Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondwana

    addikt

    válasz lapa #18335 üzenetére

    ...alapból ondemandon van, a panelhez adható cpu monitorban lehet ellenőrizni tényleg így van-e.
    Pontosabban úgy van alapból belőve, hogy bootolástól 90 másodpercig maximumon menjen, és utána ugrik vissza ondemandra, feltételezve, hogy addigra kiugrándozták magukat a bootkor lefutó dolgok. Ezt szokták sokan nemészrevenni, és amikor állandóra teszik az ondemandot, lassabban bootol a gép. Én az X32-n a CF-SSD miatt ezt visszavettem 30 másodpercre, untig elég volt.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • lapa

    veterán

    válasz lapa #18335 üzenetére

    off

    oké, phc téma újra és alaposabban. a posztban, amire ez válaszol volt egy első verzió, de az nem teljes. ma viszont megcsináltam két gépen is, szóval összeírom szűk lére eresztve. az alábbi csak friss lucidnál műx.

    1. add-apt-repository ppa:linux-phc/ppa && apt-get update

    2. apt-get install linux-headers-generic-phc linux-generic-phc build-essential

    3 / a. lehetőség van az eredeti kernel meghagyására (értelme nem sok). ekkor

    update-grub

    megszámoljuk hanyadik "linux-image" kezdetű sorban látszik a phc kernelünk. ezt akarjuk alapból elindítani, ehhez:

    nano /etc/default/grub

    és a GRUB_DEFAULT=0 sor 0-ját átírjuk a phc-s sorszámra (0-val kezdődően). utána

    update-grub

    és elméletileg már a phc kernel töltődik be. restart után ellenőrizni uname-r parancsot kiadva lehet, a válasz végén ott kéne figyeljen a -phc.

    namost ez nekem sehogyse jött össze. ha a rendszer elindul, de nincs -phc, akkor még mindig a régi kernel indult.

    ha valami veszélyesnek tűnő recovery menüt kapsz desktop helyett, akkor vagy abból visszajavítod-frissíted a grub-ot, vagy reboot, és thinkpad logó (post) eltűnésekor azonnal shift-re rátenyerel. ez kihozza a menüt, amiből akár a phc-s, akár az eredeti kernel indítható.

    3 / b. mivel az eredeti kernel nekünk nemigen kell, az egész 3 / a-s szívást megkerülhetjük az eredeti kernel leszedésével. ehhez megnyitjuk szoftverközpontot, baloldalt "installed", jobb fent keresőbe 2.6.32-32 (aktuális, nem-phc kernel verziója).

    innen removeoltam a kernel-headers-2.6.32-32 bigyót (tán a generic végűt is), meg a linux-image-2.6.32-31-generic-et. írta, hogy ezzel aztán akkor nem fognak frissítések jönni dekár. majd a phc-re viszont igen, ettől függetlenül.

    (elég láma vagyok az egészhez, de ha jól értem a linux-image-generic metacsomag eltávolítása megcsinálná az egészet egy mozzanattal. de nem biztos, és nem is érdekel).

    4. eljutottunk odáig, hogy a gépet újraindítva phc-s kernel tölt be. teszt:

    uname -r végén -phc

    5. innen phc-intel-0.3.2-10 bigyó (nem újabb, pont ez) leszed, kicsomagol.

    6. cd phc-intel-0.3.2-10
    make prepare
    make
    make install

    7. újraindít, teszt:

    cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/phc_default_vids

    innen legjobboldalibb szám lesz a mi minimum számunk, annál lejjebb nem tudunk majd menni.

    ha "file not found", akkor eddigiek átnéz, mert akkor nem műx még.

    8. tesztelő szkript leszed, perl ./intel-phc-undervolt.bash

    ez leszed esetleg csomagot, aztán elkezd tesztelni. a szkript lépésenként csökkenti a feszt az egyes frekiken, közben terhelve a cpu-t. ahol a cpu feladja, onnan visszaszámol 4 vid-nyit és azt fogja javasolni stabil feszkónak. a teszt során a gép többször is megfagyhat ill újraindulhat. minden újraindulás / dítás után újra kell futtatni és ott folytatja, ahol abbahagyta. a fagyások a terv része.

    9. a kapott számsort lehet még finomítani, egyesével-kettesével lehet le és fel menni, ha valaki törekvő vagy ha gond van a géppel a beállított vid-ek mellett. vid-ek beállítása:

    echo "30 4 4 4" > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/phc_vids
    echo "30 4 4 4" > /sys/devices/system/cpu/cpu1/cpufreq/phc_vids

    10. tesztelt és stabilan működő vid-eket induláskor be lehet állítani, ha az iménti parancsot berakja az ember az /etc/rc.local fájlba, az exit 0 elé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák