Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz Quetz #167619 üzenetére

    Köszi!
    Szerencsére ezek a problémák mára nem zavarnak bele a felhőtlen PC-s processzálásba, de az a fránya atmosz, az még nem megy sajnos.
    Most kicsit más téma, mehet mindenkinek is elmélkedésre.
    Az avx-en volt mostanában téma a dB érték vesztések korrekciózás miatt.
    Nálam köztudottan gyönyörű síma összefüggő falfelületek vannak 0 korrekcióval, viszont kalibrálás során legyen az ARC, MCACC, Audyssey stb, midíg 0dB környékére lőtte be a hangsugárzók dB szintjét, és minimális beavatkozással csaknem tökéletesen tudom a mozit hallgatható szintre emelni. Szöget ütött a fejembe ezzel kapcsolatban VoidXs elejtett mondata, miszerint , de lehet csak én értettem félre, hogy valamivel nagyobb térérzrzetet kapunk, ha nincs agyon csillapítva a helyiség. Ezt én most meg is erősítem, és nem lesz nálam sem különösebb akusztikai hókusz pókusz, mivel jóval nagyobb teret tudok a nappaliba varázsolni jelenleg így. Nálam lehet fordított a fizika, de nem érzem azokat a problémákat mint mások, hogy pl halkan nincs dinamika, vagy a center lenne halk, vagy a tér lenne szűk.

  • Tamoo

    MODERÁTOR

    válasz Quetz #167619 üzenetére

    1. Ebbe belefutottam én is hogy hallottam az egérmozgást a magasból, akkor is ha nem volt egér és telefonról mozgattam a kurzort távoli asztallal. (csak fullra tolt gainnél vált elfogadhatatlanná). Azt hittem a pc zajos, de a földhurok miatt volt ez is. Erősítőről leválasztottam a földet, pc-n keresztül földelve van, így megszűnt minden zaj, csak a minimális erősítő "hiss" maradt.

    2. Hangkártyafüggő. Pl. a HDAV amit én használok:

    #167620 python1: Szerintem félreérted.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák