Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • csizzah

    aktív tag

    válasz Edyboj #528 üzenetére

    Hali,

    Pont a héten jártam a MM-ban és futtában meghallgattam 3-szettet, köztük a monitor 990-est is. Most azt hiszem 40e Ft-ért árulják, és véleményem szerint ezért az árért teljesen jó, igaz nem mélyedtem bele nagyon csak egy tesztlemezt dobtunk be és azzal járattuk egy kicsit. Elég szépen szól, a magas tartomány egy kicsit gyenge szerintem, de a közép-méllyel nincs gond, egy dolog lepett meg igazán, ez pedig a mérete, hát mit mondjak elég picikének tűnik, de nem szól rosszul és ez a lényeg.
    A másik szett a Sal 2610-es volt 35e.Ft-ért, hát mit mondjak itt is meglepődtem, először hogy milyen nagy mind a frontok mind a szatelitek, másodszor hogy milyen gyengén szól. Gyakorlatilag semmilyen tartományban nem teljesít jól, bár másfajta zenékkel lehet hogy jobban szólna(egy Dire Straits válogatással hallgattuk), azért még majd adok neki még egy esélyt a saját lemezeimmel is.
    Végezetül, (és egyben a figyelmedet is erre a szettre szeretném ráírányítani) a Jamo S416-os rendszert hallgattam meg, SZERINTEM ez szólt a legszebben az összes közül, kiegyensúlyozott, lágy, minden tartományban jól teljesített. A két hátsó ugyan elég aprócska, de a frontok elég tisztességesen néznek ki, minőségi darab szerintem az árához képest(50e FT ha jól emlékszem). Egyszó mint száz hallgasd meg a Magnatot, de ha tudot mindenképpen a Jamo-t is, jól szól a monitor990, de SZERINTEM azt a plusz tizest megéri a Jamo.

    Az erősítőről csak annyit hogy a fenti szettekhez jó választásnak tűnik, jó kis erősítő a Yamaha 459, de ha ebben az árkategóriában gondolkozol én ajánlanám még a Denon AVR-1306-os típust, bár szerintem ezekhez a hangfalakhoz elég lenne egy Yamaha RX-V361 is.

    Az hogy egy hangfal teljesítménye xWatt Rms szerintem nem kell foglalkozni, ezek álltalában úgy is csak marketingszámok. A másik dolog az impedancia kérdése, ez gyakorlatilag annyit takar hogy az adott hanfal mennyire terheli meg az erősítőt, a fent említett modern házimozi erősítők ha jól tudom fel vannak készítve mind a 4, mind a 8 ohm ellenállású hangszórók ''fogadására'', szal ezzel sem kell igazán foglalkozni.

    Nagyjából ennyi, jó hallgatózást.

    Üdv,

    CsizZ

Aktív témák