Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Lehet, hogy rossz helyre írok, de hátha ti tudtok segíteni...
    Van egy céges asus tabletem, amire telepítve van az amazon kindle a play áruházból, meg is örültem neki, hogy majd azzal fogok tudni sok könyvet olvasni. A sajátjaimat, mivel nem futja a vásárlásokra... Megnéztem, hogy elvileg támogatja azt a formátumot, ami nekem van... Az asusban látszik a fájlkezelőben, de megnyitni nem tudom, mert nem ismeri fel. Próbáltam, hogy beteszem az amazon, ill. kindle mappákba, de semmi eredménye nem volt és magából az appból se tudom megnyitni, mert mindenütt üres helyek fogadnak... (persze angol az app, így lehet, hogy én vagyok a béna hozzá, sőt biztos...) de jó lenne valahogy életre kelteni, hogy olvashassam a könyveimet....
    Mivel céges tablet, progit nem tehetek rá, /pedig az alreader biztos látná mindegyiket, mert mobilon is látja/ ezért is lenne jó, ha az amazon kindle appal tudnék olvasni...

    vagy tegyek le róla, mert csak akkor fog bármit mutatni, ha megveszem az áruházból?

  • andatti

    senior tag

    válasz #32839680 #15185 üzenetére

    Bocsi. Konkrétan egy .prc fájl az, amit nem lát az app, illetve .mobi fájljaim is vannak.

    Információim szerint mindkettőt gond nélkül kezeli az app. (kezelnie kellene).

    Ehhez képest, azt kapom, hogy "nem lehet megnyitni a fájlt." az asus fájlkezelőjéből. Ha pedig belemegyek az app-ba, ott pedig végképp semmi nem látszik sehol...

    Másik progit nem telepíthetek a tabletra, mert nem saját, hanem céges és így tilos. / mint írtam, az alreader simán jó lenne, de azt se rakhatom fel/

  • andatti

    senior tag

    válasz hampidampi #15190 üzenetére

    1 és 3 pontot megcsináltam... SIKERÜLT! (a 3-as... az 1-est még nem néztem...)
    Nagyon szépen KÖSZÖNÖM!!! :) ;) :)) :DD :C :R :R :R

  • andatti

    senior tag

    válasz #32839680 #15199 üzenetére

    Köszi. De mint írtam, nem tehetek fel másik olvasó progit... Sajnos. :(

  • andatti

    senior tag

    A szerkesztésből kicsúsztam, mert még időben kattintottam ugyan, de a 15 perc lejárt, így már nem engedte módosítani, és elveszett, így kezdhetem elölről... (biztos nem lesz ugyanolyan... :( )
    Egy problémám még akad...
    A képek nincsenek benne a prc-ben és a mobi-ban sem...
    Ami könyvekhez hozzájutottam, /prc formátumban/ ott is csak a szövegben van rá utalás, de kép sehol. Én is átkonvertáltam már egy pdf-et, prc-be, huszonX. próbálkozás után végre sikeresen... /Mobipocket creator alkalmazással, mert az általatok és sokak által ajánlott calibre legújabb verziója sajnos nem csinált semmit, amikor próbálkoztam.../ de a képeket csak közös mappába tette, a prc-ben nincs benne...
    A kindle-ös email címes küldésnél szintén csak a prc ment át, így nem látszódik... sajnos
    1. Ha másik mailról átküldöm az egész mappát és elhelyezem a javasolt kindle mappában van esély arra, hogy oda tegye a képeket, ahol azoknak lenniük kellene a szövegben?
    2. Mit kellene/lehet tenni hosszú távon, hogy a képes pdf-ek átkonvertálva hasonló, (változatlan) módon olvashatóak legyenek az amazon kindle app-ban?

    Kicsit azt várnám el, mint a tableten vagy mobilon való netezésnél, hogy a képek és szövegek igazodnak a képernyő széléhez, így megmarad az élmény és mindenhez hozzá lehet jutni, a képhez is, és a szöveghez is...

    Főleg, hogy nagyon sok újság elérhető a neten ma már pdf-ben... Amit én nem tudok olvasni, mert pdf olvasó nincs telepítve, de ezen kívül is macerás lenne az olvasás, mert a nagyítás-kicsinyítés nem igazodik a képernyőhöz és csúszkával olvasni eléggé macerás. Szerintem.

  • andatti

    senior tag

    válasz csakb #15243 üzenetére

    Köszi a gyors válaszokat...
    Közben eszembe jutott, hogy google drive van rajta, így abból meg tudnám nézni, bár ahhoz meg net kell, hotspotom meg nincs...
    DE
    örömmel fedeztem fel, hogy amikor letöltöttem és nyitni akartam megkérdezte, hogy amazon kindle, vagy drive pdf olvasó?
    Utóbbit választva IS megnyitja, azaz az amazonos app-al IS meg tudtam nyitni és a drive pdf olvasóval IS.
    Hurrá! :) :)) :D :DD :C
    Ha elfordítom és a széléhez igazítom, egész tűrhető a betűméret... nem kell a csúszkát ide-oda tologatni...

    Így már sikerült megszeretnem a céges tabletet is. :DD
    Persze ahhoz kétség sem fér, hogy a prc-s, vagy mobi-s olvasás az igazi, mert szinte korlátlanul módosítható a betűméret, ami kíméli a szemet. /Kepes Tövispusztáját is 8-22h-ig így sikerült egy nap alatt elolvasni... prc-ben.../

    [ Szerkesztve ]

  • andatti

    senior tag

    válasz csakb #15245 üzenetére

    Igazad van, de (szinte) csak én vagyok ilyen maximalista... a kollégáim többsége, 80-90% alig ért a szgépekhez és többnyire nyugdíjas, vagy majdnem az... s mivel magányosan dolgozunk könnyű "elkattintani", elég sok horror történetet hallottam már... ami a hozzá nem értésükből fakadt, így nem csodálom, hogy a support és a cégek lekorlátozzák a kütyüjeiket...
    Ami a munkát illeti firefoxban a kedvencek könyvtárban van elmentve egy link, ami offline módban is működik és abban kell dolgozni, illetve "néha" kommunikálni a központi szerverrel, de arra van külön "gomb" a firefox megnyitott oldalán belül...
    Szóval, ami ezen felül van, az már "kiváltság", örüljünk neki... ;) :)

    (#15246) dekrer Köszi, de így, hogy a pdf is megjeleníthető, megoldódni látszik... bár egyszer lehet, majd kipróbálom azt is... Ez az azw3 formátum szintén amazon kindle kompatibilis? Amúgy most nincs office az asztali gépemen, de majd felteszem a kísérletezésekhez, meg, mert régóta hiányzik az excel... :D :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák