Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pano

    addikt

    válasz Szabi® #306518 üzenetére

    Amíg ilyen biztos a bevételük és minden évben nő, nem is fogják megerőltetni magukat.
    Nagyvállalatok alap kitétele, hogy mindaddig biztonsági játékot játszanak, amíg nyeregben érzik magukat.

    Legjobb példa a Samsung. Kigolyózták neki a Huawei-t, azóta sokszor drágábbak a termékei, mint az Apple-é.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Szabi® #306518 üzenetére

    "Kicsit olyan "nokiás" érzésem van az apple-el kapcsolatban"

    Az Apple messze jobb pénzügyi helyzetben van, meg a Nokiáról könnyű volt eljönni, nem volt mindened az iCloud köré szervezve, meg nem volt Nokia laptopod, Nokia oprendszerrel és valljuk be, amire nyafogunk, azokat jólétünkben unatkozva tesszük. A Nokia eközben a telefonipar egy generációs ugrását vétette el.

    Egyébként valóban vannak bosszantó lemaradások de a tősgyökeres vagy évekkel ezelőtt bevándorolt Apple felhasználókat nem érdekli miből maradnak ki. Vagy nem is tudják vagy leszarják. Így az Apple sincs igazán felzárkózásra motiválva.

    Sőt mondok jobbat. Én vagyok a baráti társaságom legfrissebb iOS felhasználója, többiek jellemzően 8-10 éve már ezen a rendszeren vannak és folyton mondok nekik valami újat, amiről azt sem tudták, hogy tudja egy iPhone, még az iOS verziófrissítések tartalmát sem követik (pedig zömmel zenészek, filmesek, fotósok vagy IT-ban dolgozók). Na ilyenkor megérted, hogy az Apple miért szarik bele. Megteheti, úgysem érdekli a többséget.

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz Szabi® #306518 üzenetére

    Kicsit olyan "nokiás" érzésem van az apple-el kapcsolatban

    Szerintem nagyon rosszul értelmezed a helyzetet, amin azért nem csodálkozom, mert valamit nagyon másként látsz mint én, a korábbi hozzászólásodban pl. meg azít írtad (ha jól értettem), hogy anno a 3gs le volt maradva a korabeli Android- és Symbian-telefonokhoz képest, ami szerintem nevetséges (az Android egyrészt pont azért lett olyan amiyen, mert Jobs bemutattaz iPhone-t, és elhalasztották a bevezetését, hogy "iphone"-osra át tudják tervezni - de a 3Gs korában még iszonyat instabil volt, rengeteg problémával-, a Symbian pedig... egyszerűen rossz példa, nem érintőképernyősre designolt, wap-böngészős őskövület volt a 3GS oprendszeréhez képest, de persze mindenki azt gondol, amit akar).

    A nokiás hasonlatod szerintem szintén nagyon rossz.

    (ha rosszul emlékszem a történetre, javítsatok ki, már nem tökéletes az emlékezetem, és elég régen is történt, de lássuk, hogy tévedek-e:)

    A Nokiát nem a (még bőven behozható) technikai lemaradás tette tönkre, hanem a rossz döntések és még rosszabb időzítések egész sora: amit Stephen Elop művelt akkor a Nokiával, az szerintem már egyetemi anyag (lehet), hogy hogyan kell iszonyat rossz vezetéssel egyszemélyben tönkretenni a világ legnagyobb és legnevesebb moblitetefon-gyártóját.
    - téves döntés: nem az Androidot választották. a Google akkora potenciált látott az Android Nokiákon való használatában, hogy egymilliárd dollárt is hajlandó lett volna fizetni (!!!), hogy a Nokiákra Android kerüljön, de a Microsoft lekörözte az éves egymilliárdos íggéretével. Igen, akkkor még az oprendszergyártók versenyeztek a Nokia kegyiért.
    - Katasztrofális kommunikáció (Elop legnagyobb hibája): úgy jelentette be majdnem egy évvel az Windows Phone-os Nokiákat, hiogy közben mindenkiben az a kép alakut ki, hogy dobta teljesen a Symbiant, ahelyett, hogy a Symbian-os telefonjaik átmeneti termékként való beállítáását hangsúlyozza, gakorlatilag lehúzta a saját termékeit a vécén, miközben az utód még hónapokig sehol sem volt. Az emberek egyszerűen nem vettek többé Nokiákat, és rengeteg nagyvállalati megrendelést is visszamondtak, a Nokia pedig milliárdos veszteségeket produkált egyetlen idétlen PR-kommunikációs megmozdulás miatt
    - A Microsoft is kivette a részét a dologból: miközben az Androidot akkoriban minden "neves" gyártó "customizálta", a Microsoft telefonos vezetője teljesen elzárkózott attól, hogy a Windows Phone minimalista dizájnjába belenyúljon a Nokia, az gy kellett kinézzen, ahogy ő megálmodta és kész. A hiányosságaira sem koncentráltak eléggé, illetve későn... amikor a teljesen új alapokra helyezett Windows Phone 7 megjelent, akkor is elfeledkeztek a user-élményre koncentrálni. Pedig az egy igen jó oprendszer volt, iletve lett volna, ha a userek szerették volna és odafigyelnek arra, hogy miért nem szeretik.

    Eljátszhatunk a gondolattal, hogy mi lett volna, ha a Nokia és a Microsoft egyébként nagyon ígéretes kooperációjában ezeket a szarvashibákat nem követik el: szerintem az Android ma már harmadik játékos lenne, a Nokia pedig első maradt volna, a Windows Phone és Windows köré pedig ugyanolyan (vagy jobb) integrált ökoszisztéma épülhetett volna, mint az Apple-nél. Jöhetett volna a Windows Watch, stb...

    Nos, Tim Cook-ot lehet szeretni vagy nem, de Stephen Elop szöges ellentetje, ő nem tönkretett egy rábízott óriuásvállalatot, hanem a vezetése alatt az Apple a világ legértékesebb cégévé vált... Ha valai azt hiszi, hogy ebben neki nem volt érdeme, akkor szerintem nagyot téved. Steve Jobs a múlté, Tim Cook a jelené. És Cook már nem új játékos az Apple élén, a Nokiá majdnem tönkretevő Elop-pal ellentétben, Cokko szerintem nem fog olyan ordas hibákat elkövetni.

    Én inkább azt látom, hogy igazából nincs már mit fejleszteni a jelenlegi paradigmákon alapuló mai mboiltelefonokon (beleértve az Androidosokat is), a vallódi innovációkat átvették a "marketing-innovációk (ld Titánium, 100Mp-es kamera, stb", amikre igazából nincs szüksége senkinek, csak arra jók, hogy a két oldal fan-jai egymást szekálni tudják, hogy melyik jobb és melyik van lemaradva a másiktól–a oparadigma-bővítés- meg -váltás olyan kínlódásokban nyilvánul meg, mint a Fold és társai, amelyek egyelőre nem akarják megváltani a világot (és nemis fogják szvsz, szerintem előbb halnak ki... csak hogy párhuzamot hozzak: emlékeztek még a 3D-tévékre? naugye.)

Új hozzászólás Aktív témák