Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz worxland #174 üzenetére

    Jó lesz az az 1 misi többnek is, egy 8 bay NAS inkább 400+ k, mint 200k, sajnos. Nem az a kérdés, hogy belefér-e vagy sem, hanem az, hogy azért már van jelentősége. Még ha nem is olyan sok.

    Egyébként épp a fenti számok miatt otthon nem feltétlenül éri meg NAS-t üzemeltetni. A beker. költség a fenti példánál kb. 1 millió (de inkább több), ott van mellé az áramszámla, meg egy jobb UPS se ártana. Aztán 3-6 év után tönkremennek, vagy kiöregednek a HDD-k, szóval 6 évre, 8 HDD-vel számolva az is újabb 6-800k kiadás. És ekkor még a NAS nem ment tönkre, és semmi baj se volt vele.

    Ehhez kell hasonlítani pl. a felhő árát, ahol ugye nem te fizeted a rezsit, nem a te gondod a HDD-k karbantartása, a zsarolóvírusok, üzemzavarok elhárítása. Persze cserébe (fizikailag) nem nálad vannak az adatok, és ha úgy dönt adatközpontos Józsi, hogy te mostantól nem férsz hozzá az adataidhoz, akkor nem férsz hozzá az adataidhoz.

    #175: Tudom. Szerintem a QNAP is árul olyat, meg talán némelyik külső HDD-t is már-már "NAS"-ként hirdetik, mert van rajta 1-2 alap fícsör. Ehhez képest egy "igazi" NAS szerintem nagyon alsó hangon 2, de inkább 4 lemeznél kezdődik (tehát ha mondjuk már tud RAID 5-6-ot).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák