Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz dezz #353 üzenetére

    Az rendben van, hogy azt szeretnénk hogy a fény merőlegesen haladjon át az lcd-n, de ehhez mi köze is van az lcd után levő fresnelnek....? :F (szerintem ugyanis semmi).

    Az lcd utáni fresnel abban segít(het), hogy az lcd-n átjövő fényt újra elkezdje összeterelni.
    Ez annyiban tud praktikus lenni, hogy a) a vetítőlencsét (tripletet) közelebb lehet tenni az lcd-hez, azaz kisebb doboz kell; b) esetleg talán kevesebb fény veszik el.
    A dőltbetűs részben nem vagyok biztos, végig kéne gondolni (vagy jobban kéne érteni az optikához).


    csapos2:
    Simán lehetséges hogy a lencse a szélén már kevésbé működik jól, azonban nem hiszem hogy ez attól függne hogy belefér-e egy teljes kör vagy sem.
    A sarkok sötétedése egyébként lehet a vetítőlencse/triplet hibája is.

    A te projektorod esetében én lehetőleg nem faragnék le a fresnelből, csak amennyit nagyon muszáj (mert minél kisebb felületet használsz az lcd-ből, annál kisebb a használható felbontás, ugye...). Ha sötétebbek a sarkok, inkább a megvilágításon igyekeznék tuningolni valahogy (fekete helyett fényvisszaverő belső dobozfelület, akármi).

    A fresnelszendvics két rétegéről:
    Nem látok az írásvetítőtervezők fejébe ;) De ugye nekik csak az volt a lényeg, hogy a két összeragasztott lencse által alkotott lencserendszer egy adott módon viselkedjen. Nem gondoltak arra hogy valaki majd szét fogja szedni a lencséket :D
    Az eredő gyutávot illetve fénytörési jellemzőket nyilván nem tudnák elérni egy darab, erősebb lencse használatával (vagy az a lencse nem lett volna legyártható). Ha már kettőt kellett használni, persze megoldhatták volna két ugyanolyan lencsével, hogy csak egyfélét kelljen gyártani, de valamiért mégis a két, különböző lencse mellett döntöttek. Feltételezem, jó okuk volt rá (egyfajta cucc tömeggyártása jóval olcsóbb dolog... ha lehetett volna, azt választották volna).
    Ha átlátnám hogy mi volt ez a jó ok, talán többet tudnék segíteni úgy általában is... :(

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák