Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hooper

    őstag

    válasz BBéci #13772 üzenetére

    Szia,
    Igen rettenetes, sajnos ez van. ennyi helyem van, itt szeretném megoldani a lehetőségeimhez mértem a dolgokat.
    Mindamellett ez egy "házimozi belépő szinten" topik..nem pedig az h thx szabvány és 20.000Ft/méter ár alatti hangszórókábellel rendelkezőkkel szóba se állunk topik.

    Gondolom itt mindenkinek legalább ilyen szintű mozi szobája van:

    És akinek a lehetőségei -mind kialakításban, mind anyagilag- nem ütik meg ezt a mércét azok továbbra is csak ipadaen nézhetnek HBOGo-t

    Sajnos van egy 106"os motoros vásznam és vetítőm van aminek a képét szeretem. Mivel a nézési távolságom (~3,85) ehhez megvan (tudom hogy az optimális 4 m lenne, remélem nem köveztek meg hogy a szabványtól 20centivel eltérek, kipróbáltam a 4métert is nekem kicsit közelebb jobban tetszik) nem szeretnék kisebbet. Ha sarkoktól, falaktól megfelelő távolságra szeretnék álló tornyot rakni max 80"nak lenne helyem, amit nem szeretnék.

    Ha ez előzményt elolvasod -amit már 2szer beírtam de reakciót még nem kaptam- leírtam mindent pontosan.

    Most lemértem, 80cm re van a földtől a fülem.
    kb 70centinél lenne a polcsugárzó magas dómja ha az eddig nézegetett hagnfalak magasságát nézem.
    Én nem tartom annyira rettenetesnek, de lehet én vagyok igénytelen.
    Most 110es állók vannak és a vászon is 110re van leengedve a földtől. nekem ez tul magas, nem kényelmes. ha választanom kell inkább az ideális magasságon nézem a képet.
    Mindamellett most a frontok is egyenesen állnak és nem beforgatva a néző felé 45-60fokban.. ez se olyan jó.. erre itt legalább lenne lehetőségem. És egymástól több mint 2 méterre elhelyezve nem egy 40"os tv mellé beszorítva.

    Elgondolásom ebből fakadt.

    Köszönöm hogy elolvastad.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák