Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalaboy

    őstag

    Ezt epp most talaltam:Elorendelheto 4790k, 4690k, g3258
    A cikk-bol kiemelnek egy mondatot, ami nem kellemes a Z87 tulajoknak!
    "..........Turbo Boost tech but will be supported on both 8-Series and 9-Series platforms unlike Devil’s Canyon which will feature support on just the 9-Series chipset based Z97 motherboards." :(

    [ Szerkesztve ]

  • akoska07

    nagyúr

    válasz Lalaboy #8870 üzenetére

    Van pár lengyel kollégám,de attól még nem értek lengyelül. :)
    A teszt elég részletes. Köszi.

    Kiváncsi leszek a nem ES procik alapfeszére.

    Az 1.4V 4.8GHz bizony melegedős.
    Szóval a 4790K procit is műtenem kell majd szerintem,ha tuningra adom a fejem.

    Viszont a 4.7GHz 70°C körül az biztató (igaz ES proci).
    Reméljük a többi proci is menni fog 1.3V alatt 4.7GHz-et és akkor nem kell hozzányulni a procihoz.
    Sajnos ilyenek vagyunk PH-sok,a turbo orajel sem lesz elég. :)

    Vszinü azért nem látunk,mert lehet nagyon jó vásár lesz a 4690K.
    Abban nincs HT és azok nem melegszenek annyira pont a HT hiánya miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

  • atee

    őstag

    4690K csak simán feltettem turbo módban 4500Mhz ennyit engedett ilyen formán az alaplap.
    (ASRock Z97 Fatal1ty)
    Érdemes még állítgatni valamit? Alapjáraton a CPU most 32-35 fokos. BF4 közben 69-71 celsius
    Tesztelni esetleg alacsonyabb feszen? :)

    D-day 2002-01-04 01:54

  • HSM

    félisten

    válasz Joshi #15803 üzenetére

    és válasz a (#15804) Joshi-ra is:
    No, szóval azt írtad: "Procinál inkább az Ár/Teljesítményt tartanám a legjobb kifejezésnek ugyanis az Érték szó mindenkinek mást jelent. Egy procinál nincs más mérték mint a teljesítménye és az ára. ;)" [link]

    Ennek a saját hozzászólásodnak éppen most mondtál ellen (és ismerted be az 5960X létjogosultságát, mint racionális ár/érték vétel). ;)
    Pl. ezzel: "Vannak feladatok ahol a Cerka G1620 proci gyakorlatilag használhatatlan (pl BF4 R9 290-el vagy renderelés stb)."
    Ugyanúgy használható, csak kisebb a sebessége. Ahogy a 4790K is használható renderelésre, csak kétszerannyi ideig szöszöl, mint az 5960X. :C

    Amúgy nem 3,5X annyiba kerül, csak a 3X-osába, 350USD a dobozos 4790K, míg 1060 a dobozos 5960X [link]. És megfelelő feladatokan duplaolyan gyors. Hidd el, akinek erre van szüksége, annak meg fogja érni lecserélni. ;)

    Értem, hogy neked 70K különbség nem számít a G1620 és a 4790K között (valakinek ez egyhavi bére, csak szólok), de a 200K különbséget sokallod az 5960X-ért, de a célcsoportnak nyugodtan hidd el, korántsem olyan nagy összeg ez (lehet, még félhavi bére sincs). :N

    Az utóirathoz pedig abszolút no comment, valakinek az értékrendjébe a 90K-s proci is iszonyatos pazarlás, inkább vesz egy használt előző generációs cuccot feleannyiért. Úgy írkálsz, mintha Te magad lennél a világ közepe, és ami neked szempontod, mintha mindenki aszerint kéne léteznie. :U

    Mellesleg nem 5 percről van szó, hanem napi nagyon sokszor 5 percről, ugyanis nem egyszer fogja a dolgot lerenderelni, hanem lerendereli, szépít rajta, megint lerendereli, és naponta ezt elsüti legalább 10-15X. Na, akkor hány órával is feküdhet le hamarabb? Valakinek sok pénzt megér, ha napi egy-két órával több ideje maradhat pl. a családjára, ha már értékrend...

    (#15805) akoska07: Javíts ki, ha tévedek, de egy tuningal foglalkozó topikban vagyunk, nem? :D Szóval felrántod a 4690K-t két mozdulattal a 4790K gyári órajelére, és szépnapot. :C Pont semmire sem mész a gyári magas turbo-val, hacsak nem irtózol valami érthetetlen okból a tuningtól. Persze, ha sok pénzem lenne, én is ilyet vennék tuning helyett, és hagynám a gyári 4200-4400-as turbóján, úgy tutifix stabil. Ugyanakkor ha azt is húzod, egyből elveszted ezt az előnyét.

    "Jelenleg szerintem nincs szükség ennél erősebb procira."
    Ebből nem akarok vitát nyitni, szerintem meg egy húzott 4690K-nál nincs szükség erősebb procira otthoni használtra, ami jelentős anyagi megtakarítás. Valaki szerint meg egy belépő hatmagosnak is helye van egy igazi gamer PC-ben. ;)

    (#15813) hpeter10: Ahhoz képest, hogy 20MB L3, csak másfélszeresére nőtt az elérési ideje a 4690K-mhoz képest, ez teljesen jó érték. :K Minél nagyobb, annál több órajel kinyerni belőle az adatokat, ez örök kompromisszum, ezért nem növeli az Intel pl. az L2 méretet generációk óta.

