Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • royslade

    tag

    Hali,

    Van egy olyan problémám, hogy a kábelszolgáltató modemje időnként kiesik a szinkronból és ilyenkor a modem automatikusan újraindul. A kábelmodem mögött üzemelő TPLink TL-WR1043ND routerem ezeket a rebootokat nem képes lekezelni és lehal az egész NET a router mögött. ( NAS és minden egyéb elérhetetlenné válik távolról egészen addig, amíg a routert újra nem indítják.)

    Kérdésem, hogy van-e valami ötletetek arra, amivel ezt a problémát kiküszöbölhetem. A routerben semmiféle beállítási lehetőséget nem találtam erre vonatkozólag. :((

    Üdv. Roy

  • royslade

    tag

    válasz Gubek-Einste #74 üzenetére

    Részlet egy privát levelezésből a szolgáltató egyik menedzserével, akihez a műszaki dolgok tartoznak:

    "A rendszer rendelkezésre állása nem bérelt vonal szintű. A modem újraindulása rendszer protokoll szerint működik. A QAM modulációs jelátvitelnél pontos időszinkronba kell lennie a modemnek és a fejállomásnak, ha valamiért elveszíti ezt a szinkront, a modem újraindúl. Ezen nem tudunk változtatni, ez a rendszer része.

    A körzet tervezett rekonstrukciója várhatóan ebben a hónapban befejeződik, amennyiben ezek után is fennál a modem újraindulás alternatív megoldást kell találni.

    Én most költöztem ide, (messze a fejállomástól) ugyanolyan modemet telepítettek mint nálad. Van mögötte egy alap TPlink router, mögötte egy állandóan működő terminál. Semmiféle problémám nem volt eddig a távoli elérésével. Egy egyszerű router lekezeli a modem reseteket."

    Ezek ismeretében is a Szolgáltatónál van a labda?
    Egyébként csak annyit, hogy ez a probléma régóta megvan, csak korábban néhány havonta egyszer következett be és nem is gondoltam a modemre, mert mindig ráfogtam a routerre, hogy az adta be az unalmast. Mostanában azonban hetente minimum 2-3 alkalommal bekövetkezik teljesen véletlenszerű időpontokban. Ráadásul napközben nem vagyok odahaza, csak amikor ránézek a rendszerre akkor vehetem észre, hogy nem válaszol a pingre.

    Üdv. Roy

  • royslade

    tag

    válasz Gubek-Einste #76 üzenetére

    Most értem haza és azt tapasztaltam, hogy a modemem egy CBN modem és logint kér. Anélkül semmilyen infóhoz nem enged hozzá. :(

Aktív témák