez egy két generációval régebbi Samsung model (most a 8-as szériánál járnak, tehát ebben a belépő kategóriában az S81 a jelenlegi modelljük), TN panelel, gyatra betekintési szögekkel és képminőséggel.

    Az LG 37LC41/LC51-es modellje 185e Ft-től kapható, és két klasszissal jobb minden téren, ez alá ne add szerintem. Ha mindenképpen Samsung, akkor ha nem is túl jó szívvel, de esetleg még az LE-37S81-et ajánlom, ez 215e Ft környékén van.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • gdevil

    aktív tag

    Nos, végül én is LCD tulaj lettem! A delikvens pedig egy Samsung 37R82-es lett. Szerintem nagyon jó áron (210-e) jutottam hozzá, az Elektropontban. Érdekes, hogy ott is, meg a helyi Euronics-okban is max 230-ért adják. Már csak azért is,mert még mindig tele vannak a szórólapjaik az S62-es szériával 250-270(!) körüli árakon(igaz 40"-os), ami már ugye igencsak kifutott széria. A 32"-os R81,84-esek még mindig 200 körüli árakon mozognak a boltokban, de a netes oldalakon is. Úgyhogy felettébb megörültem, hogy ennyiért adják az R82-est..... :)
    No de tv-ről is valamit. Fibernet kábeltévém van és nem kicsit félve vártam az "eredményt".
    A tv adás viszont jobb, mint vártam. Kb 2.5 méterről nézzük (egyesek most kereszteket vetnek :)), de élvezhető. No persze, ha egy gyengébb minőségű, vagy régebbi filmet adnak, hát ott azért lehet látni borzalmas dolgokat a képen. De átlagban jó tv-zni rajta.
    Mocskos sok képbeállítási lehetőség van a menüben, ez nagyon tetszik nekem. De még nem sikerült fixre belőni. Apropó, kedves Samu R8x tulajok! Aki már "belőtte" a tv-jét az megírhatná a beállításait a képhez, hátha bejön nekem is.... :R
    Dvd filmet kettőt néztem meg rajta (illetve belenéztem). Az egyik a Lost 1 évadának 1 lemeze (biztonsági másolat :)) volt, hát ott már látszik az "agyontömörítés" hátránya. Bepixelesedik, mosódik rendesen. Ez CRT-n nem volt látható. Úgyhogy, aki tele van otthon DVDShrinkelt "másolatokkal", annak jönnek még meglepetések, ha LCD-re vált.... :)
    A másik lemez az "Apád, anyád idejöjjön" volt, az nem tömörített, az nagyon szép bizony. Majd még ezután jön a divx asztaliról, meg néhány új film még, amire kíváncsi vagyok.
    Volt még egy kis PS2 is.Ittmár látszik, hogy a PS2 felbontása kevés ide. A kép jóval elnagyoltabbnak látszik, mint crt-n.
    Öszegezve eddig:

    + Szép kép, szép dizájn, fullos csatlakoztatási lehetőség (3 hdmi, 2scart, VGA, komponens, rca,svdeo,audio in-out, fülhallgató kimenet), nagyon részletes menübeállítások

    - Betekintési szög! Oldalról fakul és mintha barnulna is, ez nem az igazi. Nemtudom, az alap "S" széria ettől mennyivel rosszabb (ha rosszabb), de ez bizony negatívum.
    A távirányítója is elég bonyolult. Valahogy kissé túl van komplikálva. De majd megszokjuk. :)
    Egyelőre ennyi. Szerintem az árát nagyon megérte. Ha van kérdés, írjatok!

    (Pc-vel nem tudtam még kipróbálni).

    [ Szerkesztve ]

  • Beavis05

    csendes tag

    Sziasztok,
    Látom Cifu itt a legnagyobb guru. Leköteleznél ha segítenél LCD témában. 32-est szeretnék, kb 3 méterről lenne nézve, főleg TV, DVD, dvix esetleg konzol. Árban Samu s62 meg LGLc51 ami beleférne. LG-nél nagyobb a kontraszt, kb ennyi különbséget láttam, na meg nincs PIP. Ha főleg a TV nézésre (sport) használnám akkor melyiket ajánlanád?
    +: interneten majdnem ebben az árban van Samu S8-s széria is. Van valakinek tapasztalata netes vásárlásban? Én TFT monitort vettem azzal hálisten nem volt gond. Hogy lehet a garit érvényesíteni ezeknél a csomagküldős vásárlásoknál? Kicsit szívnám a fogam ha leküldik pestről 150-ért aztán szar....
    Elpőre is köszi mindenki reagálását...

  • kispéé

    aktív tag

    válasz Beavis05 #1073 üzenetére

    Hali!Ha nem baj picit segítek.:)A S62-es Samusungot nem ajánlom,mert már rég kifutott modell és nem tudja az 1:1 pixel mappingot.LG-t amit írtál,személy szerint én is ajánlom,meg szerintem sokan mások.Sokan jókat írtak a S8X-as szériás Samsungokról is,de ez tán picivel drágább mint az LG.Ezek mellé szerintem szóba jöhet a Philips 5322-es is,hogy kicsit bonyolítsuk a dolgokat:)Ha e három közül választasz,nem járhatsz rosszul:)

  • Beavis05

    csendes tag

    válasz kispéé #1077 üzenetére

    Köszi a sagítséget közben olvasgattam itt h az S62 nem ajánlott. A Philips is jónak tűnik a 3 között vacilálok, de azon múlik, hogy mit írnak a netes rendeléssel kapcsolatban. Te miket hallottál? LG 139K, Philips 153K, Samu 155K.....

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Vergherizoik #1421 üzenetére

    A Samsung típusjelölése LE-[kétjegyű szám][betü][kétjegyű szám][betü(k)]

    Az első kétjegyű szám a képátló collban megadva.
    Az utána következő betü a típus-osztály, ez jelenleg így néz ki: S < R < N < M < F
    Az utána következő kétjegyű szám első száma az adott széria-sorozat, vagyis a generáció. A 8-as sorozat az "aktív" jelenleg.
    A második számjegye a külső desingra utal, illetve arra, hogy van-e benne DVB-T tuner, avagy nincs.
    A végén lévő betük a káva színére utal (B = fekete, W = fehér), illetve bizonyos alváltozatokra utalhatnak.

    Az R51 és az S62 egyaránt kifutott széria, az 5-ös olyan 3-4 éves, a 6-os olyan 2-3 éves típust jelöl. Ezek alapján ezeket nem javallom.

    Ha a Samsung mellett akarsz maradni, akkor én az R8x sorozatot ajánlom figyelmedbe.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rick4

    félisten

    válasz gdevil #2381 üzenetére

    no gyerekek, szép volt a mai nap, haverral nyakunkba vettük a várost, elmentünk minden üzletbe, ahol tévét árulnak, végignyomogattunk mindent, végigpróbáltunk minden beállítást, HD filmen, t-kábelen, egymás mellett három tévén, és nem tudtunk dönteni. az az igazság, hogy mindkettőnknek analóg tévé és dvdfilmre lenne használva, olyan 75-25%ban, volt mindenféle verzió, a 37"os LCD-től eljutottunk a 42"-os LCD-ig, vagy plazmáig. minden műsor egész más volt a plazmán, sokkal természetesebb, mint mármelyik másik LCD-n. a samu 37es S61 S62ese szépen maszatolta a jelet, egyszerűen nem lehetett élesre állítani a képet tévéadásnál, a viddeoton 37esek elég jó képet adnak, de a távircsi egy kuka, menü is. LG-k elég jók, de amit kinéztünk, az sajna kifutó (LG 37LC2RR), ettől függetlenül jó menü, jó táv, jó kép, jó ár (220K), de volt még Sungoo márkájú 42"-os LCd, 5000-es kontraszt, tök jó menü, szép kép, és ami megfizethetetlen, 5 év teljes körű garabcia. LG-kre két év, ami egynek jó, samsungra 1+1+1 év, ami szintén elmegy. Panasonic és LG plazmákat néztünk, 42"os méretben 270ért volt, teljesen jó képpel, sőt, talán túlzottan is jó volt. az eladókkal cipeltettem a tévét, mert az egyik helyen jobb volt a tévé képe, nem hittem el, hogy a másik helyen a tévé nem olyan jó, nem pedig a kábellel van gond. a Samsung LE37R82B elég korrekt cucc, 230ért logikus választás lehet....holnap kiderül, rászánunk még egy fél napot, meghozzuk a döntést. Sajnos jön a karácsony, kevés a tévé, vagy nem tudom mi van, de mivel két tévét akartunk venni, szerettünk volna picit alkudni a MM-ban.....nem engedték, pedig több, mint 500K-t akartunk otthagyni. nincs eldöntve, mi legyen, plazma nagyon szép képet produkál, de félek a plazmás problémáktól....Cifu, mit mondasz erre?

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • KicsiPo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy karácsony előtt gondoltam meglepem magam egy LCD TV-vel. Olvasgattam a topicot, sok hasznos tanácsot ki is bogarásztam belőle, elmentem üzletekbe megnéztem mit is zseretnék nagyjából. Maximálisan 200e Ft értékben nézegetek tv-t. Ha beleférne, jó lenne a 37 colos, ha nem akkor marad a 32-es. tegnap néztem 3-at:
    Samsung LE 37 S62
    LG 37 LC51
    Samsung LE r82bx/xec

    Ezeket mind MM-ben láttam. Kérdésem, hogy ezekről mi lenne a véleményetek, melyiket ajánlanátok egyszerű DVD nézés (sony házimozi), TV adás, és számítógépről HD filmnézés. Esetleg létezik ilyen áron Sony, vagy Panasonic modell ami megéri? Meg még karácsony előtt járok Bécs fele, van valakinek a kinti árakkal tapasztalata? Megérné kint venni, bízva abba nem kell sűrűn visszajárnom mondjuk garanciális hibák miatt? Válaszotokat és segítségetek előre is köszönöm.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz KicsiPo #3408 üzenetére

    A három TV közül az S62-es Samut semmiképpen. Cirka két éves modell. Az LG LC51 és a Samu R8x már inkább jó választás. A Samu előnye a jobb fekete, és hogy van kép-a-képben támogatása (ha esetleg szükséged van rá), az LG előnye, hogy olcsóbb.

    Külföldön is nagy szórás van árak terén, tehát nem mindegy, hogy hol nézed majd. Célszerű olyan TV-t venni külföldön, aminek európai garanciája van, ilyen például a Sony vagy az LG.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • richa

    csendes tag

    Sziasztok!

    Több kérdésem is lenne, nagyon nem vagyok otthon a témában szóval lehet h nagy hülyeségeket kérdezek vagy nagyon lerágott csont a téma...

    150-190 ezer Foritn között keresek LCDtvt. Jobb lenne minel nagyobb, 82, 94 esetleg 104 cms. Főként számítógéphez használnám, filmnézésre, játékra de fontos lenne hogy a normális TV adás is jő minőségben legyen látható.

    Samsungokat nézegettem eddig, olvastam hogy az R-s seria új és sokan dícsérik, de nem tudom hogy mi a nagy különbség pl az Rs és Ss között továbbá azt sem hogy az adott R81s vagy R84s mivel tud többet... esetleg S62...

    Más márkák termékeit még nem néztem, nem vagyok elkötelezve a Samsungok mellett szóval várom az ajánlataitokat, válaszaitokat.

    üdv, richa

  • Cifu

    nagyúr

    válasz szijoe #5597 üzenetére

    Nehéz ügy. :S

    Az S62BX mindenképpen ugrott, 2006-os modell. Akkor már inkább az S81BX vagy az LG. Személy szerint talán az LG-t ajánlanám egy picit nagyobb lelkesedéssel, de a legbiztosabb, ha élőben megnézed őket, lehetőleg DVD-ről és TV adáson is.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • rankesz

    veterán

    válasz torma1981 #6390 üzenetére

    Hello

    1 pont az LG-nek

    Meg úgy tudom hogy a régebbi Samsungokat (s62 éppen kifutó) nem lehet hdmi-n 1:1be összekötni a pc-vel, kizárólag d-subon, az meg analóg mivolta miatt nem az igazi

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #56573440 #7192 üzenetére

    Alant írták, hogy az S szériát, és különösen a régebbi, 6-os és 7-es szériát már illik kerülni, most csakazért egy S62-essel rukkolsz elő...

    Az R8x-eknél a szám 81 és 84 között ugyanazt a belsőt, de más külcsínyt jelent, a 85-88 pedig ugyanezeket, csak DVB-T tunerrel.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Dewla:

    Házimozi ügyben szvsz itt inkább. A HDMI kábelnél én csak arra akartam utalni, hogy nem tudom hogy vezeted a kábeleket, de ez egy egyszerűbb és olcsóbb módja a dolognak (kevesebb kábel kell a falba).

    Scoobyka:

    Felhívod a Samu ügyfélszolgálatát. Ők útba igazítanak.

    Max6:

    A Philipsnek tavalyi viszonylatban elég korrekt volt az analóg tunerje, de elég régen láttam már, így nem merek egyértelműen nyilatkozni. Szvsz azt válaszd, amelyik szimpatikusabb, mindkettő elég korrekt TV.

    Cortez86:

    "Nem alsó kategória" max. a 32"-osokból jön ki ennyiből, 37"-osból semmiképpen. Panasonic TX-32LX80, Sony KDL-32S3000 (VGA-n csak 1280x768-at tud, HDMI-n 1360x768-at is), Samsung LE-32A45x.

    sulu1701:

    Az S62 erősen belépő szintű modell, nem is a legfiatalabb. A képminőségre so-so lehet mondani (vagyis gyenge). Ennyi pénzért (~100e Ft reális ezért a modellért) csodát ne várj azért.

    Optika01:

    Nem, ez lehet kódolási hiba, de a legvalószínűbb, hogy a player / codec probléma. Próbálj ki másik codec/player összeállítást (K-Lite Codec pack, Video Lan Player).

    kavarc :

    Digitális HDTV adásnál volt nagyon látványos, 576i (TV és DVD) forrásnál minimális mértékben. Ha Info gombot nyomsz a távon, akkor látod a felbontást elvileg (bár ebben most nem vagyok biztos, a legtöbb TV OSD-je közli az aktuálist). A sima analóg TV (antenna vagy kábelTV közvetlenül a TV-be dugva) is 576i.

    Aquamaniac:

    Nézz rá az árakra. Ilyen szinten nem a panel felbontása a fő ártétel, hanem a mögötte lévő elektronika. A vevők többsége meg nem fog azért HD Ready-t venni, mert neki az is elég, ha minimálsi felárral FullHD-t vehet.

    ordo
    :

    Alaphangon a Pana plazma. Ott egyedül a képarány probléma van, amit én zavarónak találok személy szerint (nincs a Sony SMART-hoz vagy a Samsung Széles Nagyításhoz hasonló opció). De ez szubjektív dolog.

    vamosz75 :

    Felső kategóriás TV, sajnos még nem volt szerencsém látni, de a technikai adatai és a külföldi fórumok alapján nagyon korrekt készülék. Az Ambilight miatt a Samsung felett áll, illetve állítólag a hangja is nagyon korrekt (bár aki ennyiért vesz TV-t, az vegyen hozzá házimozirendszert is már szerintem. ^^).

    A659-est csak németben árulnak, tehát a webboltokban lehet kapni. Írj privit Rea4-nek az AVForum.hu-n, hátha tud segíteni.

    bernie76 :

    Bizonyos szintű felhősödés sajnos minden LCD TV-re jellemző, de ha nagyon zavaró szintű, akkor mindenképpen beszélj legalább a Samsung ügyfélszolgálattal, hogy mit javasolnak ilyenkor. Ha nem zavaró, csak most realizáltad, akkor ne foglalkozz vele.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • buzz_fuzz

    csendes tag

    válasz buzz_fuzz #14295 üzenetére

    és a kép minőség????? az akkor kategória társakat s81 vagy s62 akár az lc5x eket verte analog és digitális kében:)

  • Bernardo20

    senior tag

    válasz balint87 #15504 üzenetére

    köszi!

    elirtam mert nem s52 hanem s62:D nem tudom van-e valami különbség.
    Nekem tetszett a képe a hd demo alapján, de hát ez csak szemkápráztatás mint tudjuk!

Aktív témák