Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Chaser #3530 üzenetére

    A g31m-es2l nem tudod milyen HW revizió volt neked ?
    Mert aprón árulnak egyet 7500-ért (bár már alkudozok...), és rákérdeznék neki milyen is van.
    Csak nem tudom pontosan milyen különbséget is jelent ez, miben mások a Reviziók.
    Megnézem a GB oldalán, de hátha neked is van tapasztalatod.

    A g31m-es2l -nél [link] már az Overview -nél is írják, a Spec-nél pedig a "Unique Features" alatt:
    7.Support for EasyTune
    A G33M-DS2R -nél csak a Spec-nél írják:
    4. Supports EasyTune5

    A manualt megnézve a G33M-DS2R-nál EasyTune 5-öt mutatnak be, a G31M-ES2L-nél pedig a 6-ost.
    De előfordulhat, hogy a G33M-DS2R is tudja kezelni az újabb EasyTune-t ?

    G31-ből és G33-ból nincs olyan a Gigabyte-nál, ami DDR3-as lenne.
    Alapvetően nem nagyon lesz használva olyanra, ahol 2GB-nál több kellene.
    Úgy meg azt a kb. +3e-t még ki lehet bírni.
    Na meg van egy Asus P5KC-n, abba DDR3 (is) megy.

    Kivétel lehet a VT-d támogatás esetén, oda már kellhetne a 4GB (ha a host és a guest is Windows) : [link], de ezek a GB lapok úgysem tudják ezt.
    De körbenézek majd, hogy esetleg nincs-e olyan Gigabyte lap, ami tudja (Q35, X38, X48, Q45 chipsettel lehetséges csak) , mert abban valoszeg lehetne tuningolni is, míg az Intel lapoknál ez kizárt...
    Ehhez sajnos egy E8xxx-et kell vennem (pontosabban E8300-tól felfele, mert az E8200 nem tudja).
    Nem kicsit drága, kb. 16e-től megy aprón.
    De lehet csak kipróbálom a dolgot, aztán eladom.
    De azok az i7-ek meg amik utána tudják a VT-d-t, úgy még egy nagyságrenddel drágábbak...
    + Lap is kell hozzá, és az sem olcsó mulatság.

    ha van elfekvőben valami c2d procig akkor megérheti.
    Van egy E3400-am, amire annó azt mondtátok, hogy nem rossz darab: [link] [link]
    Azóta nem próbálkoztam vele komolyabban, alapon futott nagyrészt a P5KC-ben.
    De most apámnak kellene összeraknom egy gépet, és van egy felesleges E6300-am.
    Bár arra akár jó lehetne az Intel DQ35MP is, ha már kipróbáltam vele ezt a VT-d-t (és eladtam az E8400-at).

    nekem anno a GB amd lapban ment az igp meg ment külső nv vagy ati vga is egyszerre...
    Sajnos most olyat olvastam a G33-ről vagy G31-ról, hogy ha van a PCI-E 16x-ben VGA, akkor automatikusan letiltja az integráltat. :O

    Meg esetleg megoldás lehet olyan monitor is, ami tud egyszerre több kimenetet kezelni.
    Persze, az ötlet jó, de valószínűleg kelleni fog egyszerre nézni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák