Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K6000

    tag

    válasz Shono #430 üzenetére

    Azért nem közlik, hogy mire elég mert általában nem egy feladatra szokták használni ezeket a rendszereket. Ráadásul ezek a feladatok igen különböző erőforrás igényűek lehetnek.
    Szerintem embert nem fogsz találni aki leírja neked, hogy egy adott feladatra (ami ugye a létező legtágabb fogalom) milyen gépet vegyél. Sok sok kötetes könyv lenne és minden évben újra kellene írni az egészet olyan gyorsan fejlődik ez az iparág is!
    Ha nem konkretizálod mire kell akkor csak annyit tudok mondani neked, hogy vegyél egy HP BladeSystem c3000 keretet (ha kevés lehet a nagyobb is) bele 1 pengét (Integrity) dobsz bele egy-két virtuális gépet (attól függően mire akarod használni)
    Ha kevés a teljesítmény (ez mindenképpen elég ha 16an akarnak egy game servert) akkor a keretbe raksz még pengéket, amiket összefűzöl. Ez elég dinamikusan bővíthető hála a HP Integrity Virtual Machine technológiájának. (+ pengékkel, + StorageWorks mindenképpen elérhető egy 500 fős gimnázium bármiféle számítási, adattárolási, stb igénye)

    Az általad meghatározott adott feladat ami bármi lehet akár még a NASA napkitörés szimulációja is csak ehhez hasonló dolgot tudok elképzelni...

    P.S: A lényeg, hogy a fenti rendszerből akár mit építhetsz némi sebesség korlátozással, és egyéb megkötésekkel akár az APEH-nek egy mindent kiszámoló Oracle adatbázisos "mainframe"-t is :K

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz maci25 #437 üzenetére

    Freenas 8 végleges nem tudja valaki mikorra várható?
    Nem lehet tudni mikorra várható jelenleg a 8 Beta Released érhető el a legutolsó stabil verzió a 0.7.2.5543 :K

    Keresgéltem de nem tul sokat találtam rólla magyarul, hogy miben lessz másabb mint a 7.x verzio.
    Gyakorlatilag újraírták azaz minden változik! "A rendszer alapját FreeBSD 7.x és m0m0wall-ról FreeBSD 8.1-RELEASE és NanoBSD alapokra helyezték." A GUI is teljesen megváltozik, a régi PHP komponensek teljesen eltávolításra kerültek.
    A rendszer indítását a korábbi PHP scriptek helyett most már a standard FreeBSD rc.d boot mechanizmus végzi.
    Teljesen új telepítési metódus az új FreeBSD miatt, ugyanis a beágyazott (embedded) vagy teljes (full) telepítési opciók megszűntek, megszűnik a "Live" verzió is.

    Blog

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Sankoo #443 üzenetére

    bambano Kollégával egyetértek, a fenti gép jónak tűnik minél több rammal, gondolj bele egy ram mennyivel gyorsabb mint bármelyik hdd! Egy fájl kiszolgálónak meg gyorsnak kell lennie :K Ahogy elhangzott, gigabit mindenképp + nem szabad elhagyni a mentő egységet sem, LTO (ha már IBM) esetleg ha pénz nincs akkor legalább DDS/DAT.

    Én véleményem is az, ha az egyik proci meghal akkor ott vége a dalnak, bár én még nem találkoztam olyan esettel, ahol a proci meghalt volna. Régi IBM szerverekben a scsi hdd szokott tönkre menni, meg az alaplapon a kondik.

    És ami kimaradt szünetmentesíteni!!! És az sem baj ha a rack szekrényben is legalább addig bírják szusszal amíg a szerver! Nagy szívás a szerver alá bazi nagy és drága full menedzselhető szünetmentest venni amikor a hálózat csak 2-3 percet bír :Y

    A magas rendelkezésre állás (többnyire 99% vagy magasabb) teljesen más árkategória, ha nincs sok milla a kasszában akkor nem érdemes belevágni...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Sankoo #446 üzenetére

    Én SUSE Enterprise használnék, a Novell elég jól összerakta és stabil...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Snark #448 üzenetére

    Az Asus Home Server TS mini jó választás, de én a Acer Aspire easyStore H340 választanám, ha nem számítana az ár.
    Ha pénz szűkében vagy akkor DTK általában az ő termékei a legolcsóbbak.
    Remélem tudtam segíteni...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz devast #457 üzenetére

    Huhh barátom ezek szerint egy teázóba járunk :K
    Szerdán halt meg az egyik IBM OPTION SAS merevlemezünk (Fujitsu limited, muhaha) jön az Albacomp-os emberke ez tényleg KO. Elviszi ha lesz helyette másik akkor hoz bele! Na ez a tuti garancia :Y

    Olyat látott-e valaki, hogy a HP dds-4 meghajtó beveszi a szalagot, érzékeli is de se olvasni se írni nem tud rá. dds-2, dds-3, dds-4 kazettával teszteltem, mindnél ugyanaz a hiba. Tisztításon túl vagyok, a kazettákat a többi meghajtóban tudtam írni olvasni (dds-3 (Compaq), és dat-72 (HP) volt a kontroll csoport).
    Ugyanazon a vezérlőn (SCSI) és windows 2003 oprendszeren próbálkoztam.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz énvagyokAdam #459 üzenetére

    Szia!
    1. Igen elboldogul egy 120/10-es internet kapcsolat megosztásával 5-8 kliens esetében.
    2. USB-s hálókártyát felejtsd el (nekem rossz tapasztalataim vannak)

    P.S: A felhasználók net szokásainak függvényében (ki mire használja) én azért raknék bele még ramot...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz énvagyokAdam #461 üzenetére

    Ahogy nézem 2 slot van az alaplapon, vegyél bele 1db 2GB ddr3 ramot. Szűk a pénzügyi keret nincs nagy árkülönbség az 1 és 2GB között :K
    Aztán ha a felhasználók panaszkodnak akkor fél év - 1 év múlva még lesz lehetőséged és indokod bővíteni...

    Ha külön akarod a Wifi-t akkor vegyél bele egy rendes PCI gigabites hálókártyát, ez legyen a belső lába (az alaplapi a külső) ezt bekötöd a switch-be. A switch egyik portjára meg rákötsz egy Access Point-ot. Ez így már elég biztonságos lesz, a 2 eszköz meg még nem késleltet egy ekkora hálózaton annyit hogy problémát okozzon. Access Point meg igen megnöveli biztonsági és konfigurálási (beállítási) lehetőségeidet.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz feketebirka #478 üzenetére

    - tudja-e tolni egy 2 magos atom csoda pl 525-ös ~900Mbit/s sebességgel sambával a gigabiten?
    Nem! (mindenféle magyarázat nélkül ez a tapasztalatom)

    a vinyó vason belül képes ~100mbyte/s-ra
    Természetesen igen! Megfelelő raid kártya és merevlemez esetén!
    Ha az alaplapi sata felhasználásával szeretnél valami szoftveres raid tömböt akkor nem!!!

    van-e megfizethető áron gigabitnél gyorsabb kapcsolat?
    Nincs! Bár pontosíthatnád a megfizethető kategóriát...
    Amire te gondolsz ahhoz kell még 1 háló kártya amit nem tudsz hova rakni mert abba az 1 PCI bővítőportba ugye a raid vezérlőt rakod :K

    windózer alatt megy az olyan?
    Létezik.

    amit akarok: 24/7 linux,
    Hmmmm akkor minek is a windózer :F

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz feketebirka #482 üzenetére

    gondolom női megérzés
    Látom nem figyelsz! TAPASZTALAT!!!

    birka ~ # dd if=/dev/sda of=/dev/null bs=8k count=64k
    65536+0 records in
    65536+0 records out
    536870912 bytes (537 MB) copied, 4.82599 s, 111 MB/s

    És ez mi? Min, max, átlag? Látom nagyon nem vagy képben még az alapvető fájl kiszolgálással kapcsolatban sem.
    Csak egy aprócska gondolat, szerinted a közben pl torrentezni is akarok rajta fenti hdd írás közben milyen olvasási értéket fog adni? Sőt ha ezeket olvasnám egy-két kliensről egyszerre mind a két gépről olvasod az adatokat torrentezés közben?
    Na ezért kell a raid...

    inkább pci-x portba tennéd.
    Na ez az igazi öngól. Én még nem láttam intel atom processzoros alaplapot amin pci-x lett volna :F Pci-x slotot jelenleg is használok, van benne jóféle pci-x (133 MHz) raid vezérlő meg vagyok vele elégedve.

    Link? howto? vagy ez is női megérzés?
    Nem nagyon értem ezt a női megérzés dolgot, ha valakinek a tapasztalata kell akkor miért nem hiszed el amit mond??? Az egyik céges szerverünkben van egy Dual-Port network adapter Intel (talán pro/1000 de a héten megnézem neked pontosan). Semmi bűvészkedés vagy howto nem kell hozzá csak annyi hogy a hozzá kapott utility programjában beállítod, hogy fűzze össze. Ennyi néhány kattintás az egész a többit megcsinálja a driver, meg az adapter.

    P.S:
    Ahogy nézem teljesen mindegy ki mit mond, vagy kinek mi a tapasztalata, nem érdekel téged. Te tökös legény vagy, vedd meg, állítsd össze, konfiguráld be, lássuk neked mi jön össze. Őszintén kíváncsi vagyok a végeredményre, a többi úgy is csak lányos szócséplés.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz bambano #486 üzenetére

    Ha valóban kijelentő módban volt akkor elnézést kérek. Az a mondat nem tartalmaz semmiféle írásjelet én meg jóhiszeműen azt gondoltam kérdés. Sajnos általánosságban igaz, hogy ha valaki nem használ írásjeleket akkor az félreérthető. :K

    Lesz linux azon a gépen

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz feketebirka #489 üzenetére

    1: Azért ez még messze van a kívánt 900Mbit/s sebességtől...
    (ettől függetlenül fenntartom azon irányú Linux-os tapasztalatomat, hogy a 900Mbit/s nem fog sikerülni)
    2: Tegyük hozzá, hogy nem tudod milyen irányú tapasztalattal rendelkezem...
    3. Ez igaz de eredetileg nem is volt feltétel csak az, hogy lehetséges-e. A válaszom továbbra is az, hogy lehetséges. Megfelelő eszköz és driver feltétel ahogy írtad...

    P.S: A 488. hozzászólásodat megfogadtam volna, de a 489. mégis írásra késztetett. Elnézést érte.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz j.bravo #499 üzenetére

    Esetleg én ezt ajánlanám: CMailServer
    Van az ismeretségi körben aki használja (kicsi 3 gépes cég), a gépigénye brutális ;)
    Egy leselejtezett (a cég vezetőjének) öreg laptopján fut, valami Toshiba talán p3 vagy amd gép, 20GB hdd + 256 sd ram. Döglött 5-10 perces akkumulátor + valami PCMCA 10/100 hálókártya.
    A gép 24/7-ben megy, egy windows 2000 (gyárilag ezt adták a Toshibához) fut ez a CMailServer, meg valami ftp.
    Az biztos, hogy többet fogyaszt mint amit feketebirka ajánlott, de alternatívaként át lehet gondolni. Az biztos, hogy hangtalan meg sok helyet sem foglal.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Milgram1 #576 üzenetére

    Őszintén nem értem a kérdést :F
    Az első gondolatom az volt, hogy megfogod azt a gépet amit szervernek gondolsz és elcsattogsz vele egy szerver farmra és oda adod az operátornak. Becsengeted a megfelelő összeget és már kint is van az Interneten.
    Aztán úgy is meg lehet csinálni, hogy a végpontot amin szolgáltatód szolgáltatja az Internetet, csatlakoztatod azt a gépet amit szervernek gondolsz. Nem kell a modem / router / switch / stb-vel (megfelelő rész aláhúzandó) vacakolni elrontod a beállítást, nem lesz jó, azután meg lehet újra kérni segítséget innen onnan.
    Csatlakoztatod bejelentkezel / MAC címet újra regisztrálsz / telefonálsz a szolgáltatódnak (megfelelő rész aláhúzandó) és erre az 1 alkalomra amíg az a 6GB át nem megy a gép bekapcsolva marad. Ha kész akkor mindent visszadugsz oda ahol előtte volt. :))

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Alex91 #577 üzenetére

    Ilyesmit nem mondunk olyan felhasználónak aki ilyesmit ír:
    FTP meg nem jó mert nem tudom beállítani hogy a szerverm kint legyen a neten ne csak az otthoni hálózatba

    Amit írtál abból jó esetben csak a kötőszavakat érti, nekiesik egy routernek (amiről egyenlőre azt sem tudjuk létezik-e) és egy olyan internet csatlakozásnál aminek a fajtáját sem tudjuk jó eséllyel eljut oda, hogy semmiféle kapcsolata sem lesz. :K

    Tapasztalat beszél belőlem, nem a rossz szándék :R

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Rush77 #581 üzenetére

    Az előző modemen keresztül mindez ment nagyon jól de ezen az új cuccon már nem.
    Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

    Jó helyen kapirgálsz. Az előző modemed típusa? A mostani modemed típusa? Szolgáltatód változott, vagy csak a modemed? Csomagod változott?

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz labuwx #594 üzenetére

    HP Proliant Microserver, 35k HUF-ba kerül HDD nélkül jó választás attól függően, hogy milyen adatbázis szerver szeretnél futtatni. Az adatbázis motor és az adatbázis méretétől függően az N36L AMD Athlon II Neo proci kevés lehet.

    Atomos gépre én még komoly adatbázis szervert nem raktam...

    [ Szerkesztve ]

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz labuwx #597 üzenetére

    Az össz 1 GB ram kevés lesz. A beállítástól függően a server2008r2-nek kell 2GB, ugyan le lehet skálázni de jobb ha a ramot használja gyorsító tárnak. Ha kicsi a forgalom, meg az I/O terhelés akkor elég neki az 1GB.

    Az sql üresen minimum 512 MB, ha bármit szeretnél vele kezdeni akkor 1GB.
    Tehát a minimum amit én raknék bele korlátozásokkal 2GB (üresjárat), ez alatt semmiképpen. Az optimum a 4GB, ami fölé meg megint nem éri menni mert, ha jól tévedek akkor neked SQL Server 2008r2 Workgroup -od lenne ami eleve nem kezel 4GB-nál több ramot.

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Bojár #612 üzenetére

    Játéktól és operációs rendszertől függően, a net kapcsolathoz elég a IBM 205 is. Olcsóbb bővíteni, kevesebbet fogyaszt, csendesebb.
    Használunk, 205-ös, 206-os is, figyelni kell a kiválasztásnál, hogy az alaplapi RAID vezérlő rajta legyen. A proci mellett a kondik ne legyenek púposak sajnos típus hiba az idiótán megtervezett hűtés miatt :(((
    Sajnos a processzor hűtő sem hosszú életű, az északi chipset hűtő meg 1-2 gépnél megmagyarázhatatlan okból úgy fel melegedett, hogy kiforrasztotta az alaplapi tartóját. Sajnos az IBM a fület csak beforrasztotta, de nem hajlította vissza. Sajnos a 225-nek is sok hibája van :((

    Ha már az elején kiküszöböljük a hűtési / melegedési problémákat jó és stabil tud lenni, de időnként oda kell figyelni. :K

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz Robb202 #627 üzenetére

    bambano -val egyetértek!
    Én ugyan nem szoktam javasolni, de egy induló webáruházhoz első körben egy komolyabb asztali pc. 3-6 hónap alatt kiderül milyen a látogatottság, (némi reklám mindenképpen kell !!!) meg az is mennyi, és mekkora képeket töltenek fel. Ebben a felfutási időszakban a tárterület jól és dinamikusan bővíthető :K

    Ha megvan és már látszik az igény, akkor a bevétel és felmerülő igények komoly kompromisszumában kell kötni szerződést egy szerver farmmal. Ezután az igényeknek megfelelően dinamikusan lehet változtatni a szerződés függvényében az erőforrásokat.

    Szervert az esetek többségében készen jobb, hatékonyabb, gazdaságosabb vásárolni. Nagyon fontos a mindenre kiterjedő sok éves garancia. Ezek a gépek sokat és sok évig mennek, a nagyobb gyártók meg sok éven keresztül biztosítanak a szervereik elfáradt/tönkrement alkatrészekhez csere darabokat.

    Sajnos az IBM nálam is leszerepelt az elmúlt 6-7 évben botrány, hogy milyen gyalázatos a minőség. Sajnos a HP is kezdi, bár ott még 1-2 kis-kategóriás géptől eltekintve nagy vonalakban rendben vannak a dolgok. Dell régen átlagos (1-2 sikerszéria kivételével, amik tényleg jók) mára határozott javulást mutat, a Fujitsu kis kategóriában mára szintén jó és vállalható.

    Én toronyban, home (PC szintű) kis-kategóriában Dell-t (PowerEdge T sorozat) vagy Fujitsu (PRIMERGY TX sorozat). Bevállalósaknak, HP fanoknak PROLIANT (ML sorozat) de ezekre sok a panasz (az igazsághoz hozzá tartozik, hogy sokat el is adtak belőlük).
    Rack: DELL R510 (sok HDD), HP DL320, DL360, DL380, Intel SR2600URLX

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    NSS (Novell Storage Services) kötetet kellene mentenem, de nem sima fájl szinten hanem jogosultságokkal, mindennel együtt. A kötet szinten (Ghost, snapshot) nem jó mert probléma esetén csak 1-2 fájlt kellene visszaállítani (3-10K) nem pedig a sok GB teljes kötetet.

    Tapasztalat? Ötlet, hogy mivel csináljam?

    [ Szerkesztve ]

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz aAron_ #807 üzenetére

    Az URL-ben mi az a %20 ? Természetesen nem használsz különleges karaktereket és szóközt sem remélem...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

  • K6000

    tag

    válasz kleinguru #1052 üzenetére

    A szoftveres raid-től meg a 5400rpm-től még ez is szép teljesítmény. Persze erősen függ a történet attól is, hogy sok kis fájlt vagy inkább nagy több GB-os fájlokat másolsz. Kérdés, hogy a hálózat minden eleme támogatja-e a jumbo frame technológiát. Ha igen és nagy fájlokat mozgatsz megéri belőni 4K -s értékre.
    Elvileg lehet még finomhangolni az MTU érték módosításával, de én ettől a rendszertől nem várnék sokkal jobb teljesítményt.
    A jelszó, sok ram, gyors merevlemez, hardveres raid, meg hallgatva az új kor szavára jumbo frame! Hajrá...

    ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

Új hozzászólás Aktív témák