Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Tudnatok szemelyes tapasztalattal szolgalni a T14 intel vs Ryzen hutesevel kapcsolatban? Tobb forumon lattam emlitve, hogy a Gen1 intelesek nincsenek jol optimalizalva, a hutesuk alap terheles mellett is hangos. Ez mennyire all meg?
    Azt lattam, hogy a Ryzenes 2 hocsoves, mig az intel csak 1 hocsoves modul elvileg.

    Illetve a touchscreenes kijelzok kozott van szignifikans, erezheto kulonbseg?

    Az a problemam, hogy hetek ota keresek Ryzenes es touchos T14-et, amit bovithetnek 32GB ramra. de a Ryzen / touchscreen / 32GB ram harmasbol csak ketto van meg max. Ezert szeretnem merlegelni a kompromisszumokat.

    Erdeklodtem a milyen laptopot vegyek topicban is, de nem kaptam valaszt. A lenyeget idemasolom:
    Szeretnem lecserelni/frissiteni a munkagepemet, ami egy T480s (i5-8250U, 16GB ram, 256GBB SSD, fHD matt touch).
    Elsosorban erosebb proci + tobb ram + nagyobb SSD-ben gondolkozom, a Lenovo billentyujet megszoktam es nagyon szeretem, szoval elsosorban Lenovokat neztem: T14 / T14s / X1 Carbon. Ezek kozul a Carbon ugye felsobb kategoria / dragabb, illetve azt olvastam, hogy a billentyuzete is mas, szoval elsosorban a masik kettore koncentraltam.

    Ugy lattam, hogy a Ryzenes T14/s-ek jobbak, mint az intelesek, illetve hogy a T14 hutese jobb, mint a T14s-e. A kijelzoket tekintve nem talaltam informaciot, hogy melyiket erdemes venni.
    Ezek alapjan nekem a legjobb konfiguracio T14 touchscreennel, Ryzennel, 32GB rammal, es 512GB SSD-vel lenne. Letezik ilyen? Van mas alternativa, ami szerintetek ezek alapjan jobb lehet (akar mas marka is) nekem?

    :R

  • cuko

    aktív tag

    válasz vicze #113170 üzenetére

    Koszi a valaszokat mindenkinek! Akkor ha jol ertelmezem a tablazatot, idle-ben nem is mennek a ventik, kozepes load alatt pedig kb hasonlo kene legyen.
    Amugy "sima" irodai munkara hasznalom, Office suite megy a gepen, tobb program es sok megnyitott file kozott ugralva, plusz bongeszo sok ablakkal, meg neha SPSS. (A Teamstol neha hulyet kapok, annyira terheli a gepet.)

    @fattyu: az upgrade is eszembe jutott, de hibas a webkamera (becsikoz random) es melegszik egy ideje, szoval vissza akartam vinni szervizbe amig garis. Addig is kellene egy cseregep, de gondoltam veszek egy uj gepet, a javitott regit pedig vagy elpasszolom meg fel+ ev garival jobb aron, vagy csaladon belul elajandekozom.

    @Pano: koszi a beszamolot, pont ilyesmi velemenyre/tapasztalatra voltam kivancsi.

  • cuko

    aktív tag

    sziasztok,
    segitseget szeretnek kerni az eligazodasban egy kicsit.

    Szeretnem upgradelni a T480-asom (i5-8250U, 16GB ram, win10, touchscreen) egy T14-esre.

    Szinte kizarolag munkara hasznalnam, mint a T480-amat is, tanacsadoi munka, sok MS Office (neha nagy Excelek, illetve sok online verziok sok tobb emberrel egyszerre dolgozva), neha IBM SPSS. Alapbol a T480 teljesitmenye is eleg szerintem, ugy erzem inkabb az Office optimalizaltsagabol akadoan vannak problemak, mint a teljesitmeny hianyabol.
    Mivel napi 10-12 oraban hasznalom es szeretem a billentyuzetet, a T14-re gondoltam elsosorban, mint uj gepre.

    Az idealis konfignak egy Gen 2 Ryzenes T14-et gondoltam touchscreennel, am ez ritkabb, mint a feher hollo (vagy horror aron van, es/vagy 2 honapos varakozasi ido lenne ra USA-bol), szoval kompromisszumos megoldast keresek.

    Adott ket opcio HA-rol:
    A) Gen 1 Ryzen (4650U), 16GB ram, no touchscreen
    vs.
    B) Gen 2 Intel (1145G7), 16GB ram, no touchscreen.

    Hasonlo ar, garancia, egyeb extrak. A (non-touch) kijelzo panelok kozul van ami ajanlottabb / nem ajanlottabb tipus?

    Ugy latom, hogy a Ryzennek jobb a cpu benchmark pontja, foleg a tobb szalas dolgokban.
    A melegedesrol/hutesrol nem egyertelmu, hogy melyik a huvosebb azonos terheles mellett (Ryzen alcsonyabb tdp, 7nm vs 10nm; Intel ujabb generacios T14 es ujabb generacios intel proci).

    Ti melyiket valasztanatok, melyik lehet a jobb vetel erre a felhasznalasra? :R

    +1 kerdes: A T14s-eket rosszabb melegedes/gyengebb hutes es a nem bovitheto ram miatt nem neztem, van amugy valoban erezheto kulonbseg egy T14 es T14s kozott?

    [ Szerkesztve ]

  • cuko

    aktív tag

    válasz thgergo #116142 üzenetére

    Koszi a gyors valaszt!
    A T480-ra szeptemberben lejar a garancia es el akarom meg kuldeni javitasra (a webkamera csinal erdekes dolgokat, plusz a throttle issueval nem tudom csinalnak-e barmit, de jo lenne ha kitakaritanak/ujrapasztaznak legalabb). Viszont nincs cseregepem, szoval ezert is upgradelnek es eldontom, hogy a T480-at eladom-e, vagy megtartom tartaleknak / elajandekozom csaladon belul.

    Meg a kijelzo panelokkal kapcsolatban tudsz segiteni, a 250-300 nites kozott van erzekelheto kulonbseg? Ezek kozul forumokat is nezve a 400 nitest ajanljak egyertelmuen.

    Ugy latom, T14 Gen2-hoz ezek az opciok:
    > 14.0" FHD (1920x1080) None IPS 250 nits Antiglare 16:9 700:1 45% NTSC 170° -
    > 14.0" FHD (1920x1080) None IPS 300 nits Antiglare 16:9 700:1 45% NTSC 170° -
    > 14.0" FHD (1920x1080) None IPS 400 nits Antiglare 16:9 800:1 72% NTSC 170° Low power

    Mig T14s Gen1-nel ezek:
    > 14.0" FHD (1920x1080) None IPS 250 nits Antiglare 16:9 700:1 45% NTSC 170° -
    > 14.0" FHD (1920x1080) None IPS 400 nits Antiglare 16:9 800:1 72% NTSC 170° Low power

  • cuko

    aktív tag

    válasz cuko #116143 üzenetére

    Abban meg esetleg tudtok segiteni, hogy ugye a T14s Gen1 nem kapta meg a jobb hangszorot még, de a T480 hangszorojahoz kepest ugyanolyan, vagy jobb?

    A T480 dobozos lefele szoro hangjanal keves gagyibbat hallottam meg. Igazabol nem olyan nagy dolog, mert legtobbszor ful-/fejhallgatoval hasznalom, de ha orak hosszat kell hivasokban ulni, akkor azert jobb kirakni hangszorora neha (es olyankor nem art, ha tisztan ertem, mit mondanak :) ).

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Megvan az uj gep, T14s 4750U/16GB/512GB/WIFI6.

    A problemam a kovetkezo: erezhetoen lassabb, darabosabb mint a 8250-es T480s volt... Friss, tiszta Windows install, csak Office es bongeszo van rajta.
    Pl.:
    Sima Word fileban tripla kattintassal bekezdest kijelolve 3bol 1x legalabb lefagy.
    Bluetooth fejhallgatot hozzaadva 2bol 1x lefagy, vagy hozzakapcsolodik, viszont nem mukodik az audio menu.
    Excelben nagyobbat gorgetve, vagy nagyobb kijelolesnel par masodpercre lefagy.
    Ezek nem fordultak elo korabban szinte soha, illetve biztos hogy nem ilyen suruen.

    Alap use case: bongeszo nyitva 5-20 fullel, Office suitebol 2-3 (Excel/PPT/Word) nyitva nehany fajllal (nem extrem meretu fileok es a teljesen kicsi meretu fileokkal ugyanugy problemazik).

    Elegge melegszik a gep jobboldala ahol a huto van, a Battery setting allitgatasa nem befolyasolja ezt eszrevehetoen (battery saveren is melegszik, full performanceon is laggol).

    A Task manager nem mutat nagy merteku terhelest (RAM <60%, CPU <40%, GPU <30%, SSD <10%).

    Mi lehet az oka, ez hardveres vagy szoftveres problema?
    Van barmi otlet, mit probalhatnek meg ezzel? :R

  • cuko

    aktív tag

    válasz vicze #116227 üzenetére

    Frissitettem most a BIOSt es felraktam a Vantaget driverfrissitesekkel, meglatom jobb lesz-e, koszi a tippeket!

Új hozzászólás Aktív témák