Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • becuszabi

    aktív tag

    válasz Ariadne #10565 üzenetére

    Felfelé is kiold? Akkor hogy lehet húzni a pedált? Ez valami spéci megoldás, vagy csak egyszerűen nem marad meg a pedál karmai között?
    Egyszer én is vettem véletlenül egy noname gyártmányú stoplit, ami ezt csinálta, azt gondoltam róla, hogy hibás termék (lehet, hogy az is volt, mert nem volt ráírva, hogy felfelé is kiold), így kukáztam.

    A para sajnos bennem is megvan, ezért használok féloldalas spd-pedált. Tudom, hogy nem illik a bringámhoz, de nyaktörős helyeken (kövekkel, farönkökkel teleszórt vízmosások) többször megúsztam már a zakót, hogy nem volt rögzítve a lábfejem (esélyem se lett volna kioldani, annyira gyorsan kellett lelépni a pedálról).

    Csak kellene már egy PH!-s bringatúra :)

    [ Szerkesztve ]

    "Aki szívből él, az élből szív"

  • tr00p3r

    őstag

    válasz Ariadne #10565 üzenetére

    Jó reggelt!

    Köszi. Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz csak 32 kilométeren, aszfalton próbáltam. Valamiért úgy éreztem, hogy jobban pörög a lábam.

    Háromféleképpen lehet belépni és kétféleképp kilépni. Sajnos nem találtam most így hírtelen manual-t, így megpróbálom visszaadni azt érthetően, ami abban le van írva:

    1. a lábad a pedál mögött van és előretolás/nyomás közben lépsz be
    2. a lábad a pedál előtt van és hátra felé húzod/nyomod bele a pedálba
    3. a lábad a pedál felett van és belenyomod, hasonlóképp a Shimano SPD pedálokhoz.

    Az előre-hátra nyomást/húzást/tolás úgy értem, hogy közben egy negyed fordulatot tesz a pedál előre illetve hátra és akkor pattan be a stopli. :B

    A sima Shimano stopli is old felfelé, igaz csak igazi vészhelyzetben pánik szerű rántásnál.

    A kilépés az Eggbeater-nél meg hasonló a Shimano-hoz. Azzal a különbséggel, hogy itt attól függ, hogy hány fokos szögben old ki, hogy melyik stopli van a jobb cipőn. Két szögben lehet oldani: 15 és 20 fokban. Ha a jelölt stopli van a jobb cipőn, akkor 15 fokos szögben old kifelé és 20 fokos szögben befelé (váz felé). Ha a bal cipőn van, akkor fordítva. Nagyobb a mozgásszabadsága a lábadnak tekerés közben.

    A tolvajok azért tuti elvinnék így is, de soha nem hagyom 1 percre sem szem elől a bringát.

    Jó lenne egy PH-s össznépi tekerés még a nyáron....

Aktív témák