Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    Nem sok esélyt látok, de talán valaki tud segíteni vagy volt hasonló helyzetben.
    Adott egy iPhone (céges készülék) és egy ember, akinek már semmi köze a céghez, de nála van a telefon. Saját iCloud fiókja van és ehhez van rendelve az iPhone és egy MacBook. A készülékeket vissza tudnánk szerezni ügyvéd segítségével, de nem szeretnénk, hogy az adatok törlésre kerüljenek. Amennyiben ügyvéd által felszólítanánk, hogy a készülékeket szolgáltassa vissza, első dolga lenne, hogy törölje az adatokat.
    Felhívtam az Apple care vonalát, hogy mit lehetne tenni. Bizonyítani tudjuk céges papírokkal, hogy a készülék a cégünk nevén van, nem kértük, hogy törjék fel a fiókot, csupán annyit, hogy az általunk megadott iCloud fiókhoz csatolják és töröljék a készüléket sorozatszám, IMEI alapján az ő fiókjából (természetesen miután bemutatjuk a céges számlákat, papírokat). Ők ebben nem tudnak segíteni. Az eszközöket így is, úgy is visszaszerezzük, de az adatokra is szükségünk lenne. Ha a mi fiókunkhoz csatolnák, távolról lock-olhatnánk a Mac-et és a telefont is és azután ügyvéd segítségével visszaszereznénk. Annyira hülye nem lesz, hogy tönkre tegye a két eszközt, mert az sok pénzébe fájna. Mit lehetne tenni adott esetben?

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Ragnar95 #158884 üzenetére

    Én is ettől tartok! :W
    Bármilyen készülékről be lehet jelentkezni az adott fiókba, nem csak arról, amelyikhez a készülék tartozik.
    Az Apple álláspontját nem értem igazából. Nem kellene neki sem feltörni a fiókot, csupán az eszközt eltávolítani az illető fiókjából és hozzárendelni egy általunk megadott fiókhoz (miután bizonyítottuk, hogy az eszközök a mi tulajdonunkat képezik). Az a legnagyobb gond, hogy akár rendőrség, akár ügyvéd segítségét kérjük, mire visszakapnánk az eszközöket nagy valószínűséggel annyi lenne a válasz: "véletlenül letöröltem".

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Diokhan #158886 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy a részletekről nem szeretnék beszélni. A kis rózsaszín könyv és a papírjai megint nem ide tartoznak. Mi jogkövető magatartást szeretnénk továbbra is tanúsítani. Az eszközöket vissza tudjuk szerezni, a fő gond, hogy ne tudja törölni a rajta található dolgokat (hacsak nem tette meg idáig). A kérdés, megoldható-e (legálisan)? A sztori többi része nem ide tartozik...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Diokhan #158889 üzenetére

    Teljesen mindegy, hogy mit gondolsz. Feltettem egy szakmai kérdést, amire legális segítséget szeretnék. Egyébként, ha figyelmesen elolvastad a hozzászólásom, nem állítottam, hogy leszámolt, de még azt sem, hogy egy volt alkalmazott! A részletekről nem szeretnék beszélni, mert hosszú és jogi követelményei lesznek így is!
    Kérlek ne konteókat gyárts, hanem segíts, ha tudsz. Nem feltöretni akarom a fiókot, csak legális, használható megoldás érdekel!

    [ Szerkesztve ]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Diokhan #158891 üzenetére

    Nem feltétlenül kell, hogy ott dolgozzon ahhoz, hogy köze legyen a céghez...de ez a kérdésem szempontjából irreleváns. Az Apple valóban nem tud segíteni, de próbálok minden legális lehetőséget felkutatni. Az ügyvédünk tud segíteni, az eszközök visszaszerzésében, de a technikai részéhez nem ért. Elmondtam neki, hogy ezek az eszközök távolról törölhetőek (legalábbis a telefon). A számítógépet meg lock-olni tudja (ami megint egy hosszú tortúra) és még ezek után is az ő Apple accountja-hoz lesznek kötve ezek az eszközök. Elsősorban olyan véleményekre voltam kíváncsi, akik kerültek hasonló helyzetben, hogy legális úton miként köthetjük ismét egy céges account-hoz az eszközöket (legálisan) és töröltethetjük az emberke iCloud-jából. Lehetőleg még azelőtt, hogy törli a rajta található adatokat.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Diokhan #158893 üzenetére

    Köszönöm, ez megfordult a fejemben is és nagy valószínűséggel ez lesz a következő lépés.
    Ugyanakkor félek, hogy a többieknek lesz igaza és nem fognak foglalkozni vele, az idő meg sürget.
    Hasznos dolog az Apple-től, hogy iCloud-ban távolról lehet törölni a telefont és zárolni a MacBook-ot, ugyanakkor rugalmasabbak lehetnének abban, hogy az igazi tulajdonost illessék meg ezek a jogok.
    Leegyszerűsítve egy hülye példával:
    Amennyiben én balfék vagyok és a telefonom hátuljára írom az account-om és a jelszavam és ellopják a telefonom, de bizonyítani tudom, hogy az én készülékem, akkor nem tarthatok igényt arra, hogy töröljék az "új tulajdonos" fiókjából és helyezzék vissza az én iCloud fiókomba?!
    Amennyiben elhagyok egy bankkártyát, mellette a PIN kódommal, nem tilthatom le?

    A technika adott az Apple részéről, emiatt nem is értem, hogy miért nem zároltathatom mindkét készüléket. Nem kell a "nem jogos tulaj" jelszava. És nekik sem kell belépniük. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem tudják az adott készülékek feletti jogot (iCloud használat, tiltás stb.) visszaadni attól függetlenül, hogy a mi naívságunkból keletkezett a baj vagy sem! Csak zároltatni kellene a két készüléket és a többit jogi úton rendeznénk (hogy visszakerüljön hozzánk fizikailag).

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz r3dsnake #158902 üzenetére

    :F Tisztában vagyok vele, hogy bármilyen eszközről tudom távolról törölni az adatokat (MacBook esetén csak zárolni a készüléket).
    Tudom, hogy kinél van az eszköz és vissza tudnánk szerezni jogi úton, de előtte zároltatni szeretném pont emiatt, hogy ne tudja törölni az adatokat! Pont ez a problémánk, hogy jelenleg csak az az ember tudja törölni, akinél a készülék van és ezt szeretnénk elkerülni. Adatokkal együtt szeretnénk visszakapni.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák