Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Igen, megint itt van az ünnepi szezon. :D Ma van Advent első vasárnapja.
    Idén jó gyors voltam, így már anyám, bátyám, legkisebb húgom ajándéka már megvan, most a két idősebb húgom ajándékát szerzem be. Az idősebbnek hobbi boltból vett alapanyagokból valami csili-vili dolgot csinálok, a középső huginak meg vásárolok egy adatkábelt az új SE telefonjához. :DDD
    20 ropi már elszállt az ajándékokra. Általában 30.000-ből megúszom az egész ünnepi hajszát. Profi vagyok. :)
    Szerintem, szép ünnep a Karácsony, a blogomból idézve:

    ''A Karácsony a gyertyafénnyel, a modernebb színes égőfüzérekkel, az örökzöld fenyőkkel, a sok étellel, a családtagok összejöttével; a sok külsösége ellenére a legősibb ünnepek közé tartozik és értékéből semmit sem vesz el a sok csiri-csáré giccses bóvli. És ami igaz, a kopasz és hideg télben, oly jól esik az embernek a ragyogó tarkaság. Aki szerint a Karácsony egy hipergiccses ostobaság, az nagyon boldogtalan és üres ember, nem látja a felszín mögött a mélységet, az örökre szóló, minden embert egyformán megérintő üzenetét: a telet csak együtt vészelhetjük át.''

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Azért jó látni, hogy sokan távolmaradunk az esztelen vásárlástól, és inkább a családdal, az ünnepi érzés elôcsalogatásával törôdünk.
    Az ajándékok nálam mindig kisérték holmik, melyeket használni is lehet valamire, vagy eszmei értékük van, mint például a húgom ásványgyjteményének a darabjai. Most is köveket kap, de még milyeneket. :) A zöld turmalin, a kék topáz és a színtelen akvamarin az újak. Ha én lennék a helyében, én is örömtáncot lejtenék tôlük. Gyönyörek és maradandó ajándékok az ásványok. Természetes formájukban a legérdekesebbek.
    A mai napon spontán ünnepi érzés lepett meg. Valaki meg tudná határozni, hogy miféle érzésekbôl tevôdik össze a karácsonyi hangulat?

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Végre, holnap letehetem a melót, és utazhatom haza a családhoz. :) Én már novemberben megvettem az ajándékok többségét, csak decemberre maradt 1, végül megvettem a harmadik boltban, ahol nem túl extrém áron adták, de még így is a drága ajándékok közé tartozik. A legtöbb ajándékot a legkisebb húgom kapja: 19 ásvány, 1 ásványos könyv, 1 mobiltelefon;mindenki más jóval szerényebb ajándékot kap, de ők már mind felnőttek így kicsi is elég nekik, pusztán gesztus az ajándék, a lényeg úgy is az együtt elköltött vacsora, az utolsó szelet bejgliért folytatott közelharc, majd a nagy szunya. Másnap délig nincs mozgás nálunk, mert mindenki lazít. :D

    Miért szeretem a Karácsonyt? Mert ilyenkor döbbenek rá, hogy egyedül nem megy, csak együtt evickélhetünk át az élet viharos óceánján. És annyira jó, hogy nem vagyok egyedül!

    Szinte minden megvan már az ünnephez, csak a fenyő, a pulyka, meg a bejgli hiányzik, de azokat már nem innen viszem magammal, hanem otthon szerzem be őket. Így is nehéz ügy lesz az utazás ennyi holmival. Persze ezek csak kellékek, azonban más úgy leülni az asztalhoz, hogy van is rajta valami, mint úgy hogy nincs. Volt olyan év, hogy nem volt... Jobb így, hogy adhatok, és együtt a család.

    Boldog Karácsonyt!

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák