Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz lomha lepke #253 üzenetére

    Nincsen különösebb problémám az asztrológiával, inkább az a bajom, hogy tudományként kezelik. Magánvéleményem az asztrológiáról az, hogy készséggel elhiszek valamit, ha így tapasztalom, még ha nem is látom a tudományos bizonyítékát. Nem mélyedtem el benne, de ahogy elnézem, többen is foglalkoztak a témával, próbálták felmérni vaktesztekkel, hogy tényleg van-e olyan tendencia, amit az asztrológia állít,de valahogy nem akar összefüggés mutatkozni. Ha az ismerőseim körében gyakran tapasztalnék ilyen korellációt, akkor biztos elgondolkodnék rajta, de így, hogy sem én nem tapasztaltam ilyent, sem a tudomány nem támasztja alá, sem pedig nem olyan egyszerű téma, amit gyorsan, józan paraszti ésszel meg lehet érteni, így nem igen tudok benne hinni.

    Egyébként nekem is volt ilyen élményem, miközben lapoztam valami magazint, elolvastam a horoszkópot, és azt éreztem, hogy van valami benne. Aztán elolvastam egy másik hónapban születettét, aztán még egyet, meg még egyet, és szinte mindegyikben volt olyan, ami kicsit illet rám. Szóval szerintem ezt az összefüggést az ember találja ki, mert ilyen a természete, de amíg játéknak tekinti, nincs gond vele.

    Ami viszont határozottabban kifejthető, az az asztrológia tudományossága. Én határozottan úgy látom, több szempontból sem tekinthetünk rá tudományként.

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák