Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • pilota

    tag

    válasz Gubek-Einste #62 üzenetére

    Az a baj tudom de jolenne ha már a tp linkis gyártana ilyen modemeket most beszéltem délelött velük a tomson modememet cseréljék le motorola modemre mert azis van nálunk majd valamikor hozzák mert akinek it legalábis a környéken azvan arra még nemvolt panaszuk egyiknekse.

  • pilota

    tag

    válasz Gubek-Einste #64 üzenetére

    Azért kérdeztem mert az elözö helyen ahol laktunk ot adtak egy ugyanilyen tomson rutert de én vettem egy motorolát áttöltöttem rá a szofvert a modemből és ment utána.Abbanis csak a dinapimus megy van elrejtve egy ping azonosito amivel bejelentkezik a központba.Namost a tp linkbe is bennevan nekem ezek a paraméterek de az adsl hezvan a csati a szolgáltató szofverét is áthuztam már rá de valahogy átkéne kötni a bemenetet tvre csak akárhogy probálom nemmegy el a jel a készülékig.azt nem tudom elvileg a két középsö lábon komunikál a két oldalso akkor mi az adslnél ha tudnám lehet megtudnám oldani a gondot.De seholsincsen rajz a adsl kötéséröl a kábelnetnél belsö vezeték az ugynevezet inpulzus szál a külsö árnyékolás meg a test.

    Az elözőre válaszolva már megint tomson modemet hoztak ki 1 honap és szerintem megdöglik nálam a modem.

    [ Szerkesztve ]

  • royslade

    tag

    válasz Gubek-Einste #74 üzenetére

    Részlet egy privát levelezésből a szolgáltató egyik menedzserével, akihez a műszaki dolgok tartoznak:

    "A rendszer rendelkezésre állása nem bérelt vonal szintű. A modem újraindulása rendszer protokoll szerint működik. A QAM modulációs jelátvitelnél pontos időszinkronba kell lennie a modemnek és a fejállomásnak, ha valamiért elveszíti ezt a szinkront, a modem újraindúl. Ezen nem tudunk változtatni, ez a rendszer része.

    A körzet tervezett rekonstrukciója várhatóan ebben a hónapban befejeződik, amennyiben ezek után is fennál a modem újraindulás alternatív megoldást kell találni.

    Én most költöztem ide, (messze a fejállomástól) ugyanolyan modemet telepítettek mint nálad. Van mögötte egy alap TPlink router, mögötte egy állandóan működő terminál. Semmiféle problémám nem volt eddig a távoli elérésével. Egy egyszerű router lekezeli a modem reseteket."

    Ezek ismeretében is a Szolgáltatónál van a labda?
    Egyébként csak annyit, hogy ez a probléma régóta megvan, csak korábban néhány havonta egyszer következett be és nem is gondoltam a modemre, mert mindig ráfogtam a routerre, hogy az adta be az unalmast. Mostanában azonban hetente minimum 2-3 alkalommal bekövetkezik teljesen véletlenszerű időpontokban. Ráadásul napközben nem vagyok odahaza, csak amikor ránézek a rendszerre akkor vehetem észre, hogy nem válaszol a pingre.

    Üdv. Roy

  • royslade

    tag

    válasz Gubek-Einste #76 üzenetére

    Most értem haza és azt tapasztaltam, hogy a modemem egy CBN modem és logint kér. Anélkül semmilyen infóhoz nem enged hozzá. :(

Aktív témák