Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Erdei88 #17399 üzenetére

    Igazán nincs mit. :R
    Arra kell csak vigyázni, hogy ahogy néztem, a proci a gyári VCCIN-el kalkulálja a TDP limitet, ami a Package power és total Dram power összege a HWiNFO-ból nézve. Ha megváltoztatom a VCCIN-t a proci teljesítményfelvétele nem változik (látom a VRM monitorozásból) de ő más TDP-t mér, és aszerint szabályoz.
    Én úgy csináltam, először beállítottam 120W-ot TDP limitnek, túl kevés volt, visszafogta az AVX1-es Linx-et is, adtam neki még 10W-ot, kevés volt, aztán 130W körül lett "lassulásmentes" az AVX1 Linx, de az AVX2-es csak olyan 160Gflops körül csinált de csak 82-83 fok volt, aztán végül 150W-nál sikerült elérnem, hogy 90-93 fok között megáll, de 200Gflopsot mégis összehoz. :) Érdekes amúgy, hogy ennyit számít 10% sebesség (~20Gflops kb), az egyikkel lazán elvan, a másikkal meg pillanatok alatt thermal throttlingolnia kell.

    Arra kell még figyelni, hogy ahogy néztem, az alapórajelig tudja visszavenni magát, az alá nem, tehát annyi hűtés mindenképpen kell fixfeszes tuningnál, ami a fix feszen meghűti alapórajelen, ami a 4690K-nál 3500Mhz, a 4790K-nál pedig 4Ghz. Próbáltam lejjebb venni, de a lapom azt nem engedte sajnos, nem tudom, BIOS eredetű vagy proci eredetű korlát-e ez. Az Offsetes tuning nálam nem vált be, sima terhelésen túl kevés feszt ad magának, ha feljebb tolom az Ofsetet, akkor meg AVX alatt meg igencsak túl sokat. Adaptívot sajnos nem tudnak a Gigák, azzal lehet jobb picivel a helyzet, bár könnyen lehet, hogy ugyanez. Nálam a fix fesz vált be a legjobban, viszont annak hátránya, hogy amikor órajelet csökkent a TDP limit elérésekor, akkor nem tud feszültséget csökkenteni. Szóval elég sokat lehet ezekkel a beállításokkal játszani, de megéri szerintem. :R

Új hozzászólás Aktív témák