Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    válasz VladimirR #2 üzenetére

    64 bit azért kell mert manapság szinte mindegyik proci az (majdnem)
    és 64 biten a linux nagyon hasit, ezt volt szerencsém tapasztalni
    cak azért gondolkodok ujban mert elég sokat fog menni és megbizhatónak kell lennie, és a 3 év garik elég megnyugtatnak :D

    egyértelmü hogy az általam felsorolt konfigok messze tulteljesitik eröben azt amekora igénybevétel lesz rajtuk, igy én is veled értek egyett és inkább a hátér tárakat fokoznám már csak azért ism er az itthoni központi adatár szerepét is ez fogja elátni(annak nem látom értelmét hogy mindegyik itthoni gépbe venni uj hdd ket hogy mindegyiken ugyan az legyen tárolva
    a lapokon mindegyiken van 4 sata2 port (softveresen raidet is tudnak de neme szvsz nem lesz rá szükségem)
    igy a késöbiekben hozá lehet csapni remélhetőleg + hdd ket majd ha kinövöm(bár hajlok a 320-400gb os lemez felé talán még az 500 asra is sikerül meggyöznöm a család tagjaim(olcsobb mint 2 250 es) e sajna a se mindegy menyi áramot fog zabálni, nyilvánvalóan többet mint a router de amenyire lehet igyekszek vissza fogni igy ezért favorizálom az amdt mivel kevesebbet eszik mint a p4(javítsatok ki ha tévedek) viszont drágább igy kezdetben nem nagyon fog a keretbe nagyobb hdd beleférni.
    az általad emlitett via proci meg lap sem lenen rosz választás, csak sajna elég gyengus tapasztalataim szerint, és ki tudja jövöben mire lesz még használva
    de a fö ellenérv, az az ára, sokkal drágább mint ez a 2 lap/proci/memo kombo

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    válasz VladimirR #4 üzenetére

    révén hogy itben dolgozok az árak nekem kedvezőek uj hardvernél. és csak olyanok jöttek itt szóba amikben bizok, nap mint nap használom öket itthon és még nem csalodtam bennük. a 3 év gari meg nekem ad azért némi biztonság érzetet
    fleg vinyok terén elvégre a torent tényleg kinozza öket.
    ezért ragaszkodok sata 2 höz mivel ez elég gyors és birja az ilyesmit is(sajna rendes hardveres raid sata dologran em hiszem hogy lesz pénz, pedig az igazi talán az lenne
    de még kutakodok lapok terén hátha találok olyat jó áron amire van ilyesmi integrálva)

    és mint irtam sajan igazad van valóban több hdd kéne, de ez max ugy lehetséges ha a p4 mellet teszem a voksom, akkor talán kifér 320 400 as vinyó is
    egyenlőre nincs rá több keret de a késöbiekben akár igy akár ugy szeintem lesz bővitve a hátér tár kapacitás. csak sajna nem mindegy menyit fogyaszt a gép, igy igyekszek a leg energiatakarkosabb megoldást kihozni(pl vinyoknál is nem 4 vinyobol szedem össze az 1 terát pl hanem 2 ből vagy adigra talán mégkevesebből D:)

    linux alá milyen torrent illetve edonkey klienst ajálasz? illetve még milyen p2p ?

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Aktív témák