Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    Üdv!
    Hibernáltam éjszakára a gépem, de ez fogadott (Felügyeleti eszközök/eseménynapló/kritikus):

    System

    - Provider
    [ Name] [B]Microsoft-Windows-Kernel-Power[/B]
    [ Guid] {[B]331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4[/B]}
    EventID 41
    Version 2
    Level 1
    Task 63
    Opcode 0
    Keywords 0x8000000000000002
    - TimeCreated
    [ SystemTime] 2011-09-03T10:55:29.187500000Z
    EventRecordID 2833518
    Correlation
    - Execution
    [ ProcessID] 4
    [ ThreadID] 8
    Channel System
    Computer LIO
    - Security
    [ UserID] S-1-5-18


    - EventData
    BugcheckCode 0
    BugcheckParameter1 0x0
    BugcheckParameter2 0x0
    BugcheckParameter3 0x0
    BugcheckParameter4 0x0
    SleepInProgress true
    PowerButtonTimestamp 0

    Lehetséges volna, hogy valami nem támogatja a hibernálást a gépemben? Ez volt amúgy az első próbálkozásom, a gép 1,5+ éves (+van benne egy ~1 hónapos új winyó, meg egy 1 éves vga).

    BlueScreenView valamiért nem igazán akar működni. Betölt 3 ősrégi hibafájlt, ami a Minidump-ba van, de egyébként ott más nincs is. Pedig számtalan kékhalál volt már 2010 óta. Van valami beállítás, ami megakadályozza, hogy elmentse a .dmp fájlokat a gép hiba esetén?

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Üdv,
    2 nap alatt összesen 4x volt kék halálom, ebből 2-nél nem indult újra a gép auto, a legutóbbinál viszont restartolt is... 1-ről meg nem tudok, mert nem én ültem itt akkor, de a felügyeleti eszközöknél jelen van.. Első két esetben játék közben (egyik Sacred, másik Mass Effect 3 demo), most meg szimplán videónézés közben. A második esetről csináltam egy fényképet: [link]

    Alul a "Dumping physical memory to disk" először 0-ról 95-re, második esetben 100-ig ment föl, a harmadikat és negyediket sajnos nem tudtam lekapni. Ez mit jelenthet?

    Felügyeleti eszközökben a számítógép-kezelésnél kritikus hibának írja... a fenti képkor létrejött hiba tartalma:

    System

    - Provider

    [ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
    [ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}

    EventID 41

    Version 2

    Level 1

    Task 63

    Opcode 0

    Keywords 0x8000000000000002

    - TimeCreated

    [ SystemTime] 2012-02-18T05:03:10.890625000Z

    EventRecordID 21380

    Correlation

    - Execution

    [ ProcessID] 4
    [ ThreadID] 8

    Channel System

    Computer LIO

    - Security

    [ UserID] S-1-5-18


    - EventData

    BugcheckCode 0
    BugcheckParameter1 0x0
    BugcheckParameter2 0x0
    BugcheckParameter3 0x0
    BugcheckParameter4 0x0
    SleepInProgress false
    PowerButtonTimestamp 0

    Ha ez segít... :F Aztán a Felügyeleti események fülön belül még kiír rakás plusz hibát, amik elvileg folyamatosan termelődnek, meg abban az időpontban is, amikor a rendszer megadja magát. Ez nem hinném, hogy valami szép (és helyes) látvány. :F

    Videó driver elvileg a legfrissebb nem béta, merevlemez kapacitás bőven van [1 hónapja volt újratelepítve a rendszer az vinyóra, régi meggágyult]... ötletem sincs, meg eleve elég gépanalfabéta vagyok ilyen ügyekben. Valaki? Tisztára meg vagyok ijedve, nehogy itt nekem valami tönkremásszon, mert akkor végem.

    [Ha esetleg valami infót kihagytam, ami által segíteni tudnátok, szóljatok! Nem igazán tudom, mit kell ilyenkor lecsekkolni...]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz _DiEGO_ #1659 üzenetére

    Ha ez nekem...
    Alig egy hónapja volt teljes rendszer újratelepítés, és minden lazán fölment rá, semmi megszakítósdi nem volt. :F VGA driverből nvidia 285.62 van.

