Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norbi 72

    veterán

    válasz Nemir Ombe #118891 üzenetére

    Szerintem a vasam egész jó mozira és zenére is,várom az ellenkezőjét. :)

    Csak bátran,nem vagyok sértödős.

    [ Szerkesztve ]

  • #09634560

    törölt tag

    válasz Nemir Ombe #118891 üzenetére

    Nyugi, én is lektorra szavazok :D nem is egy kategória..
    Arról tudsz-e hogy a németeknél és svájcban is hangfalszett de sokszor a frontok párja is gyakran 3-4 szeresébe kerül az erősitőnek? Ott ekora ajánlásssal koooperálnak.

  • #75912448

    törölt tag

    válasz Nemir Ombe #118891 üzenetére

    Utoljára akkor nyilatkozom egyet, mégiscsak én voltam a kocsmai stílusban reagáló:

    Az eredeti felvetés az lett volna, be lehet-e skatulyázni dobozokat földrész és típus szerint, vagy annak tudtában mit nyújtanak alsó kategóriában, konkrétan Klipsch, JBL és Polk. Ahogy egyáltalán a mozisnak nevezett rendszerek degradálása, negatív éle. Illetve mozis karakterűnek beállított hangsugárzó nem képes részletező hangra, pontos, apró finomságokat jó minőségben megszólaltatni.

    Vélemény szerint nem - utóbbi állítást egyenesen abszurdnak tartom-, ahogy AVR-t, mozi proci-végerősítőt sem (szvsz a világon sehol máshol nem találkozom hasonlóval sem). Százával lehetne sorolni moziszobákat Klipsch, JBL és nagyon sok, kifejezett mozitechnikára szakosodott gyártóval, amivel sajnos évente egyszer találkozunk ezen fórum keretien belül.

    Joggal tehetném fel a kérdést, sztereotípiák szerint mindegyik hasonlóan szerelt helyiség alkalmatlan mozira, mert részlettelen csörömpölő, ha nem finomkodik sztereón? Némileg JBL révén érintett vagyok, kifejezetten részletes és pontos terű hangot szeretek, mélyekből finomat, nem pedig dübörgőt, szinte minden itt bevett JBL sztenderd ellentétét kedvelem. Mégis ebből a típusból birtoklom, sőt a procim-végfokom is innen ered hamarosan.

    Egyébként nem szoktam replikázni, vagy nagyon ritkán. Tegnap azt hiszem kicsit túlreagáltam, de azt gondoltam megint kezdődik a topik specifikus mozimaszlag.... De mit is lehetne reagálni, mikor valahogy idekeveredik a Clarus (lol), vagy nem kér adott AVR-ből, mert azzal valamelyik fórumtárs kimosta a fél topik agyát. Vagy a világ egyetlen pontja, ahol túlvezérelt az Interstellar... Arról is van véleményem miért egy irányba tart a többség, miért mindenki ugyanarra cserél, gyakorlatilag évente felsorolható a tipikus ph mozitopik lánc, sub kábeltől erősítőig. De azt inkább megtartom magamnak.

    Biztos félreérthető ahogy a sztereóval kapcsolatban nyilatkozom, pedig szimplán mást gondolok helyiség, akusztika, forrás, erősítő, de úgy minden téren a kérdéskörben. Leválasztva kedvelem, nem moziszobában a helye, természetesen egyéni ízlés mentén. Más kérdés a BD koncertfelvételek, melyeknek nagyevője vagyok, kiélem vele a zeneiségre fenntartott igényeim.

    Elképzelem ahogy a teljes felvetésre értendően végül botfülű vadbaromként szintén kategorizálva vagyok(unk), miközben elég nagy számban ismeritek a forrásom milyenségét, illetve azon a téren is milyen részletekbe menően optimalizált rendszert építek a maximális kép és hangminőség érdekében. Sőt, többetek rendszeréhez, forrásához némi közöm is van, vagy akár ahhoz, hogy elégedetten ültök le elé.

    És persze el is vágtam magam örökre, igaz nem most, hanem amikor mozis mozit építettem. ;)

Új hozzászólás Aktív témák