Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    válasz banhammer #1669 üzenetére

    No megnéztem az alaplap (és a táp) kondijait, látszólag mindegyik hibátlannak tűnik, semmi púposodás, és egy kis porolás után mintha csak újak lennének...

    Úgy fél éve, mikor a 2 terás winyot vettem, a DVD meghajtómat fel kellett áldoznom, mivel nem volt elég sata csatlakozó az alaplapon, illetve a videókártya teljesen betakar 2-t. Szívás. Vagy +vinyo, vagy dvd. Ez utóbbit mondjuk már nem is igazán használom, szóval nem volt nagy áldozat. Csináltam egy olyan baromságot, hogy csak kihúztam az alaplapból a sata-t, a író viszont még rá volt csatlakoztatva a tápra. A következő 1-2 napban jó pár kék halál köszöntött, azt hiszem hasonlóan Kernel powerre panaszkodott a gép, tökre ideg voltam, hogy ugye nem a zsírúj winchester okozza-e a problémát. Aztán kihúztam totál a írót, majd fél évig semmi kék halál, szóval szinte biztos, hogy a félig bedugott író volt a ludas, én barom.. vagy valami, ami a íróhoz köthető, meghibásodott valami úton módon.. passz. Úgy egy-másfél hónapja kivontam a forgalomból a régi 320 gigás vinyómat, így felszabadult a sata slot, visszadugtam a DVD író, nem volt probléma mostanáig, szóval tényleg megerősítettem magamban, hogy a múltkori problem az valamilyen áramköri katyvasz lehetett.. De erre meg... minden a helyén van, mégis kékhalál. Azért írom, mert erre is gyanakszom... bár sok hétig akkor miért nem volt baja?... Nincs is köze a dvd íróhoz? :F Eh..

    Potential suspects:
    - húzott proci
    - dvd író üzembe van helyezve / vagy a tápcsatlakozónak nincs megfelelő áramellátása - bár a régi winchester ugyanezt használta hibátlanul, szal ez a lehetőség kilőve...
    - alaplap? (a bios jelenlegi verzióját meg lehet nézni valahol? És azt, hogy adott lapkához melyik a legfrissebb?)
    - valami tök más, és esetleg egy rendszerújratelepítés megoldaná... :F

    Mivel eddig szinte minden nap volt valami zűr, kezdtem az író lecsatlakozásával. Ha továbbra is jön valami, visszaveszem a procit. Ha utána is... gépreinstall.. Ha utána is... segítsetek! :(

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák