Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz #16729600 #31650 üzenetére

    már aki nem akar divatolni a dizájnos hurkapálca szélességű trendi nyergekkel
    Nem divat, hanem anatómia. Nekem egy 160 mm-es szélességű nyereg egyszerűen már nem jó, hosszú út volt, mire kiderült, hogy a 135-140 mm-es az ideális.

    Te úgy ajánlgatsz egy konkrét nyerget, mert neked éppen bejött, hogy nem tudod, a másik milyen anatómiai adottságokkal rendelkezik. Nem kérdezed meg tőle, hogy országútira, MTB-re vagy trekkingre használná (nagyon nem mindegy, más kialakítás az ideális). Nem kérdezed meg tőle, hogy milyen távokat megy. Ezek mind nagyon fontos kérdések, ezért nem egyszerű az ideális ( != kényelmes) nyereg kiválasztása. És igen, van az a távolság, amihez már kell bizony a betétes nadrág, de ez is egyénfüggő. Van, akinek 50 km is kínszenvedés nélküle, hiába van alatta a számára legjobb nyereg, míg nekem 100+ km simán megy nélkül. Mivel ennyit ritkán megyek egyszerre MTB-vel, így nekem nem kell betétes nadrág, de ebből nem vonom le azt a téves következtetést, hogy másnak sem.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák