Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m72

    tag

    válasz bali789 #247878 üzenetére

    Majd a hozzáértők adnak neked korrekt választ, én csak szubjektív véleményt tudok. Tavaly én is hasonló dilemmában voltam. Én arra jutottam, hogy azért van minden trekkingben rugós villa, amirét az új autók nagy része SUV. Mert az emberek nagy része szerint ez néz ki jól. Nem baj, ha semmi értelme. Én merev villás, széles gumis bringa mellett döntöttem. Vannak a családban ilyen rugós villás bringák, de nekem a széles gumi-merev villa kombó jobban bejött. Én régebben azt hittem, hogy ezek a villák olyasmi szerkezetek, mint a motor (kerékpár) teleszkópok, csillapítással, progresszív karakterisztikával. Aztán rájöttem, hogy ezekben az olcsó villákban nincs semmi, csak egy "buta" lineáris csavarrugó jól bezsírozva, meg persze a lock. Azért ettől ne várj csodákat, amikor a "negyvenpár" mm széles gumis trekkinget nekiengeded a járdaszegélynek, kátyúnak. Ez nekem olyan, mint amikor a SUV-ra ráteszik a 20"-os kereket extra alacsony profilú gumival, aztán nem hogy a hasmagasságát nem lehet kihasználni, jóformán egy járdaszagélyre sem lehet felmenni vele. Persze biztosan van olyan akinek bejött a keskeny gumi - olcsó rugós villa kombó, majd az "megvédi" a mundér becsületét. Én egyébként elfogult vagyok, széles gumi fétisem lett. Ehhez hozzájárult az, hogy a keskeny guminak lehet kisebb a gördülési ellenállása, de csak jóval nagyobb nyomásnál. Az meg nekem túrázni meg földúton már barátságtalan. Aztán az is meglepett, hogy míg az MTB kategóriában az árral arányosan egyre jobb első villák kerülnek a bringákba, a trekkingnél szinte kizárólag (találtam azért kivételt) a gagyi rugós villa van.

Új hozzászólás Aktív témák