    #banhammer:
    "Win7user (64bit); GIGABYTE GZ-X3 Ház; Gigabyte Superb 460W tápegység; Asrock G41M-GS alaplap; INTEL DualCore E6500 2,93GHz@3,3GHz [húzva van, hőfok mindig tökéletes volt, semmi fesz. emelés, csak órajel]; Kingston 2x1GB DDR2 RAM 1066MHz; Zotac GTX 460 768mb; Seagate 320 GB + (félig meghalt, üzemen kívül) Hitachi 5k3000 2TB winyo; ASUS XonarDG hangkari; Superlux HD668B Fejhallható;"

    Ez minden, amit tudok. Ennél bővebb infó kéne róluk?

    BIOS frissítés mit művel? És hogyan? :B

    mod.: közben látom megelőztek. :)
    Az alaplap nem mai, de a gép 2010 februári. Attól még, hogy az alaplap régi, jelenhetett meg új bios, amire érdemes lenne frissítenem? Igazság szerint nem igazán merek hozzányúlni...

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz banhammer #1663 üzenetére

    A proci másfél éve így megy, zökkenőmentesen, mindig takarítva... :F És nem is volt napi 12-ben agyonterhelve... Most várok vele, amint újra jelentkezik a probléma [remélem nem fog], megpróbálom, amit írtál.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz banhammer #1665 üzenetére

    Értem. Próba szerencse. Ha visszavenném az órajelet, és utána mondjuk nem jelentkezne többé a hiba, igazából akkor se vehetném biztosra, hogy az volt e a probléma, mert mi van, ha marad minden a régiben, és ugyanúgy nem jelentkezne a baj?

    A kondik "kiszáradását" azt lehet valahogy ellenőrizni? Vagy dög ugyanúgy néznek ki kiszáradva is, mint egyébként..?

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz _DiEGO_ #1668 üzenetére

    No és a videókártyáról hogyan szedem le a "burkot"? :DDD Régebben próbáltam, eredménytelenül. Lefeszegetni meg nem mertem, fene fogja tönkretörni. O_o

    #banhammer: De csak lehet. :) De ha egyszer nincs mit tenni, muszáj lesz minden eshetőséggel megpróbálkozni...

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz banhammer #1669 üzenetére

    No megnéztem az alaplap (és a táp) kondijait, látszólag mindegyik hibátlannak tűnik, semmi púposodás, és egy kis porolás után mintha csak újak lennének...

    Úgy fél éve, mikor a 2 terás winyot vettem, a DVD meghajtómat fel kellett áldoznom, mivel nem volt elég sata csatlakozó az alaplapon, illetve a videókártya teljesen betakar 2-t. Szívás. Vagy +vinyo, vagy dvd. Ez utóbbit mondjuk már nem is igazán használom, szóval nem volt nagy áldozat. Csináltam egy olyan baromságot, hogy csak kihúztam az alaplapból a sata-t, a író viszont még rá volt csatlakoztatva a tápra. A következő 1-2 napban jó pár kék halál köszöntött, azt hiszem hasonlóan Kernel powerre panaszkodott a gép, tökre ideg voltam, hogy ugye nem a zsírúj winchester okozza-e a problémát. Aztán kihúztam totál a írót, majd fél évig semmi kék halál, szóval szinte biztos, hogy a félig bedugott író volt a ludas, én barom.. vagy valami, ami a íróhoz köthető, meghibásodott valami úton módon.. passz. Úgy egy-másfél hónapja kivontam a forgalomból a régi 320 gigás vinyómat, így felszabadult a sata slot, visszadugtam a DVD író, nem volt probléma mostanáig, szóval tényleg megerősítettem magamban, hogy a múltkori problem az valamilyen áramköri katyvasz lehetett.. De erre meg... minden a helyén van, mégis kékhalál. Azért írom, mert erre is gyanakszom... bár sok hétig akkor miért nem volt baja?... Nincs is köze a dvd íróhoz? :F Eh..

    Potential suspects:
    - húzott proci
    - dvd író üzembe van helyezve / vagy a tápcsatlakozónak nincs megfelelő áramellátása - bár a régi winchester ugyanezt használta hibátlanul, szal ez a lehetőség kilőve...
    - alaplap? (a bios jelenlegi verzióját meg lehet nézni valahol? És azt, hogy adott lapkához melyik a legfrissebb?)
    - valami tök más, és esetleg egy rendszerújratelepítés megoldaná... :F

    Mivel eddig szinte minden nap volt valami zűr, kezdtem az író lecsatlakozásával. Ha továbbra is jön valami, visszaveszem a procit. Ha utána is... gépreinstall.. Ha utána is... segítsetek! :(

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák