Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    válasz Kernel #61149 üzenetére

    Köszönöm szépen!

    Sajnos akkor arany nincs gombokért. Eszerint nem lesz jó számomra semmire, a nekem való normális VFD-k meg 100 USD felett lennének bármilyen formában is szerintem akkor.

    A kézikönyv még olyat is írt, hogy az ilyes fázishasításos szabályozásnál alacsonabb feszültségeknél a motor túllépheti anéveleges áramát és arra is kell vigyázni. Legalábbis ott mintha ilyen indoklás is helyet kapott volna. Természetesen a nem elindulás veszélye is jelen van, ahogy mondod. Még a gyári tirisztoros megoldáson kis csavar is van, amivel a minimum feszültségszintet be lehet lőni olyanra, hogy ne legyen gond vele. De attól függetlenül maximum feszültséggel indul mindenképpen, mondjuk a saját házi megoldásomnál erre majd vigyázni kell a programozásnál. Ha eljutok addig.

    (#61153) Teasüti említette ezt az EasyEDA-t, kicsit feljebb, akár ott is lehetne nyákot készíteni a feladatra? Mondjuk azt sem cisnáltam soha, szóval messzi vagyok én még a megoldástól. :)

    (#61146) gerleimarci: Igyekszem átgondolni a helyzetet, lehet nem árt egy építés és végülis hamar nem lesz meg akkor sem ha rendelek, szóval akkor már akár PCB-t is rendelhetek amíg megérkezik a csomag. Van fí-relé szerencsére, csak ódzkodom mégis.

    [ Szerkesztve ]

  • csubuka

    addikt

    válasz Kernel #61149 üzenetére

    Kedves Kernel!

    Egy elég nagy mókolás, de a filléres potméteres SCR-eket így lehetne házasítani galvanikus leválasztással a mikrokontrollerrel. Egy fényre érzékeny ellenállást kell bemókolni a potihoz és egy a mikrokontroller által vezérelt fényességű LED módosítaná az ellenállást.

    Ez valami hatalmas gány, de akár még működhetne is nem? *És olcsó.

Új hozzászólás Aktív témák