Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz xcds #69198 üzenetére

    Jaja, kitisztítottam a venti házat (a mágnesre is felrakódik idővel a kosz). Kicsit oda is fújtam meg a kiporolt motorra is, a tengelyhez is. Kevés elég. Ez rászárad és síkos marad tőle. A kissé kopott ventinél a zörgés valsz attól volt, hogy meg-meg akadt valahol... így simán jár. Az elromlottnak is sima maradt a járása.
    Egyébként gyárilag száraz volt mind a két gép ventije és a csereventik is. Szóval olajozás helyett ez tűnt jobb megoldásnak. Az olajba beleragad a kosz, ez meg rászárad hamar.

    Azért most már rendelek újat is, mert a másik két használt, ami talonban van kissé kopottnak tűnik, mert kézzel pörgetve kicsit imbolyog. :)

    Nekem kis szünetekkel, de gyakorlatilag 24/7 megy, így másfél év után már megkopik annyira, hogy érdemes cserélni - vagy mint kiderült szilionozni. A gép a dokkban ül napközben, néha utazáskor hurcolom, ha olyan helyre megyek, ahol nincs gép, de szükség lehet rá.

    Ja és jut eszembe, múltkor már beszereztem, MX4 pasztát. Most egyúttal azt is átkentem. Azt hiszem tényleg jobb valamivel, mint a sima noname paszta, amit korábban használtam (valami bordához adták).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák