Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xhege

    addikt

    válasz Fritz Teufel #293097 üzenetére

    Jobbak, mint a jpg vagy HEIC képek. Azonban nem valódi RAW fájlok, mert a képfeldolgozó szoftver erősen belenyúl szerintem. Az utólagos digitális élesítés jelen van ott is :(

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Fritz Teufel #293097 üzenetére

    Bár csak a 13PM-mel kapcsolatban tudom elmondani a raw véleményemet, de az nem jó. Alapvetően az ultraszéles és az alap kamera képével kb. ki vagyok békülve (nem tartom szupernek, de ki vagyok vele békülve), ez jpg-ben és raw-ban is oké. Raw-ban annyit lehet vele nyerni, hogy a túlélesítést egy kicsit meg lehet spórolni.
    Telefotó esetén viszont az én szememet nagyon bántja a jpg/heif képek túlélesítése. Ezt raw-ban használva azonnal előjön, hogy miért: az elkészült képek élessége, részletessége nem jó. Ezt kell ellensúlyozni a szoftveres élesítéssel, de a részlet nélküli képből élesítéssel nem lesz részlet. De legalább megkapod azt, hogy ha egy jobb alkalmazással utólag tudsz élesíteni, akkor elfogadhatóbbak lesznek a képek. Viszont - szerintem - aki raw-ban fotózik, és utófeldolgoz komolyabb szoftverrel, annak van fényképezőgépe, és azzal azért rendszerint jobb eredményt lehet elérni.
    Én mint fotózást kifejezetten szerető ember nagyon kíváncsian várom az új szériát, hogy ezen a téren mit fognak fejleszteni, de illúzióim nincsenek, és valószínűleg többet nem veszek pro modellt a fotós képességek miatt (legutóbb azért vettem azt).

    Nemrég előkerestem a Lumia 1520-szal készült régi képeimet, az én szememnek sokkal jobban tetszenek, mint a 13PM képei.

    Mostanában próbálok kísérletezni, hogy mit lehetne a 13PM-mel kezdeni hogy elfogadhatóbb képeket lőjön, és végigpróbálva a lehetőségeket most úgy látom, hogy a "hűvös" képbeállítást választva legalább az a túltolt meleg árnyalat eltűnik a képekről.

Új hozzászólás Aktív témák