Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l3v3e

    csendes tag

    Sziasztok!

    Előre is elnézést kérek, ha nem a megfelelő topikot választottam a kérdéshez, de tulajdonképpen a problémám a hifimhez kapcsolódik, és úgy vettem észre, hogy itt nagyon sok a témában járatos ember van, aki talán tudna valami jó támpontot adni, segíteni a kérdésben. :)

    Van egy Onkyo A-9155 erősítőm, aminek van phono kimenete is. Ha kiválasztom a phono kimenetet, és rádugok egy RCA kábelt a kimenetre, akkor a hangfalból zúgás tapasztalható. Ez a zúgás függetlenül fennáll akkor is, ha nincs bekötve a lemezjátszó, csak "üresen" a kábel, maximum annyi a különbség, hogy az egyik kábelnél már alacsony hangerőn is nagyon erős (olcsóbb kábel), míg másik kábelnél feltekert hangerőnél is halkabb ("drágább" QED RCA kábel, amit a dacomhoz használok). A lemezjátszóm captive RCA kábelekkel rendelkezik (tehát nem cserélhető), ha azt kötöm be, az is zúg, de az is csak akkor hallható, ha feltekerem a hangerőt. A dolog onnan indult ki, hogy szerettem volna a lemezjátszó kábelét megtoldani, hogy messzebbre tudjam tenni a játszót az erősítőtől (ott nem fér el), és a hosszabbításkor a zaj csak növekszik.

    Összegezve a kérdés az, hogy szerintetek ez földelési probléma, vagy az RCA kábeleim "antennaként" kezdenek működni és befogják a jelet? Milyen megoldást lehet erre találni? Köszi előre is, ha tudtok valamit tanácsolni. :R

  • l3v3e

    csendes tag

    válasz Ear001 #79831 üzenetére

    Köszi szépen! Igazából a lejátszó maga egy Rega Planar 1 (a 2016-os változat), ami fából készült, nincs rajta földelési pont, ahova lehetne a földelést és az erősítő földelését kapcsolni. A gyárilag szerelt kábelt amúgy sem tartom jó megoldásnak, lehet, hogy ez egy jó megoldás volna, az egészet cserélni. Tudtok esetleg olyat, aki ilyen átalakításokat csinál - mert magamtól nem feltétlenül esnék neki.

  • l3v3e

    csendes tag

    válasz Ear001 #79833 üzenetére

    Igen, az új modell. :) Én a szíjat is kicseréltem Edward's Audio Little Belterre. A saját szíjával 33,5-6 körül forgott a tálca, így stabilan hozza a 33,3-mat - szóval az Edward's Audio upgrade-ekkel eddig csak jó tapasztalatom van. A drót hiánya szerintem is gáz, őszintén nem értem, miért ezt spórolták le, amikor az egész lejátszón csak fejlesztések voltak (24v motor, új kar, jobb hangszedő), és egyébként nagyon jól szól. Nyilván előbb-utóbb lehet a mat-ot is cserélni, meg magát a hangszedőt is, de a gyári kivitel sem rossz. Na mindegy, ezek szerint egyszerűbb volt a Regának rámenni a felhasználóbarát (= nem kell vele semmit se csinálni, gyárilag kész) dolgokra, ahhoz meg sok lett volna már a földelés meg a cserélhető kábel.

    Az átkábelező szettet hol találtad? Ha esetleg meg tudod osztani a linket, azt megköszönném! :)

  • l3v3e

    csendes tag

    válasz seadrone #79845 üzenetére

    Igazság szerint az a kérdés, hogy mi a fontos neked egy lemezjátszóban. Ez így nagyon tág, kicsit érdemes volna megfogalmazni, pontosítani az igényeidet. Olyan legyen, ami már plug&play működik, vagy olyan, ami utólag könnyen upgrade-elhető, vagy amiben alapból jobb a hangszedő, vagy ezek egyáltalán nem számítanak, csak legyen valami alap lejátszód, olcsóbban (ez utóbbi esetben én használtan néznék valamit). Az biztos, hogy 50 ezer az már nagyon az alja az "új" kategóriának, kb. a 80-100 ezresnél kezdődik az a kategória, ahol már jókat lehet kifogni és érdemes is megvenni. (Érdemes alatt azt értem, hogy hosszabb távon használnád, vennél ténylegesen új lemezeket is, stb.)

    Ajánlom a HiViNyws channel YouTube csatornát, amit egy japánban élő, nagyon lelkes ember csinál. Rendszeresen publikál 10-20 perces videókat, amiben 3-4 lejátszót, hangszedőt, preampot, akármit tesztel, és külön vannak olyan videó, amik az olcsóbb kategóriájú, plug&play lejátszókról szólnak. Sokról kiderül, hogy vagy a platter lassú és megbízhatatlan (pl. TEAC TN-120) vagy a hangszedő nem olyan jó, esetleg nincs is gyárilag jól beállítva.

    250-300$: https://www.youtube.com/watch?v=J_LzV45Ha30
    400-450$: https://www.youtube.com/watch?v=MuuOgT0XBK0

    Az előbbi kategóriából a Pro-Ject Debut Carbon DC-t hozta ki győztesnek, az utóbbiból a Rega Planar 1-et (az újat, a 2016-osat). Itthon pont az előbbi a drágább. Regákat már eléggé árakon tudsz venni az angol amazonról, én a saját Planar 1-emet 90 ezerért vettem, jó 20 ezerrel olcsóbban a magyar árhoz képest. A régi Planar se rossz, azt még olcsóbban meg tudod szerezni, kb. 70 ezerért, mert az már kifutó darab. Az erősítő tekintetében első körben jó, ha van phono bemeneted. Később, ha tetszik az analóg zenehallgatás, lehet fejleszteni egy jobb preampra, hangszedőre, akármire.

  • l3v3e

    csendes tag

    válasz Ear001 #79855 üzenetére

    Szerintem - ha jól értem - a céljaira találna 80-100 körül lemezjátszót. Nyilván ebben a körben is kompromisszumot kell kötni, de azért a 80-100 körüli kategória bőven nem cseszi szét már a lemezeidet. Oké, az ilyen gagyi lejátszók igen, de azért egy Rega vagy Pro-Ject már nem ez a kategória szerintem.

  • l3v3e

    csendes tag

    válasz Ear001 #79867 üzenetére

    Én mintha láttam volna erről az AT-szériáról (120 vagy 150, nem tudom már) egy videót, hogy az anti-skatingje nem túl megbízható. Amúgy a Regákkal pl. mi a baj? :) Igaz, az már 120-150 ezres kategória, de én azt gondolom, hogy az átlag felhasználónak bőven jó lemezjátszók, a WhatHiFi-nél is tavaly győztesek lettek (jó, ez szubjektív persze), de az általam ajánlott videóban (https://www.youtube.com/watch?v=MuuOgT0XBK0) is kiderült, hogy jobb mint a többi hasonló áru lejátszó.

  • l3v3e

    csendes tag

    Sziasztok!

    Rega lemezjátszóhoz, az alábbi paraméterek mellett milyen kábelt ajánlanátok? A szempont az, hogy az erősítőm és a lejátszó között van kb. 4 méter távolság, tehát a 3 méternél nagyobb, max. 5 méteresre szerelt kábelek jönnek szóba. Olyan kábelt szeretnék, ami jól van árnyékolva, mert a korábbi kábelével (bár az egy lejátszóhoz szerelt elég gagyi captive kábel volt - RCA aljzatra cserélése már folyamatban van) enyhén szólva akadtak gondok, pl. RF búgás. Tehát alapvetően olyan kábelt keresek, ami jól van árnyékolva.

    Amiket eddig néztem:
    - AudioQest Evergreen
    - QED Performance Graphite Audio (ez kicsit vastagabb, talán árnyékoltabb (?) mint a sima Profile)
    - Kácsa KCE-250
    - esetleg más gyártó (pl. Alisca, bár ezen a hosszon gondolom az jóval drágább lenne mint a fentiek)

    Köszi szépen előre is, ha valakinek esetleg van valami ötlete a fentiekkel kapcsolatban. :)

  • l3v3e

    csendes tag

    válasz Ear001 #81026 üzenetére

    Az 2016-os Planar 1-ről van szó, szóval az RB 110-es. Most egy saját kábele van, alig egy méter hosszú, azt cseréltetném ki elvileg egy aljzatra, amire lehetne hosszabb RCA-t is kötni, hogy elérjen az asztalig, ahol a lejátszó van.

Új hozzászólás Aktív témák