    A DDR4 azért ilyen siralmas, mert még a legeslegelső 2133Mhz-es modulok förtelmes, 15-ös CAS-al. Emlékezz vissza, honnan indult a DDR3, az első 800 vagy 1066Mhz-es modulokat megette reggelire egy jobb DDR2 kit. Ehhez képest a sávszélesség brutális, ami remekül ellensúlyozza anagyobb késleltetést, makd várd meg, mit fognak mutatni a jobb későbbi 3000 meg 4000-es kitek. ;)

    (#15814) hdekakas: Akkor valamiért nem bírja. Ilyen ez a tuning.... Van, amikor semennyi fesz sem segít.... :(

  • akoska07

    nagyúr

    válasz ΞΔGLΞ #15841 üzenetére

    A kérdés csak az,hogy a lap feszeli túl vagy ennyi az alapfesz.

    #15842 HSM : Ha a 4690K-nak is annyi lenne a turbo orajele,mint a 4790K-nak,vinnék,mint a cukrot,mondjuk vszinű nem is annyi lenne az ára.
    De még úgy is simán menne a HT nélküli bestbuy kategóriába.
    Itt arra gondolok,hogy tuningolni kell a procit és nem pedig gyárilag van úgy.

    Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

  • HSM

    félisten

    válasz akoska07 #15846 üzenetére

    A 4690K gyárilag 3,7Ghz-et tud négymagon, de ugye az ügyes lapok tojnak az Intel ajánlásra, szóval 3,9Ghz a gyári turbo 4 magon. :D Nem olyan kevés az a 4790K 4,2, vagy ha "okos a lap" 4,4Ghz-éhez képest. :N

    (#15847) Joshi: Itt jön a képbe, hogy mire használod. Volt nekem G1620-as cerkám [link], napi rutinfeladatok során igencsak fürge volt, pl. netezés, excel, nem volt vele gond. Ugyanakkor ha ezenkívül játszanál is, erős VGA-val (pl. 290) oda a legtöbb játékhoz már kevés lenne jól kihajtani, ezért vesznek a játékosok inkább i5-öt, i7-et. Ők arra használják. Aki meg dolgozik is többszálú programokkal, azoknak igencsak jó szolgálatot tesz egy 6-8 magos proci, azok értékelni fogják. Nem az ár/teljesítmény dönt, hanem hogy mire használod, és mennyit ér neked, meg hasonlók. Mostmár érted? :U

    Azt végképp nem tudom, mire alapozod, hogy cégek nem vesznek 5960X-et. :U Van erről egy 0. napos megbízható statisztikád? :C

  • HSM

    félisten

    válasz RMZ250 #16499 üzenetére

    Hányszor kell leírni, hogy ez a gyári turbo a 4690K-n... 1 magon terhelve 3,9Ghz, 2 magon 3,8, 3-4 magon terhelve 3,7Ghz.

  • HSM

    félisten

    válasz laychi #16504 üzenetére

    Előbb-utóbb úgyis mindenki megunja a válaszolást az ilyenekre... Amúgy meg erre van a kereső...
    Összesen van 10hsz a turbo 4690K keresőszóra, ennyit kellett volna átfutni. Tudom, nagy szellemi kihívás egyeseknek. :C [link]
    Bár tény, egy egysoros hsz megírása 10sec, ez a keresés akár a duplája is lehet, havalaki nagyon lassan olvas. :C :W

  • SSJPeter

    őstag

    válasz GiGaBiTeX #19450 üzenetére

    Magam is totál újonc vagyok a témában és jól mellé is lőttem a választott processzorommal, de ha most újra vehetnék processzort én biztos, hogy a 4790K-t venném meg, mivel néztem az Intel honlapján, hogy annak alapból 4.4ghz a turbo frekvenciája. :Y A 4690K-nak meg csak 3.9ghz.

    Bakker, ha ezt előre tudom...tehát nem csak a +4 szál a különbség, hanem a garantált +500mhz, tehát nagyon tuningolni sem kell...ha csak 4.5-t akarsz, de mondom én nem vagyok szakértő, és biztos azt fogják erre mondani, hogy a 4690K-val is simán lehet hozni a 4.5ghz-t, csak a 4790K-val meg még "tökölni" sem kell a tuninggal, ha vki nem akar.(-t volna, mint pl. én)

    Most már én is tuti a 4790K-t venném, az biztos.

    Ha kérhetem ne ugasson le senki eme hozzászólásomért, írtam is, hogy nem vagyok szakértő. :R

    [ Szerkesztve ]

    Let’s go Brandon!

  • Issty18

    csendes tag

    Üdvözlet!

    Az Intel újabb processzorai ketyegésében nem vagyok jártas, ezért szeretnék egy kis okítást kérni a mesteremberektől, hogy megfelelően értelmeztem e pár információt:

    Konkrét példaként vegyünk egy i5 4690K-t. [link]

    Base Frequency: 3.5 GHz
    Max Turbo Frequency: 3.9 GHz

    - Tehát amennyiben a 4 magból 1db-ot használ (de azt nagyon) egy adott műveletben, akkor mindenféle manuális órajel és szorzóemelés nélkül 3.9GHz-et képes elérni azaz 1db mag, a másik 3db pedig megy a megszokott 3.5GHz-es órajelen.

    - Amennyiben viszont a 4 magot aktívan kihasználja működés közben, akkor a 3.9GHz nem lesz a magok számára elérhető, csupán a megszokott 3.5GHz?

    - Valamint ha egy Z-s alaplappal, egy K-s processzor Base Frequency-áját emelem, akkor +0.4GHz órajelemelés után már a Turbo Frequency gyakorlatilag nem él, hiszen azt nem tudom manuálisan fentebb állítani?

    Nem vagyok (még) 4690K tulaj, ezért kérem segítségetek.

    Köszönöm válaszotok!

    [ Szerkesztve ]

  • AMD_ok

    őstag

    válasz miresz #20993 üzenetére

    Most vettem egy AsRock Fatality Z97X Killer lapot, es egy i5-4690k-s procit. Bizton allithatom, hwinfo64 alapjan, hogy allitgatas nelkul megy mind a 4 mag 3,9 GHz-en, ill most 4,2 GHz-en, ha terhelve van... :)
    (turbo bekapcsolva, energiagazdalkodasi cuccok bekapcsolva, 42 szeres szorzora allitva maxra, Fatality F-stream programbol - igy 8-42-ig ugral a szorzo terhelestol fuggoen, mind a 4 magnal)

    [ Szerkesztve ]

  • ingalls

    senior tag

    Sziasztok!

    Oc-val most találkozom először, úgyhogy segítséget szeretnék kérni, betanuló fázisban vagyok.

    4690k-m van egy Z97-AR nevű gagyi deszkában.
    Bios alól van egy nagyon felhasználóbarát oc felület, aminek az is a neve, hogy "EZ tuning". Itt megkérdezi, hogy milyen céljaim vannak a tuninggal, stb.
    Lényeg, hogy mikor kalibrálta magát, ezek az eredmények jöttek ki:

    CPU LFM (Minimum): 800.0 MHz = 8 x 100.0 MHz
    CPU HFM (Maximum): 3500.0 MHz = 35 x 100.0 MHz
    CPU Turbo: 4400.0 MHz = 44 x 100.0 MHz [Unlocked]
    CPU Current: 4488.2 MHz = 44 x 102.0 MHz @ 1.2482 V
    Uncore Maximum: 3800.0 MHz = 38.00 x 100.0 MHz
    Uncore Current: 3876.2 MHz = 38.00 x 102.0 MHz.

    A kérdésem csak annyi, hogy ennek mit kell jelentenie számomra? Mi az a turbo, mikor jön elő, mi a teendőm vele?
    Ezek az értékek megfelelőek? Érdemes megbízni a rendszer saját képességeiről adott becslésében, vagy hozzá kellene nyúlni?

    Kösz a türelmetekért!:R

  • laychi

    veterán

    válasz dewil666 #21295 üzenetére

    Érdekesen megy a procid 1-3 mag ~3,8Ghz 2-4 mag ~3,9Ghz...spread spectrumot kapcsold ki,hogy ne 3790/3890mhz legyen,hanem 3800/3900.
    Ezek a csúcsok egyébként mikor véletlenszerűen 1 magod volt terhelve.

    Ha jól megnézed fullra terhelve a procid 37x-es szorzóval megy :)

    szóval itt (#21305) dewil666 is csak pillanatnyi maximumok miatt jelenhetett meg úgy,hogy maximumon ment 4 magos terhelés mellett,de valójában nem,mert:

    turboboost 4 magra a gyártó által megadott maximum szorzó -2(ami ugye 200MHz) (kivéve az T és S procikat,annál még alacsonyabb)

    K-s proci esetében lehet a turbo csak a gyártó által megadott maximum,de az is csak az enhanced turbo(MSI-nél), (ASUS-nál Multicore enhancement,más gyártónál nem tudom van e és mi az elnevezése)miatt,alapjáraton azoknak is ugyan így működik 4690k és 4770k esetében 37x,4670k esetében 36x,4790k esetében 42x

    És ennek tehetünk is egy pontot a végére,mert így van és így is lesz.

    :)

    [ Szerkesztve ]

  • dewil666

    őstag

    válasz laychi #21323 üzenetére

    Én is értettem elsőre amit írtál. De nekem is ugyan így néz ki mint ahogyan a Te 4690K procid mutat. Csak én auto beállításnál volt olyan mint ami nálad turbo off-al. Ezért manuálisan minden mag szorzót 39X-re állítottam és így megkaptam azt amit Te auto turbo on-nal.
    Remélem érted mit is akarok mondani :U

    [ Szerkesztve ]

    KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

  • laychi

    veterán

    válasz Grave_444 #21867 üzenetére

    Akkor nézzünk egy példát

    i5 4440 max 3,3Ghz turbo ~52k
    i5 4690k átlagban 4,6-4,7ghz ~68k

    52k x 1,3 (+30%)= ~68k
    3,3Ghz x 1,3= 4,3Ghz
    3,3x 1,4(40%) =4,6Ghz

    Szerintem ebből is látszik,hogy egy K-s proci jobb árérték arányú,mint egy szorzózáras

    30% felárért 40-45% plusz teljesítmény lehet.24/7

  • Ano

    őstag

    válasz NFree #22025 üzenetére

    Nálam is csinált ilyet ... Vcore auto-n volt és alapon (3500+turbo) 1.145V-ra állította be az I5-4690K-t ... amikor megtuningoltam 4200-ra a procit akkor a lap túlfeszelte nekem és a Vcore felugrott 1.36V-ra !!

    Synology RT6600AX felfedezés alatt

  • laychi

    veterán

    válasz Ghoula #22955 üzenetére

    Mint írtam adaptív override mód nincs,külön létezik a kettő.
    Az,hogy egy feszültségértéket megadsz autó fesz helyett az adaptívhoz,attól még nem lesz override is.

    A módok közti különbség hogy az egyiknél(override) statikus a feszültség,vagyis állandó,a másiknál(adaptive) pedig dinamikus,tehát változó.

    Peldának okául vegyünk egy 4690k-t,

    Ha pl nem állítasz feszültségértéket és override-ra rakod a feszültségszabályzást, akkor is állandó feszültséget kapsz,csak itt az alapfesz lesz állandó,nem egy manuálisan megadott fesz.

    Ha magasabb szorzót állítasz,akkor nem a processzor alapfeszültségén fog dolgozni a processzor,hanem kap egy automatikus offsetet.
    pl 1,1V a processzorod alapfeszültsége turboboost alatt(AUTO),megadsz neki 45-ös szorzót,feszültséget nem állítasz.
    A lapod automatikusan offsetelni fogja a processzor alapfeszültségét,hogy ne legyen instabilitás,ezért a 4,5ghz-hez kap pl 0,130V offsetet.
    Ebben az esetben 1,230V-lesz a feszültséged fixen az override miatt 800MHZ-en és 4500MHZ-en is.

    Ha ugyanezt adaptívra állítod akkor szintén megkapja ezt az auto offsetet a laptól,viszont itt már a feszültség dinamikus lesz.
    Tehát nem az alapfeszültség,amihez képest szabályozza az adaptív módot,hanem ugyan úgy mint override esetén az eltolt 1,22V
    800Mhz-en pl 0,880V-lesz a feszültség,4500MHzterhelésnél 1,22V.

    Erre az avx érzékeny processzorok egy linx teszt alatt még rátesznek érzékenységtől függően plusz feszt.
    Éehet ez 0mV,ha jó a proci,de lehet akár 50-80-100mV is(DC-nél is)
    Ezért van az,hogy Duc-nak 80mV-ot rátesz a processzora erre a feszre. AVX érzékeny a processzora.

    Vegyünk alapul +50mV-ot a folytatáshoz,így ugye adaptívban linx alatt ,1,23V+50mV-->1,28V

    Namost ugye van egy lap által megadott 1,23V-os feszültségünk,ami valószínűleg sok.

    Beállítunk egy pontos feszültségértéket,legyen ez 1,18V.
    Ez a feszültség,amihez viszonyulni fognak a feszültség módok.
    Override-nál ugye tartani fogja fix-en 1,180V-lesz minden terhelés alatt.
    Adaptívnál pedig továbbra is változó feszültséget kapunk.

    Tesztelünk egyet override módban rog realbench-el,stabil,tesztelünk linx-el stabil.
    Ugyan ezt a tesztet lefuttatjuk adaptívban rog bench kap ugyanúgy 1,18V-ot,linx pedig megkapja a +50mV-ot,ami miatt 1,23V-lesz a feszültségünk.

    Mivel override tesztből kifolyólag tudjuk,hogy a linxhez elég 1,18V a stabilitáshoz az adaptívhoz belövünk 1,13V-ot,mert tudjuk,ha megkapja a +50mV-ot,akkor stabil lesz 1,180V-tal.
    Viszont itt már a rog bench nem kap csak 1,13V-ot,ami kevés és kékhalálozik a gép.

    Szóval ha linxhez lövi be az ember a prociját adaptív módban úgy,hogy az 50mV-ot pluszba kap egy normál terheléshez képest,akkor normál alkalmazások mellett használhatatlan lesz,mert kevés lesz a feszültség.

    "Attól, hogy a negatív offszet miatt fagyott, az nem információ" információ,mert pont az offset miatt történt.

    "Olvastam én is, hogy voltak első szériás haswell-ek, ahol az AVX plusz fesz annyira sok volt, ezért is kérdeztem a lapot és a biost, mert nekem inkább bios hibának tűnik."

    Nem BIOS hiba,nem a lap hibája,a processzor AVX érzékenysége a szűk keresztmetszet.

    Ezt onnan tudom,hogy én is anno valakit az adaptívról akartam lebeszélni,nehogy elszálljon a feszültsége avx alatt,véletlenül tapasztaltam meg a saját procimon,hogy nem avx érzékeny,mikor azt akartam demonstrálni,hogy adaptív módban avx alatt mennyire túlfeszelnek a procik.

    Először azt hittem,hogy az MSI csinált egy marha jó bios,és kiküszöbölték a hibát,de utólag mikor mások procija is járt nálam akár kupakjavítás,akár tesztelés céljából többnél megnéztem az adaptív és override közti feszültség különbséget,és DC-nél is volt 40-80mV,haswellnél 80-100mV.
    Processzortól függően volt ami kisebb,volt amelyik nagyobb érzékenységet mutatott.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Például tuningolva már 1,25V-al realbench stabil vagy, de avx alatt fekszik mert úgy megterheli az FIVR-t 1,265V-on az AVX, hogy instabil lesz. Ezért emelsz feszt, teszem azt 1,275-re, ahol a realbench-hez már túl sok a fesz,de úgy már elég az AVX-hez az 1,291."

    Te ennek pont az ellenkezőjét mondod ebben a hozzászólásban,amikor nem avx érzékeny a proci,mert csak 16mV-ot feszel rá az avx-re.
    Ilyenkor ahogy írod emelés szükséges,az avx stabilitás eléréséhez,ami lehet pozitív offset vagy manuális feszültség emelés.

  • Fisherhun

    tag

    válasz MK VII #23515 üzenetére

    Hali!
    Kellene a segítségetek egy kis proci tépésben.
    Adott egy asus VII hero lap és egy i5 4690k proci
    A kitűzött cél egy masszív 4GHz :DDD
    Mit merre kellene kapcsolgatni pontosan és mennyi feszt érdemes ennek a drágának adni :P ?
    Azt néztem h stockba turboval prime 95 alatt 1.093v volt a max amit adott neki. (60fok max)
    Láttam egy tesztet ahol 4ghz en elmegy 1.050v el is.
    [teszt
    Előre is köszi a segítséget. :))

  • Televan74

    nagyúr

    4690k -nál érdemes használni az OC gene -t az MSI Z97M Gaming lapnál?Vagy ajánlottabb a manuális oc? :F
    Gondolom OC alatt az EIST és a Turbo boost legyen kikapcsolva? Vagy az EIST maradhat?

    Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

  • haxiboy

    veterán

    Sziasztok. 4690k-t szeretném kicsit jobban megismerni, jelenles nagyrészt auto beállításokon 4GHZ-re húztam (csak a szorzót állítottam), ha van lehetőség a ramokat is szeretném túlhajtani mert csak a gyári xmp profillal megy, bármit állítok nem indul vele a gép. A procin jelenleg még a gyári hűtő csücsül.
    Ami érdekelne hogy a feszültségeket hogyan állítsam be, mert az az érzésem hogy az auto nem megbízható. 4690k és 4790k között csak a HT + L4 cache a külömbség ha jól tudom ezért 4.4ghz turbo szerintem nem fájna a procinak (már ha van értelme a turbonak)
    Nem rekordokat szeretnék döntögetni, de ha már k-s procim van szeretném tudni az alapokat hogy mi micsoda. :R
    A konfigom így néz ki : [link]
    Ami nincs leírva : HyperX 3k 120GB + 500WD Green + Cooler Master V700
    Edit : BLCK-hoz nem szivesen nyúlnék.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • Fisherhun

    tag

    Hali!
    i5 4690k procinál okozhat fagyást ha 4ghz re állítom csak a turbo core t ?
    Semmi mást nem állítottam csak auto ról 40 re állítottam a szorzót.Fesz is maradt a gyárin.

  • laychi

    veterán

    válasz ZozzHUN #25359 üzenetére

    Placebo :P

    Ahogy nézem a linkelt képed a 3570k is majdhogynem azt a szintet hozza,mint a 4790k,picivel van lemaradva.
    2 közt van a 4690k

    Kérdés az órajel,mert ha 4,4ghz a 4790k,a 3570k meg 3,8 ghz(ha turboboostot nézünk),akkor egy szintre húzva jobban megszorítja,
    4690k esetén meg akkor elérhető a 4790k szintje,szóval akkor megint nincs érdemben előnye a HT-nak.

    Persze ez csak egyéni vélemény. :)

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Joco_77 #25925 üzenetére

    A 4790K alap órajele 4GHz, magától 4,4GHz-re emeli (a turbo órajelre), ha keményebb melóval kell megbirkóznia. A gyári hűtő, amit adnak hozzá, valóban fabatkát sem ér, a legtöbben itt a Noctua NH-D14-et, Thermalright Macho Rev. B-t ajánlják a jobb (és drágább) léghűtések közül.
    Alapból a 4690K és 4790K az 1600MHz-s RAM-okat támogatja az Intel szerint, de szinte mindannyian probléma nélkül használunk 2400MHz-s RAM-okat a procijainkkal. Az XMP profil megkönnyíti a dolgod, de én is egy 1866-os kitet húztam fel 2400-ra, úgyhogy az sem lehetetlen. Márkából én a G.Skillt kedvelem a legjobban, de erről hallgasd meg mások véleményét is!

  • akoska07

    nagyúr

    válasz Joco_77 #25924 üzenetére

    Hello!

    Hát lesz gyorsulás még akkor is ha csak a 4690K-t veszed.
    Ami sztem neked elég,mert azt mondod játékra kell.
    Oda "felesleges" a 4790K,ráadásul nem kevés pénzt spórolsz vele,amit átcsoportosíthatsz a memória árába.
    Amit érdemes venni memóriából sztem 2133 C9, illetve 2400 C10 (én ezt venném).
    Kb a proci árkülönbségből meg is tudod venni a 16GB ramot.
    A gyártó szinte mindegy. XMP-vel mennek a gyári órajelükön a megadott időzítéssel.
    Nekem nagy kedvenc a GSkill , TeamGroup és az Avexir.
    Nála érdemes szétnézni olyat is be tud szerezni amire nem gondolnál.
    Én tőle vettem a 2400C9 ramokat.

    Ha 4790K lenne
    A 4790K turbo órajele bőven elég.
    Viszont csak pár kattintás a biosban és máris 4.5-4.6GHz-en megy.

    A gyári hűtőt nem ajánlanám hozzá.
    Ha újat akarsz
    Én utána néznék hol tudnád beszerezni a Raijintek hűtőit pl Ereboss.
    Jó hűtő teljesítmény mellett jók az árai.

    Valamint én körbe néznék az aprón nincs-e vmi felsőkategóriás hűtő jól árasítva 10k körül.

    Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

  • bozont

    veterán

    válasz Trailblazer #26275 üzenetére

    Ezt mondjuk nehezen hiszem el, én egy kis ideig alapórajelen használtam a 4690k-t, turbo nélkül és a legtöbb játékban nem volt érezhető (és mérhető sem mindben) hogy 4,5GHZ-re húztam.

  • robertosz91

    tag

    Üdv.
    Szeretnék venni egy i5 4690K-t, és egy asus ranger 7-be szántam. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire nehéz ezeket a procikat húzni, a célom 4ghz alap és 4.4ghz turbo, mint 4790K gyárilag. Egy 212 EVO hűtené. Mennyire lehetséges a célkitűzésem?

    Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

  • robertosz91

    tag

    Üdv.
    Belépnék akkor a topikba egy 4690K-val.
    Egy maximum VII ranger-be vettem, egy 212 evo-val. Nem vagyok benne biztos, de úgy tűnik, egy gyenge példányt szereztem...  IBT-vel tesztelem éppen, de nem vagyok boldog. Lehet azért mert nem jól állítottam be. 4.4 ghz-en megy 1.162v-al, max hőfok 82 fok, maximum beállításon megy az IBT. A biosban: core voltage 1.160 , cache voltage 1.190, a ramok 2x8gb  1866mhz-en xmp profillal.

    Lenne egy pár kérdésem.
    Hogy tudom azt beállítani, hogy ne mindig maxon menjen a proci? Nem találom a biosban. Béna vagyok :)

    A célom az lenne, hogy alap órajelen 4ghz turbon 4.4ghz. Hogy lehet ezeket külön állítani a biosban? AMD-ről váltottam, ott egyértelmű volt a szorzók állítása.
    Nincs valaki miskolcon aki érti dolgát és mindent meg tud mutatni? :D

    Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

  • blu79

    addikt

    válasz joysefke #27452 üzenetére

    Szia,

    - 1. 4690k játékra tökéletes

    -2. 4670k és 4690k közt igazából csak annyi a különbség hogy a 4690k 100mhz-el jobb mint a 4670k (4670k = 3.4ghz , turbo 3.8ghz, 4690k = 3.5ghz, turbo 3.9ghz) és elvileg a 4690k kupakja alatt jobb a paszta de ez sajnos nem így van a gyakorlatban, viszont szerintem a 4690k jobban tuningolható.

    -3. igen ( itt mire gondolsz ? A ,B, C ? Ha igen akkor ez a dobozon van)

    -4. olyan 8-9 ezret kell szánni a hűtőre minimum ha innen apróról veszed használtan de a 4.5 - 4.6 ghz- hez lehet delidelned kell ha hosszútávon így akarod használni

    -5. a 4890k ára nem tudom mennyire fog lemenni mert még nem hallottam erről a prociról, de ha a 4690k árára vagy kíváncsi szerintem nem nagyon fog lemenni, max minimálisan vagy attól függ hogy alakul a dollár

    ¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

  • Winchester95

    őstag

    válasz blu79 #27737 üzenetére

    Feltettem a Turbot 4000Mhz-re.
    4000Mhz-n jár mind a 4 mag maximum, hőfokok még így sem érik el játék közben a 70 fokot sem.Feszültség sem változott, egyedül az rpm 2600-2700-ra.
    (Viszont a teszt programnál nagyon durva.)
    Egyenlőre nekem ennyi elég, főleg egy gtx 960 hoz.
    Amúgy egy fontos kérdés:
    I5 4670K és I5 4690K között nagy különbség van?Érdemes feljebb váltani?

    [ Szerkesztve ]

  • Winchester95

    őstag

    Valaki tudna segíteni?
    Adott egy B85M lap, annyit szeretnék csinálni hogy mind a 4 magot max turbo órajelre tudjam rakni.
    (B85M D2V Youtube videó van beállítási lehetőségekről, ha kell linkelek.)
    A Proci:
    Vietnámi 4690K
    Ha ez sikerülne, békén hagylak titeket :D

    [ Szerkesztve ]

  • laychi

    veterán

    válasz TeeJay #28824 üzenetére

    Akkor miért is ilyen benchet futtatsz,ha videót akarsz kódolni?
    Nagyon nem fedi a valóságot ez a teszt.
    x264/x265 benchmarkot futtass és meglátod a különbséget.
    Ugyan azt a videót,egyszerre indítsd,ramok is legyenek azonos órajelen meg a procik is.
    i7 veri 8-10%-kal az i5-t hidd el.
    Nekem nem érte meg az i7 4790K a felárat ezért visszaváltottam a 4690K-ra.
    2 db i5 4690K ami neked kell.(Ha 2 gépen akarsz egyszerre kódolni,)

    Egyébként a turboboost maximalizálása nem minden lapnál elérhető,és egy adott lapnál sem minden biosnál.

  • Winchester95

    őstag

    Mindenki belendült a 4690K val, nem bénáztam, microATX szabványra, normális áron beszereztem egy Gigabyte Z97MX-Gaming 5-t, 2X4GB 2133MHZ CL9 RipjawsX 1,6V ramot.
    Igaz még csak a gyári hűtő van, (majd kövi hónap valami coolermaster lesz hozzá).
    Egyenlőre Fix 4,5Ghz 1,19v, de csak a feszt és a turbo órajelet vittem fel 45x re.
    Ezen annyi + beállítás van hogy nem igaz.
    Biztos ki tudnék sajtolni belőle egy jó eredményt, mert d2v lapban 4,3Ghz megvolt 4magra fixen 0,9v-on.
    (Bár ott a limiteket nem lehetett ennyire kitolni, ezért tudtam csak 4,3 ig).

  • Rison77

    senior tag

    Sziasztok!
    4690k procinál ha bekapcsolom mindenféle tuning nélkül az Enhanced Turbo-t , teljesen gyári feszen stb, az okozhat instabilitást annyira, hogy játék közbe restartolja magát a gép, vagy gyári feszeken is vinnie kéne ezt a funkciót?

  • Rison77

    senior tag

    Sziasztok!
    Érdemes egy 4690k-t kicsit húzni egy gtx970 mellett, észrevehető lenne a teljesítménynövekedés? A minap észrevettem, hogy a just cause 3 szépen 90% felett pörgeti a procit már. Egy Brocken 2-vel van hűtve, Turbo bevan kapcsolva mindegyik magra így 60 fokos volt. Linx alatt felmegy 80-ig is, szóval nem tudom mennyit bírna kicsit több órajelen.

  • laychi

    veterán

    válasz jolti05 #32827 üzenetére

    A probléma ott kezdődik,hogy ha nem fixálod le a feszt,csak a szorzót emeled,akkor a fesz automatikusan megy utána. Ha fixálod a gyári feszt,akkor ott minden modellnél kb turbobbooston felül 3-400Mhz,ami rámegy stabilan.

    DE!!!

    A 4670k egy rosszabb széria volt,ezért is jött ki a devil's canyon javítás,tehát erősen javasoltabb a 4690K
    Nekem volt 2db 4670k-m,az egyik 1,2V-on 4,2Ghz-et tudott(ezek a jellemzőbb példányok),a második példány 4,4Ghz-et.
    4690k-m van most 1,2V-on 4,5Ghz-et tud menni,ez egy átlagos példánynak mondható 1,15-1,25Vközt szokták vinni általában a 4,5Ghz-et

    4670k-nak még volt egy olyan hátulütője,hogy avx-es alkalmazásokkor fix fesz(override) mellett instabil lett,és sokat kellett emelni a stabilitáshoz(pl linx,ibt tesztek futtatásához),adaptív módban pedig akár 100-120mV plusz feszültésget adott a beállítotthoz képest.
    pl beálított az ember 1,2V-ot és adaptív módot,akkor ibt,linx,stb szintetikus tesztek alatt 1,3-1,32V-ra felment a fesz.

    Ez drasztikusan mérséklődött,illetve egyes példányoknál 0-ra csökkent az újabb kiadásban(devil's canyon -4690k)

  • Melorin

    addikt

    Sziasztok!
    Csatlakoztam a klubhoz egy 4690K-val :)
    Mivel még csak gyári hűtés van rajta, nem vagánykodok vele, de azért lefixáltam az órajelet a turbo sebességére, 3900MHz-re 1.1V-al.
    Az lenne a kérdésem első körben, hogy az nem baj, ha a 4 mag nem ugyanakkora feszültséget kap valamiért?

  • TIT

    veterán

    válasz core i7 #33454 üzenetére

    Tudom,azért mondom,hogy mindkettő 3.9 turboba,akkor mitől jobb a 4690K,hacsak nem lehet még a 3,9-en felül húzni.

  • Melorin

    addikt

    válasz #Morcosmedve #33481 üzenetére

    Jé, nemrég még le lettem szólva, hogy a kiegyensúlyozott profillal tökéletesen kellene működnie a 4690K-nak.:U
    Ugyanis pont az volt a bajom, hogy 1-1 mag nem mindíg megy max turbo órajelen. A teljesítmény centrikuson viszont betonstabilan megy maxon mind a 4 mag.

  • Rison77

    senior tag

    Sziasztok!
    Úgy érzem, hogy eljött az ideje kicsit megráncigálni a 4690k-m fülét. A lap alatta egy msi z97 gaming 5. Így elsőnek lefuttattam egy linx-et, jelenleg egy brocken 2 hűti. Játékok alatt sose láttam 55 felett. Linx alatt turbo-val bekapcsolva 77-80 fokot produkált 1.112 Vcore-al a 3,9Ghz. A célom egy állandó 4,2 talán 4,4 Ghz lenne, átolvasva az összefoglalót, beállítom manuálisan a szorzót, kikapcsolom a turbo-t, Vcore-nak kezdésnek megfelelne 1.16V vagy ezt már nem igen tudnám hűteni?

  • laychi

    veterán

    Na vettem a fáradtságot és a tört angolommal faggattam egy kicsit az intel munkatársát.
    Itt a beszélgetés, esett szó cpu túlhajtásról és feszültségről i5-i7 K procik esetén:
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:10:06): Hello. My name is Adolfo and I'll be helping you today.
    Me (2017. 06. 21. 16:10:17): Hi
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:10:28): Hello, what can I do for you?
    Me (2017. 06. 21. 16:12:16): I have an i5 4690k CPU. What is the higher voltage what i can give for the under extreme air cooling(like noctua nh d14) or aio( like arctic liquid freezer 240?
    Me (2017. 06. 21. 16:12:35): if I overclocking my cpu of course
    Me (2017. 06. 21. 16:13:34): 24/7
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:13:45): The processor should not be over-clocked above 3.9 GHz clock speed, which is the maximum recommended over-clocking speed, and the voltage should be lower than 1.5 Volts
    Me (2017. 06. 21. 16:15:04): so now i use 4,7Ghz@1,3V, can i go until 5Ghz and give 1,4V or mor for stability without problems when i can cool down?
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:15:55): No, because you are already over-clocking above 3.9 GHz, so we cannot warranty any stability above that speed
    Me (2017. 06. 21. 16:16:07): i think i must stay under 80 Celsius
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:16:16): Any speed above 3.9 GHz is not recommended for the processor.
    Me (2017. 06. 21. 16:16:42): but 1,5V not a problem for 3,9Ghz?
    Me (2017. 06. 21. 16:17:17): its unlocked CPU, why don't recommended the overclocking?
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:18:30): Yes this is an unlocked processor, but please keep in mind that we do not recommend over-clocking above the turbo boost speed (3.9 GHz) since any speed above 3.9 GHz will force the processor to run out of specifications, and we do not guarantee any stability on the processor once it is over-clocked above 3.9 GHz.
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:19:03): If you want to over-clock above 3.9 GHz, you might end up having unexpected behaviors / stability issues
    Me (2017. 06. 21. 16:20:06): i use my processor 2 years ago without problem in this frequency and voltage
    Me (2017. 06. 21. 16:20:57): so under 1,5V normaly i can use this cpu with air cooling or aio water, yes?
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:23:02): I do not have an answer for this question since we do not test our processor at over-clocking speeds, what I can tell you is that the processor will work fine at 3.9 GHz speed and it supports a maximum of 1.5 volts. Any configuration higher than 3.9 GHz, is not supported by us. You can over-clock the processor above that speed, but it will be on your own risk.
    Me (2017. 06. 21. 16:24:21): i understand you
    Me (2017. 06. 21. 16:24:31): another question
    Me (2017. 06. 21. 16:25:08): wat is the normal voltage by 4790k?
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:25:44): It will be around 0.9 to 1.2 volts average, but this can change from motherboard to motherboard, depending on motherboard requirements.
    Me (2017. 06. 21. 16:25:46): at normal frequency and turbo boost
    Me (2017. 06. 21. 16:26:34): and the recommended maximum voltage same like by 4690K?
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:26:56): Yes it will be the same average 0.9 to 1.2 volts
    Me (2017. 06. 21. 16:27:55): so the maximum voltage by 4790k same 1,5V or more? because it has bigger frequency?
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:28:31): Yes it will be the same 1.5 volts
    Me (2017. 06. 21. 16:29:06): thank you for all of the answers
    Me (2017. 06. 21. 16:29:14): have a nice day
    Me (2017. 06. 21. 16:29:25): bye
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:29:26): Sure, you are welcome, have a nice day too
    Adolfo (2017. 06. 21. 16:29:29): bye

  • - = Zk = -

    félisten

    válasz MaidenFan #37433 üzenetére

    nem lett volna elég egy 4690K?!... csak kérdem... nekem is az van régóta.
    980SLi alatt is az volt. most a 1070 Turbo alatt is....

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

  • laychi

    veterán

    válasz lEninpApA #37998 üzenetére

    Csak K-s procit tudsz húzni.
    Max turbo órajelet sem lehet kisajtolni belőle 4 mag esetén, esetleg 1-2 lapban.
    1060-at javasolnám, de sok játékban, ahogy épp beszéljük procilimited lenne, ezért talán jobb is egy 1050Ti neked.
    Csak nézd meg a videót, amit az előző hozzászólásomban linkeltem.
    Kb 1060 alap szintre húzva a 970(játékbeállítás látható) 4690K@4,8Ghz

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz robyg #39224 üzenetére

    Szerintem ezt neked kell eldönteni. :) Nekem az i5 4690K procit érdemes volt az i7 4790K-ra cserélni. Mindenképpen "K" procira és i7-re (4mag/8szál) volt már szükségem a játékok miatt. Az órajeleket eddig még nem használtam ki 100%-ig, de a lehetőség már megvan a Crysis 3 és Witcher 3, a Metro Exodus szintű játékokban, ahol számit a CPU teljesitménye. Neked az i7 4790-nél már megvan a 4mag/8szál teljesitmény, csak a szabadon állitható órajelek (Turbo Boost szórzó változtatás) lehetőségében vagy korlátozva. Ha nem szeretnéd a GTX 1070-et gyorsabbra cserélni vagy nem játszól CPU igényes játékokban, akkor nem érdemes ekkora pénzt ráköltened. Viszont ha kell az i7 4790K előnye a játék és a gyorsabb videókártya miatt, akkor a te döntésed. Az i7 4790K most még kapható, de elég drágán van a hardverAprón, igy a különbőzet akár 15ezer forint is lehet a két proci között. Többen felvetették az új generációkra való fejlesztést, de akkor új procira, alaplapra és DDR4 RAM-ra lesz szükséged. Ez a fejlesztés is drága lehet, de időtálló a játékokra és megint több év garanciád lenne. Természetesen azért gyengébb teljesitményű i7-re vagy Ryzen i5-re ne cserélj konfigot (ha nem tudsz olyan sokat költeni), mert akkor ugyanott lennél ahol most... :)

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz evola #39286 üzenetére

    Szerintem a Turbo Boost szorzókat érdemes feljebb állitani. Az i5 4690K egyik fő hátránya a 4mag/4szál. Egyre jobban a többszálas i7-ek fognak a játékban számitani, de közben a magas órajel szintén fontos marad.

    [ Szerkesztve ]

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz #48613632 #39401 üzenetére

    Lehet indok nyilván, persze a jövőre nézve is jó lecke akár..elég nagy tré a licence ezen fajtája. Meghibásodáson kívül egyéb indokkal nem aktiválható az MS még mindig új platformra? Ideje lenne már személyhez (azon belül aktivitás megkötéssel) kötni ezeket..

    Én személy szerint ezirányban dillemáznék:
    -4 mag magas órajellel, ~25ért már 4670K
    -lehet 4 mag picit biztosabb OCval, 4690K
    -de lehet 4C8Td, ha jól jönne a HT, 4770S
    Utóbbinál kérdés, fixálható-e a max turbo?
    Ha tud MCE-t (allcore boost) a lapod, i7S!
    4GHz kihozható ebben az esetben, az jó..

  • szazbolha

    addikt

    válasz Redneck #39542 üzenetére

    A témához csak ennyit: vettem egy Asrock H81M-DGS lapot 5K-ért. egy 4690K-t 23K-ért. Tettem a lappra NON-Z OC-s Bios-t.
    Turbo all core 45x (4500 MHz) és Vcore 1,2V. Menne többet is, de magas fesszel, sokat fogyasztva. Nem kell kimaxolni.
    Nagyon jól megy egy GTX 1060-al a 4690@4,5GHz. GTX 1080-al néhol már van CPU limit, de FHD-ban minden játszható, kivéve néhány ismerten CPU limites játék extrém szitukban (Warhammer, TotalWar)
    Van mellette 9400F meg 9900K 6-8 maggal. Igazi különbség csak az említett CPU limites játékoknál van, igaz én csak FHD/60 Hz-el teszteltem.
    .
    A B85-ös laphoz is van NON-Z oc. Az emberek olcsón dobálják el a 4xxxK procikat. Talán érdemes lenne kipróbálnod egy 4690K-t vagy nagyobbat.
    1-2 évig vagy amíg nem veszel nagyobb VGA-t kihúzod vele.

  • ricsi99

    addikt

    Sziasztok
    i5 4690K cpu
    Giga z97-es alaplap
    Turbo power limit.
    Core current limit.
    Ide mit állitsak? Ha emelem a feszt akkor droppol a proci.
    Hőfok rendeben van ,nem az miatt

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Új hozzászólás Aktív témák