Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rez_Grof

    őstag

    válasz csicsaaa #1708 üzenetére

    A torrent klienshez egy kis leirás: [link]
    Szvsz nekem ez a gép nagyon egy vékonykliensnek tűnik :(, ergo nem igazán használnám szervernek. Nezegetve a dlna server progikat ez a vas nagyon karcsúnak tűnik ahhoz, hogy FullHD-t dekodoljon és streameljen neked, erősen core2 procikról beszélgetnek, és nem árt 1-2GB ram se.
    Nem vagyok napi szinten képben, hogy mennyi erőforrás kell egy mini linux distronak, de szerintem a ram nagyon szűk keresztmetszet bármihez. Hogy milyen hatékonysággal tudod konfigulni az már csak rajtad múlik, lassan minden oprendszer még a windows is többet tud parancssorból mint GUI-ból.

    Másik kérdés hogy hol kivánod tárolni a megosztani kivánt dolgokat? Ha külső usb-ben akkor az ugye hangos meg külön áramot zabál, nem is keveset.

    Szerintem gondolkodj el egy használ core/core2-s konfigon, abba fér minimum 2 disk, erő is van benne és nem fogyasz sokkal többet, ha nagyobb házikóban veszed akkor még csendes is lehet.

    Nagyon sok NAS tudja egyébként ezeket a funkciókat.
    Egy miniitx-es deszka i3 vagy valami amd apu-val már simán megbirkozik a feladattal.

    A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

Új hozzászólás Aktív témák